Wrr

Okładka książki Wrr Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Okładka książki Wrr
Polly DunbarEoin McLaughlin Wydawnictwo: Mamania Seria: Jeż i Żółw literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2013-06-14
32 min.
Zofia Raczek

Okładka książki Wesołego czego? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Wesołego czego? Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Tak bardzo czekam, żeby cię przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Tak bardzo cze... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Kiedy nie możemy się przytulić Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Kiedy nie może... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Czy mogę się przytulić? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Czy mogę się p... Polly Dunbar, Eoin ...

Książka, której moc tkwi w prostocie. Proste, przejrzyste i ładne ilustracje z niewielką ilością tekstu, a jakże ciekawa rzecz o emocjach i o przyjaźni. Żółw ma kłopoty i to czyni go nieszczęśliwym i rozzłoszczonym. Pomoc od innych zwierząt jest dość nieadekwatna. Dopiero jeż, po podpowiedzi ze strony mądrej sowy, umie pomóc żółwiowi i jednocześnie zdobyć jego przyjaźń. Niby tak niewiele jest w tej historii, a jednocześnie jest taka pomocna i krzepiąca, i bogata w ważną treść.

Sytuacja, w której znalazł się Żółw uczy przede wszystkim empatii – wysłuchania drugiego człowieka, a nie tylko jego usłyszenia, i postawienia się w jego sytuacji. To także historia o złości i frustracji. Bo wszystkie emocje są ważne, nawet te przez nas niepożądane. Każda z nich niesie ze sobą bardzo istotne informacje o nas samych. W związku z tym potrzebują zauważenia, przyjrzenia i zaopiekowania się. Wrr może w tym świetnie pomóc.

Więcej o książce przeczytasz w mojej recenzji na blogu:

świetny picturebook i to o emocjach, więc temat stale wymagający zgłębiania, o nim nigdy za wiele. Tym bardziej się cieszę, że do mojej biblioteczki dołączyła książka twórców m. in. popularnego tytułu "Czy mogę się przytulić?".

Żółw miał kłopot, znalazł się w niekomfortowej sytuacji, co uczyniło go nieszczęśliwym, pozostawanie w niełatwej dla niego pozycji przez kolejne chwile i nietrafione próby pomocy ofiarowane przez inne zwierzęta potęgowały w nim złość i smutek. Wtedy nadszedł jeż, któremu nigdy nie przydarzyła się podobna sytuacja, dlatego postanowił wczuć się w sytuację kolegi i w ten sposób go zrozumieć. W tym tkwi klucz, zamiast zasypywać nieszczęśnika kolejnymi cudownymi rozwiązaniami problemu może warto go zrozumieć, tak bez pouczania? To równocześnie tak niewiele, a zarazem tak dużo, ponieważ na to potrzeba trochę czasu, wysiłku i chęci. Nie jest to łatwe, ale finał jest tego warty. No właśnie... Jak wygląda finał tej historii? Jak potoczyły się losy żółwia i jeża?

Recenzja pochodzi z IG groszkowe2.0
Wrr to urocza książka o emocjach. Urzeka przepięknymi ilustracjami przyjemnymi dla rodzica i dziecka. Ilustracje są minimalistyczne i przejrzyste do odczytania dla młodszych dzieci co w moim mniemaniu jest niesamowicie istotne jak ma się dwójkę dzieci w różnym wieku.
Cudowny przekaz jaki niesie za sobą treść tej książki jest niezmiernie istotny w dzisiejszych czasach. Bo kto z nas się nie złości, ale czy każdy potrafi sobie z tym poradzić?

Recenzja pochodzi z IG groszkowe2.0
Cudowny przekaz jaki niesie za sobą treść tej książki jest niezmiernie...

Na książki o emocjach i przyjaźni zawsze znajdziemy miejsce w naszej biblioteczce. W dodatku to część pięknie zilustrowanej serii z uroczymi bohaterami.

Czasami ciężko zrozumieć uczucia innych, a empatia jest tu bardzo ważnym narzędziem. W tej historii Jeż dosłownie znajduje się dokładnie w sytuacji Żółwia, co wiele mu rozjaśnia i pozwala zrozumieć emocje przyjaciela. Życie nie zawsze idzie zgodnie z planem, tak jak u Żółwia, jego przyjaciele próbują go bezskutecznie pocieszyć swoimi sposobami, ale to rada mądrej Sowy daje dużo do myślenia. Widzimy cały wachlarz emocji, od poczucia nieszczęścia poprzez złość aż do momentu ponownej radości. Po trudnych chwil, wszystko jeszcze przed nami, a Żółw i Jeż przeżywają ponownie miłe chwile.

Książka zachwyciła pięciolatka, przeczytaliśmy już ją mnóstwo razy. To wartościowa i pouczająca pozycja.

Polecam z całego serca.

⚠️ Współpraca barterowa z Wydawnictwem Mamania ⚠️

Jesteście spokojni czy jednak czasem zdarza się Wam warczeć❓️😅

Jeśli druga opcja Was dotyczy to śmiało możecie sięgnąć po tę książkę!

"Wrr, wrr, wrr" to historia o nieszczęśliwym, uwięzionym w miejscu Żółwiu i jego znajomych, którzy próbowali mu pomóc poradzić sobie z tą sytuacją. Każdy z nich był inny, więc każdy miał na to swój sposób. Czy któryś z nich okazał się w końcu skuteczny? 😁

Powiem jedno: "Trutut!" 😆 Sięgnijcie po tę pozycję i sprawdźcie sami.

Jeśli macie dzieci w rodzinie to bardzo dobra propozycja przede wszystkim dla nich. Ilustracje są duże, kolorowe i urocze. Tekst jest krótki, ale treściwy i mądry. Przesłanie jest wartościowe, więc po lekturze warto przysiąść i porozmawiać z młodszym czytelnikiem na tematy poruszone w tej historii.

⚠️ Współpraca barterowa z Wydawnictwem Mamania ⚠️

Jesteście spokojni czy jednak czasem zdarza się Wam warczeć❓️😅

Jeśli druga opcja Was dotyczy to śmiało możecie sięgnąć po tę książkę!

Bohaterowie uroczej, dziecięcej serii powracają, by uczyć małych czytelników o uczuciach i emocjach, w naprawdę rozczulającej formie.

Jakież to bywa irytujące, gdy mamy plany marzenia, coś chcemy osiągnąć, a niezależne od nas przeszkody nam to utrudniają! Aż chciałoby się powiedzieć WRR! Zupełnie jak Żółw, który utknął! Na nic starania innych, którzy chcieli go pocieszyć, bo żadne z nich nie rozumiało co czuje Żółw, więc ich próby poprawienia mu humoru zdawały się na nic!

Gdy niezawodny sposób jakim jest przytulanie również okazał się nietrafiony, jego przyjaciel, Jeż, udał się po poradę do sowy. A jak wiadomo, w bajkach sowy potrafią udzielić wielu cennych podpowiedzi.

I tak mały Jeż postanowił wczuć się w położenie Żółwia i zrozumieć co czuje jego przyjaciel.

Ta ciepła, zabawna i sympatyczna książka to lekcja empatii i życzliwości. W tych prostych, pastelowych i jakże wymownych ilustracjach dostrzec można przekrój wielu emocji. Relacja głównych bohaterów to wyraz przyjaźni w najlepszym wydaniu. Aż chce się posmyrać ilustracje, by okazać wsparcie i chęć niesienia pomocy❤️

🐢🦔

Żółw przewrócił się na plecy i nie może się podnieść. Inne zwierzątka starają mu się jakoś pomóc, ale nic i nikt nie poprawia żółwiowi samopoczucia. Udaje się to dopiero jeżowi, który poświęca chwilę, by wczuć się w sytuację kolegi.

🌼🌻

,,Wrr" to krótka książeczka, która w prosty sposób nauczy najmłodszego czytelnika, czym jest empatia. Na przykładzie żółwia i jeża widzimy, że wystarczą dobre chęci i odrobina zrozumienia, by ktoś poczuł, że może się przed nami otworzyć.

Książka ma piękne, kolorowe ilustracje, które umilą lekturę i pozwolą lepiej zrozumieć emocje bohaterów.

Polecam, szczególnie do wspólnej lektury z rodzicami 😊

(3+)

🌿🍀

🐢🦔

🌼🌻

Lubią chodzić razem. Niczym papużki-nierozłączki, przyjaciółki na dobre, ale raczej na złe. Gdy jedna popycha, druga robi wszystko, by ofiara nie wstała zbyt łatwo, gdy jedna podkłada kłody pod nogi, druga jeszcze bardziej utrudnia wyjście z impasu, gdy jedna odbiera siły, druga sięga chciwie po nadzieję. Oto one – frustracja i niemoc.

Na swojej drodze spotkał je Żółw. Zaczęło się niewinnie, bo od zabawy w zdobywanie szczytu kamienia, a skończyło w niezbyt komfortowej pozycji. I wtedy właśnie przyszły one – frustracja i niemoc, a towarzyszyła im też złość. Absolutnie nieświęta trójca. Przyszli też życzliwi przyjaciele, lecz przynieśli w darze zamiast pomocnej dłoni tylko dobre rady. Jedynie Jeż nie przyszedł sam, a zabrał ze sobą empatię. I to ona podpowiedziała mu, jak pomóc Żółwiowi. Bo najważniejsza jest obecność, bycie obok i zrozumienie.

„Wrr” Eoin McLaughlin to subtelny picturebook, który w prosty słowach i poprzez wyraziste, ale proste obrazy (piękne ilustracje autorstwa Polly Dunbar) pokazuje jak proste, a zarazem trudne jest bycie wsparciem w trudnych momentach cudzego życia. Perfekcyjnie pokazuje mechanizm rodzenia się złości i frustracji, a także niezwykłą siłę zwykłej cichy i obecności. Absolutnie zachwyca mnie jej prostota i dosłowność.

To nasze pierwsze spotkanie z tą serią i muszę przyznać, że całkowicie skradła moje serce. Lubię takie książki – mądre, przemyślane, oczywiste, proste, ale z silnym motywem przewodnim. A gdy jeszcze są pięknie wydane i ilustrowane, jak ta, to moje czytelnicze serce czuje się w pełni dopieszczone.

Z czystym sumieniem polecam ją każdemu. To jedna z tych, książek, które każdy powinien znać i do której powinien często wracać.

Na swojej drodze spotkał je Żółw....

Jeśli w Waszym domu stacjonuje kilkumiesieczniak lub kilkulatek, już najpewniej wiecie jakim żywiołem potrafi się okazać w sytuacjach stresowych.
Zaczyna się od małego kłopotu a w mgnieniu oka kończy na potężnym ambarasie. 🤭

W tych trudnych chwilach, zarówno dla dziecka jak i jego rodzica, ogromnie doceniam wszystkie książkowe pomoce, które w prosty i skoncentrowany sposób dotyczą codziennych trudności.
W moim rozumieniu jednym z prekursorów wspierających książek jest niewątpliwe @wydawnictwomamania które wśród swojego wydawniczego dorobku posiada genialną serię autorstwa Eoina McLaughlina i Pollu Dunbar.

Dziś więc z wielką przyjemnością podsunę Wam tytuł, który w zręczny, utrzymany na poziomie dziecięcej logiki sposób uczy empatii, zrozumienia i umiejętnego radzenia sobie ze złością.
Pora na "Wrr", historię kryzysowego momentu żółwia.🐢

Tym razem w trakcie codziennego odkrywania świata żółw upada na skorupę i nie potrafi przekręcić się na brzuch, a co za tym idzie traci możliwość eksplorowania otoczenia. Nie rozumiejąc problemu kolejni przyjaciele próbują poprawić mu humor rozmaitymi sposobami, te jednak okazują się nietrafione i nieprzemyślane. Gdy do żółwia dociera kolejny, jeż, okazuje się, że potrafi zrozumieć przyjaciela tylko wtedy, gdy sam znajdzie się w niekomfortowej sytuacji.

Historia autorów już po raz kolejny balansuje między tym, co trudne a tym co odkrywcze i uwalniające. Bohaterowie wspinają się na wyżyny własnych możliwości i udowadniają, że chcieć- przy odpowiednim spojrzeniu oznacza również móc.

Nie czuje się zaskoczona. 🤭
Pokochaliśmy tą serię od pierwszych książek i z ogromną dumą gromadzimy na naszej czytelniczej półce kolejne.
Jak widać na powyższych kafelkach- to wciąż seria serwujaca naszym dzieciom prawdziwe wartości.

Zaczyna się od małego kłopotu a w mgnieniu oka kończy na potężnym ambarasie. 🤭

• Dla dzieci