Mikołajek. Western

Okładka książki Mikołajek. Western Marjorie Demaria
Okładka książki Mikołajek. Western
Marjorie Demaria Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Mikołajek (komiks) (tom 4) Seria: Mikołajek literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Mikołajek (komiks) (tom 4)
Mikołajek
Znak emotikon
2023-04-17
2023-04-17
48 min.
Natalia Zmaczyńska
komiks

Długo wyczekiwany przez wszystkich seans filmowy nie dochodzi do skutku z uwagi na awarię odbiornika. Rozwiązaniem okazuje się samodzielne nakręcenie filmu. Mikołajek i jego przyjaciele postanawiają zrealizować samodzielną produkcję, jednak ciągle dochodzi do konfliktów oraz zmiany scenariusza.

Na końcu tej książeczki znajdziecie zagadki i quizy przygotowane przez bohaterów, a to bardzo przyjemny dodatek.

To wydanie komiksów z Mikołajkiem to świetny pomysł dla młodszych czytelników, którzy jeszcze nie są gotowi na dłuższe czytanie.

Na końcu tej książeczki znajdziecie zagadki i quizy przygotowane przez...

Z tym rezolutnym chłopcem polubiliśmy się, a jego historie wprost tryskają pozytywną energią.

W tej części nieźle się naśmialiśmy, bo wiemy, ile trudu potrafi sprawić z pozoru proste zadanie - wykonanie grupowej fotografii. Takie zamarzyło się Mikołajkowi w czasie wakacji z przyjaciółmi w Morskich Skałkach w Bretanii.

Na końcu książki znajdziecie zabawy, łamigłówki i ciekawostki, a to dobre podstawy do nauki przez zabawę.

Wersja komiksowa jest fantastyczna, historie z serii są krótkie, więc wytrwają nawet mniej cierpliwi słuchacze. To lekka i zabawna lektura, już nawet dla przedszkolaków i dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Rozmiary pozwolą na zapakowanie tego wydania do wakacyjnego plecaka.

Serdecznie polecam.

Na końcu książki znajdziecie zabawy, łamigłówki i...

Czym tym razem nas zaskoczy Mikolajek ?

Najpierw zla wiadomosc , bo jego telewizor sie popsul i to w najgorszym momencie.

Mieli akurat grac jego lubiyna western.

Mikolajkowi przychodzi genialny pomysl. Jego przyjaciel Gotfryd przeciez ma kamere.

Co za tym idzie Mikolajek chce nakrecic film.

Czy uda mu sie to zrobic ?
I nie zdarzy sie nic innego po drodze ?

@znakemotikon #mikołajekwestern #znakemotikon

Czym tym razem nas zaskoczy Mikolajek ?

Mieli akurat grac jego lubiyna western.

Co za tym idzie Mikolajek chce nakrecic film.

Czy uda mu sie to zrobic ?
I nie zdarzy sie nic innego po drodze...

Teraz @znakemotikon wydał komiksy dla młodszych dzieci. Książeczki kierowane są dla sześciolatków. No musiałam się na nie skusić.

Dzięki wydawnictwu miałam możliwość zapoznać się z dwoma tomami z czterech.

Wszystkie tomy oparte są na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

„Zdjęcia z wakacji”:
Mikołajek bardzo chciał pamiątkowe zdjęcie z wakacji ze swoimi kolegami. Co może być w tym trudnego? A no trzeba namówić tatę do kupna aparatu, a później ustawić całą ekipę.

„Western”:
Gdy przyjaciele postanawiają obejrzeć film o kowbojach, psuje się telewizor. Mikołajek razem z kolegami postanawia nagrać swój własny film.

Oba te tomy są niesamowicie zabawne, oj tak poprawiły mi humor. Myślę, że „Mikołajek” fajnie sprawdzi się do pierwszych prób czytania komiksów. Obrazki są duże, nie mają dużo szczegółów, więc dziecko nie będzie miało problemu z ich zrozumieniem. Na plus też jest to, że są krótkie, idealne na raz.

Oprócz przygód Mikołajka, na końcu znajdziemy parę zadań. Lubię takie rozwiązania, bo to bardziej zachęca dziecko do czytania.

I wiecie co? Nabrałam ochoty na przygody tego łobuziaka. Chyba w najbliższym czasie sięgnę po książki o tym chłopcu 🤭

Dzięki wydawnictwu miałam możliwość zapoznać się z dwoma tomami z czterech.

Wszystkie tomy oparte są na podstawie kreskówki „Fantastyczne lato Mikołajka”.

„Zdjęcia z wakacji”:
Mikołajek bardzo chciał pamiątkowe zdjęcie z wakacji ze swoimi...

#1211- „MIKOŁAJEK. WESTERN” - MARJORIE DEMARIA - Wydawnictwo Znak Emotikon
#56/2023

Książka ma 48 stron. Swoją premierę miała dnia 17.04.2023 roku. Jest to komiks dla dzieci, dodatkowo rozszerzony o gry i łamigłówki na końcu książki.

Dużym atutem tej bajki są piękne ilustracje i ciekawe i śmieszne dialogi. Jak zawsze, także i tutaj Mikołajek bawi i uczy, a ta książka zachęca dziecko do czytania.

Myślę, że forma komiksowa jest doskonałym urozmaiceniem serii o Mikołajku. Moja Ewa jest nią zachwycona i poprosiła o kolejne tomy.

Dziękujemy Wydawnictwo Znak Emotikon za tą książkę. <3 <3 <3

#1211- „MIKOŁAJEK. WESTERN” - MARJORIE DEMARIA - Wydawnictwo Znak Emotikon
#56/2023

Wcześniej nie miałam do czynienia z tak znanym i uwielbianym Mikołajkiem. Nasze pierwsze spotkanie uważam za udane.

Mikołajka dzieci znają z książek z opowiadaniami o tym chłopcu. A tu mamy nowość w formie komiksu. Treść skupia się na wakacyjnych przygodach Mikołajka i grupy jego przyjaciół. A jak wakacje, to zabawa, np. w kręcenie filmu o Dzikim Zachodzie. Kowboje, Apacze i... ile głów, tyle wizji tego, jak ten film ma wyglądać. Najważniejsza jednak jest wspólna zabawa. A gdy wakacje zbliżają się ku końcowi dobrym pomysłem będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Tylko jak je zrobić, gdy nie ma aparatu? A jak już jest aparat, to czy zrobienie jednego zdjęcia przyjaciół będzie tak proste, jak to się wydaje?

Fajne są te książeczki. Są w nich ciekawe wydarzenia ze sporą dawką humoru. Dialogi są krótkie i zrozumiałe, więc dzieci zaczynające samodzielne czytanie śmiało mogą po nie sięgać. Dużym plusem są zadania i łamigłówki umieszczone na końcu każdej książeczki. Idealnie sprawdzą się na wakacjach, w podróży, czy też w domu.

#mikołajekwestern i #mikołajekzdjęciazwakacji to nowość w świecie przygód Mikołajka !

Są to przygody uwielbianego przez najmłodszych chłopca, przedstawione w formie komiksów. 😍

Świetna, delikatna grafika, pełne humoru przygody i wakacyjny klimat - to właśnie kryje się za tymi delikatnymi, niepozornymi okładkami.

Dodatkowym plusem jest duża i jasna czcionka, która ulatwia czytanie tym, którzy dopiero co nabyli tę niezwykłą umiejętność.

Komiksy są krótkie, co dodatkowo zachęca młodszych czytelników do sięgania po nie - każda historia została wydana w formie osobnej książki (w serii znajdziemy też #mikołajeksprzedawcalodów i #mikołajekklubzaginionychtraperów).

To, co najbardziej spodobało się mojemu małemu czytelnikowi, to niespodzianka zawarta na końcu książki - kilka stron zagadek, ciekawostek i dowcipów, które pomagają trenować spostrzegawczość, bawią i uczą.

Dla nas bomba - szczególnie na wakacyjne podróże!
Książeczki są w poręcznym formacie, zajmują niewiele miejsca w plecaku, można się więc cieszyć nimi w czasie odpoczynku podczas górskich wędrówek, podczas jazdy autem do odległych zakątków świata czy w czasie chwilowej przerwy od budowania zamków na plaży. Doskonale sprawdzą się też w razie niepogody, gdy utkniemy w hotelowym pokoju.

Dodatkowym plusem jest duża i jasna czcionka, która ulatwia...

Jeżeli szukacie czegoś lekkiego i przyjemnego do czytania dla waszych pociech to serdecznie polecam serię o Mikołajku 🌞
Piękne ilustracje, dostosowane do wieku dialogi oraz zadania na końcu komiksu sprawiają iż jest to idealna pozycja do tego aby zachęcić dziecko do czytania !

Mikołajek jak zawsze bawi i uczy . Czyta się lekko i przyjemnie ❤️📚
Wraz z córką polecamy ❤️🌞