"Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa Katastrofa"

Okładka książki "Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa Katastrofa" Anna Podsiadło
Okładka książki "Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa Katastrofa"
Anna Podsiadło Wydawnictwo: Wilga Seria: Iga i zaczarowany miś literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.

Okładka książki Bałtyk Aleksandra Krzanowska, Jan Wilkanowski
Bałtyk Aleksandra Krzanows...
Okładka książki Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vogel
Lodówka Zosi Lois Brandt, Vin Vo...
Okładka książki Precelek i letnia burza Malwina Hajduk, Agata Romaniuk
Precelek i let... Malwina Hajduk, Aga...

Książeczka większego formatu. Twarda oprawa. Duża czcionka.
Dosyć ładne kolorowe ilustracje wykonane przez Annę Magierę. Jest to drugi tom z serii o Idze
i zaczarowanym misiu.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze, która jest przedszkolakiem.
Jak wiemy z pierwszej części, że Iga na urodziny od dziadka dostała misia – dziewczynkę.
Według Igi miś Nastka jest zaczarowany, gdyż umie wyrazić miną pyszczka czy jest coś dobrze czy nie po myśli. A Iga jako empatyczna i zawsze skora do pomocy, w dodatku bardzo pomysłowa musi wkroczyć do akcji.
Poprzednim razem Iga przejęła się położeniem rodziny swojego kolegi Jasia z przedszkola.
Tym razem problem urósł jeszcze bardziej, gdyż dotyczy ekologii.
Podczas spaceru po parku z dziadkiem Iga odkrywa ,że całe nadbrzeże rzeczki jest zanieczyszczone w ogromny sposób śmieciami. Nastce też to się nie podobało. Zniknął uśmiech z misiowej twarzyczki , a pojawiła się podkówka.
Iga długo myślała z Nastką co można zrobić, by park znowu był piękny.

Co wymyśliła Iga w sprawie śmieci w parku?
Czy inni włączyli się do akcji?
Czy park miał jeszcze szansę na odzyskanie świeżości?
Czy dobro zostało nagrodzone?

Morał jest taki dla rodziców, że trzeba dzieciom pomagać urzeczywistnić wprowadzenie w czyn tego, gdy mają dobre i szlachetne pomysły i pobudki do działania.

O tym wszystkim dowiecie się z drugiego tomu i pooglądacie z dziećmi ilustracje. Piękna ciepła, empatyczna historia.
Polecam!

Książeczka większego formatu. Twarda oprawa. Duża czcionka.
i zaczarowanym misiu.

Treść poświęcona jest małej dziewczynce Idze, która jest przedszkolakiem.
Według Igi miś Nastka jest...

Mała bohaterka książki Anny Podsiadło pt. „Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa” uwielbia wiosnę za: spacery, zabawy na placu, lody, i … 🕶
A Wy za co lubicie wiosnę?
Spacerując z dziadkiem i swoim ukochanym misiem Nastką alejkami parku Iga zauważa, że na trawie, przy ławkach i huśtawkach leżą śmieci. A najwięcej pływa ich w rzece z kaczkami, rybami i żabami. Czy butelki, plastiki i puszki nie zaszkodzą mieszkańcom rzeki? Skąd się ich tyle wzięło? Czyżby ludzie zapomnieli jak dbać o przyrodę? Nastce też jest przykro, że spacerowicze zostawiają śmieci w krzakach lub rzece, a nie w koszach. Rozgląda się po parku i … uśmiech znika z jej pluszowego pyszczka ☹
Iga i Nastka wpadają na znakomity pomysł – trzeba zorganizować „Akcję sprzątania parku”.
Rodzice piszą ogłoszenia, dziewczynka samodzielnie ozdabia je rysunkami, a następnego dnia rozwieszają wiadomość w różny miejscach …
„Powiesili je na przystankach autobusowych, latarniach, oraz w witrynie warzywniaka.. (…)."A ostatnie ogłoszenie zawisło na drzwiach przedszkola.”
Iga jedzie też z tatą do sklepu po potrzebne rzeczy do sprzątania. Najtrudniejsze zadanie, to cierpliwie doczekać soboty, czyli dnia wyznaczonego na akcję. Czy znajdą się ochotnicy do wspólnego sprzątania parku? Czy Nastka odzyska uśmiech na pluszowym pyszczku?
Rozejrzyjcie się po najbliższej okolicy i jeśli przypomina park z ilustracji w książce „Iga i zaczarowany miś”, które narysowała Anna Magiera do najwyższy czas na wiosenno-porządkowe działania. Każdy duży i mały powinien się przyłączyć.
To już kolejna część przygód rezolutnej, pomysłowej i radosnej Igi oraz jej pluszowej przyjaciółki Nastki. Polecam wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom. Czytajcie, działajcie, bawcie się wesoło! 🙂 🙃
Za książkę do recenzji dziękuję Wydawnictwu Wilga.

A Wy za co lubicie wiosnę?

Dziś zapraszam Was na kontynuację przygód małej Igi i jej pluszowego misia.

Pewnego dnia po Igę do przedszkola przyszedł dziadek. Wspólnie udali się do jej ulubionego parku. Radość szybko jednak zastąpił smutek. Kiedy dziewczynka rozejrzała się dookoła, dostrzegła jak wiele śmieci znajduje się w parku.

Co gorsze, po powrocie do domu znowu zauważyła, że jej pluszowy miś, Nastka, ma smutny wyraz pyszczka. Za namową misia, dziewczynka postanowiła zorganizować wielkie sprzątanie parku.

Wspólnie z rodzicami przygotowała ogłoszenie i zadbała o jego rozwieszenie w okolicy i w przedszkolu.

W wyznaczonym dniu w parku pojawił się prawdziwy tłum! Mnóstwo osób chciało doprowadzić to miejsce do porządku, pozbierać rozrzucone śmieci i zadbać o przyjemne otoczenie dla siebie i swoich bliskich. To była naprawdę udana akcja! A Iga została nawet uhonorowana przez prezydenta miasta!

"Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa" to książka, która pokazuje jak ważna jest edukacja ekologiczna już od najmłodszych lat. Dzieci nie tylko instynktownie troszczą się o to co kochają, ale także potrafią zdziałać wiele dobrego. Warto dać im szansę wykazania się i uczyć pracy na rzecz wspólnoty.

To pozycja skierowana dla przedszkolaków, w której podoba mi się prostota przekazu i wymiar edukacyjny. To nie tylko przyjemna lektura, ale także ważny punkt zaczepienia do dyskusji i lekcji ekologii.

Dziś zapraszam Was na kontynuację przygód małej Igi i jej pluszowego misia.

Co gorsze, po powrocie do domu znowu zauważyła, że jej pluszowy miś,...

Iga to sympatyczna dziewczynka, która właśnie świętuje swoje urodziny. Dziadek obdarowuje ją wyjątkowym prezentem, a ona jeszcze nie wie, że pluszowy miś odmieni jej życie. Ponadto okazuje się, że niezwykła maskotka posiada już imię – Nastka i to właśnie ona staje się przyczynkiem pięknych rzeczy, wydarzających się w życiu dziewczynki.
Ile razy tak się dzieje, że w życiu staje na naszej drodze człowiek, popychający nas w stronę czynienia dobra i otwierający oczy na istotne sprawy, które do tej pory omijaliśmy szerokim łukiem. I ta refleksja przede wszystkim wypływa z tej serii dla dzieci, angażując już małego czytelnika w problemy z najbliższego otoczenia, uczy empatii, współczucia i wyciągania pomocnej dłoni w stronę potrzebującego.
„Iga i zaczarowany Miś” to seria, zwracająca uwagę na piękne wartości, małe rzeczy, potrafiące zmienić świat. Ukazująca rolę współdziałania, niesienia pomocy i radości bliźnim. Twarda oprawa, kolorowe, przyjemne ilustracje, tylko dopełniają całości i zapraszają do świata bohaterów!

Ile razy tak się dzieje, że w życiu...

Nastka, miś Igi znowu jest smutna. To już drugi raz, kiedy emocje dziewczynki udzielają się pluszakowi. Tym razem problemem są śmieci. Dlaczego ludzie nie dbają o przyrodę i zaśmiecają piękny park?
Jednak miś ma pomysł i nawet po raz pierwszy przemawia, aby przekazać go Idze.
Dziewczynka robi ogłoszenie o akcji sprzątania parku. Rodzice je kserują i rozwieszają na osiedlu, a Iga zanosi jedno do przedszkola. Kiedy nadchodzi sobota do parku schodzi się prawdziwy tłum aby pozbierać śmieci.
To druga historia o Idze i Nastce i stwierdzam, że jest jeszcze lepsza od pierwszej. Pokazuje dzieciom, że śmieci nie są fajne i psują krajobraz dookoła, że warto nie tylko wyrzucać je do śmietnika, ale także dbać o otaczające nas otoczenie i włączać się do różnych akcji społecznych, a nawet samemu je organizować.
Historia jest prosta, zrozumiała dla przedszkolaka i została zilustrowana bardzo fajnymi obrazkami. W efekcie powstała przyjemna i pouczająca opowieść dla dzieci, która ma ciekawą formę i zachęca do lektury.

Iga i zaczarowany Miś to druga część przygód rezolutnej dziewczynki. Mali czytelnicy towarzyszą jej w codziennych domowych, przedszkolnych i nie tylko zmaganiach.
Tym razem nadeszła Prawdziwa Katastrofa.
Autorka porusza ważny eko temat, a konkretnie śmieci zalegające w ulubionym parku Igi. To świetny czas na lekturę z przedszkolakami, bo problem śmieci widać szczególnie wiosną kiedy trawniki zamiast się pięknie zielenić, pstrzą się rozmaitymi odpadami.
Ciepła, mądra i wartościowa historia, której stronice wypełnione są kolorowymi, przyjaznymi dzieciom ilustracjami.
W świecie Igi jest miejsce dla rodziny, mamy, taty, dziadków, rówieśników. Jest też ukochany miś, o wyjątkowych mocach, a może to moc Igi?
Polecam wam też pierwszą część Urodzinowy Kłopot

Tym razem nadeszła Prawdziwa Katastrofa.

mamcia_tomusio_lilusiowa
Pewnego dnia Igę z przedszkola dziadek odbiera nieco wcześniej. Jest piękna pogoda więc wyruszają na spacer do parku. Podczas tego spaceru Iga zauważa mnóstwo śmieci, w krzakach przy rzeczce, również w samej wodzie. Gdy Iga wraca do domu zauważa, że Nastka jej pluszowa przytulanka ma smutną minę. Dlaczego Nastka jest smutna? Czy Iga i Miś wymyślą coś co sprawi, że świat będzie piękniejszy?

mamcia_tomusio_lilusiowa

"Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa katastrofa" to książka, która porusza właśnie ten temat. Dziewczynka podczas wiosennego spaceru z dziadkiem po jej ulubionym parku dostrzega wiele porozrzucanych śmieci - są wszędzie! Postanawia więc działać - razem ze swoim pluszowym misiem wapda na pomysł, aby zorganizować wielkie sprzątanie i przywrócić czystość w parku.

🌳 To bardzo wartościowa, wesoła, pozytywna historia. Zwraca uwagę maluchów na kwestię dbania o środowisko. Może być świetnym punktem zaczepienia do rozmowy na ten właśnie temat.

🌳 Tylko jedna rzecz jakoś mi tu wadzi. Za zorganizowanie akcji sprzątania parku dziewczynka dostaje statuetkę od prezydenta miasta. Piękny gest, nie powiem, ale nie jestem pewna, czy potrzebny w książce. Warto uczyć dzieci ochrony środowiska - ale motywacją nie powinna być jakaś wygórowana nagroda :)

🌳 Iga zadaje dziadkowi bardzo ważne pytanie - dlaczego ludzie zaśmiecają parki? Można je rozszerzyć o dowolne miejsce na Ziemi. Dziadek nie zna odpowiedzi. Ja także. Choć świadomość ludzi wydaje się rosnąć, nadal wiele zużytych rzeczy ląduje w lasach, na trawnikach, w morzach. Uczmy najmłodsze pokolenie dbania o planetę, na której żyjemy od samego początku!

🌳 To bardzo...

"Iga i zaczarowany Miś. Prawdziwa katastrofa " autorstwa Anny Podsiadło to już druga część serii o Misiu zwanym Nastką, której emocje rysują się na twarzy.

Iga wraz dziadkiem i Nastką wybiera się na spacer do parku. Nie może uwierzyć w to co widzi ! Jej oczom ukazuje się istna katastrofa ! W parku leży mnóstwo rozrzuconych śmieci. Dziewczynka nie może tego tak pozostawić. Organizuje wielkie sprzątanie parku. Wraz z rodzicami przygotowuje plakaty, które następnie rozwiesza w mieście.
W dniu wielkiego sprzątania na Igę przy wejściu do parku czeka mnóstwo ludzi. Ku jej zdumieniu wiele ludzi przyszło jej z pomocą.

To piękna powieść, która uczy maluchy dbania o przyrodę. Zwaraca uwagę na zanieczyszczenie terenów leśnych przez ludzi i w piękny sposób pokazuje, że nawet małe dziecko może dbać i przyrodę 🙂

Iga to sympatyczna i bardzo mądra dziewczynka, która chodzi do przedszkola ze swoim ukochanym misiem. Nie rozstaje się z Nastką nigdy. Bierze go ze sobą również do parku na spacer i na wizytę u dentysty. Miś towarzyszy jej nawet podczas kąpieli.
Z przedszkola dziewczynkę zazwyczaj odebrał dziadek. Pewnego dnia przyszedł trochę wcześniej, ponieważ chciał wnuczkę zabrać do parku. Podczas tego spaceru Iga nie był szczęśliwa, lecz smutna tym co zobaczyła. Był to dywan śmieci. Nastka podsunęła jej pomysł, by zorganizować wielkie sprzątanie parku. Ale czy nie jest to za trudne zadanie dla małej dziewczynki?
Książeczka została przepięknie wydana. Posiada duże, kolorowe ilustrację, które wspaniale oddają to co czytamy. Wraz z Igą przeżywamy smutek i podekscytowanie związane z wielkim wydarzeniem jakim jest sprzątanie parku. Jest ona świetnym narzędziem do tego by porozmawiać z dzieckiem o uczuciach, ale również o zanieczyszczeniach naszej planety.
Ilustracje pomagają również młodszym czytelnikom na skupienie się na czyanym tekście oraz na zrozumieniu tematu ochrony środowiska.
Książka na pewno pobudza świadomość ekologiczną u najmłodszych i uwrażliwia na dbanie o otaczający nas świat. Jest bardzo mądrą i potrzebną książką. Bardzo polecam!

• Przeczytane 2023
  • Bajka
  • Czytam sobie 2023
  • Dziecięce
  • Zuzi biblioteczka
  • Przyrodnicze
  • Obyczajowe
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki "Iga i zaczarowany miś. Prawdziwa Katastrofa"