Ciała są super

2023-04-12
2023-04-12
32 min.
Adam Pluszka
literatura dla dzieci popularnonaukowa dla dzieci edukacyjna

Niestety jestem mocno zawiedziona tą książką. Oczekiwania miałam duże, jednak przeczytałyśmy ją z córką dwa razy i od tamtego czasu stoi na półce i się kurzy. Ilustracje, ich kolorystyka i przekaz są świetne. Niestety sam tekst pozostawia wiele do życzenia. Na pewno sprawdzi się jako punkt wyjścia do rozmowy, ale dla nas to trochę za mało.

Tekstu jest tutaj niewiele, ale ilustracje i rozmiar książki robią naprawdę wiele. I to nam wystarczyło, aby pokochać to wydanie. To książka o akceptacji i tolerancji. To książka, która cechuje się prostotą, która jest naszym must have. Polecamy!

Więcej w recenzji:

Więcej w recenzji:

Nie ma lepszych i gorszych ciał, zaś każde ciało jest wystarczająco dobre. Nie powinno podlegać ocenie, niestety nie jest to jeszcze standardem, a wiele mediów nadal wspiera obraz “idealnej sylwetki”, do której “powinniśmy” dążyć...

Tymczasem zamiast oceniania swojego ciała, warto się z nim polubić.

Ten ciałopozytywny picturebook dla najmłodszych czytelników jest celebracją ludzkiego ciała. Pokazuje różne odcienie skóry, kształty ciała, rodzaje włosów, a nawet sposoby poruszania się czy blizny.

Ta pełna werwy książka świetnie nadaje się do czytania na głos i ma wiele pozytywnych, przyjaznych scen, którym można długo się przyglądać. To ciałopozytywny hymn, którym warto podzielić się z dziećmi, aby zaszczepić w nich pozytywną postawę wobec własnego ciała i pewność siebie oraz szacunek i tolerancję do ciał innych ludzi.

Książka znalazła się w wyborze American Library Association najlepszych książek feministycznych dla dzieci i młodych czytelników w 2022 roku.

Nie jest łatwo kochać kogoś dokładnie takim, jakim jest - ze wszystkimi wadami i niedociągnięciami. Ale to jest najlepszy rodzaj miłości. To się tyczy również naszego ciała.

Tymczasem zamiast oceniania swojego ciała, warto się z nim polubić.

Ten ciałopozytywny picturebook dla najmłodszych czytelników jest...

Dziś o ciałach. Różnych, różnistych. Tych idealnych i tych (pewnie w odczuciu wielu) mniej idealnych.

Dzieciaki z tej książki dowiedzą się jak bardzo jesteśmy różni. Różni nas wszystko. Kolor skóry, oczu, włosów, kształt i budowa ciała, a nawet zęby, brwi, nosy ,blizny , znamona itd, itd...

Lektura przede wszystkim uczy dziecko akceptacji i tolerancji a ilustracje zawarte w środku idealnie obrazują różnice pomiędzy ludźmi. Mało tego czytanie jej dziecku może być swego rodzaju zabawą jak to było w naszym przypadku. Moja młoda panna chętnie odpowiadała na pytania dotyczące tego co widzi. Mogła wskazać różnice bądź podobieństwa, mogła pytać o to czego nie rozumie a ja chętnie udzielałam jej odpowiedzi. Dodatkowo prosty do przyswojenia tekst kończący się każdorazowo zdaniem, że "ciała są super! " sprawia, że młody czytelnik chętnie uczestniczy we wspólnym czytaniu.

Lektura przede wszystkim uczy dziecko akceptacji i tolerancji a ilustracje...

#polkaAntosia

Wiecie, że lubię dzieci?
Kocham ich szczerość. Kocham ich fantazje i spontaniczność. Kocham je za to, że dla nich każdy człowiek jest równy i piękny, mimo wszystko. Brak uprzedzeń to dar ♡

Książka "Ciała są super" właśnie to ukazuje.
"Moje ciało, twoje ciało, każdego rodzaju ciało…
Wszystkie ciała są dobre! Ciała są super!"
Nie ważne czy jesteś chudy, gruby, czy masz blizny, czy twoje ciało jest idealnie gładkie - jesteś super!

Książka, pomimo tego, że nie ma kilka stron, to książka przy której można spędzić dużo czasu.
Można rozmawiać, dostrzegać różnice, można po prostu patrzeć i podziwiać, bo przecież ciała są super.

Jest to kolejna książka warta polecenia!

#polkaAntosia

Wiecie, że lubię dzieci?

Książka "Ciała są super" właśnie to ukazuje.
"Moje ciało, twoje ciało, każdego rodzaju ciało…
Wszystkie ciała są dobre! Ciała są super!"
Nie ważne czy jesteś chudy,...

Z naszymi ciałami jest trochę tak jak z miejskimi trawnikami, ma być równo, od linijki, bez żadnych chwastów. W homogenizacji naszej przestrzeni publicznej rozmiłowali się włodarze miast, ale to wygładzanie, upiększanie i ujednolicanie poszło o wiele dalej.

My sami, chcąc nie chcąc, padliśmy ofiarą wizerunku idealnego. Wpaja nam się go od dziecka, celując głównie w płeć żeńską. W zmienianiu dziecięcych wyobrażeń o swoim ciele wyspecjalizowała się firma Mattel, produkująca jedną z najbardziej znanych lalek na świecie.

Barbie króluje obecnie na ekranach kin, i w głowie mi się nie mieści, że ludzie idą na dwugodzinną reklamę, i jeszcze za to płacą. Choćby nie wiem jakie moralitety włożyć w jej ożywione usta, nie zmieni to faktu, że przez kreowanie takiego, a nie innego wizerunku wiele dziewczynek bawiących się tworem Mattel miało, ma lub będzie miało wypaczone spojrzenie na własne ciało. A to nie idealny wygląd powinien być powodem do dumy, tylko nasza indywidualność, odmienność i wyjątkowość.

Co ważne, badania pokazały, że to dzieci do około 5. roku życia są najbardziej narażone na ekspresowe przemeblowanie w głowie, którego konsekwencje ciągną się potem latami. Dlatego też Tyler Feder stworzyła książkę, która na powrót przypomina o różnorodności ciał, bo nie piękne jest piękne, a to, co nas wyróżnia. Inność jest fajna, a nasze ciała są super takie, jakie są :) Genialna książka do oglądania i dyskutowania. Od 3+

IG @angelkubrick

Dobra pozycja pokazująca że inny nie znaczy nic złego

Dobra pozycja pokazująca że inny nie znaczy nic złego

„Ciała są super” to kolorowy picturebook dla dzieci od Wydawnictwa ToTamto. To książka, która za pomocą obrazów przekazuje dzieciom, że każdy z nas jest inny, dlatego inaczej wygląda. 👏Znajdujemy w niej wspaniałe ilustracje narysowane z finezją i poczuciem humoru przedstawiające różnych ludzi. Jedem jest chudy, inny wysoki, a kolejny niski. Ludzie różnią się nie tylko wysokością, ale także kolorem włosów, skóry, wagą lub wiekiem. Czas odciska na nas swoje ślady, co jest zrozumiałe, ale jak to wszystko wytłumaczyć dzieciom i to w czasach kultu ciała? 🤔 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/ciaa-sa-super.html

Fe-no-me-nal-na!
Potrzebna.
Piękna.
Dla Każdego.
Aboslutny must, szczególnie w XXI wieku, gdzie jesteśmy bombardowani photoshopem i AI.

Fe-no-me-nal-na!
Potrzebna.
Piękna.
Dla Każdego.

"Ciała są super" Tyler Feder i Wydawnictwo To Tamto to bardzo ciekawa książka, która pokazuje nam świat różnych ciał. Mottem tej publikacji jest, że każde ciało jest piękne i niepowtarzalne. Jest to książka o różnym ciele, kolorze skóry, włosach, oczach, nosach, palcach, nogach, brzuchach, bliznach. Jakkolwiek wygląda ciało, jest ono super!

Książka na kilku stronicach, w bardzo przystępny sposób, troszkę wierszowany pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy. Różne jest piękne! Zdecydowanie to publikacja o tolerancji, akceptacji, ciałopozytywności.

Kult idealnego ciała dąży to jednego wzorca wyglądu. Dzięki tej książce pokażesz swojemu dziecku, swoim wychowankom w przedszolu, szkole, że wcale nie musimy mieć kompleksów, ze względu na to jak wyglądamy.
Pracując w szkole widzę, że coraz młodsze dzieci walczą o idealny wygląd poprzez głodówki, intensywne ćwiczenia fizyczne. Może to wynikać z faktu napędzania kultu idealnego ciała w mediach społecznościowych, negatywnych relacji z jedzeniem w rodzinie. Pokaż dziecku, że każdy wygląd jest w porządku. Akceptacja swojego ciała to długi proces, warto rozpocząć więc od małych rzeczy, jakim jest m.in. przeczytanie tej książki i polubienie się ze samym sobą.

Moje ciało jest pulchne, mam bardzo jasną cerę, często się czerwienię i mam bardzo mały nos. Moje ciało jest niepowtarzalne, tak samo jak i Twoje!

Książka na kilku stronicach, w...

• ASAP/Chcę
  • Dzieciom
  • L-owe
  • Literatura dziecięca
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Ciała są super