Odlotowe gołębie łapią bandytów

Okładka książki Odlotowe gołębie łapią bandytów Andrew Mcdonald, Ben Wood
Okładka książki Odlotowe gołębie łapią bandytów
Andrew McdonaldBen Wood Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Odlotowe gołębie (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Maria Makuch
gołębie humor dzieci

Okładka książki Odlotowe gołębie prężą pióra Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...
Okładka książki Odlotowe gołębie polują na Chlebostwora Andrew Mcdonald, Ben Wood
Okładka książki Odlotowe gołębie dają nura Andrew Mcdonald, Ben Wood
Odlotowe gołęb... Andrew Mcdonald, Be...

Odlotowe gołębie łapią bandytów jest to pierwsza część komiksu dla dzieci.

Gołębie są wszędzie. Widzą wszystko a przez to wiedza znacznie więcej niż nam się wydaje. Potrafią w rewelacyjny sposób zakamuflować się i rozwikłać najtrudniejszą zagadkę. Paczka ptaszków do której zaliczają się: Ekspres, Maskoptak, Papilotka, Wywrotka i Gruchot zabierają nas w zaskakująca i pełną przygód historią od której będzie ciężko zapomnieć. Każdy z nich obdarzony jest super mocami, które wykorzystuje w miarę potrzeby. W tej części muszą rozwikłać bardzo istotną i ważną zagadkę zniknięcia okruszków. Podjąć się znalezienia sprawców przez których znikają nietoperze oraz odkryć niebezpieczeństwo Festiwalu Food Track.
Każda z przygód jest fenomenalna i pełna emocji a dodatkowo zabarwiona wielką dawką humoru. Książka jest przednia. Urozmaicona dużą ilością wspaniałych rysunków które bawią i przedstawiają losy bohaterów.  Bawiłam się razem z młoda wyśmienicie czytając. Później wyruszyła w podróż po koleżankach i kolegach z klasy. Dzieciaczki czytały i przekazywały książki dalej. Po tym jak wszyscy uczniowie przeczytali omówili w klasie swoje wrażenia. Powiem Wam szczerze że ich klasową maskotką stał się gołąbek. Razem z wychowawczynią są zachwycone treścią i emocjonującymi przygodami ptaszków. Na końcu książki znajdziemy instrukcje jak należy narysować każdego z gołębi. Ich portrety zdobią naszą ścienną tablicę.

Z wielką chęcią będziemy kontynuować czytanie kolejnych części aby poznać emocjonujące i zabawne przygody odlotowej ekipy.

Odlotowe gołębie łapią bandytów jest to pierwsza część komiksu dla dzieci.

Odlotowe gołębie... na wylocie
Jeśli miałabym jednym słowem określić tę serię, to byłoby to: przereklamowana. Same gołębie są sympatyczne i choć schematyczne, to w miarę fajnie wykreowane. Oczekiwania były jednak znacznie wyższe, a opowieść nie zachwyca, ani nawet nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym. Przewidywalna i bez zaskoczeń, tylko ilustracje ratują przed odłożeniem książki na bok.

Odlotowe gołębie... na wylocie

Czy #kryminalnywrzesień to świetna zabawa tylko dla dorosłych? Wg mnie Ci mniejsi też znajdą cos dla siebie. Co Wy na to?

Dzięki uprzejmości @znak miałam możliwość poznać ekipę, która potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Mowa tutaj o Odlotowych gołębiach, czyli Wywrotce, Ekspresie, Maskoptaku, Papilotce i Gruchocie. Każdy z nich ma inne super moce, m.in. giętkość, siłę czy umiejętność kamuflażu. To dzięki nim tak świetnie radzą sobie ze wszystkim.

W książkach znajdziecie dużą dawkę humoru, świetnych komiksowych rysunków i lekki styl pisania dostosowany do dzieci. Dodatkowo na końcu znajdziecie instrukcję jak samemu narysować każdego z gołębi. Polecam dużym i małym fanom zagadek.

W parku nie ma okruszków. Zniknęły. Jak to możliwe ? Na farmie zawsze były okruszki. Co się stało z okruszkami ? Śledztwo przeprowadzą Odlotowe Gołębie. Mają pierwszy trop oraz wskazówkę wiec szybko trafią na bandytów. Nic z tych rzeczy, trop zostaje zjedzony — jeden z odlotowych gołębi nie mógł się powstrzymać. Czy uda im się rozwikłać zagadkę ?

Nie wiedziałam, że tak proty banalny komis może wywołać w czytelniku tyle śmiechu. A wszystko za sprawą bohaterowych gołębi. Zaserwują fajną przygodę, w której akcja goni akcje i nie ma czadu na przerwę, a co dopiero na nudę.

Rysunki w środku są tak zabawne, że samo patrzenie na nie wywołuje śmiech. Autor zaskoczyli nas pomysłowością oraz kreatywnością. Na końcu komiksu dzieci będą mogły otworzyć postacie gołębie, a także stworzyć swojego własnego bohatera i nadać mu super moc.

Nie wiedziałam, że tak...

Gołębie w każdym mieście wiedzą chyba wszystko, są wszędzie i dużo widzą. Można powiedzieć, że te ptaki są najlepszymi informatorami lub detektywami. O nich właśnie jest ta seria przedstawiająca perypetie ptasich detektywów, którzy rozwiązują różne zagadkowe sprawy. 👍
W tym tomie zajmują się znikającymi w parku okruszkami. Ekipa składa się z osobników nazywających się bardzo oryginalnie. Ekspres rozwiązuje najtrudniejsze zagadki, Maskoptak walczy na śmierć i życie o ostatni okruszek, Papilotka jest megaodważna i nie cofnie się przed niczym, Wywrotka wykręci się z każdej opresji, ma cały park na oku i uwielbia swoich przyjaciół, Gruchot nie chowa głowy w piasek i zawsze idzie na całość. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/08/odlotowe-goebie-apia-bandytow.html

Przyznaję szczerze, że nie darzyłam gołębi jakimiś cieplejszymi uczuciami. Ot, zwykłe ptaki, które na dodatek brudzą załatwiając swoje potrzeby gdzie popadnie 😂🙈.
Ale, ale tej ekipy odlotowych gołębi nie sposób nie polubić 😍.

Maskoptak, Gruchot, Wywrotka, Papilotka i Ekspress z głośnym trzepotem skrzydeł podbiły serducho mojego Starszaka. Czy wyobrażacie sobie drużynę, która łapie bandytów i nie boi się podejmować ryzyko w imię wspólnego dobra i spokoju, superbohaterów, którzy posiadają niezwykłe gołębie moce - super siłę, giętkość, umiejętność kamuflażu

W pierwszej części poznajemy Maskoptaka, który dołącza do odlotowych gołębi, wkrótce czeka ich nowa misja. Gdzie podziały się okruszki z parku i czy naprawdę jest on nawiedzony? Bandytą okaże się tu Wronoptak, który za pokrzyżowanie swych niecnych planów poprzysięgnie zemstę. Gołębie będą ratować nietoperze, a gdy okaże się, że jeden z nich - Megagacek stoi za calą aferą, nie tylko one będą zdziwione. Na dodatek Wronoptak i Megagacek połączą siły i o mały włos, a Festiwal Foodtrucków byłby zagrożony, a nawet można by rzec, skażony 😂... Na szczęście gołębie czuwają.

Niesamowity, genialny, absurdalny humor, gdzie farsa goni farsę, podany w nieco komiksowej konwencji. Zagadka kryminalna goni zagadkę, a zwroty akcji są szybsze niż ptaki w locie.
Odlotowe gołębie są naprawdę wyptasione!

Ale, ale tej ekipy odlotowych gołębi nie sposób nie polubić 😍.

Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów ✨

Na początku poznajemy Mistrza Kamuflażu który dostaje propozycję nie do odrzucenia, chce się wykazać i pomóc w łapaniu bandytów.
Jak się okazuje w mieście jest pełno problemów do rozwiązania i mnóstwo rzeczy do odkrycia.
Gotowi na przygodę?
Co uwielbiają gołębie najbardziej? Oczywiście że okruszki ✨🤩 pierwsza ich misja dotyczy właśnie ich✨czemu z parku zniknęły okruszki i kto jest winien ich braku i co wspólnego ma z tym Wrono -Potwór?
Kto poluje na słodkie nietoperze? Czy grupa gołębi złapie sprawdzę i jaki będzie miało to konsekwencje?
Czy festiwal Food Truck może być w niebezpieczeństwie? Pewnie jak najbardziej, po raz kolejny Odlotowe gołębie muszą pokonać złe zamiary niecnych i podstępnych ...czy staną na wysokości zadania ?
W książce znajdziecie nie tylko fajne przygody ale również Wasze dzieci będą mogły nauczyć się rysować głównych bohaterów oraz wymyślić swojego gołębia i jego super moc ✨🤩
Nasz to Kapitan Dorito którego widzicie na zdjęciu 🤩ma on super moc tornada z doritosow oraz jest telepata🤩
Stwórzcie z dziećmi swoje Odlotowe Gołębie ✨ my już wyczekujemy kolejnych przygód 🤩

Odlotowe Gołębie Łapią Bandytów ✨

Gotowi na przygodę?

Gołąb - mistrz kamuflażu
Gołąb - siłacz
Gołąb - superelastyczny

Co mogą zdziałać te (i jeszcze parę innych) gołębie? Oczywiście łapać bandytów! :D
Prześmieszna, ilustrowana książka o gołębiach, kotach, wronach i nietoperzach. I okruszkach. Obowiązkowo o okruszkach :D
3 duże rozdziały i masa śmiechu. Dobrze, że są 3 tomy bo można poznać dalsze losy tej bekowej ekipy :D

A wiecie, że występujące w książce gołębie mają swoje odpowiedniki w realnym świecie? Autor zainspirował się faktycznymi gatunkami i ich umiejętnościami (albo wyglądem). co opisał na końcu książki :)

Fajna jest, sprawdźcie!

Gołąb - mistrz kamuflażu
Gołąb - siłacz
Gołąb - superelastyczny

A...

Przypomnijcie sobie wasze ulubione danie. A teraz wyobraźcie sobie, że ten przysmak nagle w niewyjaśnionych okolicznościach znika z waszej ulubionej restauracji.
Podobnej sytuacji doświadczają gołębie, gdy z parku znikają nagle okruszki. Na szczęście nie są to zwykłe gołębie, lecz odlotowa ekipa specjalizująca się w tego typu sprawach. Na czele z Maskoptakiem są w stanie rozwikłać niejedną zagadkę. I tak oto w pierwszej części książki ptaszyska próbują ustalić, kto stoi za „aferą z okruszkami”. Pojawia się domysł, że to wina ludzi, którzy przestali uczęszczać do parku. Tylko dlaczego? Co lub kto może być powodem niepojawiania się ludzi w tym miejscu? Trzeba to szybko ustalić, a sprawa nie będzie łatwa..
Druga część nosi tytuł „łowca nietoperzy”. Odlotowe gołębie starają się rozwikłać zagadkę znikających nietoperzy. Kto więzi ptaki i dlaczego? Trop pada na fotografkę, ale czy nie jest to mylne oskarżenie? Wyjaśnienie tej sprawy na pewno was zaskoczy!
Trzecia część to „foodtrucki w niebezpieczeństwie”. Gołębie tym razem udają się na odpoczynek, a ich najważniejszą misją jest…. obiad. Ale czy na pewno? Gołębie nawet gdy nie są na służbie, są bardzo czujne i spostrzegawcze. A tym razem ich spostrzegawcze oczyska dostrzegają, że pewien chłopiec chce zepsuć wszystkim posiłek. Tylko w jaki sposób? I dlaczego?? Czy na pewno to on jest winny? A co jeżeli ktoś go wrabia, a on sam nie ma nawet o niczym pojęcia? Co jeżeli zamiast sprawcą jest ofiarą, pionkiem, którym posłużył się ktoś inny?
„Odlotowe gołębie łapią bandytów” czyta się niezwykle szybko. Nie ma tu za dużo tekstu i jest wiele obrazków, które stanowią genialne uzupełnienie całości. Czytelnik wraz z bohaterami może zabawić się w detektywa. Świetne jest to, że książka pokazuje jak często można się pomylić wobec kogoś i jego zamiarów. Uzmysławia też, że nie należy się zniechęcać i poddawać, lecz próbować walczyć o odkrycie prawdy, trzeba się tylko wykazać sprytem i wytrwałością. Wynik zagadki za każdym razem mnie zaskakiwał.
Książka bywa momentami przezabawna i chyba to też było jej głównym celem, jednak nie zawsze się to według mnie udawało. Chcę powiedzieć, iż myślałam, że będzie nieco śmieszniej.
„Odlotowe gołębie” to ciekawa pozycja, którą czyta się z zaciekawieniem, sporo się tutaj dzieje, a akcja jest szybka, nie ma monotonii. Moim zdaniem jest to książka dla nieco starszych dzieciaków, w wieku szkolnym, ale także dla dorosłych, którzy czytając razem z dzieckiem również mogą się dobrze przy tym bawić.

Lubię sięgać po książki, które mają niespodziewane zwroty akcji, ale „Odlotowe gołębie” to prawdziwy komiksowy rollercoaster! Adrew McDonald z pewnością miał na celu zagwarantowanie czytelnikowi mnóstwo zabawy, natomiast Ben Wood idealnie uzupełnił to ilustracjami, które są niesamowite!

W wakacyjne dni nie może wam zabraknąć właśnie tej lektury. W końcu nie każdy gołąb może stawić czoła takim ważnym zadaniom jak złapanie bandytów. ;)
Czy akcja powiedzie się tak jak nasi bohaterowie to zaplanują?
Czy wrona może być kotem?
Czy można się przebrać za nietoperza?
Czy w mieście na pewno są okruszki?
Myślę, że warto to sprawdzić.

Czytając książkę z pewnością nie zabraknie dobrego humoru, śmiesznych zwrotów i przede wszystkim uroczych gołębi, które są ekipą nie do zastąpienia ;)

Jest to pierwsza część ich przygód i bardzo się cieszę, że nie ostatnia. Liczę, że kolejne będą równie zabawne i interesujące.

Całość lektury idealnie dopełniają zadania zamieszczone na końcu. Tym bardziej, że mają charakter plastyczny i bardzo fajnie pobudzają wyobraźnie młodych czytelników.

Dziękuję @znakemotikon za ten egzemplarz!

• Biblioteka
  • Dla dzieci
  • Słabe
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Odlotowe gołębie łapią bandytów