Okładka książki Tomo w tarapatach Barbara Wicher
literatura dziecięca
Skarpa Warszawska
2022-03-22
2022-03-22

Od czasu do czasu lubię przeczytać jakąś książkę dla najmłodszych. Ostatnio zapoznałam się, chociażby z „Kupą faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać”. Dziś natomiast chciałabym pokazać Wam krótką lekturę autorstwa Barbary Wicher pt.: „Tomo w tarapatach”.

Tomo to mały robot, mieszkający wraz z Amelką, Antkiem oraz ich rodzicami. Tym razem jego ludzcy przyjaciele mieli pójść do dentysty, a on wraz z Dropsem (jamnikiem) oraz dziadkiem miał zostać w domu. Niestety podczas zabawy na zewnątrz zorientował się, że dwójka nieznanych mężczyzn planuje okraść pobliskie domy… I niestety wpadł w tytułowe tarapaty.

Książka jest naprawdę cieniutka, ale bardzo interesująca. Autorka oprócz ciekawej historii, wyjaśniła również to, kim jest humanoid, czym jest Centrum Nauki Kopernik oraz odpowiedziała na pytanie, czy w przyszłości roboty będą towarzyszyć nam w codziennym życiu. Dodatkowo w lekturze zawarto ilustracje, które są ciekawym urozmaiceniem.

„Tomo w tarapatach” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6-8 lat i naprawdę zachęcam najmłodszych oraz ich rodziców do sięgnięcia po tę historię.

📙„Tomo w tarapatach” to książka napisana przez Barbarę Wicher pełna humoru i niesamowitych przygód historia, która z pewnością zadowoli czytelników w każdym wieku. Ta książka jest po prostu niezwykła!
📙Głównym bohaterem jest Tomo, sympatyczny robot, pełen energii, który wpada w tarapaty. Jego przygody sprawiają, że nie można się oderwać od tej książki. Tomo zostaje wraz z psem Dropsem, pod opieką dziadka, kiedy to musi stawić czoła wielu trudnościom i przeciwnościom losu. Wraz z Tomo przeżyjemy emocjonujące chwile i dowiemy się, jak wiele można osiągnąć, niezależnie od przeciwności. Główny bohater pada ofiarą złodziei! Fredi i Gulo porywają robota, mając niecne plany wobec robota. Drops, pomaga Tomo wyjść z opresji.
Styl pisania Barbary Wicher jest lekki, przystępny i pełen dowcipu. Autorka doskonale oddaje dziecięcy sposób myślenia i opisuje codzienne sytuacje w taki sposób, że czytelnik nieustannie się uśmiecha. Jej zdolność do tworzenia komicznych dialogów i opisywania humorystycznych sytuacji sprawia, że "Tomo w tarapatach" jest czymś więcej niż zwykłą książką dla dzieci. Ta opowieść posiada uniwersalne przesłanie, które dotyczy każdego, niezależnie od wieku. Znajdziemy w niej wiele ciekawostek ze świata techniki. Jednym z najważniejszych aspektów tej książki są jej ilustracje. Łukasz Silski stworzył przepiękne i kolorowe ilustracje, wzbogacające czytanie i dodające uroku. Są one pełne detali i oddają doskonale charakterystykę postaci oraz emocje, które towarzyszą im w trudnych chwilach. Ilustracje niewątpliwie przyciągną uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych.
"Tomo w tarapatach" to opowieść, która bawi, inspiruje i uczy. Współczesny świat często stawia przed nami trudności, ale ta książka pokazuje nam, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach można znaleźć sposób, aby się wydostać. Przez historię Tomo uczymy się cierpliwości, odwagi i pokonywania własnych ograniczeń.
⭐Polecamy "Tomo w tarapatach" wszystkim miłośnikom dobrej literatury, niezależnie od wieku.

Książki dla dzieci • Technology • Nauka
#skarpawarszawska
#booklover #instadziecko #bookstagrampl #dladzieci #książkidladzieci #literaturadziecieca #robot #czytamwszędzie #czytamzdzieckiemcodziennie

Przedstawiam Wam dziś kolejne przygody robota imieniem Tomo, którego Wojtuś pokochał całym sercem. Zarówno ta, jak i poprzednia część, są wyjątkowe i bardzo ciekawe. Pani Barbaro prosimy więcej przygód Toma. Ta seria może nie mieć końca ❤️

A dziś na profil wlatuje ,,Tomo. Tomo w tarapatach" Już sam tytuł wzbudza ogromną ciekawość u dziecka. Przecież, w jakie tarapaty mógł wpaść tak przyjazny robot, którego pokochała cała rodzina wraz z jamnikiem Dropsem. Jednak tajemnicza rozmowa zza żywopłotu była na tyle ciekawa, że Tomo zdecydował się podsłuchać i źle to się dla niego skończyło. Jesteście ciekawi, co przydarzyło się dla Toma? Czy rodzina znajdzie ukochanego przyjaciela?

Jeśli szukacie pozycji, która pokaże, że przyjaźń mimo wielu różnic jest możliwa, to książki o tym małym robocie są idealnym tego przykładem. Jak ma się otwarte serce, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaakceptować naszych przyjaciół takimi, jakimi są.

Tomo jest robotem zaprogramowanym na człowieka. Ma swoją rodzinę i przeżywa kolejną przygodę, jeśli się nie mylę, to już drugą.

Do jego okolicy docierają złodzieje. Tomo przez przypadek podsłuchuje ich rozmowę, z której dowiaduje się o złych zamiarach przestępców. Szybko okazuje się, że i główny bohater pada ofiarą złodziei; Fredi i Gulo porywają robota, mając w planach zresetowanie go i sprzedanie z jak największym zyskiem. Czy Tomo wyjdzie z opresji i zostanie uratowany? Co ze złodziejami, którzy okradają całą dzielnicę i jak do tej pory są nieuchwytni?

"Tomo w tarapatach" to nie jest tylko zwykła historia dla dzieci. W środku też trochę nauki. Niebieską czcionką wyróżniono trudne i ważne słownictwo; czytelnik może się na przykład dowiedzieć czym jest humanoid i gdzie można spotkać roboty humanoidalne. Lektura książki może być również okazją do zastanowienia się nad istnieniem robotów i możliwością zdominowania przez nie naszego życia.

Krótkie rozdziały, trochę humoru i cieszące oko ilustracje, a przy tym trochę wiedzy i przemyśleń. Polecam nie tylko fanom robotyki. Mój syn, choć kawałkami, lubi słuchać o Tomo, co mnie nawet zdziwiło, bo nie ma nawet 4 lat, a jednak się zaciekawił.

Dziś przyszła kolej na kolejną książeczkę dla młodszego czytelnika, ale sięgnąć po nią powinien sięgnąć każdy, bo książeczka ta niesie w sobie ogrom uniwersalnych wartości.
Rezolutnego i bardzo przyjaznego robocika mieliśmy już okazję poznać by okazji książki "Tomo, niezwykły przyjaciel" i już wtedy skradł on nie tylko serce mojego synka, ale i moje. Z ciekawością wyglądałam jego dalszych przygód i z radością zabrałam się do przeczytania kolejnych perypetii nie tylko samego Tomo, ale i zabawnego jamnika Dropsa.

Z drugiego tomu dzieci dowiedzą się, co to jest kradzież i jakie konsekwencje za sobą niesie, ponownie przekonają się jaką siłą jest przyjaźń i... że wizyta u dentysty nie musi być przykrym doświadczeniem. Nie będę więcej zdradzać fabuły, by nie odebrać Wam i Waszym dzieciom satysfakcji z odkrywania tej historii, ale zdradzę, że dzieje się tutaj dzieje, a akcja zaskoczy niejednego młodego czytelnika.

"Tomo w tarapatach" to krótka, ale za to idealna książeczka do wieczornego relaksu.
Autorka skupiła się na tym by, dzieci z jej książeczki mogły dowiedzieć się nieco więcej o przyjaźni, lojalności, wzajemnemu zrozumieniu, wierze w siebie i wartości, jaką niesie za sobą rodzina.
Historia została napisana prostym i przystępnym językiem, jednocześnie doskonale przekazuje wartość, która za nią stoi. Myślę, że każdy rodzic tę wartość zauważy i doceni. Jest to doskonały wstęp do wielu ciekawych i rozwijających rozmów. Przeczytanie jej zajmie dosłownie kilka minut, ale jestem przekonana, że będą to wyjątkowe chwile, pełne ciepła i miłości.
"Tomo w tarapatach" to pozycja, która z pewnością zauroczy każdego młodszego czytelnika również swoimi przepięknymi i niezwykle barwnymi ilustracjami. Oddziałują one na wyobraźnię, pobudzają i sprawiają, że książeczka nabiera jeszcze ciekawszej formy. Jestem przekonana, że nie jedno dziecko będzie nią zachwycone. Jak wiecie mój syn nie czyta samodzielnie, i nie rozumie tego co mu się czyta, ale ilustracje wspaniale skupiają jego uwagę na dłuższy czas.
Dzieciom czytającym już samodzielnie, na pewno przypadnie do gustu powiększona czcionka i kilka ukrytych w tekście ciekawostek o robotach i o tym gdzie możemy je spotkać.
Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę historię, z ciekawością wyglądam na kolejne przygody tego przesympatycznego robocika.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak, to fajna i mądra opowieść. Lada dzień będziemy świętować Dzień Dziecka, "Tomo w tarapatach" może okazać się idealnym prezentem. Polecam do wspólnego czytania!

I jak tu nie wierzyć w zrządzenie losu?
Pierwszą część opowieści o robociku Tomo odsłuchiwaliśmy siedząc w poczekalni przed gabinetem dentysty. Tym razem to Antek i Amelka pod nieobecność rodziców, razem z babcią wybiorą się na umówioną wizytę do stomatologa, zostawiając w domu pod opieką dziadka swojego ukochanego psa Dropsa oraz traktowanego, jak kolejnego członka rodziny robocika Tomo. Jak wskazuje tytuł ten wpadnie w tarapaty. Zostanie porwany przez krążących w okolicy włamywaczy, którzy chcą się dorobić na jego sprzedaży. Złodzieje nie przewidzieli jednak, jak sprytny i inteligentny potrafi być robot humanoidalny, zwłaszcza kiedy u boku ma partnera.
Jestem pewna, że ten mały robot, o imieniu Tomo, stanie się przyjacielem wielu dzieci w Polsce w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Twarda odprawa, piękne ilustracje Łukasza Silskiego, ciekawostki, oraz lekko humorystyczna opowieść o świecie, w którym przyjaźń jest możliwa mimo różnic naprawdę przypadnie im do gustu.

I jak tu nie wierzyć w zrządzenie losu?

"Tomo w tarapatach" to przygody robota Tomo, ulubieńca Amelki i Antka, który wpadnie w pewne tarapaty.

Książka w twardej oprawie, zawiera ciekawe ilustracje, napisana jest odpowiednio dużą czcionką, wydana na doskonałym papierze. Opowiada o przyjaźni, dostajemy również dawkę naukowych informacji o robotach.

Myślę, że ta wspaniała książeczka, sprawi radość, gdy pojawi się w biblioteczce młodego czytelnika. Może być idealnym prezentem. Polecam do wspólnego czytania!

Myślę, że ta wspaniała książeczka, sprawi radość, gdy pojawi...

Lubicie wizyty u dentysty ? Głupie pytanie, co ? Kto by to lubił… Ale jednak o zęby trzeba dbać i Amelka - bohaterka książki “Tomo w tarapatach” wybiera się wraz z babcią do dentysty. W tym czasie Tomo - nasz humanoidalny robot, zostaje wraz z psem Dropsem, pod opieką dziadka. Dziadka, który ucina sobie drzemkę. I absolutnie nie jest świadomy jak wiele go przez to ominęło.

To drugi tom przygód naszego robota. Ciekawa seria dlatego chętnie podjęłam się zrecenzowania kolejnej części, bo przypadła do gustu moim małym czytelnikom. Syn w tym roku kończy 10 lat. Nie wiem kiedy to zleciało. Gdy zobaczył pierwszy tom, uznał, że to dla dzieci, nie dla niego. A później był zdziwiony jak mu się to spodobało. Jak wiele ciekawostek jest w tych krótkich książeczkach. I później przychodzi do mnie mówiąc : “Mamo, a wiedziałaś, że…?” I wylicza czego się dowiedział, a ja się cieszę. Lubię gdy moje dzieci czytają książki, które uczą. I właśnie taki jest Tomo.

W tej części wg mnie bohaterem dosłownie, jest Drops, który pomógł Tomo wydostać się z łap złodziei.

Ciężkie czasy są Kochani. Złodziejstwo to jeden z najstarszych “zawodów” świata. Ale coraz więcej osób się na to ostatnio mam wrażenie, że decyduje. I tu dwóch gagatków, szuka domu do obrabowania. Alarmy są dla nich zniechęcające. Ale Fred wiedział, że w domu dziadków Antosia i Amelki, jest taki cud techniki jak Tomo. No nie mogli obok tego przejść obojętnie. Wizja zysku była zbyt kusząca.

Jak Tomo wybrnie z tej sytuacji ? Jak sobie poradzi ? Warto sprawdzić.

Krótka historia, którą dziecko może przeczytać samodzielnie lub wysłuchać wieczorem na dobranoc. Wydanie w twardej okładce, fajnie ilustrowane. Bardzo mi się podoba to jak staranne wykonane są książki tego wydawnictwa.

Autorka uczy czytelników zarówno tego czym są roboty, mamy tu ciekawostki o technologii jak i wspomnianą wyprawę do dentysty. Mali czytelnicy mogą przy okazji nauczyć się, że taka wyprawa do gabinetu stomatologicznego, nie powinna przerażać :)

Tak, więc jest to książka, którą warto poznać. Historia, która z pewnością zaciekawi nie jedno dziecko, mniejsze czy większe. Serdecznie polecam i dziękuję autorce i Wydawnictwu Skarpa Warszawska za egzemplarz do recenzji.

Czekaliśmy na dalsze losy Tomo od momentu przewrócenia ostatniej kartki w „Niezwykłym przyjacielu”. Robot, który jak przystało na robota, nie potrzebuje snu, ani posiłków, uczy przede wszystkim niesienia pomocy i empatii, a przy okazji jest niezwykle sympatycznym bohaterem.
W tej części Tomo staje się obiektem zainteresowania złodziei i próbuje pokrzyżować ich niecne plany. Lubiany przez całą rodzinę i czworonożnego pupila Tomo, uwikłany w niecodzienną aferę, dowodzi, że przyjaźń możliwa jest pomimo różnic.
Dopełnieniem tej intrygującej historii są przyjemne ilustracje oraz ciekawostki ze świata nauki, które poszerzają wiedzę małych czytelników. Dodatkowo krótkie rozdziały zachęcają do dalszego czytania.
Polecamy i wypatrujemy dalszych przygód uroczego robota.

Barbara Wicher

Hej, skarby!

Tomo to książka dla dzieci, która ma krótką i fajną fabułą z cudownymi ilustracjami, które na pewno przyciągną wzrok dziecka podczas lektury.

Myślę, że książka jest idelana, jako bajka na dobranoc!

Przygody Robota Tomo, który został kradziony przez złodziei, wciągnęły mnie w swój świat, a dzielny pies Drops to cudowny bohater!

Byłam bardzo ciekawa tego tytułu i śmiało stwierdzam, że fajna historia, która zaciekawi nie jedno dziecko!

Zważywszy na to, że książka jest przeznaczona dla dzieci 6/8 jej nie ocenie!

Barbara Wicher

Hej, skarby!

Myślę, że książka jest idelana, jako bajka na dobranoc!

• Czytam sobie 2023
  • 📋 2023
  • Przeczytane 2023
  • Dla dzieci
  • ❇️ Legimi

Dodaj cytat z książki Tomo w tarapatach