Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur

Okładka książki Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur Barbara Wicher
Okładka książki Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur
Barbara Wicher Wydawnictwo: Wilga Seria: Książkożercy interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
24 str. 24 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Książkożercy
Wilga
2022-06-01
2022-06-01
24 min.

Seria Książkożercy to kolejna dostępna na rynku seria, która ma zachęcić najmłodszych do czytania.
Książeczki mają różne poziomy trudności A, B i C dlatego są dedykowane dzieciom, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem.

"Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur" z kolei pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy i najważniejsze to dostrzec swoje mocne strony i skupić się na tym co w nas dobre.

Seria jest przyjemnym wprowadzeniem w świat liter, słów i zdań, w której nie brakuje humoru. Sympatyczni bohaterowie i
wesołe ilustracje ułatwiają zrozumienie tekstu i zachęcaja do sięgnięcia po tę książeczki.

"Filipa - kotka ratownik" to historia poruszająca ważny i ciekawy temat jakim jest cukrzyca, książka uczy o tej chorobie i jej ryzyku....

Znacie już serię "Książkożercy" do nauki samodzielnego czytania? Dziś chciałam Wam pokazać dwa najnowsze tomy.

"Pterodaktyl Olimpek i wielki dinozaur" to z kolei opowieść o kompleksach. Olimpek przyjaźni się z Kajetanem. Ten drugi jest jednak dużo większym dinozaurem, który korzysta ze swojej przewagi siłowej kiedy chce coś osiągnąć. Olimpek czuje się mały i nijaki. Po rozmowie z rodzicami okazuje się jednak, że w każdym drzemie niesamowitość. Olimpek potrafi bowiem latać. Książka pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy i najważniejsze to dostrzec swoje mocne strony i skupić się na tym co w nas dobre.

Seria "Książkożercy" składa się w z opowiadań o trzech stopniach trudności tekstu: a, b lub c. Na zdjęciu nr 4 możecie dokładnie przeczytać czym charakteryzuje się dany poziom i sami ocenić który z nich będzie najlepszy dla Waszej pociechy. My powoli zaczynamy przygodę ze stopniem A🙂

Słyszeliście o serii książeczek "Książkożercy"? U nas to pierwsze spotkanie z nimi i powiem Wam szczerze, że aż żałuje, chociaż z drugiej strony teraz jest idealny czas dla mojego starszego dziecka, bowiem powoli będziemy uczyć się czytać. A właśnie te książeczki dedykowane są dla takich początkujących czytelników!

Mamy tu trzy "poziomy trudności" 🙂

Poziom A jest idealnym poziomem dla dzieci, które czytają same po raz pierwszy. Historyjki mają proste słowa, jest ich tak naprawdę niewiele, bo na jednej stronie mamy od jednego do trzech zdań maksymalnie.

Poziom B zawiera więcej wyrazów, a nawet słowniczek z trudnymi pojęciami. Ma w sobie zdania pojedyncze i złożone, a na jednej stronie tekst opiewa od dwóch do pięciu zdań.

Poziom C to już historie dla Ksiązkożerców 😉 Tutaj również znajdziemy słowniczek trudnych wyrazów, zdań jest zdecydowanie więcej i historia również jest obszerniejsza. Na końcu książeczki mamy też dodatkowo pytania, dzięki którym przekonamy się jak dobrze dzieci zrozumiały przeczytany przez nich tekst.

Dopełnieniem każdej historii są przecudowne ilustracje, które dodatkowo zachęcaja do sięgnięcia po daną książeczkę. Okładki również są piękne, do tego zawierają skrzydełka na których mamy wszystkie potrzebne informacje dotyczące serii Ksiązkożercy. No i na końcu mamy też naklejki, które mogą służyć dzieciom do zabawy.

Z pewnością skusimy się na pozostałe książki z tej serii, bowiem na początek przygody z czytaniem będą idealne 😍 polecam!

Mamy tu trzy "poziomy trudności" 🙂

Poziom A jest...

"Książkożercy" to trzypoziomowa seria przeznaczona dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem, zapewniająca:

przyjemne wprowadzenie w świat liter, słów i zdań;
pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach;
wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu;
pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
opiekę merytoryczną metodyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

Olimpek jest smutny, bo wyśmiał go przyjaciel. Kajetan jest wielkim dinozaurem, a Olimpek małym pterodaktylem. Czy niski wzrost sprawia jednak, że jest gorszy? A może wręcz przeciwnie, bo Olimpek ma inną supermoc, którą tylko musi odkryć? I uwierzyć w siebie!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

przyjemne wprowadzenie w świat liter, słów i zdań;
pełne humoru historie o sympatycznych bohaterach;
wesołe ilustracje ułatwiające zrozumienie tekstu;
pytania umożliwiające sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem;
opiekę...

Pterodaktyl Olimpek to bardzo prosta i krótka historyjka dla najmłodszych, którzy zaczynają naukę czytania. Tekst jest banalny, czcionka bardzo duża, a ilustracje klimatyczne - fajny tytuł dla maluchów do nauki składania literek 😁

• Czytam sobie 2022
  • Książkożercy