Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać

Okładka książki Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać Edward Kay, Mike Shiell
Okładka książki Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać
Edward KayMike Shiell Wydawnictwo: Muza Seria: FUJ-NAUKA! literatura dziecięca
46 str. 46 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Seria:
FUJ-NAUKA!
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2023-05-31
Data 1. wyd. pol.:
2023-05-31
Liczba stron:
46
Czas czytania
46 min.
Język:
polski
Tagi:
#dziecko #kupa
Średnia ocen

8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Kupa faktów o smrodzie, czyli co i dlaczego ludziom cuchnie, trąci i zalatuje Edward Kay, Mike Shiell
Ocena 9,0
Kupa faktów o ... Edward Kay, Mike Sh...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
34 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
51
51

Na półkach:

Nic co ludzkie nie jest mi obce". Słynne słowa Terencjusza bardzo pasują do książki "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kaya i Mike'a Shiella. Czy o tak podstawowych, fizjologicznych kwestiach można pisać z wdziękiem?
Trzeba przyznać, że temat kupy jest numerem jeden wśród wielu dzieci. Często mówią i żartują o tych kwestiach bez skrępowania. Angielski scenarzysta i pisarz Edward Kay razem z ilustratorem Mike’m Shiellem wyszli naprzeciw temu zainteresowaniu. Przy lekturze ich książki swoją wiedzę poszerzą nie tylko najmłodsi czytelnicy, ale też dorośli. W końcu człowiek uczy się przez całe życie.
Autorzy książki „Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” o odchodach piszą w sposób kompleksowy. I wbrew tytułowi, lektura opowiada nie tylko o kupie, ale też o moczu, lub też jak to mówią dzieci o sikach. Znajdziemy tu zarówno informacje o działaniu układu pokarmowego, jak i dowiemy się o początkach papieru toaletowego. Poznamy termin Wielkiego Smrodu. I zaznaczam, że nie chodzi tu wcale o puszczenie bąka po obfitym posiłku.
Pojawiają się tu także ciekawostki z takich dziedzin jak archeologia, astronomia, czy malarstwo.
Edward Kay i Mike Shiell spełniają swoją obietnicę z pierwszego rozdziału i zgodnie z jego tytułem dostarczają czytelnikom kupę wiadomości.

Powszechnie wiadomo, że kwestie wydalania dotyczą nie tylko człowieka. Zwierzęta także to robią i co tu dużo mówić wykorzystują swoje odchody w bardzo kreatywny sposób. W jaki? Tego także dowiecie się z książki Edwarda Kaya i Mike’a Shiella. Poświęcili oni temu sporą część tekstu.
Przyznaję, że mnie zaskoczyła kwestia załatwiania się niedźwiedzia w czasie zimowego snu oraz sztuka kamuflażu gąsienic.
Oprócz kolejnej dużej dawki wiedzy, w dziale o zwierzętach jest też bonus dla najmłodszych. To test, w którym dzieci mogą wykazać się umiejętnością dedukcji. Świetny dodatek!

"Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" to książka charakteryzująca się bardzo naturalnym stylem. Edward Kay posługuje się językiem przepełnionym humorem. Dzięki temu lekturę czyta się wyjątkowo szybko. Dopełnieniem lekkiego, pełnego uroku charakteru książki są ilustracje, które stworzył Mike Shiell. Nie sposób się nie uśmiechnąć, gdy na nie patrzymy.

Nic co ludzkie nie jest mi obce". Słynne słowa Terencjusza bardzo pasują do książki "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kaya i Mike'a Shiella. Czy o tak podstawowych, fizjologicznych kwestiach można pisać z wdziękiem?
Trzeba przyznać, że temat kupy jest numerem jeden wśród wielu dzieci. Często mówią i żartują o tych kwestiach bez skrępowania....

więcej Pokaż mimo to

avatar
603
592

Na półkach:

Kiedy słyszymy o książce, która ma za zadanie rozwijać ciekawość dzieci, może się wydawać, że mówimy o typowej pozycji edukacyjnej. Jednak "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kay'a jest czymś znacznie więcej niż tylko nudnym podręcznikiem. To fascynująca i zabawna podróż w świat, który zazwyczaj traktujemy jako temat tabu - świat kału i moczu. 

Książka ta jest skierowana przede wszystkim do młodych czytelników, ale nie tylko. Dzięki jej przystępnemu językowi i zabawnym ilustracjom, może dostarczyć wielu ciekawostek nawet dorosłym czytelnikom. Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat tajemniczych procesów zachodzących w naszych ciałach oraz ciekawych zastosowań, jakie człowiek znalazł dla odchodów na przestrzeni dziejów. 

W jaki sposób nasze ciało wytwarza odchody? Co kupa może nam powiedzieć o naszym zdrowiu?

Autor, Edward Kay, już na samym początku książki zadaje pytanie, które wiele dzieci nurtuje: "Dlaczego niektóre zwierzęta jedzą odchody?" I to jest tylko wstęp do niezwykłej podróży po świecie ekskrementów. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, zarówno tych bardziej humorystycznych, jak i tych, które naprawdę zaskakują swoją wartością edukacyjną. 

Jednym z aspektów poruszanych w książce jest to, co nasza kupa może nam powiedzieć o naszym zdrowiu. Okazuje się, że obserwacja kształtu, konsystencji i koloru odchodów może dostarczyć cennych informacji o stanie naszego organizmu. To ważna lekcja z zakresu higieny i zdrowego stylu życia. 

Nie brakuje również informacji o zwierzętach, które przesyłają sobie wiadomości za pomocą odchodów. To fascynujące dowody na to, jak różnorodne i niesamowite mechanizmy ewolucji przyrody mogą być. I co więcej, czytelnik dowie się, które zwierzęta zasługują na medal za najsłodszą kupę roku - to z pewnością zaskakująca lekcja zoologii. Książka nie unika także tematów kontrowersyjnych, takich jak wykorzystywanie odchodów jako paliwa czy broń w przeszłości. To dowód na to, że autor nie boi się poruszać trudnych tematów, a jednocześnie potrafi robić to w sposób przystępny i zabawny. 

Czy istnieje telefon zasilany energią pochodzącą z odchodów? Jak astronauci załatwiają się w kosmosie?

Jednym z atutów tej książki są również fantastyczne ilustracje autorstwa Mike'a Shiella. Są one nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także doskonale uzupełniają tekst i pomagają młodym czytelnikom lepiej zrozumieć opisywane zjawiska. 

Warto również docenić, że książka zawiera słowniczek i indeks, co ułatwia czytelnikom znalezienie konkretnych informacji lub wyjaśnień. To szczególnie przydatne, gdy dziecko zaczyna zadawać pytania na temat kupki czy moczu, a rodzic nie zawsze wie, jak na nie odpowiedzieć. 

Podsumowując

"Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" to książka, która nie tylko rozbawi młodych czytelników, ale także dostarczy im fascynujących informacji na temat tematu, który zazwyczaj jest traktowany jako wstydliwy i nieodpowiedni do rozmów. To doskonały sposób na rozbudzenie ciekawości świata i zachęcenie dzieci do zadawania pytań. Nawet jako dorosły czytelnik, nie sposób się nudzić podczas lektury tej książki. Gorąco polecam ją jako pozycję edukacyjną, która uczy, bawi i zaskakuje.

Kiedy słyszymy o książce, która ma za zadanie rozwijać ciekawość dzieci, może się wydawać, że mówimy o typowej pozycji edukacyjnej. Jednak "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kay'a jest czymś znacznie więcej niż tylko nudnym podręcznikiem. To fascynująca i zabawna podróż w świat, który zazwyczaj traktujemy jako temat tabu - świat kału i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
436
43

Na półkach: , ,

Książka ta skierowana jest dla młodych czytelników, aby w prosty i przystępny sposób wytłumaczyć jak powstaje kupa oraz ukazuje im wiele ciekawostek związanych z można by powiedzieć nieczęsto poruszanym tematem. Porusza takie tematy jak: Co kupa może nam powiedzieć o naszym zdrowiu?, Które zwierzęta przesyłają sobie wiadomości za pomocą bobków?, Czym jest „żółta zupa” (o to lepiej nie pytajcie!)?, Jak wyglądały średniowieczne toalety?, Co możemy odczytać ze skamieniałych odchodów dinozaurów?, Czy to prawda, że w zamierzchłych czasach używano kup jako broni podczas bitew?, Jak rozwiązanie znalazły niedźwiedzie na niezaprzątanie sobie głowy odchodami podczas zimowego snu?, Czy istnieje telefon zasilany energią pochodzącą z odchodów?, Czego używali starożytni Rzymianie do wybielania zębów?, Które zwierzęta jedzą własne odchody, a które zasługują na medal za najsłodszą kupę roku (nie próbujcie!)?, Co to znaczy, że kupa jest dźwignią postępu?, Jak astronauci załatwiają się w kosmosie?. Pomimo tego że nie jestem już w grupie docelowej to podczas lektury bawiłam się naprawdę dobrze i dlatego moja ocena to 7/10.

Książka ta skierowana jest dla młodych czytelników, aby w prosty i przystępny sposób wytłumaczyć jak powstaje kupa oraz ukazuje im wiele ciekawostek związanych z można by powiedzieć nieczęsto poruszanym tematem. Porusza takie tematy jak: Co kupa może nam powiedzieć o naszym zdrowiu?, Które zwierzęta przesyłają sobie wiadomości za pomocą bobków?, Czym jest „żółta zupa” (o to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
59
53

Na półkach:

Zastanawialiście się kiedyś, jak nasi przodkowie radzili sobie z... kupą? Kiedy powstały toalety albo gdzie wynaleziono papier toaletowy? A może jakie zwierze robi największą kupę na świecie?

Odpowiedzi na powyższe ciekawostki, jak i wiele innych dotyczących kupy i sików, znajdziecie w niecodziennej pozycji “Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” autorstwa Edwarda Kay. Wspaniałe i niezwykle barwne ilustracje, które znacznie uatrakcyjniają publikację, wykonał Mike Shiell.
Na polskim rynku, książka ukazała się nakładem wydawnictwa Muza.

Każdy, kto ma do czynienia z dziećmi, wie, że ich ciekawość świata bywa czasem bardzo nieograniczona. Temat kupy pojawia się w praktycznie każdym domu, a pytania o te sprawy, które zadają najmłodsi, czasem potrafią zaskoczyć opiekunów. “Kupa faktów o kupie…” wychodzi naprzeciw wymagającym i łaknącym wiedzy w tym osobliwym temacie dzieciakom. Zapraszam na recenzję!

Publikacja jest wyczerpującą dawką wiedzy na temat wydalania. Począwszy od budowy całego układu trawiennego człowieka, zasad jego funkcjonowania, przez przedstawienie ciekawostek dotyczących roli “kupy” w historii ludzkości, aż do rozważań dotyczących zwierzęcych kup. Jestem pod wrażeniem, ile informacji autorowi udało się zamknąć na kartach tej książki. Niejednokrotnie byłam zaskoczona i z niemałym uznaniem względem wiedzy autora czytałam na przykład o gąsienicach niektórych gatunków motyli, które potrafią wystrzelić swoje odchody na odległość odpowiadającą długości boiska do piłki nożnej!

Na uwagę zasługuje tutaj również forma przekazu treści książki. Doskonały, inteligentny, dopasowany do wieku odbiorców humor sprawia, że nawet nieco bardziej naukowe treści są bardzo zrozumiałe i łatwe do przyswojenia. Jak wiadomo, dzieciaki bardzo lubią na temat, kupy, bąków i sików żartować, rzucać anegdotami, czy często mało smacznymi dla nas dorosłych określeniami defekacji. Temat ten wywołuje nie tylko salwy śmiechu w salach przedszkolnych, ale również u starszych dzieciaków, które rozmowy o kupie okraszają chichotami. Dzięki humorystycznej formie książka trafi bezapelacyjnie do każdego młodego człowieka i podbije jego zainteresowanie treścią, która jak wspomniałam, jest naprawdę bardzo wartościowa.

Co więcej, mam wrażenie, że książka, która jasno i wyraźnie głosi: TUTAJ BĘDĄ TREŚCI O KUPIE, jest w pewnym sensie złamaniem tabu. Rodzic, który chociaż raz się nie zaczerwienił, kiedy jego kilkulatek w towarzystwie rzucał rozochocony hasłami sugerującymi, że mówi po prostu o kupie, sikach, tyłku czy innych krążących wokół tego sprawach; chyba nie istnieje. A przecież tematy, które porusza książka, są czymś naturalnym, nieodzownym elementem naszego życia. Cieszy mnie zatem ta lekkość i po prostu to, że na rynku pojawiała się właśnie taka bezpośrednia, ale bardzo ciekawa czytelniczo publikacja.

Na uwagę zasługują ilustracje, które idealnie dopełniają treść. Barwne, niezwykle zabawne, bardzo przyciągające wzrok. Ponadto na końcu książki znajduje się słowniczek, który w kilku słowach tłumaczy niektóre, nieco trudniejsze słowa i zagadnienia użyte w książce; krótka lista książek, po które można sięgnąć w celu uzupełnienia wiedzy oraz indeks, który jest wspaniałą pomocą w odnajdywaniu interesujących treści.
“Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” zachwyci dzieci, ale też i dorosłych. Jest wspaniałą dawką wiedzy na temat, o którym dorośli nie rozmawiają w towarzystwie, za to dzieci bardzo chętnie. Polecam zatem wszystkim, nie tylko najmłodszym, bo prawda jest taka, że człowiek uczy się całe życie, a kto wie, może na następnym imieninach u cioci, zaskoczysz wszystkich na przykład ciekawostką dotyczącą torbaczy, które mają zdolność formowania swoich kup w kostki? ;)

Zastanawialiście się kiedyś, jak nasi przodkowie radzili sobie z... kupą? Kiedy powstały toalety albo gdzie wynaleziono papier toaletowy? A może jakie zwierze robi największą kupę na świecie?

Odpowiedzi na powyższe ciekawostki, jak i wiele innych dotyczących kupy i sików, znajdziecie w niecodziennej pozycji “Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” autorstwa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
803
803

Na półkach: , ,

Uzbierało mi się kilka pozycji dziecięcych. Wszystkie daliśmy radę przeczytać we dwie, choć z tą książką był największy problem. Liwia ciągle mówiła, a fuj, przestań, to jest okropne 🤣

Wspaniała książka, dużo nowej wiedzy, mnóstwo ciekawostek. To książka, która jest dowodem, że człowiek uczy się przez całe życie.

Twarda oprawia, format A4. Zawiera dużo wiedzy, jak i wiele obrazków. Czyta się z przyjemnością momentami jest naprawdę obrzydliwie.🤣

Wyobraźcie sobie, że kiedyś w Chinach biegunkę leczono żółtą zupą. Czyli... uwaga: bulionem z suszonego bądź fermentowanego kału zdrowej osoby. 😱

Za to w Rzymie wynaleziono przedmiot do podcierana tyłka. Gąbkę osadzoną na patyku. Najważniejsze, że była wspólna dla wszystkich korzystających z wychodka 😱

Dodatkowo mocz był wykorzystywany do wybielania zębów. Tak to robili starożytni Rzymianie i wcale zapach im nie przeszkadzał 🤣

Także zachęcam bo wiadomości jest co nie miarą. Jedna lepsza od drugiej.

Polecam 💪💪💪

Uzbierało mi się kilka pozycji dziecięcych. Wszystkie daliśmy radę przeczytać we dwie, choć z tą książką był największy problem. Liwia ciągle mówiła, a fuj, przestań, to jest okropne 🤣

Wspaniała książka, dużo nowej wiedzy, mnóstwo ciekawostek. To książka, która jest dowodem, że człowiek uczy się przez całe życie.

Twarda oprawia, format A4. Zawiera dużo wiedzy, jak i wiele...

więcej Pokaż mimo to

avatar
313
307

Na półkach: , , ,

Dzieci potrafią zadawać trudne pytania i często rodzice lub nauczyciele nie potrafią właściwie na nie odpowiedzieć. Zazwyczaj przyczyną tego typu rzeczy jest to, że dorośli nie mieli możliwości zdobycia takiej wiedzy. Jednym z takich zagadnień jest kupa, co często dzieci interesuje skąd się ona bierze i co się z nią później dzieje.

Treść

W książce czytelnicy znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące kału i moczu, ale częściej stosowane przez autora są nazwy potoczne kupa i siki. Mamy okazję dowiedzieć się skąd się ona bierze i gdzie później trafia. Otrzymujemy również wzmianki historyczne dotyczące głównego tematu, a także toalet, papieru toaletowego, czy kanalizacji. Mamy również wzmianki o niecodziennym zastosowaniu przez człowieka jego własnych odchodów, a także tych zwierzęcych. Dziecko będzie miało okazję poznać różne zwyczaje zwierząt, do których angażują kupę. O wszystkim tym oraz o innych ciekawostkach przeczytacie w książce „Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać” autorstwa Edwarda Kaya i Mike'a Shiella.

Trudny temat

Temat poruszony w książce może niektórych zaskakiwać, ale z tego co się orientuję wśród znanych mi rodziców, książki traktujące o kupie są poszukiwane i chętnie czytane przez ich pociechy. Ta pozycja posiadającą różnorakie ilustracje dostosowane do dzieci jest doskonałym nośnikiem wiedzy, która dorosłych może szokować lub po prostu brzydzić. Jedną z ciekawszych informacji, które mogą spodobać się chłopcom jest wykorzystywanie kupy jako paliwa lub dawniej jako element broni stosowanej podczas wojen. Dziewczynki dowiedzą się, że kupa była wykorzystywana do produkcji różnych przedmiotów, a nawet do higieny osobistej. Myślę, że ta książka będzie doskonałą rozrywką również dla rodziców, którzy pewnie większości wiedzy w niej zawartej, jak dotąd nie mieli okazji poznać.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z przyjemnością, jeśli można tak powiedzieć o tym temacie, na pewno była zaskakująca, a momentami śmieszna. Treść jest dostosowana do dzieci w wieku szkolnym w taki sposób, że nie nudzi, tylko bawi, tak samo jak ilustracje w niej zawarte. Trudniejsze słowa zostały wyjaśnione na końcu książki w słowniczku. W przypadku tej pozycji nie znajdziemy żadnych nieistotnych informacji, a rozdziały są dosyć krótkie, dzięki czemu lektura jest szybka i zabawna. Kolorowa okładka zdecydowanie przykuje wzrok zarówno dorosłych jak i dzieci i raczej ciężko będzie przejść o bok niej obojętnie. Gorąco polecam książkę najmłodszym czytelnikom, jak i  tym dorosłym, bo dzięki niej dowiecie się wiele ciekawych faktów na ten cuchnący temat, a przy okazji spędzicie z nią przyjemnie czas.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu MUZA.

Dzieci potrafią zadawać trudne pytania i często rodzice lub nauczyciele nie potrafią właściwie na nie odpowiedzieć. Zazwyczaj przyczyną tego typu rzeczy jest to, że dorośli nie mieli możliwości zdobycia takiej wiedzy. Jednym z takich zagadnień jest kupa, co często dzieci interesuje skąd się ona bierze i co się z nią później dzieje.

Treść

W książce czytelnicy znajdą...

więcej Pokaż mimo to

avatar
182
182

Na półkach:

Proszę państwa to najbardziej śmierdząca recenzja.

Z tej ksiazki dowiecie się o co chodzi z tą kupa 💩💩💩.

Jak dawniej radzili sobie z toaleta i pozbyciem się śmierdzącej sprawy.

Jak zwierzeta wysyłają znaki innym poprzez 💩💩💩 .

Kupa faktów i informacji w wesoło przedstawiony sposób obrazków i opisów.

@wydawnictwomuza #kupafaktówokupie #wydawnictwomuza

Proszę państwa to najbardziej śmierdząca recenzja.

Z tej ksiazki dowiecie się o co chodzi z tą kupa 💩💩💩.

Jak dawniej radzili sobie z toaleta i pozbyciem się śmierdzącej sprawy.

Jak zwierzeta wysyłają znaki innym poprzez 💩💩💩 .

Kupa faktów i informacji w wesoło przedstawiony sposób obrazków i opisów.

@wydawnictwomuza #kupafaktówokupie #wydawnictwomuza

więcej Pokaż mimo to

avatar
600
596

Na półkach:

Żebyście widzieli minę moich dzieci jak zobaczyli okładkę książki, którą otrzymałam w ramach współpracy z wydawnictwem. Pierwsze pytanie było: Mamo ale to jest książka o kupie? Tak to jest książka o kupie a raczej "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kaya i Mika Shiella. Jest to seria książek: Fuj Nauka. Czy wiecie dlaczego kał ma brzydki zapach? Wiecie gdzie wynaleziono papier toaletowy? I jak sobie radzono gdy nie było toalet? I do czego wykorzystywano i w sumie nadal wykorzystuje się odchody różnych zwierząt? Jest to świetna książka nie tylko dla dzieci bo i ja dowiedziałam się z niej wielu ciekawych informacji. Uczy, bawi i pokazuje że temat kupy to wcale nie taki wstydliwy temat. Twarda okładka i kolorowe ilustracje zachęcają jeszcze bardziej do czytania. Ja jak i moje dzieci jesteśmy zaskoczeni w jak fajny sposób można było pokazać temat kupy i jeszcze przez zabawę przekazać tyle ciekawych informacji. Polecam jak najbardziej

Żebyście widzieli minę moich dzieci jak zobaczyli okładkę książki, którą otrzymałam w ramach współpracy z wydawnictwem. Pierwsze pytanie było: Mamo ale to jest książka o kupie? Tak to jest książka o kupie a raczej "Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać" Edwarda Kaya i Mika Shiella. Jest to seria książek: Fuj Nauka. Czy wiecie dlaczego kał ma brzydki zapach?...

więcej Pokaż mimo to

avatar
408
406

Na półkach:

O kupie słów parę

Są tematy o których na co dzień się nie mówi, bo nie należą do tych najprzyjemniejszych. Takim tematem jest poruszany w recenzowanej dziś przeze mnie książce temat znany każdemu z nas bardzo dobrze, temat kupy i siku.

Z książeczki tej, skierowanej bardziej dla młodszego czytelnika, dowiecie się między innymi jak nasze organizmy wytwarzają odchody, co kupa może powiedzieć nam o naszym zdrowiu, jak nazywa się strach przed kupą, jak wyglądały toalety w średniowieczu, jakie zwierzęta za pomocą kału przekazują sobie wiadomości, jak astronauci załatwiają się w kosmosie, czy niedźwiedzie podczas zimowego snu zaprzątają sobie głowę odchodami, czym starożytni Rzymianie wybielali zęby, co to są koprolity, i wiele, wiele innych interesujących ciekawostek o kupie !

Książeczka wydana jest solidnie, w twardej oprawie, wnętrze także zachwyca, ogromem intrygujących ciekawostek, jak i świetnymi ilustracjami, które dodają blasku i uroku książeczce. Czytelnicy będą zachwyceni lekturą, zarówno ci młodsi, jak i trochę starsi. Znajdziecie w książce także słowniczek wyjaśniający słowa, które mogą być niezrozumiałe, na samym końcu jest także indeks.

"Kupa faktów o kupie" jest świetną lekturą, łączącą naukę z zabawą, którą czyta się błyskawicznie i dowiadujesz się z niej wiele ciekawych informacji ! Polecam rodzicom i ich pociechom wspólną lekturę tej zaskakującą porywającej książeczki ! A za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

O kupie słów parę

Są tematy o których na co dzień się nie mówi, bo nie należą do tych najprzyjemniejszych. Takim tematem jest poruszany w recenzowanej dziś przeze mnie książce temat znany każdemu z nas bardzo dobrze, temat kupy i siku.

Z książeczki tej, skierowanej bardziej dla młodszego czytelnika, dowiecie się między innymi jak nasze organizmy wytwarzają odchody, co...

więcej Pokaż mimo to

avatar
456
447

Na półkach:

Zapraszam na recenzje książki dla dzieci, która została wydana nakładem Wydawnictwa Muza, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.

Temat kupy, choć śmierdzący to przecież każdemu z nas znany! Kupę robić każdy musi to są fakty, ale czy na temat kupy wiemy coś więcej?

Ta książka pozwoli nam poznać jej wszystkie tajemnice, nawet te ze średniowiecza lub ery dinozaurów! Książka porusza temat kupy w bardzo ciekawy i wręcz interesujący sposób. Dzięki niej dowiemy się jak nasz organizm tworzy kupę, z czego się składa, co się z nią dzieje gdy trafi do toalety a nawet co dzieje się z nią w kosmosie. Znajdziemy tutaj informacje bardzo ciekawe oraz przydatne. W końcu z kupy można wiele wyczytać na temat naszego zdrowia.

Pozycja ta zrobiła furorę wśród moich dzieci, bo przecież o kupie się nie mówi, a tu tyle informacji i ciekawostek! Dzięki książce dzieciaki dowiedziały się co nieco o naszym organizmie i jego funkcjonowaniu.
Autor Edward Kay w bardzo ciekawy sposób napisał o kupie, choć mówić o niej nie wypada. Dzięki niezwykłym ilustracją Mike Shiell książka stała się bardziej wyrazista i ciekawsza. Polecam nie tylko dzieciom i młodzieży bo i ja dzięki niej dowiedziałam się co nieco :)

Warto zwrócić uwagę, ze pozycja jest bardzo estetycznie wydana w grubej oprawie i pełna pięknych ilustracji - ten temat wymagał estetyki i staranności :)

Zapraszam na recenzje książki dla dzieci, która została wydana nakładem Wydawnictwa Muza, któremu serdecznie dziękuję za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.

Temat kupy, choć śmierdzący to przecież każdemu z nas znany! Kupę robić każdy musi to są fakty, ale czy na temat kupy wiemy coś więcej?

Ta książka pozwoli nam poznać jej wszystkie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    38
  • Chcę przeczytać
    10
  • Posiadam
    7
  • 2023
    2
  • (Popularno)naukowe inne
    1
  • Biblioteka
    1
  • Dla dzieci/młodzieży/lektury/ bajki, baśnie/komiksy🧜‍♀️🎅🧜‍♂️👼🧚
    1
  • Do biblioteki
    1
  • Recenzje
    1
  • Recenzenckie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać


Podobne książki

Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Ocena 10,0
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Flora szuka skarbów Gabriela Rzepecka-Weiss, Maciej Szymanowicz
Ocena 9,4
Flora szuka sk... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Ocena 8,6
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Przeczytaj także