Degustator

Art&Cat
2023-03-28
2020-07-24
morderstwo seryjny zabojca

Liczyłem na trochę więcej, bo - nie ukrywam - tytuł rozbudził mój... hmmm... apetyt... Niemniej pozycja interesująca.

Nawet dosyć ciekawa fabuła z wątkiem porfirii, jednak trochę za szybko wydało się kto zabija. Niektóre epizody na plus, bo nie były aż tak przewidywalne.

Świetna książka, dwa dni i przeczytana ;) Może trochę zbyt makabryczna, jak dla mnie, ale i tak mi się podobała. No i żeby nie było zbyt łatwo, musiała też być nieco skomplikowana.

Książka przeczytana w ramach booktouru.
Wydawnictwo Art & Cat.

Książka przeczytana w ramach booktouru.
Wydawnictwo Art & Cat.

Mocny, udany debiut.
Przytłaczająca ilość wątków, koszmarów, zbrodni, krwi, bohaterów, postaci, zwrotów akcji, retrospekcji, uff...
Starczyło by tego na trylogię.
Dla niektórych chaotyczne, przez co trochę męczące, dla innych wywołujące dreszcze emocji.
Wymaga skupienia, zwłaszcza przy słuchaniu audiobooka. Lektor w porządku.

Mocny, udany debiut.
Starczyło by tego na trylogię.
Wymaga skupienia, zwłaszcza przy słuchaniu audiobooka. Lektor w porządku.

Wielopiętrowa intryga prowadzona na kilku płaszczyznach czasu co zapowiadało się ciekawie. Niestety! Zbyt wiele bohaterów, zbyt wiele zbiegów okoliczności, zbyt wiele nieprawdopodobnych powiązań i zdarzeń.

Naprawdę bardzo dobry kryminał. Do samego końca autor co rusz wodzi nas za nos czym wzbudza moją sympatię. Sama książka jest wielowątkowa z bardzo dobrze wykreowanymi postaciami, tymi złymi jak i dobrymi.
Główny bohater poznański prokurator Artur Metz jest w pełni zaangażowany by rozwiązać zagadkę morderstw, które miały miejsce w Pleszewie. Choć prokurator nie jest sam i ma wspaniałym pomocników, którzy wspierają go w złapaniu mordercy/morderców, nie można powiedzieć, że idzie mu to lekko i przyjemnie. No właśnie co zrobić kiedy oprawca jest diabelnie cwany, inteligentny, skuteczny a do tego ma bardzo wpływowych i potężnych zleceniodawców a inni zamieszani w te morderstwa zamiast pomagać sami lawirują pomiędzy pomocą ,a rzucaniem kłód pod nogi ażeby tylko nie wydał się ich własny sekret.
Degustator to książka wciągająca, mocna, duszna i szokująca czyli jest dokładnie taka jak być powinna.
Pozycja obowiązkowa a do tego co mnie ogromnie cieszy akcja książki toczy się w Pleszewie, Kaliszu, Gnieźnie, Kościanie i w Poznaniu a jako, że jestem mieszkańcem rodowitym a następnie z wyboru dwóch z wymienionych miast cieszę się podwójnie i czekam na kolejne koszmaro-twórcze książki autora

Z Marcinem Walczakiem los mnie zetknął całkiem przypadkiem 😅 Ale dzięki temu miałam możliwość przeczytania jego książki. A o czym ona jest? O tym, że czasem pogoń za pieniędzmi może mieć bardzo krwawe oblicze.

Historia rozpoczyna się od znalezienia w kościele zwłok młodej kobiety, która została bardzo brutalnie potraktowana przez swojego oprawcę. Kobietę bowiem oskórowano. Śledztwo prowadzi prokurator Artur Metz. To nie będzie dla niego prosta sprawa, bo każdy kolejny ślad prowadzi Metza do kolejnej niewiadomej. Wygląda to tak, jakby otwierając jedno pudełko, w środku znajdował drugie, oczywiście zamknięte. Ciężka sprawa, która w końcu zaczyna ukazywać prawdę. Prawdę, która okaże się bardzo brutalna i krwawa, a wszystko tak naprawdę kręci się wokół pieniędzy i zemsty. Pytanie brzmi czy wszyscy zamieszani w tą zbrodnię będą chcieli ją ujrzeć?

W końcu udało mi się przeczytać ,,Degustatora " dziękuję Marcinowi za cierpliwość, ale ostatnio dużo się u mnie dzieje i cierpię na chroniczny brak czasu.

Wracając do naszej lektury. Książka nie jest zła, jest dobra, ale wg mnie strasznie zagmatwana. Czytając ją momentami gubiłam się, musiałam się zastanawiać nad tym kto jest kim. Ostatecznie wszystkie te z pozoru różne wątki połączyły się tworząc spójną całość. Zakończenie mnie zaskoczyło, ani przez chwilę nie pomyślałam, że to może się tak skończyć.

Mottem przewodnim książki jest życiodajna krew. Wszystko w tej książce kręci się wokół niej. Ona lała się tak jak lubię w tego typu gatunkach 😅

Kończąc polecam Wam tą książkę. Bo choć dla mnie pewne rzeczy były nie tak jak powinny, to jednak ogólnie książka nie robi złego wrażenia. Jest dobra. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na drugą książkę Marcina ,,Wiedźma", która ukaże się już za miesiąc. Czekacie ze mną?

Dziękuję Marcinowi i Mateuszowi za egzemplarz do recenzji ❤️

Polecam

Akcja rozgrywa się w Pleszewie, gdzie w jednym z kościołów odnaleziono oskórowane zwłoki młodej kobiety.
Kto i dlaczego zamordował z taką brutalnością?

🩸Wielowątkowość w tej książce mieści się w ramach lat 80. aż do 2019 roku.
🩸Dużo postaci, które mają bogatą przeszłość i być może powinny mieć równie bogatą kartotekę.
🩸Głęboki PRL, esbecja, kontakty w policji czy episkopacie, pozakładane teczki i brać możliwości wybrania innej drogi.
🩸Ukrywanie tajemnic, zamiatanie pod dywan, wymiany towarów.
🩸Brutalność, chore aspiracje, bogate firmy, międzynarodowe transakcje.
🩸 Kolejne trupy, brak ukierunkowania spraw, niebezpieczeństwo w doszukiwaniu się rozwiązań.

To tylko jedne z wielu haseł, które przychodzą mi na myśl po przeczytaniu tej książki. Jest to tak obfita w wątki i akcje lektura, że nie będziecie potrafili się od niej oderwać, ciągle zastanawiając się kto za tym stoi i kto może być w to jeszcze zamieszany...

Poznański prokurator Artur Metz wraz ze swoją życiową partnerką Natalią Nawrocką starają się dotrzeć do prawdy i odkryć co aktualne zabójstwa mają wspólnego z dawnymi zbrodniami?
Kim tak naprawdę jest Śliwiński, rodzina Dalętków, co działo się w murach pleszewskiej policji, a co w kościele?
Tych pytań jest tak wiele, a każdy kolejny trop, jest coraz bardziej niebezpieczny i nie wiadomo kto następny może zginąć...

Jednak w całej tej skali brutalnych morderstw i układów pomiędzy różnymi instytucjami, najgorsze jest wysuwające się pytanie- co z tym wszystkim wspólnego ma smak ludzkiej krwi ❓
Kim w takim razie jest Degustator❓

Kto i dlaczego zamordował z taką brutalnością?

🩸Wielowątkowość w tej książce mieści się w ramach lat 80. aż do 2019 roku.
🩸Głęboki PRL, esbecja, kontakty w policji czy...

Jak napisać recenzję tak świetnej książki? Jak napisać kilka słów nie psując treści? Nie wiem, mam nadzieję, że nie zepsuję a zachęce 😉

Grzegorz Dalętka-młody duchowny, wikary zaczyna pracę w szkole jako katecheta. Jednak jak każdy i wikary popełnia błędy. Młody mężczyzna zaczyna spotykać się z jedną ze swoich uczennic Weroniką. Jednak szybko te spotkania przeradzają się w romans, a może w coś więcej?
Jednak okolicznosci nie sprzyjają tej relacji. W niewyjaśnionych okolicznościach dziewczyna zostaje odnaleziona martwa. A głównym podejrzanym staje się Grzegorz. Jednak to nie pierwsza taka zbrodnia w Pleszewie. Kto stoi za tak bestialskimi morderstwami? Jaką rolę w tej układance odgrywa młody wikary? A może to czysty przypadek?
Czy w Pleszewie zapanuje w końcu spokój, a zmowa milczenia zostanie przerwana? Tę zagadkę musi rozwiązać prokurator Artur Metz. Czy mu się uda ? Przekonajcie się sami sięgając po tą książkę.

Kochani cóż to była za książka 🥵
Pełna emocji, pełna zbrodni, pełna tajemnic, i pełna zaskakujących zwrotów akcji. Autor z każdą stroną zaskakiwał mnie coraz bardziej. Książka z bardzo bogatą fabułą, nie da się od niej oderwać. Nie ma nudy. Znajdziecie w niej nie tylko zbrodnie i mrożące krew w żyłach sceny, ale także sceny erotyczne z wątkiem romantycznym. Książka na pewno dla osób o mocnych nerwach, a przede wszystkim dla pełnoletnich czytelników.
Jeżeli należysz do tej grupy molików ksiażkowych i szukasz inspiracji do czytania to mogę polecić Ci tę książkę z czystym sumieniem.

Brutalna, intrygująca, trzymająca w napięciu, wciągająca od pierwszych stron, pełna plot twistów, z zakazaną miłością, szemranym półświatkiem sięgającym polityków i kościoła oraz wielowątkowe sprawy kryminale jak z najgorszych koszmarow... Właśnie taka jest ta książka, a to debiut autora!

Pochłania czytelnika w zasadzie od początku, a wielowątkowość i lawirowanie pomiędzy sprawami teraźniejszymi, a z przeszłości, nie pozwala się nudzić nawet przez chwilę. Do pewnego momentu autor sukcesywnie robi nas w przysłowiowego "balona" podsuwając mylne tropy i fałszywych podejrzanych, żeby w stosownym momencie, kroczek po kroczku przedstawić nam sprawę zgodnie z jej przebiegiem.

Jeżeli lubisz rozwiązywać zagadki równocześnie z bohaterami to powodzenia! Przyda ci się...

Książka była dla mnie ogromnym zaskoczeniem i jeszcze większą przyjemnością. Z niecierpliwością czekam na kolejne dzieło autora.

• Egzemplarz recenzencki

Dodaj cytat z książki Degustator