Nagrobek

Anna Klejzerowicz Wydawnictwo: Edipresse Książki Cykl: Felicja Stefańska (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Edipresse Książki
cmentarz dziennikarz Ukraina
Felicja Stefańska (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
cmentarz dziennikarz Ukraina

Całkiem interesująca intryga. Szkoda tylko, że; a) tytuł, choć przyciągający, nie stanowił jej ceterum; b) autorka popełniła kilka rzucających się w oczy błędów, np. najpierw napis na samochodzie Felicji brzmiał "spier*****", później "wypier*****" czy pomyliła nazwisko jednej z kluczowych postaci tomu poprzedniego. Dobrze, ze to już koniec cyklu, bo głównej postaci nie da...

Trochę wstyd, że autorka myli nazwisko ukochanego Felicji z poprzedniego tomu z nazwiskiem jego zabójcy...

Do całej serii o Felicji podchodziłam z rezerwą. Bardzo lubię książki P. Ani, ale nie zdołałam polubić Felicji. Jakoś nie utożsamiam się z jej osobowością. Natomiast akcja, jak dla mnie niesamowita . Świetnie napisane kryminały. Zakończenie....mam niedosyt, ale to dobrze. Przedłużanie na siłę serii nie jest fajne, dla czytelników? a i samej autorki.

Robotnicy wykonujące prace konserwatorskie na gminnym cmentarzu w Kryszewie na Kaszubach odkopują pod płotem odciętą głowę a następnie resztki zwłok młodego mężczyzny w głębokim stanie rozkładu.

„Pierwsze morderstwo wśród mieszkańców przeszło bez większego echa. Drugie obudziło jednak demony. Do zbiorowej histerii brakuje niewiele”

Felicja Stefańska, redaktor lokalnej...

No i kolejna swietna ksiazka autorki! Mala gmina kolo Gdańska, Pani PR-owiec Urzędu Gminy aktywnie rozwiązuje kryminalne mlamiglowki. Duzo ciepła mimo trupów, duzo emocji i uczuć. Negatywy? Glowna bohaterka postanawia na koncu ksiazki definitywnie wyjechać w nieznanym kierunku. A wiec koniec tego świetnego cyklu??? Jesli tak to sie pogniewam na autorke.

Trochę szkoda, że to już ostatnia część o Felicji.
Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Doskonały relaks po ciężkim dniu pracy.

Całkiem, całkiem niezły kryminał. Z dużą przyjemnością go wysłuchałam.

Nie czytałam do tej pory nic tej autorki, a serię o Felicji zaczęłam od tomu 4. Felicja prowadzi śledztwo dotyczące w głównej mierze zaginionej dziewczyny, córki właściciela zakładu pogrzebowego. Jej zaginięcie bowiem ma wg dziennikarki związek z aktualnymi morderstwami w miasteczku. Zagadka zostaje wyjaśniona ostatecznie w formie raportu Ryby – policjanta będącego kolegą...

Książka nie odbiega poziomem od innych pozycji tej autorki. Daję mocną szóstkę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Przeczytane 2020
  • Legimi