Cyniczna i romantyczna

Okładka książki Cyniczna i romantyczna Małgorzata Kasprzyk
Okładka książki Cyniczna i romantyczna
Małgorzata Kasprzyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-04-25
2023-04-25

„Cyniczna i romantyczna” czy jednak „Rozważna i romantyczna”? Klasyka czy nowoczesność? Opowiem Wam o moich odczuciach na temat książki Małgorzaty Kasprzyk. Jak myślicie, czy zrobiła ona na mnie pozytywne wrażenie?

Przede wszystkim do sięgnięcia po tę pozycję zachęciła mnie okładka. Jak tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach Wydawnictwa WasPos, wiedziałam, że muszę ją przeczytać! Okładka jest po prostu boska. Przepiękna kolorystyka i roześmiane postacie wręcz krzyczą: zabierz mnie do domu! Kolejną rzeczą, która mnie zauroczyła, to nawiązanie do powieści Jane Austen w tytule książki jak i w opisie, który sugeruje rozterki głównych bohaterek, jakimi są przyrodnie siostry – Monika i Beata.

Siostry poznajemy w momencie, gdy umiera ich ojciec. Monika waha się, czy wezwać Beatę na pogrzeb. Kobiety nigdy się nie widziały i nigdy ze sobą nie rozmawiały, więc jest to trudne zadanie dla osoby, która bardzo przeżywa śmierć ukochanego taty. Z racji pobytu za granicą, Beata pojawia się dopiero po pogrzebie. Jest milcząca i zapatrzona w swój laptop, więc młodsza siostra nie wie, z czym przyjdzie się jej mierzyć. Wydawać by się mogło, że dzieli je wszystko: styl życia, wychowanie, praca, a łączy tylko spadek po ojcu, jednakże bardzo szybko znajdują wspólny język. Okazuje się, że plan rozbudowania odziedziczonego interesu, to plan idealny. Monika i Beata współpracują ze sobą, poznają się oraz stają się sobie coraz bliższe. Ta, która uchodzi za przebojową i cyniczną, okazuje się być naprawdę miłą i pomocną, a ta romantyczna nieśmiałą i uległą, choć zdarza się, że cicha woda brzegi rwie;) Czy jednak tak będzie zawsze? A może podzieli je miłość do tego samego mężczyzny, podobnie jak w poprzednim pokoleniu?

Marcin i Przemek – panowie, którzy stanęli na drodze bohaterek. Pierwszy z nich jest czarującym sąsiadem, do którego od lat wzdycha Monika, lecz on tego nie zauważa, koncentrując się na podrywaniu Beaty. Drugi mężczyzna dopiero sprowadził się do miasteczka, ale od razu daje się wyczuć nutkę tajemnicy, która go otacza. Obie próbują go poznać, każda z sobie tylko znanych pobudek. Czy mężczyznom uda się zjednać serca sióstr? A może intrygi, których dostarcza autorka książki, okażą się zbyt bolesne, by przezwyciężyć dumę i uprzedzenie bohaterów?

Myślę, że więcej fabuły zdradzać nie muszę, ale powiem Wam, że jest to książka o pokonywaniu barier, o więziach rodzinnych i dawnych sporach, podchodach i zawodach (kłaniam się w stronę autorki, to był majstersztyk),ale przede wszystkim o miłości romantycznej, która sprawiła, że przez większą część czytania uśmiechałam się sama do siebie, choć były również momenty nostalgiczne i wzruszające, okraszone łzami. Bohaterki z łatwością da się lubić i z nimi utożsamiać. W niektórych momentach czułam się jak entuzjastyczna Beata, ale to dobroduszna Monika skradła moje serce. Umiejscowienie akcji na Dolnym Śląsku było dla mnie dodatkowym atutem, ponieważ pochodzę z tych terenów. Miło mi było czytać o miejscowościach, które znam doskonale.

Styl autorki jest lekki, dlatego strony podczas czytania wręcz same się przekładały, a ja wciąż i wciąż chciałam więcej. Najgorszym momentem był dla mnie koniec… bo to po prostu był koniec, a ja zaczytałam się i z chęcią czytałabym dalej! Z całą pewnością i czystym sumieniem mogę polecić Wam „Cyniczną i romantyczną”! Uwielbiam twórczość Jane Austen, czytałam wielokrotnie jej powieści, dlatego bardzo przyjemnie spędziłam czas z nowoczesną wersją „Rozważnej i romantycznej” i wiem, że na pewno za jakiś czas do niej powrócę, a uwierzcie, mało książek robi na mnie tak duże wrażenie, że chciałabym po nie sięgnąć po raz drugi! Dla mnie zdecydowane 10/10!

" Cyniczna i Romantyczna to współczesna powieść inspirowana dziełem Jane Austen - Rozważna i romantyczna" . Takie zdanie widnieje na okładce i w sumie ja zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Krzysztof Ferenc rozwiódł się z żoną, z którą miał córkę Beatę. Po rozwodzie ułożył sobie życie u boku innej kobiety, z którą również miał córkę Monikę. Dziewczyny dorosły, a kiedy ich ojciec zmarł, one zostały jego spadkobierczyniami całego majątku. Tylko fakt jest taki, że one się nigdy nie poznały. Teraz nie dość, że muszą się poznać w realu, to jeszcze walczą z myślami, jak załatwić sprawę spadku? I tutaj też wychodzą tytułowe cechy rozważnej i romantycznej, kiedy dogadują się w sprawie spadku. Mało tego, zaskakują swoich bliskich swoimi pomysłami, które wprowadzają w życie. Do tego jest pewien mężczyzna, który podoba się Monice, ale kiedy ta zauważa, że on podrywa jej siostrę, usuwa się w cień i cierpi w samotności. Aż pewnego dnia w rodzinnej kawiarni pojawia się przystojny mężczyzna, który interesuje się Moniką. Ta jednak najpierw źle go traktuje, później go unika z pewnych powodów, a na koniec dowiaduje się, że on jednak zainteresował się inną kobietą i to ją rani do żywego. Czy Monika ułoży sobie szczęśliwie życie? Jak potoczą się losy sióstr?

Wiecie, cudownie mieć pod swoimi patronackimi skrzydełkami takie perełki, jak ta książka. Mam prawdziwe szczęście do patronatów, nawet jeśli zgłaszam się w ciemno do nich. Może jakiś książkowy duszek nade mną czuwa :) Ale wracając do książki. Pani Małgorzata Kasprzyk porusza tutaj ciekawe i trudne tematy. Mamy rozwód, związek na "kocią łapę" i konsekwencje potem dziedziczenia lub i niedziedziczenia po zmarłym partnerze, przyrodnie siostry i próba nawiązania relacji po latach, jest nieodwzajemnione zauroczenie, jest miłość, jest też obawa - bo co ludzie powiedzą? A to chyba już nie powinno być tak ważne. Jednak sama wychowywałam się w małej miejscowości, teraz mieszkam w jeszcze mniejszej i wiem jak to działa, kiedy każdy o każdym wszystko wie. Nawet czasem lepiej sąsiad wie niż ja sama :) Jednak jeśli chodzi o miłość, to moim zdaniem młodzi powinni sami sobie wszystko spróbować wyjaśnić i się dogadać, a nie kierować się plotkami. Podobała mi się całościowo ta historia, bo to jak siostry się poznawały, jak jedna drugą zaskakiwała - te ich relacje były bardzo ciekawe. Cała historia jest dosyć spokojna, choć jest tutaj osoba, która trochę ciśnienia podnosi, jednak tylko do pewnego momentu :)

Muszę też przyznać, że ta okładka to po prostu skradła moje serducho. Świetnie pasuje do tytułu i do całej historii. Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, a szukacie czegoś lekkiego, przyjemnego do czytania z małymi zawirowaniami rodzinnymi i kilkoma tajemnicami, to polecam tę książkę. Nie oderwiecie się od tej lektury, dopóki nie doczytacie jej do końca. A końcówka jest spokojna, może i trochę przewidywalna, choć jak dla mnie to też taka czarująca trochę i romantyczna. Nic więcej nie zdradzę - polecam tę lekturę czekam na Wasze opinie o niej :)

"Cyniczna i romantyczna" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk to piękna historia o inspirowana znaną już nam książką napisaną przez Jane Austen "Rozważna i romantyczna".
Ta powieść ukazuje nam historię dwóch bardzo różnych od siebie przyrodnich sióstr.
Beata jest bardzo pewną siebie kobietą, pewnie stąpającą po ziemi natomiast Monika jest bardzo skryta i wrażliwa o duszy romantycznej. Po śmierci ich wspólnego ojca dziewczyny dziedziczą po nim rodzinny biznes. Dogadują się bardzo dobrze do czasu aż dowiadują się, że są zakochane w tym samym mężczyźnie.
Którą z dziewczyn tak naprawdę jest zainteresowany?
Czy ta sytuacja poróżni siostry?
Ta piękna książka zachęciła mnie do poznania oryginalnej wersji "Rozważna i romantyczna".
Jest to bardzo piękna i lekka historia miłosna.
Jestem niemal pewna, że każdemu przypadnie do gustu.
Idealnie nadaje się na wieczór spędzony przy lampce wina czytając tą cudną historię.
Polecam to cudo.
#cynicznairomantyczna #małgorzatakasprzyk #waspos #wydawnictwowaspos #romantycznahistoria #rozważnairomantyczna #recenzja2023 @waspos

🌸 "Cyniczna i romantyczna" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk to współczesna powieść inspirowane książką Jane Austen pod tytułem "Rozważna i romantyczna".

🌸 Beata i Monika to przyrodnie siostry, ale są zupełnie różne. Beata to pewna siebie i przedsiebiorcza osoba, ma silny charakter i zawsze dąży do obranego celu. Monika natomiast jest wrażliwą i skrytą osobą.
Kobiety poznają się dopiero po śmierci ojca, i zaczynają prowadzić rodzinny interes, który odziedziczyły po nim w spadku.

Jak rozwinie się ich relacja?
Kto stanie na ich drodze?
Czy uczucie do tego samego mężczyzny je poróżni?

🌸 Czytałam wcześniej książkę autorki "Wszystko od nowa", która bardzo mi się podobała, także widząc tą piękną okładkę i czytając opis tej książki, postanowiłam po nią sięgnąć. Jest to niezwykle lekka i przyjemna lektura, która umili wam samotne wieczory. Ma tylko 265 stron, oraz duże litery, także przeczytacie ją w jeden wieczór. Ja już ją poleciłam mojej mamie, i koleżance, gdyż wiem, że na pewno przypadnie im do gustu.
Jest to naprawdę fajna lektura, a ponieważ zawsze chciałam mieć siostrę, to tym bardziej wciągnęłam się w tą historię, i z zainteresowaniem śledziłam miłosne perypetie naszych bohaterek.

Jeśli lubicie romanse obyczajowe, lekkie i przyjemne historie z ciekawymi bohaterami, to gorąco was zachęcam do przeczytania tej książki

Kobiety poznają...

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale jakże udane. Podobał mi się styl którym się posługuje, opisy nie były nużące ani długie, a dialogi były naturalne.

Akcja toczy się swoim rytmem, które nie pędzi, ani się nie wlecze. Wszystko łączy się w spójną całość, więc nie zgubimy się w lekturze.

Okładka jest przepiękna. Bardzo mi się podoba, i przyciąga wzrok. W środku niestety nie znajdziemy rozdziałów, tylko gwiazdki oddzielające, co troszkę sprawia problem, przy czytaniu jeszcze tylko jednego rozdziału 😁

Cyniczna i romantyczna to idealny tytuł dla tej historii. Dwie siostry, które wiedziały o swoim istnieniu, ale które nigdy się nie spotkały, po śmierci swojego biologicznego ojca muszą zdecydować co dalej. Jedna z Warszawy, druga z małej wioski. A w tym wszystkim dwa zupełnie różne obrazy matki.

Na pierwszy rzut weźmy sobie Monikę, to spokojna dziewczyna, skrycie zakochana w koledze, która pracuje w kawiarni rodzinnej. Za to Beata to pewna siebie bizneswoman, której charyzma przyciąga płeć przeciwną.

Co się stanie, gdy obie siostry zapalają uczuciem do jednego mężczyzny?

Ta książka była naprawdę świetna. Bawiłam się przy niej znakomicie i pochłonęłam ją w dosłownie parę godzin. Było zabawnie, ale także przejmowałam się losami dziewczyn.

Monika miała wspaniałą mamę, pomocną, która jej wysłuchała, doradziła. Za to matka Beaty była jak dla mnie bez serca. Skupiona tylko na zemście, nie na uczuciach córki.

Dodatkowym plusem jest, że w tej książce jakby trójkąt miłosny tworzyły dwie kobiety i jeden obiekt westchnień. Podobało mi się i pojawienie się tajemniczego chłopaka, który ma coś za uszami, również przypadła mi do gustu.

Jeśli macie ochotę na lekką, fajną i krótką lekturę, to koniecznie zabierajcie się za nią. Na krótkie letnie noce, w sam raz! Ja jestem bardzo zadowolona z lektury i polecam Wam gorąco.

Okładka jest przepiękna. Bardzo mi się podoba, i przyciąga wzrok. W środku...

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, którą miałam przyjemność recenzować dzięki wydawnictwu WasPos, i za to oczywiście dziękuję. Wybierając tą książkę do recenzji, totalnie nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Nie znam autorki, ani jej twórczości. Okładka mnie zachwyciła od pierwszych zapowiedzi wydawniczych. A opis wydawcy zapowiadał przyjemną lekturę. A jaka jest naprawdę? To lekka historia o przyjaźni, rodzinie i oczywiście o miłości.

Poznajemy przyrodnie siostry Beatę i Monikę. Beata to silna i pewna siebie bizneswoman, która po trupach dąży do celu. Monika, młodsza, zkolei jest skrytą w sobie romantyczką. Dziewczyny miały wspólnego ojca, któremu życie tak się poukładało, że pierwsze małżeństwo się rozpadło, a w drugim związku był szczęśliwy do ostatnich chwil życia. Ojciec dziewcząt prowadził rodzinna kawiarnię, która po jego śmierci przeszła w ręce jego córek.

Niespodziewanie Beata przeprowadziła się z Warszawy na Dolny Śląsk, by zająć się rodzinnym interesem. Znalazła wspólny język z nowo poznaną siostrą, odnalazła miłość i stabilizację w życiu. U Moniki natomiast w sprawach rodzinnych i zawodowych wszystko było w porządku. Problem leżał gdzie indziej, gdyż dziewczyna leczy swoje serce z nieodwzajemnionej miłości. Jakby tego wszystkiego było mało w kawiarni pojawia się tajemniczy młody mężczyzna, który jest wyraźnie zainteresowany Moniką.

Czy tajemniczy wielbiciel wyleczy zranione serce Moniki?

Przyznam się, że po lekturze ,,Cynicznej i romantycznej" czuję się troszkę zawiedziona. Miałam nadzieję, na komedię, w której siostry w zabawny sposób poznawałyby się, byłyby nawet troszeczkę złośliwe wobec siebie, a trafiła mi się delikatna historia o miłości. Mimo to że oczekiwałam troszkę innej fabuły, przyjemnie mi się czytało. To książka o miłości, bo cała fabuła kręciła się wokół niej. Poznajemy Beatę, Monikę, ich rodziny i jesteśmy świadkami ich miłości do wybranych mężczyzn. Zakończenie nie mogło być inne, choć myślałam, że będzie inne. Jak dla mnie jest zakończeniem otwartym jakby autorka zostawia sobie furtkę, by kiedyś wrócić do tej historii.

Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie. To taka lektura, którą ja traktuję jak przerwnik między mocniejszymi gatunkami. Oczywiście polecam Wam zapoznać się z Beatą i z Moniką, na pewno nie będzie żałować.

Polecam

Mamy wiosnę i maj, a za oknem deszcz i temperatura wcale nie majowa, na taki dzień idealnie sprawdzi się powieść, która objęłam patronatem „Cyniczna i romantyczna” - Małgorzata Kasprzyk.
Pióro autorki jest mi znane, więc wiedziałam, że ta lekka opowieść będzie w moim klimacie literackim.

„Zawsze, gdy na ciebie patrzyłam, myślałam, że chociaż tyle dobrego wynikło z mojej życiowej pomyłki…”

Monika i Beata to przyrodnie siostry, które poznają się dopiero po śmieci ojca.
Wychowywane z dala od siebie muszą uporządkować sprawy spadkowe i postanowić, co dalej z rodzinnym interesem.
Jednocześnie każda z nich jest pełna obaw, czy urazy z przeszłości nie wpłyną na ich relację?
Kim jest tajemniczy Przemek, który pojawia się w miasteczku?
Czy Marcin chłopak z sąsiedztwa połączy dziewczyny ze sobą czy wręcz przeciwnie?
Czy dziewczyny będą umiały się dogadać?
Czy ułożą sobie życie na nowo a może Beata będzie jednak chciała wrócić do Warszawy i sprzedać swoja część?
Los stawia przed dziewczynami różne wyzwania jak sobie z nimi poradzą?
Czy siostrzana miłość ma szansę zrodzić się pomiędzy mini po latach?

„Nie możesz mi nic zarzucać, skoro sam nie jesteś bez winy (…)”

Powieść Małgorzata Kasprzyk to nie tylko historia rodziny, ale opowieść o różnych odcieni miłości, rodziców do dziecka, siostrzanej, damsko-męskiej. Los nie oszczędza dziewczyn, przez co poznajemy je w różnych sytuacjach, jednak nie jest to ciężka powieść wręcz przeciwnie. Jak przystało na autorkę jej styl pisania jest lekki, dlatego książkę czyta się bardzo szybko. Jedynym mankamentem była korekta, do której mam zastrzeżenia, ponieważ były literówki. Polecam.

✨✨ Recenzja patronatu ✨✨

Małgorzata Kasprzyk " Cyniczna I romantyczna "

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Nie wiedziała jeszcze, że za kilka lat nadejdzie dzień, kiedy zmieni zdanie i bardzo boleśnie przekona się o tym, jak ważne jest formalne uporządkowanie pewnych sprawach.."

Przyznam że okładka świetna i przykowa oko..

To jest moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i bardzo udane..

Małgosia ma lekki i przyjemny styl pisania..
Powieść tak mnie pochłonęła że nawet nie wiem kiedy skończyłam.. Tutaj nie da się nudzić dużo się dzieje i jest wiele emoji..

Fabułę świetna nie przerysowana, bohaterzy ciekawi i barwni.. Polubiłam obie siostry przez ich charaktery dwa przeciwieństwa ..

" Cyniczna i romantyczna " to niezwykła historia miłosna z zawirowaniami życiowymi dwóch przyrodnich sióstr.. Monika spokojna, wrażliwa, podejżliwa za to Beata twardo stąpa po ziemi i wie czego chce i nie boji się wyzwań ..

Kiedy ojciec Moniki niespodziewanie umiera na wylew, dziewczyna jest zmuszona poinformować o tym swoją przyrodnią siostrę Beate której nie znała.. Wszystko przestań relacje rodzinne, które temu uniemozliwiały..
Jak się okazuje ojciec nie zostawił testamentu i obie dziewczyny dziedziczą rodzinny dom i kawiarnie..
Relacja Moniki i Beaty z początku jest zdystansowana dopuki nie zaczynają prowadzić rodzinnego interesu..
Każda siostra ma swoje zajęcie w rodzinnym interesie i jedna drugiej w drogę nie wchodzi , a interes zaczyna kwitnąć..
Dziewczyny zaczynają powoli zaczynają tworzyć siostrzaną wieź, ale wszystko zaczyna się komplikować gdy odkryją że obie darzą tym samym uczuciem tego samego chłopaka ..
Niestety on jest zainteresowany Beatą a Monika musi zwalczyć nieodwzajemnią miłość, więc żuca się w wir pracy..
Pewnego dnia w kawiarni zjawia się przystoiny i tajemniczy chłopak, któremu Monika wpadła w oko..

Czy siostrzana wieź przetrwa?
Czy Monika wyleczy złamane serce?
Czy relacje rodzinne Moniki i Beaty się zmienia?
Kim jest tajemniczy chłopak?

Gorąco polecam

✨✨ Recenzja patronatu ✨✨

Małgorzata Kasprzyk " Cyniczna I romantyczna "

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

Przyznam że okładka świetna i przykowa oko..

To jest moje pierwsze spotkanie...

Książka pt "Cyniczna i romantyczna" autorstwa Małgorzaty Kasprzyk inspirowana jest powieścią Jane Austen – Rozważna i romantyczna.

Już sama okładka jest bardzo przyciągająca. Tętni kolorami i emanuje radością oraz szczęściem. Współczesna powieść przedstawia nam perypetie dwóch przyrodnich sióstr, które mają okazję poznać się dopiero po nagłej śmierci ojca.

Wydaje się, że łączy je jedynie spadek jaki po nim pozostał, jednak gdy przebywają ze sobą dłużej odkrywają więcej wspólnych cech. Monika i Beata są tak różne a zarazem tak podobne. Plan na rozbudowę rodzinnego przedsięwzięcia jakim jest kawiarnia a wraz z nią dystrybucja lodów przyniósł dziewczynom wiele życiowych zmian. Obie są w stanie wiele poświęcić.

Beata zostawia życie w Warszawie oraz pracę i przeprowadza się do małego miasteczka by zamieszkać z Moniką. Jest świetnie wyszkolona w negocjacjach co ułatwia jej życie i zdobywanie zamierzonych celów. Przez życie idzie z podniesiona głową i nie boi się zawalczyć o szczęście
Monika Fe­renc z kolei jest nieśmiała i lekko wycofana. Jednak kiedy trzeba potrafi wziąć sprawy we własne ręce i twardo postawić na swoim.

Gdy w ich życiu pojawi się mężczyzna, który od dłuższego czasu podoba się Monice, a z kolei on woli Beatę dziewczyny będą miały niezły orzech do zgryzienia.

Czy mężczyzna je poróżni a może wręcz przeciwnie ❓

Pewnego dnia do miasteczka przyjeżdża Przemek. Tajemniczy klient kawiarni przekłuwa uwagę obu dziewczyn. Czy uleczy złamane serce Moniki

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Towarzyszyła mi do porannej kawki. Coś innego lekkiego i świeżego. Jest wciągająca i sprawia wrażenie realnej. Autorka świetnie poprowadziła fabułę oraz przedstawiła siostrzane relacje. Mimo iż dziewczyny nie wychowywały się razem, poznały w momencie gdy każda miała ukształtowany charakter świetnie się dogadują. Czuć że płynie w nich ta samą krew i starają się sobą opiekować.

Polecam 💜

• Mój patronat.
  • Przeczytane#2
  • Romans
  • Literatura obyczajowa

Dodaj cytat z książki Cyniczna i romantyczna