Okładka książki Prowokator. Obsesja diabła Brigitte Wu
Okładka książki Prowokator. Obsesja diabła
Brigitte Wu Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Pragnienie diabła (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Pragnienie diabła (tom 3)
Wydawnictwo WasPos
2023-03-23
2023-03-23

Zemsta. Zniszczenie. Próba złamania. Namiętność. Emocje. Przemoc psychiczna.

Te słowa cisną się na usta po przeczytaniu książki. Prawda jest też taka, że dopiero po przeczytaniu tej pozycji, zorientowałam się, że to trzecia część historii z cyklu "Pragnienie diabła".

Przeczytałam ją szybko i mam mieszane uczucia, czy ją polecić czy też nie...

Główni bohaterowie - Kaira i William - skomplikowani, pełni sprzeczności i manipulacji ze strony innych. Kate mnie denerwowała, ale czasem pojawiał się w niej przebłysk... walki, a czasem głupoty. Tak po prostu... Nie jestem w stanie zrozumieć, jak można pozwolić się tak traktować zwłaszcza, że... mogła odejść. Miała wybór. William - waleczny, rządny zemsty, brutalny... i zmanipulowany.

Zemsta. Zniszczenie. Próba złamania. Namiętność. Emocje. Przemoc psychiczna.

Przeczytałam ją szybko i mam mieszane uczucia, czy ją polecić czy też nie...

Główni bohaterowie - Kaira...

Kaira i William od dzieciństwa się przyjaźnili, ale niespodziewana zmiana po latach Williama spowodowała, że zaczął dokuczać i gnębić Kairę.
Ona nie znając przyczyny zmiany, nie chce mówić nikomu co ją spotyka, licząc tylko, że on odpuści. Kiedy on wyjeżdża nagle, liczy na to, że wreszcie zazna spokoju, niestety jej szczęście nie trwa długo bo tylko rok, gdyż on powraca.
Jego gnębienie jeszcze bardziej się pogłębiło, ale on miał w tym celu, o ktorym Laura nie wiedziała. Po czasie Kaira dowiadując się, że będzie musiała poślubić Williama. Początkowo nie chce, potem zmienia zdanie liczac, że uda jej się go odmienić, lecz nie będzie to takie łatwe jak sądziła.

Czy Kaira i William będą razem, i będą umieli się dogadać?
Czy dowie się czemu była gnębiona i kto za tym stoi?
Czy ta nienawiść i wrogość do Kairu była potrzebna?
Kto namieszał w ich życiu?

Książka to opowieść hate-love.
Opowiada historię młodych ludzi na, których losy wpływały starsze osoby, rodzina. Oni mieli w tym swoje cele i nie patrzyli na to czy dzieci będą cierpiały czy nie, ale niestety taki był świat mafijny.
Dlatego ta historia posiada dużo cierpienia i bólu, ale także miłość.
Osoba, która lubi takie historie to musi przeczytać 😉

Kaira od małego była taką cicho szarą myszką. Nie mogła okazywać uczuć nie miała ona własnego zdania. Musiała być posłuszna . Jednym słowem taka laleczka na pokaz. Miała przyjaciela William, który trzymał ją przy życiu, ale nagle coś w nim ulega zmianie. Jest dla niej oschły, zimny . Zmienił się w tyrana. Znęca się nad nią psychicznie. Myślała że odpocznie od niego . Będzie miała spokój, gdy na jakiś czas wyjechał, ale nie okłamujmy się nic nie trwa wiecznie. Wraca po roku i jest jeszcze okrutniejszy dla niej niż był wcześniej . Zastanawiałam się dlaczego nagle zmienił do niej stosunek. Z kochanego przyjaciela nagle stał się jej oprawcą. Próbował ją złamać na wszystkie sposoby. Ona chciała go uratować. Zmienić go na mężczyznę jakim był wcześniej, ale czy on tego chciał ? Chciał odzyskać swojego Willa.

Co to była za historia. Do tej pory mam jeszcze ciarki na całym ciele jak przypomnę tylko sobie co tam się działo. Autorka umiejętnie nam tutaj podaje informacje na tacy. Trzyma cały czas czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Ja jestem zachwycona tą historią. Była nieprzewidywalna i pełna akcji i tajemnic. Z piórem autorki już wcześniej się spotkałam przy jej wcześniejszych książkach. Widać że zrobiła duży postęp w kunszcie pisarskim. Autorka idealnie tutaj opisała emocje bohaterów. Jest tutaj wiele niewiadomych do wyjaśnienia jak się domyślacie na początku wam wspominałam,że William zmienił się w okropnego tyrana. Tutaj mamy drugie dno.Dlaczego tak się stało. Prawda okaże się jeszcze bardziej bolesna niż myślicie.

Autorka ukazała nam, że jedno małe kłamstewko może sporo namieszać i zranić wiele osób. Kłamstwo przychodzi nam łatwo, ale żeby go odkręcić nie zbyt wychodzi nam to umiejętnie. Gdy ktoś coś nam narzuca na kogoś nam bliskiego najlepiej jest się upewnić czy mówi prawdę. Bo to różnie bywa a konsekwencje podjętych decyzji mogą nas sporo kosztować.

Tytuł " Prowokator. Obsesja diabła"
Autorka: Brigitte We
Wydawnictwo: WasPos

Kaira od małego była wychowywana na cichą i posłuszną dziewczynę. Nie może ona mieć własnego zdania i pokazywać, uczyć.
W dzieciństwie miała przyjaciela Williama, był on synem przyjaciela ojca dziewczyny. Pewnego dnia zachowanie chłopaka się zmienia, staje się on dla niej zimny, można powiedzieć, że zaczął się znęcać nad dziewczyną. Takie niszczenie psychiczne trwało latami. Chłopak wyjeżdża i Kaira chodź cicha i potulna to czuję ulgę, bo nikt ją nie prześladuje. Niestety mężczyzna wracam po roku i jego nastawienie nie ulega zmianie.
Pewnego dnia Kaira staje przed dylematem czy ratować Willa, czy dać mu utonąć i skończyć to wszystko.
Kobieta ratuje, swojego oprawce myśląc, że może coś się zmieni.
To zdarzenie dodało jej siły, do walki o sobie, niestety to pakuj ją jeszcze większe kłopoty. Ponieważ ojciec dziewczyny postanawia, że zamieszka ona z byłym przyjacielem by ten mógł ją złamać całkowicie.

Czy wspólne mieszkanie złamie kobietę?
A może odrodzi się między nimi dawna przyjaźń?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Opisana historia jest pełna zwrotów akcji. A główni bohaterowie pokazują nam wiele emocji. Autorka pokazuje nam jak jedno pozornie małe kłamstwo, może mienić człowieka. Słowa mają wielką moc i nimi można manipulować ludźmi.

Tytuł " Prowokator. Obsesja diabła"
Autorka: Brigitte We

Ma nie pokazywać uczuć i (według mnie) na każdym kroku dać sobą pomiatać
Jako mała dziewczynka miała przyjaciela
Syna najbliższych znajomych rodziny
Od małego znali się i bawili
Pewnego jednak dnia William zmielił się diametralnie
Zaczął na każdym kroku wręcz szykanować bohaterkę
Wyzywał, poniżał i niszczył psychicznie
Trwało to latami
Wychowana wyżej wymienionymi metodami Kaira godziła się na to, żyła w strachu i przekonaniu ze tak już musi być
Po wielu latach koszmaru chłopak wyjeżdża
Myślicie ze to koniec dramatu w jej życiu?
Otóż nie
Po roku wraca, jego nastawienie do dziewczyny się nie zmieniło
Zamierza dalej traktować ją jak wcześniej, a może nawet i gorzej
Zrozpaczona Kaira staje przed wyborem
Uratować życie swojego oprawcy, ale tez dawnego przyjaciela
Czy zostawić go i żyć w końcu spokojnie
Może pomyślała, ze ten w zamian za uratowanie życia przestanie ją męczyć?
Nie wiem ale wybrała pierwsza opcje
Dopiero po fakcie przekonała się ze tak nie będzie
Ale to właśnie te wydarzenie dało jej sile na postawienie się, otworzenie buzi i powiedzenie na głos co myśli
Dało jej sile na walkę, obronę
W zasadzie od początku nie wiadomo przecież skąd taka nagła zmiana u jej najlepszego przyjaciela
Jak możecie się domyślać kryje się za tym drugie dno, zresztą bardzo głębokie
Nie będę wam psuć zabawy
Książkę czyta się bardzo przyjemnie
Jest wciągająca i tajemnicza
Świetny styl co tu więcej mówić
Mogę wam z czystym sercem ją polecić

Kaira miała bardzo nietypowe, trudne dzieciństwo
Wychowano ją na posłuszną, cichą dziewczynę , która nie ma prawa głosu
Ma nie pokazywać uczuć i (według mnie) na każdym kroku dać sobą pomiatać
Jako mała dziewczynka miała przyjaciela
Syna najbliższych znajomych rodziny
Od małego znali się i bawili
Pewnego jednak dnia William zmielił się...

Witam, dziś mam dla was recenzje książki Prowokator ❤️ Obsesja diabła ❤️. Autorki Wu Brigitte ❤️
"Chciał ją zniszczyć, zawładnąć umysłem.
Chciał, aby cierpiała... "

Kaira młoda kobieta, piękna, delikatna i wrażliwa, kiedyś miała najlepszego przyjaciela, teraz ma go za wroga... Jednak pragnie, by kiedyś znów między nimi zawitała zgoda.
William mężczyzna bardzo pewny siebie, zły i arogancki, pragnie zemsty, ale także tego by jedna kobieta, która go interesuje była jego.
Jednak jej Prowokator wyjeżdża na rok, co się stanie kiedy znów się pojawi w życiu Kairy? Przeczytajcie sami 😉.

Prowokator to historia tak naprawdę dwojga ludzi, którzy znają się od dziecka, połączeni przyjaźnią. Niestety życie bywa okrutne tak samo jak ludzie nie wiadomo dlaczego każdy z czasem znajdzie pretekst, by się pokłócić, nie wiemy jednak czemu, jesteśmy zdalni do tego stopnia, że psujemy między sobą relacje z bardzo błahych powodów.
Ciężko jest później zbudować wszystko od nowa, ale niestety tak już w życiu bywa i nie jesteśmy w stanie nic z tym zrobić.
Jak radzić sobie z kimś, kto nas prześladuje, kto za każdym razem kiedy nas spotka, niszczy nas, naszą psychikę i sprawdza, jak daleko może posunąć się, by zrobić nam, jakąkolwiek krzywdę? Szczerze mówiąc, nasza bohaterka zdała egzamin na piątkę, ponieważ jak tylko mogła, dawała radę przy swoim prowokatorze, bo tak go nazywała. Za takim zachowaniem jednak musi coś się kryć, ktoś musiał w swoim życiu zaznać bólu, cierpienia i wielkiej straty, żeby być takim, jakim jest.
To książka, w której nienawiść przeplata się z pożądaniem. Nasi bohaterowie raz się nienawidzą, za chwilę jednak czują do siebie tak wielką słabość, że nikt z nas na pewno sobie tego nie wyobraża.
Historia wciągająca do tego stopnia, że nie można się od niej oderwać, a nasi bohaterowie robią z naszymi emocjami rollercoaster 😉😁.
Właściwie to William tak naprawdę nie wie czego chce najpierw robi nadzieję Kairy za chwilę porzuca ją jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło, co doprowadza nas a tym bardziej naszą bohaterkę do białej gorączki. Mamy także tu do czynienia z niebezpieczną mafią, ale także i z rodzinnymi interesami gdzie ojciec jest w stanie sprzedać własną córkę byle by mieć z tego jakieś korzyści. Jeśli chcecie, dowiedzieć się jak zakończyła się ta historia i czy prowokator w końcu pokaże swoje prawdziwe ja 😉 Przeczytajcie sami 😉.

"Chciał ją zniszczyć, zawładnąć umysłem.
Chciał, aby cierpiała... "

William mężczyzna bardzo pewny...

Znacie już twórczość autorki @brigitte__wu ?
Jest to jej trzecia książka i jednocześnie trzeci mój patronat 😍.

Wszystkie jej książki są wciągające, nasycone mocnym erotyzmem i miłością.

Jeśli więc lubisz książki erotyczne, które przeczytasz w jeden wieczór, zachęcam do zapoznania!

Idealny wątek hate-love love-hate!

Bardzo burzliwa, emocjonująca historia dwojga młodych osób, którzy znają się od zawsze i właściwie od zawsze się nienawidzą.
Od nienawiści do miłości jeden krok, czy tutaj też tak będzie?

Kaira, piękna, wrażliwa kobieta o sercu spragnionym miłości.
On, William, arogancki, zadufany w sobie dupek, nie znający litości ani miłości. Jego życiem kieruje żądza pieniędzy, zemsty i rozlewu krwi.

Czy ta dwójka, tak bardzo się od siebie różniąca, zazna przy sobie choć trochę szczęścia?

Gdy w grę wchodzą interesy obu rodzin, nic nie jest takie, jakie się wydaje. Wszędzie same intrygi, podstępy i nieufność.

Niewielki wątek mafii w tle podsyca ciekawość i emocje towarzyszące lekturze.

Spędziłam z nią przyjemnie chwile, poznawala się wyłączyć, zrelaksować i zapomnieć o trudach i troskach codzienności.
Była to bardzo emocjonująca przygoda. Bardzo polubiłam bohaterów książki i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś ich gdzieś spotkam :) .

Czy dasz jej się sprowokować? 😈

Znacie już twórczość autorki @brigitte__wu ?
Jest to jej trzecia książka i jednocześnie trzeci mój patronat 😍.

Wszystkie jej książki są wciągające, nasycone mocnym erotyzmem i miłością.

Idealny wątek hate-love love-hate!

Bardzo burzliwa, emocjonująca historia dwojga...

🖤 RECENZJA 🖤

"Gdy nasze spojrzenia się skrzyżowały, wiedziałam, że moje życie kończy się właśnie teraz..."

Kochani „Prowokator obsesja diabła” jest to burzliwy romans mafijny, a jednocześnie moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i muszę przyznać, że udane. Zostałam na pewno miło zaskoczona dynamiczną fabułą. Książkę czyta, się bardzo szybko nie nudziłam się nawet przez chwilę. Powieść wciągnęła mnie już od pierwszej strony i trzymała w napięciu do samego końca. Zastanawiałam, się tylko jak zakończy się ta historia, czy będzie happy end, czy może jednak nie?
Kaira i William to para wybuchowa co tam się między nimi działo to totalny rollercoaster. Ona ciągnęła w jedną stronę, a on w drugą i tak bez końca.
Jest to historia o przyjaźni, która trwa od młodych lat o bólu, cierpieniu, miłości, strachu, pożądaniu, tajemnicach oraz zemście.

Kaira młoda dziewczyna bardzo piękna i wrażliwa, która nie ma, lekko w życiu jej ojciec jest potworem, a matka żyje pod dyktando męża. Na rodziców nie ma co liczyć. Kaira jest oddana w ręce dawnego swojego przyjaciela, który bardzo się zmienił, teraz jest „prowokatorem” i którego szczerze nienawidzi. Za wszelką cenę pragnie jego zmiany, ale czy jej się uda? Czy można zmienić diabła? Przyznam, że z początku postać Kairy trochę mnie irytowała. Była wiele razy przez niego poniżana i dręczona a jednak ciągle przy nim trwała.

Natomiast William „prowokator” bohater cholernie przystojny, arogancki, pewny siebie pragnący zemsty. Został stworzony na człowieka „diabła” bez uczyć i serca, który ciągle zmaga się z demonami przeszłości, a te nie dają o sobie zapomnieć.
Tkwi w biznesie z ojcem Kairy, z którego nie może się wycofać.
Do czego tak naprawdę jest zdolny?
Z jednej strony ma obsesje, by chronić dziewczynę przed losem, jaki ją może spotkać z rąk ojca, a z drugiej strony sam ją niszczył. Szczerze William bardzo mi się nie spodobał, w jaki sposób traktował i odnosił się do dziewczyny. Miałam ochotę wejść do książki i coś mu zrobić.
Oboje ciągnie do siebie i czuć, że jest, między nimi uczycie, choć bronią się przed tym.

Ta opowieść pokazuje, że nie wszystko jest takim, na jakie się wydaje.

Jakie tajemnice jeszcze wyjdą na jaw?
Co się wydarzy w życiu Williama i Kairy?
Czy oboje mają szansę na szczęście?

Jeśli lubicie książki hate-love z mafią w tle, to na pewno wam się spodoba. Polecam. ❤️
⭐ 8 /10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

🖤 RECENZJA 🖤

Kara i William pochodzą z rodzin mafijnych, nawet mieszkają obok siebie. William od najmłodszych lat uczony surowych zasad, wychowany na twardego faceta, jego celem było upokorzanie Kairy aby w przyszłości była posłuszna. Kara nie rozumiała zachowania Williama, znosiła wszystkie jego obelgi, upokorzenia, nie rozumiała zachowania przyjaciela z dzieciństwa. Kiedy on wyjeżdża Kaira będzie mogła zaznać spokoju, niestety po roku wraca.

Emocjonalny rollercoster tak możemy nazwać tą książkę. Zmaganie się dobra ze złem, cienka granicą między przyjaźnią a nienawiścią przez kłamstwa ojca, strach, obawa, miłość,pożądanie.

Przez znaczną większość książki byłam wkurzona zachowaniem Williama, ale z czasem dowiadujemy się co nim rządziło. Kara natomiast znosiła wszystko co ją spotkało, potrafiła się postawić i to ją uratowało. Za wszelką cenę chciała wydobyć ukryte uczucia Williama. Ale czy da się zmienić diabła? Czy zaznaja razem szczęścia?

Jeżeli lubicie wątki mafii, burze uczuć, pożądanie, strach przed miłością to jest pozycja dla was (18+)
Recenzja pochodzi z mojego ig aga_cytuje

• Romans
  • Mafia