Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia

Okładka książki Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia Natalia Sosin-Krosnowska
Okładka książki Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia
Natalia Sosin-Krosnowska Wydawnictwo: Znak Koncept poradniki
poradniki
Znak Koncept
2023-03-08
2023-03-08

Okładka książki Znak nr 823 / 2023 Zofia Bałdyga, Maria Banaszak, Agata Bielik-Robson, Agnieszka Burton, Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Olga Gitkiewicz, Mateusz Górniak, Byung-Chul Han, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Waldemar Kuligowski, Małgorzata Lebda, Zbigniew Mikołejko, Łukasz Najder, Małgorzata Nocuń, Janusz Poniewierski, Natalia Sosin-Krosnowska, Michał Sowiński, Grzegorz Strzelczyk, Karolina Sulej, Ola Szmida, Teresa Walas, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Znak nr 823 / ... Zofia Bałdyga, Mari...

Całkiem przyjemny poradnik :) Rady oczywiste, wyłożone łopatologicznie, językiem lekko przyswajalnym i co najważniejsze nienachalnym :) Ma na dodatek piękną okładkę <3 Bez prawd objawionych - nawet go polecę na IG :)

Jestem przekonana, że na widok kolejnej książki z dobrymi radami na żyćko reagujecie jak atakowany jeżozwierz, ale spoko, siedząc w pozycji kwiatu lotosu, jestem przygotowana na ten iglany masaż, serio, wytrzymam to (czy już mogę reklamować Pranamat?) ;)

„Poczuj się dobrze” to kolejna popandemiczna książka, której treść niczym Was nie zaskoczy, jeżeli  macie już za sobą lekturę kilku innych, podobnych poradników, i wewnętrznie czujecie, że tej wiedzy już dość. Są jednak ludzie, którzy czytają naprawdę dużo, a im więcej czytają, tym wydaje im się, że mniej wiedzą. To ja. Takie powtórzenie materiału to złoto, dlatego mnie o zdrowym odżywianiu, śnie, piciu wody, przytulaniu, wdzięczności, życzliwości, oddechu, uśmiechaniu, przytulaniu, wiem, że było, medytacjach, śpiewaniu czy czytaniu, nomen omen, czytało się dobrze. Mało tego.

Uważam, że to jest genialna książka, dla tych, co czytać nie lubią, albo nie mają na to czasu, albo sięgają po książkę tylko w kibelku (proszę się nie oburzać, na tronie czyta naprawdę spory odsetek czytelników, a ja przy tej okazji zaapeluję o rozsądek, bo to nie jest zdrowe dla mięśni dna miednicy, Waszej miednicy OfC!). Rozdziały są mega krótkie, trzy, cztery strony plus linki do „dowiedz się więcej”, idealna ilość dla nielubiących zbyt długo zagłębiać się w jakiś temat.

Treści podane ze smakiem a co ważniejsze, wszystkie triki sprawdzone przez autorkę osobiście, co tylko podkreśla autentyczność podtytułu — 52. sposoby na poprawę jakości życia.  Dodam, że da się to ogarnąć nieco szybciej. Bonusem są fajne, liniowe ilustracje, które dla odstresowania, można pokolorować. Jest też całkiem sporo miejsca na notatki własne, jeśli więc coś Was ciśnie, wylejcie to na papier, ten przyjmuje wszystko. Brawka dla autorki okładki, Katarzyny Bućko, piękna jest.

IG @angelkubrick

Autorka w książce podaje nam 52 sposoby na poprawę jakości życia. Co ciekawe rok ma 52 tygodnie, książka może więc służyć za roczną inspirację w nauce dbania o siebie.

Znajdziesz tu trzy podejścia:
• Dbanie o siebie od strony ciała, czyli wszelkie informacje dotyczące zdrowego żywienie, nawodnienia, snu, różnych form aktywności fizycznej i zalet każdej z nich
• Dbanie o siebie od strony ducha, czyli patenty na praktykowanie uważności, wdzięczności, ciepłego dotyku a także dbanie o relacje
• Dbanie o siebie wykorzystując to, co wokół, czyli informacje o tym jak wpływa na nas kontakt z naturą i jej naturalnymi cyklami, ciekawe spojrzenie na aromaterapię i… kolory!

Bardzo ciekawe pomysły i koncepcja sama w sobie.

Znajdziesz tu trzy podejścia:
• Dbanie o...

"Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia" jest doskonałym bodźcem, aby zadbać o swój własny dobrostan. 52 sposoby na dobre samopoczucie, bez konieczności ponoszenia zbędnych nakładów, wydatków, bez wymyślania wielkich planów. Na 52 tygodnie w roku to w sam raz ;). Nie ma potrzeby odkładania życia na później, uzależniając swoje poczucie szczęścia od odległych planów. . Bo przecież tu i teraz można włączyć ulubioną muzykę i zacząć tańczyć. Albo chodzić boso po trawie lub po śniegu. Albo po prostu porządnie wyspać się. Zająć się ogródkiem. Otoczyć kwiatami. Pośpiewać za kierownicą. To wszystko i wiele więcej to najprostsze sposoby, żeby poczuć nagły przypływ endorfin.

Kiedy ostatnio zrobiłaś coś tylko dla siebie? I zrobiłaś to dobrze, bo poprawiło Ci się samopoczucie na dłużej, a nie tylko na krótką chwilę, jak niepotrzebne zakupy?

Dbanie o siebie, stawianie siebie na pierwszym miejscu, znalezienie czasu na własny dobrostan to taki proces, który lubi wymykać się spod kontroli. Żeby nie zanikł i stał się codziennością trzeba koniecznie go pielęgnować.

Ta przepiękna książka jest właśnie takim bodźcem i przypomnieniem, aby przywrócić i utrzymać równowagę w zwykłym, dobrym, codziennym życiu.

• Poradniki
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Psychologia
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Poczuj się dobrze. 52 sposoby na poprawę jakości życia