Droga Równowagi. Jak wstać i odzyskać szczęście

poradniki
Inne
2022-01-01
2022-01-01

Nie jestem fanem poradników, ani książek typu coachingowych. Ten tytuł jednak pozytywnie różni się od innych tego rodzaju. Może dlatego, iż jest to przewodnik, ale sprawdzony "w boju" przez samego autora. To zapewne również dzięki temu jest autentyczny, prosty, nienadęty, nieprzegadany oraz naprawdę pomocny.

Porady opracowania można w dość przystępny i nieskomplikowany sposób wprowadzić w życie, również "od zaraz". Nawet jeżeli niekoniecznie nie wszystkie propozycje oraz poglądy autora przekonują, to jednak na pewno są zaczynem do własnych przemyśleń oraz wyzwalają własne wnioski.

Lektura tej książki daje pozytywny impuls do zmian w swoim życiu. Bowiem, cytując autora, "każdy, nawet błędny krok jest potrzebny".

Porady opracowania można w dość przystępny i nieskomplikowany...

Książka motywacyjna - to niemal w całości ją opisuje. Moja ocena jest słaba, ale to wynik raczej tego, że nie jestem grupą do docelową, a ową są ludzie, którzy czują, że życie raczej niesie ich swoim chaotycznym strumieniem. Być może jest to dobra pozycja, dla osób, które mało rozumieją samych siebie, ale i w takim przypadku, jest to raczej tylko wstęp do dalszych bardziej skomplikowanych tekstów, gdyż tutaj robimy szybki przegląd po ważnych tematach głaszcząc powierzchnie każdego z nich. Rady są niepoparte wyjaśnieniami, a wydaje się, że aby zaszedł rozwój, należy zrozumieć mechanizmy.

„Droga równowagi” to książka, której potrzebuje niemal każdy z nas, chociaż tylko nieliczni są tego świadomi. Autor doskonale ubrał w słowa to, czego ja jeszcze kilka lat temu nie umiałam nawet nazwać. Żeby stanąć na drodze równowagi potrzebne jest zrozumienie i to właśnie dostajemy.
Książka jest napisana w zwięzłej, przystępnej formie. Każdy rozdział opatrzony jest cudownym podsumowaniem, które osobiście ubóstwiam. To dodatkowy atut dla tych zapominalskich i tych, którzy lubią wracać do ulubionych pozycji. Mało tego autor dzieli się z nami cudownymi metaforami, często w formie wierszy.
Nigdy nie byłam fanką poradników i niekiedy górnolotnego bełkotu w nich zawartego, więc książki takie jak ta są miodem na moje serce i przywracają mi wiarę. Autor używa przykładów ze swojego życia, wielu odniesień i analogii przez co nie da się nie zrozumieć jego słów.
Macie w tej książce gwarancję skuteczności. Skąd to wiem? Bo autor faktycznie przeszedł te drogę, pomimo wielu prób i błędów nie poddał się. Dzięki temu wypracował drogę, która nam ułatwi życie. W tej książce nie znajdziecie słowa „przegrana” i tak samo wasza decyzja o jej przeczytaniu, nie będzie przegrana.

Po więcej o tej i innych książkach zapraszam na mojego bookstagrama. 👇

Lepsze niż się spodziewałem. Taka krótka lektura ku pokrzepieniu ale nie jest przy tym nachalna.

• Self-love

Dodaj cytat z książki Droga Równowagi. Jak wstać i odzyskać szczęście