Po drugiej stronie różdżki

Okładka książki Po drugiej stronie różdżki Tom Felton Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Po drugiej stronie różdżki
Tom Felton Wydawnictwo: Albatros biografia, autobiografia, pamiętnik
Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard
Albatros
2023-03-22
2023-03-22
Robert Waliś
tom felton draco malfoy harry potter biogtafia aktorstwo

Wyróżniona opinia i

Po drugiej stronie różdżki

przeczytanych książek 642 napisanych opinii 374

Must have każdego fana filmów o Harrym.
Tom Felton faktycznie absolutnie nie pasuje do roli Draco. Ciężko tego chłopaka nie polubić. Z książki wyłania się postać człowieka niesamowicie miłego, wdzięcznego, towarzyskiego i dającego uwagę innym.
Wydawałoby się, że opowiadając o swoim życiu i swoim doświadczeniu na planie będzie mówił o sobie. Nic bardziej mylnego. Dostajemy bardzo dużo na temat jego rodziny, zwłaszcza braci, którzy jak to sam określa, pozwolili mu nie odlecieć i uchronili go przed sodówką uderzającą do głowy. O dziadku, który w pierwszej części zasiadł przy stole z innymi nauczycielami Hogwartu. O wielu aktorach, z którymi miał przyjemność pracować. Najwięcej siłą rzeczy dowiemy się o nieodżałowanym Alanie Rickmanie, odtwórcy roli Snape'a. Dużo wspólnych scen miał z nim również Jason Isaacs, czyli odtwórca roli jego filmowego ojca. Pojawia się nieco o głównej trójce, szczególnie o Emmie z którą się przyjaźni.
Literacko nic szczególnego - prosto napisane wspomnienia, dość krótkie rozdziały. Dla zainteresowanych tematem samego filmu i ciekawostkami z planu tak ogromnej produkcji - biegnijcie po kubek ulubionej kawy lub herbaty i rozsiądźcie się wygodnie. Czeka was bardzo przyjemne popołudnie, które spędzicie z uśmiechem na twarzy :)

Must have każdego fana filmów o Harrym.

Nie będę ukrywał, że byłem zaskoczony faktem napisania autobiografii przez Toma Feltona. Po 35-latku raczej nie spodziewasz się tego typu książki, ale wygrała moja ciekawość. Wychowałem się na książkach i filmach o "Harrym Potterze" będąc praktycznie rówieśnikiem głównej obsady, więc nie było opcji, żeby nie sprawdzić tego tytułu. Nie żałuję, że sięgnąłem po tę książkę, bo jest bardziej wartościowa niż mogłoby się wydawać. Nie brakuje oczywiście anegdot z planu, ciekawostek na temat produkcji, za kulisowych opowieści i garści zabawnych wspomnień z lat dziecięcych Toma Feltona. Jest to tylko część tej książki. Autor w swojej autobiografii naprawdę otworzył się przed czytelnikiem. Zdecydował się opisać swoje zmagania z depresją i uzależnieniami. To książka, która mogła stać się zbiorem zabawnych historyjek z planu filmowego, ale na szczęście jest czymś ważniejszym. Polecam sprawdzić ten tytuł.

Dobra książka, która jak sam tytuł wskazuje jest skierowana do sympatyków filmów o Harrym Potterze. Jest bardzo dobrze skomponowana - zawiera dużo ciekawostek o pracy na planie tej serii filmów, a także całą wcześniejszą i późniejszą aktywność filmową autora. Ta historia zawiera także opisy życia rodzinnego i dojrzewania, a w dalszej części także zmagania się z depresją i nałogiem. Nie ma tutaj zbędnej treści. Myślę, że fani nie powinni być rozczarowani.

Sięgnęłam po tą pozycję ze względu na to, że uwielbiam serię HP i podoba mi się postać grana przez Feltona. Czarny charakter, który koniec końców okazał się jednak mieć w sobie nieco więcej bieli niż sądziliśmy.

Byłam ciekawa co aktor ma do powiedzenia po tylu latach o swojej magicznej przygodzie i głównie ze względu na to po nią sięgnęłam.
Liczyłam na więcej informacji o samej produkcji jednak rozumiem, że to książka jednak nie o tym, a bardziej o prywatnym życiu Toma i jego przeżyciach więc nie mam prawa się czepiać. Dowiedziałam się też ciekawych rzeczy o samym aktorze i jego problemach, o których nie miałam pojęcia.

Dla fanów uniwersum może to być ciekawa pozycja jednak ja się trochę przeliczyłam.

Liczyłam na więcej informacji...

Każdy z nas pewnie zastanawiał się, co gdybym to ja był/była na jego/jej miejscu. Sława, pieniądze, dobrostan do końca życia i miano TEGO, który współtworzył epokę Pottera... A jednak nie do końca. Lata nieprzespanych nocy, brak normalnego dzieciństwa, szybsze wejście w dorosłość. Coś za coś. Cenię Toma za szczerość, próbę udowodnienia, że czasem nie jest tak kolorowo jak większości się wydaje. Czasem jedna cieniutka niteczka może pokierować człowieka ze szczytu na samo dno.

,,Po drugiej stronie różdżki” Toma Feltona to książka pełna wspomnień z różnych okresów życia aktora. Zarówno tych przepełnionych magią podczas planów zdjęciowych przy pracy nad Harrym Potterem ale również tych mroczniejszych, smutnych przepełnionych samotnością i niezrozumieniem.
Nigdy się nie zastanawiałam jak wygląda praca dzieci na planie filmowym nad takim przedsięwzięciem jakim było nagranie Harrego Pottera, jak wygląda ich codzienność czy ich nauka. Tom zdradza bardzo dużo fajnych szczegółów z planów filmowych ale też jest dużo historii dotyczących jego życia prywatnego. Opisane są jego relacje z rodzicami oraz braćmi a sama książka zawiera mnóstwo bardzo śmiesznych anegdotek z życia aktora jednakże końcówka książki jest bardzo smutna i skłaniająca do refleksji. Nigdy wcześniej nie interesowałam się życiem prywatnym Toma Feltona więc byłam mocno zaskoczona jak potoczyły się jego losy. Dawno nie czytałam żadnej Autobiografii i muszę przyznać że przeczytanie tej pozycji sprawiło że mam ochotę zamówić parę książek w tej tematyce :) polecam nie tylko fanom historii o Harrym Potterze :) jak dla mnie 8/10

Niezwykle ujmująca autobiografia o podwójnym życiu w rzeczywistym i magicznym świecie. Książka o relacjach z filmowymi bohaterami i trudnościach życia aktora. Zaskakujące ciekawostki z planu oraz poruszające teksty czarodziejów. Pozycja obowiązkowa dla fantów Harrego ale i miłośników kinematografii. Wzruszająca i pełna refleksji!

CU-DO-WNE!
Gdy dowiedziałam się że Tom Felton (mój idol numer 1) wydał swoją biografię od razu pobiegłam do empiku. Możemy się dowiedzieć o wielu faktach z życia aktora, a także zobaczyć wiele wspaniałych zdjęć. Gorąco polecam tę książkę wszystkim potterhead` om.

CU-DO-WNE!

To było bardzo przyjemne doświadczenie czytelnicze :) w wielu momentach wracałam oczami wyobraźni do scen z filmów o Harrym Potterze, co jeszcze wzmacniało moje pozytywne spojrzenie względem tej książki. Choć nie jestem zwolenniczką autobiografii czy biografii pisanych w młodym wieku, to ta konkretna zrobiła na mnie wrażenie i myślę, że powstała w bardzo dobrym momencie, gdy Tom wciąż pamiętał bardzo świeżo wszystkie emocje związane z szczególnie ze swoim nałogiem.

Jedna z tych biografii, które świetnie się czyta. Bardzo się cieszę, że mogłam poznać tę część życia Toma, a przy okazji jeszcze lepiej poznać kulisy ekranizacji Harrego Potera - serii, która i w moim życiu odgrywa bardzo ważną rolę.

• Wyzwanie LC 2023