Najemna siła robocza w rzemiośle Paryża XIII - XV w.

Okładka książki Najemna siła robocza w rzemiośle Paryża XIII - XV w. Bronisław Geremek
Okładka książki Najemna siła robocza w rzemiośle Paryża XIII - XV w.
Bronisław Geremek Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN historia
199 str. 3 godz. 19 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
1962-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1962-01-01
Liczba stron:
199
Czas czytania
3 godz. 19 min.
Język:
polski
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
295
295

Na półkach: ,

Bronisława Geremka kojarzy się zazwyczaj z działalnością opozycyjną w PRL-u oraz karierą polityczną już w III RP. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż był on jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na naukowej arenie międzynarodowej polskich historyków. Wywodząc się ze znakomitej szkoły Mariana Małowista, nabył w niej doskonałą znajomość warsztatu historycznego, co w połączeniu z jego walorami osobistymi spowodowało, iż stał się – krótko mówiąc - wielkim humanistą. 23 doktoraty honoris causa, prace tłumaczone na francuski i włoski, szerokie znajomości wśród koryfeuszy nauki, takich jak choćby Fernand Braudel, to tylko niewielka namiastka tego, co po sobie zostawił i jak wielki wpływ wywarł na polską naukę historyczną i kulturę w ogóle.
Książka o średniowiecznym rzemiośle Paryża to praca doktorska tego wybitnego uczonego. Przedstawił w niej w sposób bardzo przystępny wiele zagadnień ówczesnego świata pracy i związanego z nim życia codziennego. Choć żył i tworzył w epoce, gdzie jedynie słuszna ideologia przenikała głęboko w naukę historyczną, zachował godny uwagi umiar i racjonalne posługiwanie się metodą materializmu dialektycznego. Tematyka pracy, tak bardzo popularna i mile widziana w tamtych czasach, nie spowodowała, iż Geremek zatracił własne spojrzenie na sprawy które opisywał. Będąc osobą wszechstronnie wykształconą humanistycznie oraz otwartą na różne prądy wiejące w nauce historycznej (na czele z słynną francuską szkołą Annales),potrafił łączyć „ogień z wodą”. Wszystko to powoduje, że nawet dzisiaj „Najemną siłę roboczą w rzemiośle Paryża XIII – XV w.” czyta się dobrze, bez odruchu odrazy wobec wulgarnych wycieczek w stronę „klasyków”, które wcale nierzadko zaśmiecały tak wiele prac z dziedziny historii społeczno-gospodarczej, powstałych za czasów Polski Ludowej.

Bronisława Geremka kojarzy się zazwyczaj z działalnością opozycyjną w PRL-u oraz karierą polityczną już w III RP. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż był on jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na naukowej arenie międzynarodowej polskich historyków. Wywodząc się ze znakomitej szkoły Mariana Małowista, nabył w niej doskonałą znajomość warsztatu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Najemna siła robocza w rzemiośle Paryża XIII - XV w.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne