Arytmia uczuć

G+J
wywiad
inne
wywiad

Od tej książki zaczęła się moja historia z książkami Leona Wiśniewskiego i z literaturą piękną

Wciągająca rozmowa, inteligencja bije z każdej kolejnej strony.

Sięgnęłam po „Arytmia uczuć” – wywiad rzekę z Januszem Wiśniewskim, prowadzonym przez Dorotę Wellman - by spełnić wymogi wyzwania czytelniczego Lubimy czytać na lipiec. Jest to chyba pierwszy wywiad-rzeka po który sięgnęłam. A nie! Pomyłka! Kiedyś przeczytałam rozmowy Artura Andrusa i Marii Czubaszek!
Ponieważ byłam w podróży to „Arytmia…” to była książka akurat. Podroż...

Bardzo pouczająca, inteligentna rozmowa dwójki błyskotliwych ludzi. Ona nie zadaje głupich pytań. On udziela mądrych, ciekawych odpowiedzi, przemycając do nich trochę nauki, życiowego doświadczenia i przemyśleń nad przemijaniem, samotnością, sensem istnienia. Widać, że słuchają się wzajemnie. Pytania nie są sztampowe, "wyuczone" i z góry przygotowane, tylko wypływają z...

Arytmię uczuć odebrałam faktycznie jako zaburzenie … zderzenie intelektu, wielkiego ścisłego umysłu z tym co dla mnie proste zwyczajne –poznanie genomu naprzeciw zwykłego „dobrze, że jesteś’… dla mnie wynurzenia niestety nieco męczące, może dla tego, że nie do końca zrozumiałe…

Wywiad z ciekawą postacią

Bardzo ciekawe rozmowy Janusza L. Wiśniewskiego i Doroty Wellman. Dwoje intelektualistów, trochę celebrytów, porusza różne wątki. Od naukowych po lekkie, żartobliwe.

Książkę przeczytałam dla Doroty Wellman.
Uwielbiam ją jako dziennikarkę i kobietę.
Książkę czytało się dobrze, ale książka raczej na raz do przeczytania

Jako fanka powieści Janusza Leona Wiśniewskiego przeczytać po prostu musiałam! Super!

Na półkach: , , , ,

"Arytmia uczuć" to w moim przekonaniu jedna z tych książek, których się nie czyta, a którymi się delektuje. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, iż akurat tę konkretną czytałam cały miesiąc? Brakiem czasu nie będę się wykręcać, bo to wcale nieprawda. Było tak, ponieważ zwyczajnie nie chciałam, żeby ta książka się skończyła, żeby pojawiła się kropka po ostatnim zdaniu.
Janusza L....

Dyskusje