Kara dosięgnie każdego

Okładka książki Kara dosięgnie każdego Monika Koszewska
Okładka książki Kara dosięgnie każdego
Monika Koszewska Wydawnictwo: 1PUNKT Sp. z o.o. Cykl: Marcin (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Marcin (tom 2)
1PUNKT Sp. z o.o.
2022-11-23
2022-11-23
9788396620712

Niestety, dostałam książki p.Moniki w prezencie, ponieważ w innym wypadku nigdy bym ich nie przeczytała.
Dotarcie do ich końca było katorgą. Autorka nie zna zasad interpunkcji, w książkach jest ogromna ilość błędów przy edycji, słów takich jak "porscheporche" czy "Marceli Karolina" (chodzi o słowa Marcel i Karolina).
Do tego, mamy do czynienia z incepcją, ponieważ autorka w książce cytuje sama siebie, używając zwrotu "Czyżby autor był fanem twórczości Moniki Koszewskiej? Też lubię jej teksty i książki".
Cóż, ja niestety nie.
O tym, że kara dosięgnie każdego, dowiaduję się w książce przynajmniej 20 razy, ponieważ to zdanie jest powtarzane co kilka-kilkanaście stron. Cytowanie tytułu pierwszej części również się zdarza. Głównego bohatera wszyscy muszą za wszystko przepraszać. W swojej kwestii najpierw coś mówią, a w następnym zdaniu już przepraszają za to, że cokolwiek powiedzieli.
Dialogi są napisane jednym wielkim ciągiem, w którym rozmówcy zamieniają się miejscami bez ostrzeżenia i nie mamy pojęcia kto wypowiada jaką kwestię lub zwyczajnie gubimy się w tym ciągu. Pani autorka nie wie również w jaki sposób używa się wołacza w języku polskim (imiona Marcel i Bartek również mają swój wołacz, pani Moniko, nie tylko Marcin).
Do tego jest mnóstwo odniesień do wojny w Ukrainie- niestety, niemających nic wspólnego z fabułą.
Najwyraźniej miały na celu tylko zamanifestowanie opinii autorki na ten temat.
Książka jest nudna, czyta się ciężko, bohater powtarza w kółko jedno i to samo... Mogłabym jeszcze długo tak wyliczać. Za 30 zł można kupić prawdziwe majstersztyki, ponieważ ta książka (oraz jej pierwsza część) to totalna szmira. Nie polecam.

Do tego, mamy do czynienia z incepcją, ponieważ autorka...

Skuszony informacją, że to /najlepsza książka na zimę/ zakupiłem obie części i /bestseller/ o agentce i na wszystko straciłem czas i pieniądze. Kto na to głosował? Szkoda, że nie można dać 0 gwiazdek bo na tyle to zasługuje. Dając 1 pojawiła się ocena /beznadziejna/ to jest trafnie. Fabula żadna wręcz denne, sztuczna, przewidywalna. Dziwne dialogi, wcale niezabawne niby żarty, fatalne opisy. Jeśli to jest po korekcie to strach pomyśleć jak wygląda pierwopis. Zdumiony sprawdziłem wydawnictwo i wyszło, że to wydawnictwo samej autorki. Nic dziwnego, nikt inny by tego nie wydał.

Po przeczytaniu pierwszej części "Niewinni nie ponoszą kary" byłam bardzo zaintrygowana dalszymi losami Marcina i nie zawiodłam się. Interesujące połączenie wątku kryminalnego z życiem młodego, ambitnego mężczyzny, który od urodzenia borykał się z problemami. Duży plus dla Marcina za aktywizację seniorek, co jest bardzo istotne w naszym społeczeństwie.

Nie mogłam długo czekać na dalsze losy Marcina i szybko sięgnęłam po 2 cześć jego perypetii "Kara dosięgnie każdego" autorstwa Moniki Koszewskiej. Nie żałuję! :)

Fabuła jest tu bardziej dynamiczna, zdecydowanie wiecej się dzieje nie tylko w firmie Marcina, ale przede wszystkim w jego życiu prywatnym. Autorka umiejętnie wplata wydarzenia 2022 roku w fabułę dzięki czemu nie musimy daleko szukać by wyobrazić co dzieje się w Sopocie czy nawet Europie. Atutem powieści są również świetnie wykreowane postacie, ich emocje i przemyślenia pozwalają nam bardzo łatwo zrozumieć, że mamy takie same problemy co oni. W "Kara dosięgnie każdego" wątek kryminalny zgrabnie przeplata się z obyczajowym wzajemnie się uzupełniając. Odkrywamy też sprawcę zbrodni, które krążą po Sopocie już od pierwszej części "Niewinni nie ponoszą kary". Można się zdziwić, kto maczał palce w rzekomo przypadkowych śmierciach. Mój kryminalny nos perfekcyjnie wskazał sprawcę już na początku 2 połowy książki. Jestem ciekawa czy wam uda się tak szybko to odgadnąć :)

Sadząc po zakończeniu Pani Monika pisze już dla nas kolejną część dlatego polecam by sięgnąć po tę i poprzednią książkę autorki w wyczekiwaniu na trzeci tom powiesci o Marcinie Kowalskim. Ja czekam z niecierpliwością :)

Hej kochani , czytaliście książki Pani Moniki Koszewskiej?

Jej styl pisania mnie zachwyca naprawdę 🥰 To moja kolejna książka autorki i muszę Wam powiedzieć że chce więcej i więcej 🥰 Dziś przychodzę do Was z recenzją książki "Kara dosięgnie każdego" część 2♥️

W książce znajdziemy dalsze losy Marcina Kowalskiego, który jest młodym biznesmenem. Jego interesy się rozwijają a on odnosi zyski. Ma przy sobie ludzi których kocha a zaraz krok za nim są jego wrogowie. Akcja toczy się w roku 2022 roku i odnajdziemy tam wątki relane , które opowiadają o wojnie , podwyżkach. Znajdziemy wszystko to co się działo w poprzednim roku. W książce znajdziemy też wątki kryminalne. Książka bardzo wciągająca ♥️

Polecam Wam przeczytać również pierwsza część książki pt. "Niewinni nie ponoszą kary".

Hej kochani , czytaliście książki Pani Moniki Koszewskiej?

Kara dosięgnie każdego … Czy rzeczywiście jest tak w każdym przypadku? Niestety nie. Czasami osoby winne złych czynów nadal są bezkarne albo kara, którą ponoszą nie jest adekwatna do popełnionego przewinienia. Ale na ten temat można rozprawiać długo, to nie jest tematem tej lektury …
Nadal trwa nasza znajomość z Marcinem Kowalskim, młodym biznesmenem, którego poznaliśmy w pierwszej części Niewinni nie ponoszą kary. Marcin nadal prowadzi intratne interesy, inwestuje i zarabia. Jednak teraz bohater jest bardziej dojrzały, wydarzenia odbiły na nim piętno. W jego życiu dzieje się bardzo dużo, przeszedł kurs szybkiego dorastania. Wokół niego jest zawsze dużo ludzi. Są osoby, które kocha i którym bardzo chętnie i szczodrze pomaga. Ale są też osoby, które chcą go zniszczyć za wszelką cenę. A on musi stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Walczy ze złem, realizuje cel, który sobie wybrał. Czy nie można bohaterowi nic zarzucić w jego postępowaniu? Czy jest czysty ja łza? Chyba tak nie do końca ...
Wydarzenia dzieją się w obecnych czasach, a roku 2022. Czyli już uporaliśmy się z pandemia, została za nami. Mamy wysoką inflację, bardzo wysokie stopy procentowe, wojnę za naszą wschodnią granicą, wielu Ukraińców w naszym kraju. Sytuacja geopolityczna jest trudna i niepewna, przedsiębiorcy zmagają się z zawirowaniami gospodarczymi. Czyli można śmiało stwierdzić, że realia lektury są nam bliskie, znamy je i nie musimy uruchamiać swojej wyobraźni, aby sobie to wszystko wyobrazić. To się dzieje dzisiaj, żyjemy w tym świecie i mamy podobne problemy jak bohaterowie.
W tej drugiej części jest więcej wątku kryminalnego, mocniejsze są emocje i odczucia. Wątek kryminalny uzupełniony jest wątkiem obyczajowym, oba się wzajemnie uzupełniają i przenikają. Poznanie zagadki rzekomo przypadkowych śmierci zawiedzie nas tam, gdzie się nie spodziewaliśmy. Prawie zawsze autor tak manewruje czytelnikiem, że za wszelką cenę stara się go zmylić, oszukać i podsuwać fałszywe tropy. A czytelnik wiedziony na smyczy zaufania nie ma ochoty się zatrzymać i powiedzieć „coś mi tu nie pasuje, ktoś chyba mnie wprowadza celowo w błąd”.
W Kara dosięgnie każdego akcja toczy się szybko, liczne zwroty akcji przyprawiają o drżenie serce. Można też się bardzo wzruszyć, będą takie chwile, które nawet mnie rozłożyły na łopatki. Popłakałam się, nie mogłam opanować emocji. Nie powiem, który moment mnie tak rozbił, ale jak sięgnięcie po tę historię, to zapewne szybko się dowiecie.
Musicie koniecznie poznać Marcina, spróbować zrozumieć jego postępowanie wobec innych ludzi. Autorka świetnie wykreowała tę postać, realistycznie, z jego wadami i zaletami. Jestem pewna, że mimo swoich wad zawładnie waszymi sercami. A ja już z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy, bo z takim zakończeniem Monika Koszewska nas zostawić nie może …
Zachęcam do podróży w głąb męskiego świata!

• Legimi audio
  • W planach ebook
  • Kryminały - polskie
  • Z polecenia G.
  • Samodzielne
  • 00 2023

Dodaj cytat z książki Kara dosięgnie każdego