Luienna. Bal w Trewill

Okładka książki Luienna. Bal w Trewill Claudia Pendel
Okładka książki Luienna. Bal w Trewill
Claudia Pendel Wydawnictwo: Lookstar Cykl: Saga Sztormów i Legend (tom 1) Seria: Luienna fantasy, science fiction
Saga Sztormów i Legend (tom 1)
Luienna
Lookstar
2022-10-05
2022-10-05
piraci królestwa zakazana miłość bal miłość prorocze sny przeznacznie waleczna bohaterka

Na półkach: , , , , , , , ,

Witajcie kochani🌹

Dziś przychodzę do was z recenzją pozycji, którą niedawno skończyłam, a mianowicie pierwszy tom przygód Luienny od @claudia_pendel ☺️ Dalej pamiętam, jak kupowałam tę książkę w przedsprzedaży, gdy pierwsza tura boxów była prawie wykupiona. Nie zapomnę dnia, kiedy się denerwowałam, że go zabraknie, kiedy w końcu miałam go zamawiać 😂 Ale koniec wspominków, które miały miejsce prawie rok temu (ja nie wiem, gdzie ten czas pędzi 😅).

"Te sny były piękne, zbyt piękne. Dlatego cieszyłam się nimi każdej nocy, zanim znów będą nawiedzać mnie prawdziwe zmory".

Zbuntowana contessa Luienna da’Bourierr, przynosząca hańbę swojej królewskiej rodzinie bezczelnością i ciętym językiem, przez lata miała zakaz udziału we wszelkich uroczystościach. Odsyłana na wyspę koszmarów, tęskniła za wolnością, którą poznała podczas żeglugi na statku ojca – łowcy piratów. Kiedy kolejny raz brak reakcji na jej prorocze sny doprowadza do tragedii, przysięga sobie uwolnić się z pałacu, do którego przykuwało ją jej szlachetne pochodzenie. Wreszcie uzyskuje zgodę na uczestnictwo w trewillskim balu. Jej matka ma nadzieję, że Luienna poprawi na nim swą reputację, królowa zaś tylko czeka na najdrobniejszy błąd. Szansa na ucieczkę z pałacu pojawia się wraz z urzekającym mężczyzną, który próbuje zbliżyć się do Luienny, by ocalić ją przed licznymi spiskami. Ona jednak nie chce słuchać jego ostrzeżeń. Contessa, przerażona senną wizją tego, co może się wydarzyć, jeśli ich losy się połączą, stara się odmienić przeznaczenie, manipulując nadchodzącą przyszłością.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie spodziewałam się, że podczas czytania tej książki dosłownie zaliczę wszystkie możliwe moje etapy zaznaczanie ulubionych cytatów, począwszy od tych cienkich, dłuższych znaczników, które zastępują nam zakreślacze, a kończąc na ozdabianiu rozdziałów na różne sposoby i nie ukrywam, świetnie się podczas tych czynności bawiłam. Tak samo jak przy lekturze samej książki, którą jednakże na początku odłożyłam na jakiś czas, gdyż czułam, iż jej czas jeszcze nie do końca nadszedł dla mnie. Aż do dnia kiedy ponownie po nią sięgnęłam i już od tamtego czasu ani razu jej nie odłożyłam na poczet innej książki.

Luienna jest bardzo ciekawą postacią, trochę impulsywną i porywczą, ale nie można nie powiedzieć, że nie robi tego z powodu empatii i chęci pomagania, a także stania się pomocną dla swojego królestwa. Przez lata była odtrącana przez swoją ciotkę - królową, zaś z kuzynostwem ma bardzo różny stosunek, jak to w rodzinie bywa. Dodatkowo potrafi obdarzyć czasami zbyt szybko swym zaufaniem osobą, która na to kompletnie nie zasługuje, przez co czasami wpada w nie małe tarapaty. Jednakże nie da się jej nie polubić przy bliższym poznaniu. Dodatkowo na jej temat przez pewne osoby i przez jej odsyłanie z pałacu powstało wiele plotek na jej temat i jej przeszłości, a także na temat jej ojca.

"- Długo już zajmujesz sie poezją? - zapytałam łaskawie.
- Od dziesięciu minut - przyznał".

Przyznam, że na początku trochę nie umiałam połapać się, która zaproszona osoba z nadmorskich wysp jest skąd. Dodatkowo niektóre kwestie, które zostają ujawnione na dalszych kartach historii przyznam szczerze sprawiły, że musiałam przez chwilę się upewnić, czy aby na pewno nie zmyśliłam danej sceny 🤣 Dodatkowo umiejętności, które posiada nasza główna bohaterka - możliwość widzenia przyszłości za pomocą snów. Jako fanka wszelkich wieszczek i wyroczni czułam wręcz obowiązek poznać historię postaci, mający ten dar. A to, że dodatkowo mamy tu dwór, morze, a nawet piratów... to wręcz idealne połączenie dla mojej osoby.

Im dalej, tym bardziej polubiłam kuzyna Luienny - księcia Evana. Ale nie tylko, również Alicja skradła moje serce swoją osobowością i umiejętnościami ❤️

Nie mogłabym nie wspomnieć o polityce, intrygach, a także historiach i legendach, które mamy możliwość poznać w tym tomie. Oczywiście jestem za #ocalićrekinytrewillskie całym sercem 🥹💜 (kto czytał ten wie i rozumie oraz prawdopodobnie wspiera sprawę całym sercem 😆💗).
Na koniec tylko powiem, że znalazłam tutaj postać, którą nienawidzę tak samo mocno jak Tamlina (a to wyczyn 😅). Henley na zawsze trafia do listy postaci, które zasługują na okrutny koniec swej egzystencji (moim zdaniem).

Czekam na drugi tom przygód Luienny i mam nadzieję, że wraz z nim całkowicie ta historia skradnie moje serce już w całości.

A moja ocena tego tomu to 4,5/5🌟

Witajcie kochani🌹

Wspaniała!!! Autorko kochana, czekam na następny tom. :) <3

Wspaniała!!! Autorko kochana, czekam na następny tom. :) <3

Książka przyszła pięknie zapakowana, zadbano o najmniejszy szczegół. W samą lekture ciężko było mi się "wciągnąć", ale w trakcie czytania coraz bardziej mi się podobało. Niektóre szczegóły mogłyby być bardziej dopracowane, ale szanuję autorkę za ogrom pracy włożony w książkę, na pewno sięgnę po następne części jak tylko się ukażą 🤗

Książka bardzo mnie rozczarowała, mimo że i tak nie pokładałam w niej wielkich nadziei. Miała być wartka akcja, wciągające spiski, a dostałam... Nawet nie wiem co. Jakiś słaby romans i intrygi, które intrygujące wcale nie były.
Co więcej, nie byłam w stanie polubić ani jednego bohatera. Luienna irytowała mnie od samego początku, pozostałe postacie także bez wyrazu. Mimo, że stron jest dużo, to tak naprawdę niewiele się dzieje, akcja w ogóle nie wciąga i przez to czyta się opornie.
Dwie gwiazdki daję za ładną oprawę graficzną. To było moje pierwsze i zdecydowanie ostatnie spotkanie z autorką.

"Z dedykacją dla wszystkich, którzy kiedykolwiek czuli się samotni w sali pełnej ludzi"

Jaka jest najładniej wydana książka, którą posiadacie na półce?

Jedną z takich u mnie jest właśnie Luienna autorstwa @Claudiapendel. Jak tylko ujrzałam okładkę wiedziałam, że musi być moja.
Jak bardzo ucieszył mnie fakt, że ta książka to nie tylko piękne opakowanie, ale fascynująca i porywająca przygoda.
Historia jest dość oryginalna. Z początku poznajemy Luiennę jako nieposluszną buntowniczkę, która nie boi się wyrażać własnego zdania i te cechy budziły we mnie obawę. Co jeśli bohaterki po prostu nie da się lubić ? Im bardziej zagłębiamy się w historię, tym bardziej widzimy, że cały urok tkwi w tym detalu. Luienna nie jest rozkapryszoną nastolatką, a wręcz przeciwnie. Twardo stąpa po ziemi, wie czego chce i kieruje się w jedynym jej znanym kierunku - w kierunku realizacji swojego marzenia. Co prawda ilość kłopotów w jakie pakuje się główna bohaterka niełatwo zliczyć na jednej ręce. Ale tak właściwie kto by miał na to czas skoro tej książki nie można odłożyć nawet na chwilę. 💁‍♀️

Jestem pełna podziwu jak dokładnie wykreowanych bohaterów dostajemy. Nie są oni idealni i bez skazy. Są po prostu ludzcy. Przez co nie dajcie się zwieść. Mnie Claudia niejednokrotnie omamiła, tak, że później zbierałam szczękę z podłogi.

A jeśli miałabym się do czegoś przyczepić to jedyne co mi przeszkadzało to połączenie zamku, kunsztownych sukni balowych z bardziej nowoczesną technologią jak system pisania wiadomości między pokojami.

Czy potrzebuję kolejnego tomu ? Owszem. Czy polecam tę książkę? ZDECYDOWANIE

Jaka jest najładniej wydana książka, którą posiadacie na półce?

Jeżeli lubicie morskie przygody, dworskie intrygi i nierozwiązane zagadki to koniecznie musicie sięgnąć po książkę "Luienna. Bal w Trewill" Claudii Pendel.

Zbuntowana contessa Luienna da’Bourierr przynosi hańbę swojej królewskiej rodzinie. Przez lata była ukrywana przed światem, ze względu na swoje bezczelne zachowanie. Do tej pory w trakcie uroczystości nie mogła się pojawiać w pałacu, do czasu aż została jedną z organizatorek balu.

Matka dziewczyny wierzy, że jej zachowanie się poprawi, a królowa czeka, aż Luienna popełni choćby najdrobniejszy błąd.

Luienna jednak marzy o wolności, walkach z piratami i o dołączeniu do floty jej ojca, który od lat walczy o sprawiedliwość na wielkich morzach. W końcu nadarza się okazja do ucieczki z pałacu. Czy contessa skorzysta z tej szansy?

Luienna to bohaterka, którą pokochałam już od pierwszych stron. Jest bardzo charyzmatyczna i odważna, a zarazem uparta i charakterna. Z ogromną ciekawością obserwowałam jej losy. Pozostali bohaterowie również zostali znakomicie wykreowani. Każda z postaci jest wielowymiarowa i posiada unikalne cechy, które sprawiają, że z łatwością możemy się z nimi utożsamić.

Książka bardzo mi się podobała. Autorka idealnie oddała zarówno dworski, jak i morski klimat. Czytając, odniosłam wrażenie, że żaden wątek nie pojawia się w książce bez powodu i każde zdarzenie przynosi ze sobą jakieś konsekwencje.

Ilość zwrotów akcji na końcu lektury jest niesamowita! Wyciągnęłam z tej książki pewien wniosek, a mianowicie to, że nie można ufać ŻADNEMU bohaterowi. Niestety ja się na tym już przejechałam. W tej książce intryga goni intrygę, a zdrada goni zdradę. Przygotujcie się więc na jazdę bez trzymanki! ❤️

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania tej cudownej historii! Z niecierpliwością będę wyczekiwać kolejnych tomów :D

"- Każdy sztorm w końcu minie.
- W jej przypadku sztorm dopiero nadchodzi".

Krocząc ukrytymi przejściami, poznawałam losy niesamowitej Luienny. Podążałam za jej hartem ducha, wykrzywiałam usta w uśmiechu, gdy słyszałam dobitnie trafne uwagi, którymi impulsywnie gasiła towarzystwo. Jej młodzieńczy bunt wymieszany z niepewnością, stanowiły istny dynamit. Podpalony, pozostawiał za sobą jedynie gruzy. Już na starcie pokochałam tę fantastyczną, odważną, a przy tym zagubioną nastolatkę. I do samego końca nie utraciła mojej sympatii.

Porwały mnie fale przygody. Tajemniczy sztorm targał mną, zmieniając kierunek myśli. Mogłam się spodziewać, że w morzu intryg łatwo będzie pogubić domysły, jednak nie przewidziałam skali zagubienia. Z zapałem płynęłam przez historię, a sekrety jak wir wciągały w swoje spirale i nie pozwalały odpuścić.

Klimat powieści, który autorka znakomicie wyczarowała słowem, hipnotyzował mnie. Otoczka balu, morskie żeglugi, piraci, tajemne korytarze, wytworne suknie i pełne uroku sale przenikały wyobraźnię. Nie zabrakło również miłości do książek oraz przyprawiających o niepokój przepowiedni. To wszystko dogłębnie uszczęśliwiło moje wewnętrzne poszukiwania książkowych wędrówek w nieznane.

Czytając, mogłam przenieść się do nastoletnich lat, które wyglądały zgoła odmiennie. Jednak Claudia Pendel pozwoliła mi znów poczuć ekscytację na myśl o pierwszych, miłosnych zawirowaniach, a także o sytuacjach, gdzie pewna doza infantylności była wręcz wskazana. Przymykałam oko na zachowania, których nie rozumiałam, wiedząc, że mają swoje wytłumaczenie w młodości i niedostrzegalnych zamiarach.

"Luienna" zapewniła mi wybornie spędzony czas, okraszony śmiechem, rozczuleniem, współczuciem i dawką wzniosłości. Umiejętnie dobrane zwroty akcji nadały kształtu i smaku całej historii. Niczym kompas wskazały kierunek ku horyzontowi, który nawołuje moje czytelnicze zmysły w stronę drugiego tomu.

"Słowa nie ukryją pragnień serca". Na szczęście ja nie muszę niczego ukrywać. Chcę tylko kolejny raz zatracić się w przygodzie z contessą.

"- Każdy sztorm w końcu minie.
- W jej przypadku sztorm dopiero nadchodzi".

Dziwnie się z tym czuje, że każdy zachwala tę książkę, a dla mnie była po prostu ᴏᴋ✨ Szykowałam się na coś kompletnie innego, a dostałam to, co dostałam, czyli nudę.

Gdy sięgałam po tę książkę miałam w głowie jedynie ᴘɪʀᴀᴛᴏ́ᴡ. Myślałam o potyczkach na statkach, morskiej bryzie no i się przeliczyłam. Dostałam jedynie kilka wzmianek o nich... A zamiast wilków morskich dostałam przygotowania do balu. ᴅᴏsᴌᴏᴡɴɪᴇ!

Na szczęście lubię dworskie intrygi i różne takie dyrdymały, ale tutaj pojawił się problem. A mianowicie bohaterowie.

ᴏ ᴍᴀᴛᴋᴏ! Jakie to jest smutne, gdy czytasz książkę i nie kibicujesz dosłownie żadnemu bohaterowi. Mam wrażenie, że postacie zostały specjalnie tak stworzone, aby mnie irytowały 🤧

Mimo mojego narzekania to przyznam, że czytało mi się tę książkę sprawnie. Płynnie przewracałam kartki i zagłębiałam się w dalsze losy (anty)bohaterów. Styl autorki spodobał mi się, a intrygę nieźle wymyśliła, ale raczej nie będę sięgać po drugi tom. Wolę zakończyć naszą znajomość na tym etapie.

Contessa Luienne śni o życiu pięknym, poza murami pałacu, poza wszelkimi ograniczeniami narzucanymi jej przez rodzinę, przez jej mamę, która obawia się iż córka nie przejmie schedy po niej. Jej marzenia o życiu na morzu są przekładane w czasie, odlicza każdy dzień wyczekując upragnionej chwili aby nareszcie spełnić się w roli, którą sobie wymarzyła. To morze jest jej celem, lecz najpierw musi udowodnić swojej rodzinie iż zmieniła się i dorosła do powierzonej jej roli. Niestety dziewczyna nie jest świadoma zła ani losu, który zmusi ją do zmiany kierunku.

Claudia ma zdecydowanie cudowny styl pisania, to w jaki sposób przedstawia przeróżne historie, opowieści, nie da się od nich oderwać. Opisy miejsc, wyglądu postaci czy systemu politycznego każdego miejsca są opisane z ogromną dokładnością, te opisy ciągną się przez wiele stron a im dalej tym jest ich więcej. Ku mojemu rozgoryczeniu autorka opisywała sceny, które nie wnosiły nic do fabuły lub kiedy akcja nie miała płynnej kontynuacji, coś się działo i później Luie nie wracała do tego tematu w rozmowie czy w wewnętrznym monologu. Dowiadywałam się faktów z jej życia lub jej rodziny, które były wciśnięte w inne wydarzenia.

Miałam ogromny problem względem postaci, tak właściwie byłam rozdarta między lubieniem Frederick, a niechęcią do niego, tak samo czuję względem Henleya każda inna poboczna postać była w moim odczuciu nijaka, płytka (jak większość szlachcianek, szlachciców, gości na dworze królewskim). Nie polubiłam Luie, brakowało mi tego, żeby dziewczyna zdecydowała się czego oczekuje od życia,dawała się łatwo wykorzystywać i momentami była naiwna. Zakończenie nie wbiło mnie niestety w fotel, zwłaszcza iż w połowie książki przewidziałam je. Brakowało mi też opisu przygód morskich, to o nich chciałabym czytać i czytać.

Na początku zachwyciłam się jej pięknem zewnętrznym. Autorka dopieściła to wydanie pod każdym względem. Zachwycające wklejki, zdjęcia, grafiki, a wszystko to w dodatku z równie wspaniałą treścią.

•Jest to książka, która sprawiła, że każde jej otwarcie wciągało mnie do środka tej wspaniałej historii. Razem z Luienną przemierzałam korytarze zamku, odwiedzałam pałacowe ogrody, wymykałam się tajnymi korytarzami, aby chociaż przez chwilę doznać wolności.

🤍Charakterna kobieca postać,
🤍plot twisty i bardzo zaskakująca fabuła
🤍wątek miłosny,
🤍sceny łamiące serducho, ale i wywołujące uśmiech na twarzy,
🤍kopalnia pięknych cytatów,
🤍nieoczywiste postaci.

To wszystko, ale i wiele wiele więcej znajdziecie w tej cudownej historii, autorka dobrze mówiła, że tu nic nie dzieje się przypadkiem 😉

• Romans
  • Fantastyka | Fantasy | Science Fiction