Krwawa pomyłka

Wydawnictwo SPARK
2023-03-28
2023-03-28

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...

Zacznę od tego, że bohaterowie mają naprawdę nietypowe imiona, nie uważacie? Jakby ktoś się mocno skupił, żeby wymyślić jakieś niepowtarzalne. No, ale ok. Dobra książka. Ma mnóstwo dobrych momentów, ale też tyle samo takich dziwnych... czytasz sobie czytasz i nagle przewracasz oczami, bo wydaje Ci się ze juz dziwniej być nie może. Ale ok, to tylko ksiazka, jak wyobraźnia wybujała, to czemu nie, wiele można wcisnąć i w sumie pisać o wszystkim. Jednak pisanie wciąż o mroku i o mroku (czy to jest ksiazka o astronomii??? 😂),i o ciemności i demonach? Mam chyba zakwasy od przewracania oczami 😆 Serio? Ile można. Jakby wyciąć właśnie te dziwne momenty, powtarzające się ciagle opisy uczuć, to byłoby lepiej.
A ta Blace to jest tak niezależna i złośliwa, że to już chyba też jest przesada. Cenie silne kobiety, ale ona to ma obsesję...
No, ale jak nie przeczytacie, to nie dowiecie się o czym mowa. 🤭

Muszę przyznać, że ciężko jest mi ocenić tę książkę. Opis "Krwawej pomyłki" był bardzo ciekawy, a i okładka zachęcała do sięgnięcia po nią. Sam zamysł fabuły był naprawdę świetny, problem z dotykiem przez głównego bohatera i wiele innych wątków, które w trakcie poznajemy. Nie chcę spojlerować, więc nie wspomnę o tym, co w międzyczasie się działo. Bohaterzy również zostali ciekawie wykreowani. Mamy tutaj kobietę, która nie boi się niczego, walczy o siebie i swoją posadę. Lubi zabijać, a wręcz upaja ją widok krwi, w dodatku ma bardzo cięty język, który podczas sprzeczek między bohaterami urozmaica nam lekturę. Cashton za to jest mężczyzną skrytym w sobie, mężczyzną z tajemnicami i demonami, które cały czas szepczą mu coś do ucha. Podczas czytania możemy zobaczyć zmianę ich obojga względem siebie i taką ogólną, gdzie z łaknących krwi ludzi, potrafią zmienić się w normalne osoby, które pomimo wszystko pragną szczęścia.

Tak więc moim zdaniem pomysł, który miała Autorka, był naprawdę ciekawy, jednak wykonanie już niekoniecznie. Pierwsza rzecz, do której muszę się przyczepić, to korekta. Nie jest ona oczywiście winą Autorki, a osób, które zostały do tego przydzielone, więc nie będę o tym dużo pisać. Masa błędów, które pojawiły się w książce, dosłownie paliła mi oczy. Kolejnym takim mankamentem jest powielanie słowa "mafia", ja w książkach z tym wątkiem spotykałam się zazwyczaj z tym, że Autorzy nazywali mafię rodziną i tak, oczywiście, jest tu kilka takich wzmianek, jednak to słowo za często pojawia się w książce, jakby Autorka chciała podkreślić, że jest to książka mafijna. Co do powielania słów, to podobna sytuacja jest w przypadku problemu głównego bohatera z dotykiem innych. Naprawdę, ja wszystko rozumiem, ale żeby co chwila o tym wspominać, a na jednej stronie nawet dwa razy i to w podobnych do siebie zdaniach? To mi się zdecydowanie nie spodobało. Tak samo było zresztą z tytułem powieści i z tym, jak bardzo bohaterzy lubili przelewać krew. Ileż można w kółko czytać to, że ona była jego krwawą pomyłką? Otóż wiele razy, szczerze, to już po którejś wzmiance na ten temat, starałam się dosłownie to olać i czytać dalej. Jednak coraz częściej się irytowałam, przez co nie wiem, jak ocenić moje spotkanie z piórem Autorki.

Przechodząc do sedna, pomimo błędów, które da się zauważyć gołym okiem, książka ma potencjał i jestem pewna, że spodoba się osobom, które nie są bardzo wymagające, bądź chcą po prostu przyjemnie spędzić czas z lekturą, nie przejmując się niczym innym. Nie mogę powiedzieć, że źle się bawiłam, czytając ją, gdyż zauważyłam naprawdę dużo plusów, które zachęcają, bym w przyszłości sięgnęła po kolejny tom, czy pozostałe powieści spod pióra Autorki.

"Krwawa Pomyłka" to książka, która ciekawi swoją fabułą i wyrazistymi bohaterami. Pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść do płynącego krwią świata. Jest pełna różnych wątków, takich jak np. porwanie, problemy rodzinne czy też psychiczne (gdyż przypadłość, z którą borykał się Cashton zdecydowanie taka była) i oczywiście najważniejszy, czyli wątek mafijny, ale i wiele innych. Czytało mi się ją dobrze, pomimo tego, o czym wspomniałam wyżej. Czy się zawiodłam? Może troszkę, bo jednak nie spodziewałam się, że tyle razy będę się irytować podczas jej czytania. Liczyłam na dobrą lekturę, która umili mi czas i choć w pewnym sensie tak było, to jednak nie do końca.

Mam nadzieję, że nie będziecie sugerować się moją opinią, a sami zapoznacie się z książką i wyrazicie swoją.

Dziękuję serdecznie Autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

Silna niezależna bohaterka i on - Cashton, który zlecił porwanie córki wroga. Jednak plany nie poszły po jego myśli i jedna wielka pomyłka sprawiła, że porwał inną dziewczynę. Jak wiele będzie go kosztować obietnica zadośćuczynienia, którą złożył pięknej Blace?
Czy jego pomyłka doprowadzi do wojny? Kim jest porwana dziewczyna?

"Krwawa pomyłka" jest to kolejna książka autorki po jaką sięgnęłam. Jednak przy tej zaczynając czytać nie wiedziałam czego mogę sie spodziewać, lecz podczas czytania zostałam zaskoczona nie raz, w pozytywny sposób. Pióro Pauli Ciulak jest bardzo przyjemne oraz lekkie, przez co książkę przeczytałam w jeden dzień. Zaczynając czytać, miałam bardzo mieszane uczucia do historii, ale im bardziej się zagłębiałam tym bardziej historia mi się podobała. Książka jest naprawdę przyjemna. Emocje biorą górę, nie raz płakałam, śmiałam się czy denerwowałam i uśmiechałam się jak głupia. Jednak, znalazły się momenty które były dość chaotycznie opisane przez co momentami się gubiłam oraz fabuła jest dość przewidywalna. Ale mimo tych minusów, bardzo przyjemnie spędziłam czas z lekturą. Bohaterowie zostali wykreowani w bardzo ciekawy sposób. Blace, to młoda, silna oraz niezależna kobieta, która nie da sobą pomiatać. Bardzo mi się podobał jej charakter, jej odzywki nie raz doprowadziły mnie do szczerego śmiechu. A to że to ona rządziła, jest po prostu genialne, potrzebuję zdecydowanie więcej takich książek. Cashton, to czarujący, mądry, silny mafios, który dba o swoją reputację. Mimo że wydaje się groźny to tak naprawdę taki nie jest. Jest bardzo czarujący, milusi oraz dba o swoich bliskich aby byli bezpieczni. Relacja pomiędzy nimi jest wybuchowa ale i zarazem świetna. Jedna pomyłka, kosztowała wiele. Bardzo miło spędziłam z tą książką czas. Polecam.

Czy jego pomyłka doprowadzi do wojny? Kim jest porwana dziewczyna?

"Krwawa pomyłka" jest to kolejna książka...

Blace to irytująca postać która uważa że we wszystkim jest najlepsza i Cashton niby boss mafii ale zamiast pewnego siebie faceta mamy raczej ciepłe kluchy.

🌺Moja opinia🌺 1/10

🌺Długo zastanawiałam sie czy dodać opinię o tej książce ponieważ muszę przyznać ze była to najgorsza z pozycji które czytałam do tej pory, nie lubię nie doczytać książki niestety z tą miałam duży problem, próbowałam parę razy niestety poległam,pomysl na historie ciekawy jednak zabrakło akcji, napisana chaotycznie,wręcz nudna, wiele wątków zaczętych lecz bez zakończenia....

Relacja między Blace i Cashton'em od samego początku wywoływała iskry. Dwa identyczne, dominujące charaktery nie mają łatwo. Oboje chcą rządzić. Oboje chcą, żeby to ich było na wierzchu.

Blace nie jest typową mafijną kobietą, która ma wyłącznie ładnie wyglądać. Chce być traktowana tak samo jak męska część „rodziny”. Może być szefem mafii, zabijać, szantażować tak samo, a nawet lepiej jak niejeden mężczyzna.

Cashton to samiec alfa, który potrzebuje czasu, aby zrozumieć, że nie ma u swojego boku wyłącznie kobiety, a równego sobie partnera. Jak się jednak okazuje ma również swoje tajemnice, które stopniowo zobowiązany jest wyjawić.

Pomysł na książkę udany. Autorka kolejny raz pokazuje, że kobieta w mafii nie jest tylko do ozdoby, ale może być silna, niezależna i być dobrym bossem. Relacje bohaterów klarują się stopniowo. Jak na romans przystało nie mogło zabraknąć scen miłosnych, które nie były w żaden sposób przesadzone.
Niestety to by było chyba na tyle jeśli chodzi o plusy...
Wątek mafijny nigdy się nie znudzi pod warunkiem, że zadbamy o niego jak trzeba. Tutaj niestety zabrakło mi mafii w mafii.
Przez większą część lektury zastanawiałam się czy na pewno czytam tą książkę czy poprzednią autorki. Ponownie wszystkie ciekawsze wątki kończyły się kiedy nawet dobrze się nie zaczęły. Wybaczcie, ale np. porwanie, w którym osoba zaginiona zostaje odnaleziona dosłownie po przerzuceniu strony to trochę słabo.
Dość często można było również znaleźć nawiązywania do tytułu. Po którymś razie przypominania, że relacja bohaterów rozpoczęła się od „krwawej pomyłki” staje się męcząca.
Widać, że autorka ma potencjał i wie co chce od książki, ale nie może znaleźć równowagi. Czasami co za dużo to nie zdrowo. Może dobrym pomysłem, przy kolejnej części, było by skupienie się na mniejszej liczbie wątków, ale trochę bardziej je dopracować. W końcu w romansie mafijnym chcemy poczuć tą mafię całym sobą.

Książka bardzo frustrująca autorka stworzyła wiele wątków i rozbudzała wyobraźnię a finalnie wcale ich nie wyjaśniała lub kończyła 2-3 zdaniami. Oto kilka z nich: 1. Niby połączyli siły ale jakoś nie było żadnych spotkań żeby omówić posuniecia 2. Przyjaciel z którym zamienił parę zdań. 3. Wesele o którym praktycznie tylko wiemy że się odbyło. 4. Mroczna strona Cashtona, ich sex i problem z dotykiem. 3/4 kręciło się wokół tego tematu a zostało podsumowane kilkoma zdaniami które nic nie wyjaśniło. 5. Wielka mafia a poza trzema porywaczami i przedstawieniem w piwnicy nie ma praktycznie słowa i innych żołnierzach. 6. Blanca była tak zabójcza, najtwardsza, najodważniejsza,była poprostu naj ... Najbardziej przerysowaną postacią. Rambo mógł tylko pomarzyć żeby jej paznokcie piłować. 7 ah ta "krwawa pomyłka" i nawiązania do krwi żeby czytelnik przypadkiem nie zapomniał co czyta. 8. Dwa postrzały, porwanie i nie wiemy czy sprawca został złapany.

Czy dajecie autorom drugą szansę?

„Krwawa pomyłka” to moje drugie spotkanie z autorką. Wcześniej czytałam „Słaby punkt” i książka, choć urzekła mnie okładką i opisem nie do końca spełniła moje oczekiwania. Mimo to postanowiłam sięgnąć po kolejną pozycję Pauli Ciulak, bo po pierwsze nie lubię skreślać autora po jednej książce, a po drugie są to książki mafijne, w których lubię się zaczytywać.

No właśnie, ale czy „Krwawa pomyłka” to książka o mafii, czy tylko jest nią z nazwy.

Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się pomysł na fabułę tej książki. Ona — silna i niezależna kobieta, która wychowała się w rodzinie mafijnej i nie boi się ubrudzić sobie rączek. On — boss mafii, który zleca porwanie córki wroga, jednak sprawy komplikują się, gdy przez nieudolność swoich pracowników porwana zostaje nie ta dziewczyna. Do tego mamy aranżowane małżeństwo i wątek myślę najistotniejszy — niecodzienna przypadłość Cashtona, lęk przed dotykiem, który utrudnia mu relacje z kobietami.

Brzmi świetnie, prawda? Co więc poszło nie tak, że oceniłam tę książkę tak nisko?

Po pierwsze — chaos. Akcja pędzi tu na łeb na szyję. Rozpoczęte wątki kończą się już po kilku zdaniach, zostawiając czytelnika z milionem pytań, na które niestety odpowiedzi nie znajdzie. To było bardzo frustrujące.
Po drugie — mając „Słaby punkt” do porównania miałam wrażenie, że czytam o tej samej bohaterce, jedynie imię zostało zmienione. Zakiya i Blaca posiadają ten sam zestaw cech charakteru. Są tak samo wybuchowe. Kochają zabijać i robią to z zimną krwią. Pod wpływem emocji nie myślą racjonalnie. Ich decyzje i działania są często bezmyślne. Są to bohaterki kreowane na silne i niezależne, jednak w moich oczach wychodzi z tego karykatura. Dziewczyny są w tym wszystkim mało realne. Zupełnie tego nie kupuję.
Tak samo rzecz ma się w przypadku męskich bohaterów, którzy absolutnie nie pasują mi do obrazka bezwzględnych, mafijnych bossów, jakich znam z innych książek. Przypominają mi bardziej prezesów firm korporacyjnych niż mafiozów.
Po trzecie — powtórzenia. Książkę czytało mi się naprawdę dobrze, jednak tylko do mniej więcej połowy. Im dalej, tym moja frustracja rosła coraz bardziej, a to z powodu licznych powtórzeń. Autorka nie pozwala nam nawet na moment zapomnieć, że Blaca to krwawa pomyłka lub krwawa królowa Cashtona. Wbija nam to wręcz młotkiem w głowę, bo nie ma rozdziału, w którym nie byłoby o tym wspomniane co najmniej dwa lub trzy razy (po jakichś piętnastu przestałam liczyć).

Podsumowując. Pomysł na fabułę świetny, ale ilość niedociągniętych wątków i powtórzeń oraz ogólnie mało mafii w mafii wpłynęły na taką, a nie inną ocenę tej książki. Zdaję sobie sprawę, że jest wielu fanów twórczości autorki, dlatego proponuję, byście sami wyrobili sobie zdanie.

Czy dajecie autorom drugą szansę?

Cashton przystojny mafioso który twardą ręką rządzi Los Angeles. Gdy zlecił porwanie córki swojego wroga, nie przewidywał komplikacji. Jednak jego plany poszły w diabły, kiedy okazało się że zaszła pomyłka i porwał całkiem inna dziewczynę.

" Jej wybuchowy temperament utwierdził mnie tylko w tym, że - tak jak myślałem w seksownym ciele kryła się bestia, pod pięknymi oczami skrywał się mrok, a kuszące usta, mogły zabić. Była zgubą z krwi i kości. Być może była moja najbardziej krwawą pomyłką ".

Jakie zadośćuczynienie obiecał Blace?
Ile będzie kosztował go ten błąd ?
Czy jego pomyłka doprowadzi do wojny?

" Krwawa pomyłka" to romans mafijny w którym nic nie jest oczywiste. Książkę czyta się szybko dzięki miłemu stylowi autorki i fajnie wykreowanym bohaterom. Ona pyskata i niezależna. On tajemniczy i niebezpieczny. Dużo emocji i namiętności, fajne zwroty akcji oraz fabuła przepełniona zaskakującymi wątkami takimi jak mafijne porachunki, porwania, aranżowane małżeństwo. Świetnym dodatkiem są dialogi które uwielbiam w książkach bez zbędnych opisów.
Lekka i przyjemna książka z którą nie można się nudzić. Idealna dla fanów mafijnych nieoczywistych historii, niby to czego na rynku jest tak dużo, a jednak całkiem coś innego.😉
Polecam ❣️

Blace to silna, odważna i inteligentna kobieta, ale również córka jednego z mafijnych bossów. Jak to bywa w takich kręgach dziewczyna ma jedną przyszłość stać u boku mężczyzny, ładnie wyglądać i się nie odzywać. Niestety nie takiego życia chcę dziewczyna. Ona chce walczyć, ranić i zabijać to ja nakręca. Więc gdy zostaje porwana, nie robi to na niej żadnego wrażenia....

❤️Recenzja Ambasadorska❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Krwawa pomyłka
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5

Ona jest silną i niezależną kobietą.
On zlecił porwanie córki wroga.
Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem, przez co porwana została inna dziewczyna.
Jak wiele zmieni ta jedna pomyłka?
Czy doprowadzi ona do wojny?
Jak wielką cenę będzie musiał zapłacić Cashton?
Czego będzie chciała od niego Blace w ramach obiecanego zadośćuczynienia?
“Aranżowane małżeństwo…
Mafia…
Porwania…
Obsesje… krwawe obsesje…”

❤️Moja opinia❤️

Blace to piękna kobieta, która jest córką jednego z bossów mafijnych. To bardzo silna i niezależna kobieta.
Choć kobieta w mafijnym świecie postrzegana jest raczej jako dodatek do mężczyzny, który musi ładnie wyglądać oraz matka przyszłych dziedziców, Blace jest inna. Wychowana w mafii nauczyła się wszystkiego, co było jej potrzebne, aby stać się najlepszą. Bierze czynny udział w mafii i wcale nie ma zamiaru z tego rezygnować, dlatego też nie chce mężczyzny, który kazałby jej siedzieć w domu, ale takiego, który będzie traktował ją jako swoją partnerkę we wszystkich aspektach ich wspólnego życia.
Nie boi się przelewać krwi, wręcz przeciwnie, ona tego pragnie.
Ma swoje zasady i konsekwentnie się ich trzyma, nigdy ich nie łamie. Nie słucha nikogo, to ona decyduje o swoim życiu.

Cashton rządzi Los Angeles twardą ręką. To przystojny mafiosa, który jest władczy i bezwzględny, ale i dbający o swoją reputację. Ten owiany mrokiem i tajemnicą mężczyzna nie podejmuje pochopnych decyzji, są one wszystkie dokładnie przemyślane i nie ma mowy tam o żadnej pomyłce.
Choć jest bezwzględny względem swoich wrogów, wielu ludzi się go boi, a on sam postrzega się jak jako człowiek bez serca, można zaobserwować w nim swego rodzaju delikatność oraz troskę o tych, na których mu zależy.
Jak wiadomo każdy ma swoje tajemnice, niektórzy mają również pewne obsesje. A co ukrywa przed innymi Cashton? Jakie obsesje ma ten przystojny mężczyzna, którego życiem rządzi pewna przypadłość, która sprawia trudności w życiu?

“Krwawa pomyłka” to romans mafijny autorstwa Pauli Ciulak. Choć jest ich wiele na rynku, zdecydowanie można powiedzieć, że te, które wychodzą spod pióra Pauli, wyróżniają się od reszty z nich, chociażby kobietami o silnym charakterze, które wcale nie mają zamiaru być tylko dodatkiem do mężczyzn, którzy rządzą tym pełnym krwi i śmierci światem, jak również imionami wybieranymi przez autorkę, które niejednokrotnie są imionami rzadko spotykanymi. Gdy zaczynam czytać, nie potrafię przestać, aż nie dotrę do ostatniej strony. I między innymi właśnie za to lubię historie przenoszone przez Paulę na kartki książek. I tak było również w przypadku historii Blace i Cashtona.
Przez zaistniałą pomyłkę spotykają się dwa silne charaktery, które w połączeniu mogą siać ogromne zniszczenia.
Cashton z trudną przeszłością, która odcisnęła na nim piętno oraz Blace, która miała wsparcie swojego ojca, w tym niebezpiecznym świece w jakim żyli.
On w ramach zadośćuczynienia, które jej obiecał, miał być dla niej rozwiązaniem problemu, którym było uniknięcie małżeństwa z mężczyzną, który nie chciał, aby brała ona czynny udział w działaniach mafii, lecz siedziała w domu i pięknie wyglądała. Ona była dla niego kobietą, u której miał dług, który obiecał spłacić.
Jak myślicie, do czego to doprowadzi?
Tam, gdzie w romansach mafijnych kobieta zmuszona jest do poślubienia mafiosy, tak w przypadku tej dwójki sytuacja jest nieco inna.
Ta dwójka tworzy parę, która jest nie do pokonania. Osobno byli niebezpieczni i potrafili poradzić sobie z niejednym problemem, czy zagrożeniem, lecz razem tworzą duet niezniszczalny.
Oboje są ludźmi, którzy pragną władzy i oboje chcą dominować, przez co dochodzi między nimi do kilku zgrzytów.
A czy uda się im dojść do porozumienia?
Blace próbuje przebić się przez tarczę, którą zasłonił się Cashton. Ale czy on jej na to pozwoli?
Historia tych dwoje pełna jest emocji, zwrotów akcji i niebezpieczeństw.
A skoro mamy do czynienia z romansem w świecie mafii oprócz tych elementów, które dostarczają dreszczyku emocji, nie może zabraknąć pożądanie, które między głównymi bohaterami jest wyczuwalne oraz namiętności, która gdy wybuchnie nic nie jest w stanie jej zatrzymać.
Czy miłość w świecie mafii jest możliwa?
Czy ktoś z tak trudną przeszłością, której następstwem są ograniczenia w życiu dorosłym, będzie w stanie je pokonać po tylu latach?

#krwawapomyłka #paulaciulak #wydawnictwospark #książka #book #bookphoto #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #czytajlegalnie #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #recenzja

❤️Recenzja Ambasadorska❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Krwawa pomyłka
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5

Ona jest silną i niezależną kobietą.
On zlecił porwanie córki wroga.
Jak wiele zmieni ta jedna pomyłka?
Czy doprowadzi ona do...

🌸 "Krwawa pomyłka" autorstwa Pauli Ciulak to romans mafijny z motywem aranżowanego małżeństwa.

🌸 Cashton zlecił porwanie córki swojego wroga, ale przez przypadek porwano inną dziewczynę. Blace jest piękną i niezależną kobietą, która wychowała się w rodzinie mafijnej. Porwanie przez Cashtona nie robi na niej wrażenia, i dziewczyna w ramach spłaty długu proponuje mu aranżowane małżeństwo.

Co takiego ukrywa Cashton?
Czy mężczyzna zgodzi się na ten układ?
Co z tego wyniknie?

🌸 Czytałam już kilka książek autorki, dlatego postanowiłam sięgnąć i po tą, gdyż lubię wątki mafijne w książkach, a opis mnie zainteresował. Znajdziemy tu silnych bohaterów, porwanie, aranżowane małżeństwo, tajemnice i namiętności.
Mamy tu dużo akcji z wciągającą fabułą, a dzięki lekkiemu stylowi pisania autorki, i braku zbędnych opisów, książkę przeczytałam w oka mgnieniu.

Jeśli lubicie romanse mafijne i szukacie lekkiej i niewymagającej lektury na wieczór, to może wam się spodobać.

• Mafia
  • Części do uzupełniania