Świąteczny tatuaż

Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Okładka książki Świąteczny tatuaż
Paula CiulakMagdalena Jachnik Wydawnictwo: White Raven literatura obyczajowa, romans
White Raven
2023-12-01
2023-12-01
Święta Zima Świąteczny nastrój Romans Zdrada Rodzina

Okładka książki Faces of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Faces of Revenge Magdalena Jachnik, ...
Okładka książki Shades of Revenge Magdalena Jachnik, Ewelina Kwiatek
Shades of Revenge Magdalena Jachnik, ...

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Z dość wielkim opóźnieniem spowodowanym pewną sytuacją rodzinną, o której niektórzy z Was wiedzą zapraszam Was na recenzję książki „Świąteczny tatuaż”.

Tytuł: Świąteczny tatuaż
Autor: @legniczanka_z_ksiazka @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwowr

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Ona śnieżynka, On mikołaj. Jedna namiętna noc, po której mieli się już więcej nie spotkać. Ale co gdy los postanowi znów splątać ich drogi? Co gdy jeden tatuaż przeniesie ich do wydarzeń z tej nocy, o której oboje nie potrafią zapomnieć?
Wspólnie spędzane święta i świąteczne atrakcje wcale nie ułatwiają im tego zapomnienia, a wręcz potęgują uczucia, które oboje chcieli zatrzymać.
Jest tylko pewien problem. Ona jest siostrą jego narzeczonej.

Amber to wyróżniająca się w tłumie, różowo włosa, szalona i nieokiełznana tatuatorka.
Ta niezależna młoda kobieta, która prowadzi swój własny biznes jest traktowana przez rodzinę jak czarna owca i to między innymi przez to, że jej rodzice nie pochwalają jej sposobu bycia jak i tego jakie życie prowadzi.

Colden to przystojny mężczyzna gotowy utknąć w związku pozbawionym miłości, który jest pewnego rodzaju układem zawartym na podstawie akceptacji rodziców, po to aby ich zadowolić. To raczej wycofany człowiek, od którego bije spokój, choć ma też zabawową stronę, którą ukrywa przed innymi.

“Świąteczny tatuaż” duet autorek Magdalena Jachnik oraz Paula Ciulak to historia, która przypadnie do gustu nawet tym czytelniczkom, które nie gustują w romansach świątecznych. Ja sama należałam do tego grona osób, a co zmieniło moje nastawienie?
Otóż jest to fakt iż motyw świąt, który jest głównym motywem w tej książce nie wybiega na pierwszy plan zbyt często dzięki czemu nie jest to przesłodzony romans gdzie wszystko kręci się wokół świąt.
Autorki skupiają się tu w głównej mierze na burzliwej relacji Amber i Coldena oraz na trudnych relacjach rodzinnych, które nawet w trakcie świąt, które znacznej większości z nas kojarzą się w ciepłem rodzinnym w przypadku tej historii do miło spędzonego czasu z rodziną nie należą. Nasza główna bohaterka zdecydowanie nie mogła liczyć na spędzenie świąt w tak pięknej, pełnej miłości rodzinnej atmosferze.
Można tutaj użyć stwierdzenia iż święta spędzone w rodzinnym gronie dla Amber są bolesnym wydarzeniem. Wytykanie błędów, brak wsparcia oraz naleganie na to aby się zmieniła i ciągle powtarzane słowa że mogła by być jak siostra i to wszystko ze strony rodziców, którzy nie popierają tego czym się zajmuje i nie zważają na to co sprawia jej radość i którym przeszkadza jej wygląd. I jeszcze ta jej siostra. Och jak ja jej nie polubiłam.
Wygra pożądanie i wzbierające uczucie czy może rozsądek? Serce czy rozum? Czy relacje rodzinne które już i tak do najlepszych nie należą ucierpią jeszcze bardziej?
Aby się tego dowiedzieć sięgnijcie po książkę „Świąteczny tatuaż” i poznajcie tę historię, w której nie zabraknie zakazanych uczuć i pożądania, ale również goryczy i atmosfery świątecznej która momentami jest chłodna i przynosi smutek a i innym razem jest gorąca i dostarcza radości.

#świątecznytatuaż #magdalenajachnik #paulaciulak #wydawnictwowhiteraven #romansświąteczny #christmasbook #ınstabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #bookstagram #polskiebookstagramy #romansowelove #recenzja #współpracareklamowa

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Świąteczny tatuaż
Autor: @legniczanka_z_ksiazka @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwowr

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Ona śnieżynka, On mikołaj. Jedna namiętna noc, po...

Bardzo lekka i miła książka. Wątek świąteczny przy marcowym czytaniu wcale mi nie przeszkadzał, także można czytać o każdej porze roku.

Amber nie ma w życiu lekko rodzice,którzy jej nie akceptują, siostrzana relacja,która wieje chłodem,a ona robi to co kocha.Różowłosa jest tatuatorką i ma swoje studio tatuażu,wydaje się,że nic nie zmieni nagle życia Amber,ale jednak,gdy zjawia się w domu rodzinnym by spędzić z najbliższymi święta,siostra przedstawia jej swojego narzeczonego,który wydaje się pasować do Alison.Kiedy Amber dostrzega u niego tatuaż,taki sam jak miał mężczyzna tamtej nocy nie może uwierzyć,że Colden to facet z którym spędziła jedną noc i jak ona ma z nim przebywać wiedząc,że za chwilę staną się rodziną,skoro ten facet ją przyciąga 🤔

Colden mężczyzna,który chce być synem z którego rodzice będą dumni, który chce zadowolić wszystkich,ale jego idealny plan wywraca kobieta,która jest siostrą Alison.Od pierwszej chwili nie pałają zbytnio do siebie sympatią,a kiedy Amber dostrzega u niego tatuaż i rozpoznaje go nagle Colden dociera do dwóch wniosków
kobieta z którą spędził najlepszą noc to Amber,która go przyciąga i właśnie oświadczył się jej siostrze co stawia go w głupiej sytuacji,bo ja ma przebywać w tym domu pod jednym dachem z dwoma kobietami.Czy z tej sytuacji można wyjść z twarzą?

Oczko wyżej tylko za ładną okładkę. Książka dramat, kompletna strata czasu, a koło książek świątecznych ta chyba nawet nie leżała.

Amber jadąc do rodzinnego miasta na święta, postanawia w drodze wyskoczyć na imprezę. Poznaje tam tajemniczego przystojnego mężczyznę i spędza z nim noc. Szybko jednak okazuje się, że jest on narzeczonym jej siostry. Oboje starają się zapomnieć, ale rodzące się między nimi uczucie utrudnia wspólne spędzanie czasu.

Twórczość obu autorek jest mi znana i lubiana. Ucieszyłam się, że spod ich pióra wyjdzie historia świąteczna. Klimat świąteczny jest wyczuwalny, ale autorki skupiły się tutaj przede wszystkim na relacjach rodzinnych i rodzącym się uczuciu.

Amber jest zdecydowanie barwną postacią tej historii i choć jej zachowanie wielu może się nie spodobać, tak jak uważam, że trzeba mieć ogromną odwagę przeciwstawić się wszystkim i postawić na swoje szczęście. Colden z kolei nie zapunktował u mnie. Nie toleruję zdrady i od razu byłam wrogo nastawiona. Wszystko jednak się zmieniło, kiedy zobaczyłam jak wygląda jego związek z Alison.

Obie autorki stworzyły naprawdę świetną historię, która porusza ważne tematy. Najbardziej za serce chwyciła mnie relacja Amber z rodzicami i siostrą. Byli dla niej okropni. Czułam, że jej decyzje są niechciane w tej rodzinie. Chciałam wejść do ich świata i obronić ją, jednocześnie dając wsparcie. Z kolei relacja z Coldenen rozwijała się szybko i naprawdę namiętnie. Chemia między nimi była naprawdę wyczuwalna.

Czytając tą książkę bawiłam się świetnie. Zachowania Amber nie jednokrotnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Bardzo ją polubiłam. Jest to zdecydowanie historia inna od wszystkich które przeczytałam. Jeżeli nastawiacie się na rodzinne pełne miłości i nadziei święta, to muszę was rozczarować. Autorki postawiły tutaj na coś innego, co bardzo mi się spodobało.

Twórczość obu autorek jest mi znana i lubiana. Ucieszyłam...

♥Współpraca♥reklamowa♥

📚Tytuł: „Świąteczny tatuaż”
🖊️Autor: „Paula Ciulak & Magdalena Jachnik”
📖Wydawnictwo: @wr

Ocena: 10/10 🌟

Bardzo chciałam podziękować wydawnictwu za możliwość zrecenzowania tej książki 💙

Jedno spontaniczne spotkanie Amber przebranej za śnieżynkę z tajemniczym mężczyzną przebranym za mikołaja wywróciło życie naszej bohaterki o 360 stopni.

Ta historia zdecydowanie podtrzymała mój świąteczny nastrój. To nie jest zwykły romans. Ta książka jest przepełniona wieloma przesłaniami, które do mnie trafiły. Mianowicie w życiu, powinniśmy myśleć o tym czego my chcemy, a nie podejmować decyzji zgodnych z przekonaniami innych żeby im się przypodobać. W tej historii ukazane zostały również relacje rodzinne, które dla naszej bohaterki nie są takie proste. Amber jest zbuntowana, ma swoje postanowienia i zasady, których twardo się trzyma i realizuje w życiu swoje pasje. Natomiast jej siostra jest idealnym kwiatem rodziny, prawniczką, idealny narzeczony, wiele znajomosci przydatnych do kariery. Amber zdecydowanie nie spełniła oczekiwań rodziców, jednak świąteczna aura popycha wszystko w dobrym kierunku aby w końcu doszło do rodzinnej zgody.

Książka została napisana przez dwie autorki, z czego pióro Pauliny już poznałam i wiedziałam, że ta książka nie może być zła. Autorki naprawdę się postarały, i stworzyły emocjonalny rollercoaster przepełniony romansem. Książkę przeczytałam w jeden dzień, i byłam pochłonięta do granic możliwości.

Polecam przeczytać książkę, bo jest nie tylko świetnym emocjonującym romansem, ale również historią idealnie pokazującą, abyśmy zawsze dążyli za tym czego pragnie nasze serce bo przecież życie mamy jedno i to my przez nie przechodzimy we własnych butach 💙.

❄️ Amber i Colden. Bohaterowie, których po prostu kocham. Idealnie zgrani, dopasowani i zabawni podczas swoich zagrywek i dokuczaniu sobie. Uwielbiam gry słowne między bohaterami i to jak się między sobą droczą. Aż chciało się samemu popchnąć tę dwójkę ku sobie 🔥
❄️ Książka spodoba się każdemu, kto lubi emocje. Tutaj zostały one zachowane na najwyższym poziomie a moje serce szalało podczas czytania. Nie miałam ani chwili przerwy, nieustanny rollercoaster. Tego mi było trzeba !
❄️ Książka została podzielona na dwie perspektywy - Amber i Coldona. Bardzo lubię taki zabieg szczególnie w romansach, bo wtedy mogę jak najlepiej poznać perspektywę obu postaci.

♥Współpraca♥reklamowa♥

📚Tytuł: „Świąteczny tatuaż”
🖊️Autor: „Paula Ciulak & Magdalena Jachnik”
📖Wydawnictwo: @wr

Ocena: 10/10 🌟

Ta...

Matko nie wiem jakim cudem ta książka ma tak wysoką opinie. Zawsze w okresie świątecznym czytam książki o tej tematyce aby wprawić się świąteczny nastrój jakie było moje rozczarowanie kiedy trafiłam na to coś.
Przeczytałam bardzo dużo książek romantycznych w tym roku o bardzo różnych wątkach miłosnych, ale ta książka była według mnie najbardziej moralnie paskudna ze wszystkich. Jestem w ogromnym szoku, że napisały to aż dwie osoby i to jest tak bardzo złe, ale może od początku.
Po pierwsze główna bohaterka jest osobą którą bardzo ciężko się toleruje, a co dopiero lubi. Motyw jest prosty wraca dziewczyna z wielkiego miasta do swojej rodzinnej miejscowości, której nie cierpi tak samo jak swojej rodziny i świąt. Po co jedzie skoro jest dorosła i mogła by zostać w domu? Tego nie wiadomo. Dodatkowo bohaterka jest niesamowicie wyjątkowa bo ma różowe włosy i zawód który zahacza niemalże o kryminał, czyli prowadzi studio tatuażu. O swojej wyjątkowości informuje średnio co 5 stron więc na pewno wam to nie umknie jakbyście zapomnieli.
Po drugie relacja między bohaterami jest mdła, nijaka i nudna. Nie mam pojęcia skąd się zrodziło uczucie po prostu od razu się pokochali.
Po trzecie jak już wspomniałam, wspaniały wątek miłosny. Dziewczyna idzie na imprezę w maskach, poznaje chłopaka i idzie z nim do łóżka, a na drugi dzień się okazuje, że to narzeczony jej siostry. Czy powie o tym siostrze? Oczywiście, że nie bo ona jest najbardziej poszkodowaną osobą w tej rodzinie, więc robi sobie z tego zabawę w rzucanie podtekstów, ocieraniem się o typa i irytowanie rodziny. Myślałam, że może za tą decyzja stało jakieś racjonalne wytłumaczenie, że siostra zrobiła coś okropnego w przeszłości. Ale nie po prostu rodzice lubili ją bardziej i szczerze powiem, że ja też.
Po czwarte typ snuje się za tą bohaterką przez pół książki jak cień. Zrobili z tej rodziny jakiś idiotów którzy nachodzą ich w dwuznacznych sytuacjach, ale nikt nie będzie miał nawet cienia podejrzeń.
No i wisienka na torcie czyli, reakcja rodziny na informacje, że Pani wyjątkowy płatek śniegu i narzeczony jej siostry są razem wszyscy w zasadzie mają reakcję "no spoko".
Końcówkę książki przeleciałam na szybko wzrokiem bo już nie byłam w stanie czytać tych wypocin. Więc podsumowując nie czytajcie tego, jest dużo lepszych świątecznych książek.

❄Recenzja❄

Premiera 01.12.2023

„Świąteczny tatuaż” – Paula Ciulak, Magdalena Jachnik

Współpraca recenzencka z @wydawnictwowr

Jedna szalona noc. W pamięci tatuaż. Pani śnieżynka i Pan Mikołaj. Wspólne święta i zakazane uczucie.

Amber to szalona kobieta, która nie boi się być sobą. Chce mieć różowe włosy, to je robi. Spełnia w życiu swoje marzenia i pasje. Nie patrzy na innych. Jednak wie, że uczucie, które ją ogarnia względem narzeczonego siostry nie może wypłynąć. Nie lubi się kłócić, ale czasem nerwy jej puszczają. Wszyscy dookoła myślą, że to zimna kobieta, ale gdy się bliżej przyjrzeć to wspaniała i ciepła kobieta. Ma swoją pasję, którą przekształciła w prace. Jest z tego dumna i robi jej się przykro, kiedy wszyscy uważają, że się marnuje i jawnie okazują niechęć do tego co robi.

Colden pomimo, że ma narzeczoną dopuścił się zdrady. Okazał kompletny brak szacunku do kobiety z która pragnie układać życie. Nic go nie usprawiedliwia. Jednak nie może zapomnieć o tej nocy, więc gdy spotyka te dziewczynę, która okazuje się być siostrą jest zdezorientowany. Z jednej strony się cieszy, z drugiej jest przerażony. Targają nim różne uczucia. Jest zazdrosny, opiekuńczy i radosny przy niej. To dobry facet, który nie czuje się szczęśliwy. Zawsze wszystko musiało być idealne. Idealna praca, studia, znajomi, dziewczyna. Pogubił się w tym troszeczkę.

Namiętna noc o której nie mogą zapomnieć. Żadne się nie spodziewało, że tak szybko się spotkają, ba oni nawet o tym nie myśleli. A tu taka miła/niemiła niespodzianka. Nie dają po sobie poznać, ale ciągle ich do siebie ciągnie. Amber to ostra zawodniczka i lubi się troszkę podroczyć, a on nie pozostaje jej dłużny. Kiedy wszystko nabiera tempa nie wiadomo co powinno się zrobić. Każdy ma swoje demony z którymi walczy, jednak patrząc z boku tylko tych dwoje się wspiera i troszczy. Chcąc nie chcąc muszą się lepiej poznać, w końcu niedługo będą rodziną.

Od razu wyczułam, że historia jest pisana przez dwie autorki. Pióro Pauli już nam i bardzo je lubię, ale wyczułam, że coś jest inaczej i to na wielki plus. Dało się poczuć mieszane style, które nadały miłej świeżości. Fabuła nietuzinkowa w lekkim klimacie świąt, a bardziej kłótni i nieporozumień, wzajemnych wyrzutów i faworyzowania dzieci. Autorki pokazały, że nie można kategoryzować dzieci, wszystkim powinno okazać się tyle samo miłości i wsparcia. Kochać ich bezwarunkowo i wspierać w ich marzeniach. Nie powinno się dołować i ciągle krytykować za każdy wybór. Ponadto ukazały, że o swoje szczę1)ście należy walczyć, bo nikt życia za nas nie przeżyje.
Troszkę brakowało mi klimatu świąt, więcej bliskości, rozmów i innych rzeczy, które w tym czasie się dzieją. Z drugiej strony wiem, że ta rodzina jest specyficzna więc nie można oczekiwać za wiele. Jest jeszcze jedna rzecz, która mogłaby potrwać ciut dłużej i zapewnić tą niepewność, a mianowicie ich poznanie się. Wiem, że w opisie jest to już zdradzone, ale zawsze to by nadało aury tajemniczości.
Spędziłam przy tej książce bardzo miły czas, taka lekka z małymi problemami i zakazanym, rozgrzewającym romansem. Na święta idealna.
8/10❤️

❄Recenzja❄

Premiera 01.12.2023

„Świąteczny tatuaż” – Paula Ciulak, Magdalena Jachnik

Współpraca recenzencka z @wydawnictwowr

Jaki macie stosunek do tatuaży? Uważacie je za dzieła sztuki ? A może za bazgroły szpecące ciała kryminalistów ?

Współpraca reklamowa z @wydawnictwowr
@legniczanka_z_ksiazka i Paula Ciulak.

Jedna noc a zrobiła większe zamieszanie w życiu Coldena i Amber niż niejedna zimowa zamieć śnieżna.

Już nigdy nie spojrzycie na świętego Mikołaja w towarzystwie Śnieżynki w taki sam sposób jak dotychczas. Teraz będą wam towarzyszyć wypieki na twarzy bo święty Mikołaj a raczej Colden wcale taki święty nie będzie a różowowłosa tatuażystka Amber, ze śnieżynką będzie miała tyle wspólnego co nic, toż to przecież czarna owca w rodzinie.

Rozgrzewający serce romans rozgrywający się w okresie okołoświątecznym został zapoczątkowany przez przygodę na jedną noc, bez zobowiązań.Przyciąganie pomiędzy parą głównych bohaterów jest mocno wyczuwalne od samego początku. Natomiast atmosfera w domu rodzinnym Amber daleka jest od magii świąt. Idealnie za to opisuje ją powiedzenie, że z rodziną najlepiej na zdjęciu.Amber bowiem dla rodziców a zwłaszcza dla matki jest porażką wychowawczą która zmarnowała sobie życie parając się tatuowaniem. Za to Alison,siostra Śnieżynki najchętniej wymazała by ją z drzewa genealogicznego. Jedynym jasnym punktem tego rodzinnego spędu okazuje się równie zagubiony co postawiony pod ścianą narzeczony Alison. Czy uda się uniknąć katastrofy świątecznej ? Czy kolejne kłótnie i wyrzuty spowodują że spadnie lawina nieszczęść ? A może zadziała prawdziwa magia Bożego Narodzenia i ten czas będzie naprawdę najwspanialszym czasem w roku.

"Świąteczny tatuaż" to w mojej opinii przesympatyczna historia o której nie zapomnicie od tak. W końcu która z nas nie marzyła o prawdziwej miłości pod choinkę.

Współpraca reklamowa z @wydawnictwowr
@legniczanka_z_ksiazka i Paula Ciulak.

,, W święta kazałaś mi wybrać. Wiem, że późno ale wybieram ciebie. Dziś, jutro i do końca życia"

Czy jedno przypadkowe spotkanie może wywrócić całe życie do góry nogami?

Jedna impreza...
Jedną śnieżynka i jeden mikołaj...
Jedna noc, która wyryła się w ich pamięci niczym tatuaż.
Jedno uczucie, które nie pozwoliło o sobie zapomnieć...

Amber wraca w rodzinne strony, aby wraz z najbliższymi spędzić święta. A raczej odbębnić to, co konieczne i wrócić do życia na jakie pracowała od najmłodszych lat, bez konieczności wysłuchiwania jak to bardzo jest gorsza od swojej siostry i jak przynosi wstyd swojej rodzinie.

Ale impreza, która mała pomóc jej rozerwać się i odzyskać równowagę, powoduje jeszcze większy mętlik zarówno w jej głowie, jak i w sercu, bo tajemnicy mężczyzna, z którym spędza upojną noc, niespodziewanie staje na progu rodzinnego domu i zostaje przedstawiony jako narzeczony jej ,,idealnej siostry".

Amber i Colden są jak ogień i woda. A raczej jak dwa płomienie, które rozpalają siebie nawzajem.

Najbardziej magiczny czas w roku staje się grą nie tylko pozorów, ale i uczyć.

Czy Amber odnajdzie miłość?
Czy Colden i Alison istotnie są sobie przeznaczeni?
Jak zakończy się ten zimowy romans?

Kiedy przewróciłam kilka pierwszych kartek, pomyślałam, że będzie to taka zwykła romantyczna i nieco banalna historia miłosna. I trochę byłam zawiedziona. Czy tak było istotnie? Tak. Pomijając banalność i zawód. Bo ich absolutnie nie było.

,, Świąteczny tatuaż" to książka obok której nie można przejść obojętnie. Gorący romans, który ogrzeje bardziej niż kubek ciepłego kakao. Historia z pozoru lekka, ale i niezwykle trudna. Romans, który nie tylko wywoła na twarzy uśmiech, ale i sprawi, że chwilami łzy napłyną do oczu. To niezwykle klimatyczna opowieść o sile uczuć i marzeń oraz o tym, aby nigdy nie rezygnować z siebie, nawet kiedy inni mówią, że to, co robimy nie ma sensu.

Czy jedno przypadkowe spotkanie może wywrócić całe życie do góry nogami?

Jedna impreza...
Jedną śnieżynka i jeden mikołaj...
Jedna noc, która wyryła się w ich pamięci niczym tatuaż.
Jedno uczucie, które nie pozwoliło o sobie zapomnieć...

Amber wraca w rodzinne strony, aby...

• Świąteczne
  • Święta