Nightmare. Red

Okładka książki Nightmare. Red Paulina Zalecka
Okładka książki Nightmare. Red
Paulina Zalecka Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Nightmare (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nightmare (tom 1)
Dlaczemu
2023-05-17
2023-05-17
Dark romans

Zgadzam się z Agą. Akcja potoczyła się tak szybko, że nie zdążyłam jej dobrze poczuć,a szkoda bo mogło być lepiej.

Jestem na maxa rozczarowana. Miało byc mrocznie i emocjonalnie a dostajemy tandetne, pseud romansidło bez emocji. Moze i autorka jakoes opisuje ale ich nie czuć! Bohaterowie sa nudni, płascy. Relacje miedzy nimi pojawiaja sie jak za pstryknięciem palca. Nie ma ich a tu nagle bum! Są. Fabula leci jak na złamanie karku. Autorka rwidetnie dala ciala z ta ksiazką :/ A szkoda bo temat mial taki potencjał.

Książka należy do tzw. Dark romansów. Opis jest dość mocny i trochę zabrakło mi oznaczenia na książce, że zawiera drastyczne sceny. To także tom pierwszy dylogii. Na szczęście tom 2 dostępny na Legimi bo muszę koniecznie przeczytać. Macie takie książki, które tak was zaskoczą, że musicie sięgnąć po kontynuację?

Cassandra to bohaterka pierwszej części dylogii. Poznajemy ja gdy wraz z siostrą bliźniaczką zostają porwane w wieku 12 lat przez "szalone" małżeństwo. Kobieta uważa je za swoje maleńkie córeczki, ale nie traktuje tak jak by się tego można spodziewać. Dziewczynki są więzione, a mąż kobiety molestuje je. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich dojrzewa. "Ojciec" chce mieć jednak obie na raz i wykorzystuje do tego brutalną metodę. Od tej pory już nic nie jest takie samo. Teraz dopiero zaczyna się ich prawdziwa gehenna. Cass trafia "lepiej" i jedynie przy życiu trzyma ja chęć ucieczki i uratowanie siostry. Gdy się to im udaje, opracowują plan zemsty.

Historia mocna, kontrowersyjna i przedstawiona głównie oczyma Cass. Jej siostra jest poboczną postacią, a jej mrok i tajemniczość kusi . Ale o niej przeczytamy w kontynuacji dylogii. Dorosła Cass nauczyła się jednego. Wykorzystuje swoje atuty i zdobywa cenne informacje. Pracuje jako tancerką w klubie. Ma powodzenie a jej prywatne pokazy dają jej duże korzyści. Nie tylko finansowe ale i w postaci informacji. To podczas jednego z nich zabija swojego oprawcę i pozornej morderstwo? Początkowo wszystkie idzie zgodnie z planem ale wkrótce w klubie pojawia się Nate. Mężczyzna to policjant, który działa pod przykrywką. Cass odkrywa, że coś go do niego ciągnie, to przy nim czuje coś, czego się nie spodziewał nigdy poczuć. Czy Nate odkryje prawdę? Czy będzie umiał sobie z nią porazić? Czy Cass będzie tylko dla niego celem i zadaniem?

Fabuła książki jest świetnie napisana. Mimo że książka zawiera mocne sceny, nie poczujemy tu zniesmaczenia, są one naprawdę dobrze napisane, bez owijania w bawełnę prosto i konkretnie. Księżaka może być dla niektórych czytelników kontrowersyjna, ale musimy zdać sobie sprawę, że to iż autorka napisała taką, a nie inną książkę, nie oznacza, że popiera takie zachowania. W naszej czytelniczej społeczności to często tak jest, że te kontrowersyjne, z mocnymi scenami są traktowane jako zło bo "pokazują chore zachowania". Jednak gdy są romanse z dużą ilością scen erotycznych , które aż przesadzone są ok. Postacie są rewelacyjnie opisane. Autorka stworzyła świetna i ciekawą historię podzieloną na to co było tuż po porwaniu aż do ucieczki i ta częśc gdy zaczynają wprowadzać po latach przygotowań swój plan w życie. Jednak tu mamy historię tylko Cass a o jej siostrze wiemy niewiele. Ale już od momentu gdy autorka nam dawkuje informacje o Kate wiedziałam, że muszę poznać jej historię z jej perspektywy.

Zakończenie dość zaskakujące, intrygujące i wprowadzające nas odrobinę w świat Katie. Książkę czyta się rewelacyjnie, szybki i lekko choć początki mogą być trudne. Polecam ale zastrzegam, że ta książka nie dla każdego.

Cassandra to bohaterka pierwszej części dylogii. Poznajemy ja...

Poprzez zbieg niefortunnych zdarzeń Cassandra i Katie zostają uprowadzone. Bliźniaczki mają zaledwie 12 lat i nie są w stanie obronić się przed oprawcami. Zagubione, wystraszone i niepewne tego, co przyniesie jutro, postanawiają po prostu przeżyć, aby pewnego dnia uciec.
Niestety, lata mijają, a ich miejscem pobytu wciąż jest brudny strych. Trzymane na uwięzi stają się zabawkami pary dorosłych ludzi.
Wszystko zmienia się, kiedy jedna z nich staje się kobietą...
Czy dziewczynom uda się uciec?
Jak potoczą się losy oprawców?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Początkowo miałam ogromny problem z tą lekturą. Widać, że autorka chciała stworzyć przerażająca historię. Skupiła się na krzywdzie, jaką dorosły człowiek jest w stanie sprawić dziecku. Zabrakło mi jednak większej ilości emocji, które sprawiłyby, że czytelnik współodczuwałby ich ból i strach. Może gdyby tom pierwszy został podzielony na dwie części, to znalazłoby się na to miejsce.
Bardzo lubię kontrowersyjne książki i trudne tematy, dlatego zawsze znacznie więcej wymagam od takich powieści. Kolejną rzeczą, która nie przypadła mi do gustu, było dziecinne zachowanie bliźniaczek. Tak, to były dzieci, ale dziewczynki w wieku 12 lat są już świadome istnienia seksualności. Bynajmniej nie twierdzą, że penis służy jedynie do oddawania moczu. Ten element niepotrzebnie nastawił mnie pesymistycznie do tej powieści.
Nie zrezygnowałam, ponieważ fabuła była ciekawie poprowadzona.

I to była dobra decyzja.

Razem z wiekiem ofiar wzrosło również moje zainteresowanie książka. Autorka stworzyła ciekawą historię, która ewoluowała na jej kartach. Miałam wrażenie, że autorka z każdym rozdziałem szlifowała swój warsztat, aby finalnie zostawić czytelnika z niedosytem 😁 Po zakończeniu tomu 1. Od razu zamówiłam kolejny. Nie spocznę, póki się nie dowiem, jak zakończyła się ich historia.

Kochani, najlepiej sprawdźcie lekturę sami i koniecznie podzielcie się swoją

Ani dobra, ani zła. Mimo, że temat trudny, jestem ciekawa co Kate wymyśli dla swojego oprawcy. Fabuła raczej przeciętna i nie powala logiką, ale to nie jest porządny kryminał, więc nie oczekuję od autorki niesamowitych zwrotów akcji...

"Będę walczył tak długo, aż zrozumiesz, że nie jestem twoim katem, a wolnością."

W wieku dwunastu lat bliźniaczki Casandra i Katie zostają uprowadzone przez pewne małżeństwo.
Zostają one zamknięte w pokoju a tam zaczyna się ich piekło.
Na początku są traktowane jak małe dziewczynki, a później molestowane.
Gdy już są pewne, że nic gorszego nie może je spotkać ich "ojciec" oddaje je swoim braciom.
Oni natomiast je gwałcą, biją i poniżają.
W dniu osiemnastych urodzin postanawiają w końcu uciec.
Mają tylko jeden cel - zemsta na swoich oprawcach.
Casandra zatrudnia się w klubie ze striptizem, gdzie jednym z klientów jest jej oprawca.
Dokonuje na nim zemsty.
Gdy już jest pewna, że jej życie zaczyna wracać do normy na jej drodze staje tajemniczy Nate.

Kim jest mężczyzna?

Dlaczego pojawił się w życiu Casandry?

I czego on chce od kobiety?

Wow 😍😈
Jak Ja uwielbiam takie mocne książki.🔥
Powieść jest pełna brutalności i mroku.
Gdy zaczęłam ją czytać nie potrafiłam się od niej oderwać. Dosłownie przepadłam w smutnej historii sióstr.
Książka jest napisana z perspektywy Casandry. Ta dziewczyna miała jeden cel, gdy w końcu uciekły ze swojego więzienia. Chciała zemsty, brutalnej i szybkiej zemsty na swoim oprawcu. Gdy tego dokonała, niespodziewanie spadły na nią kłopoty. Nauczona, że swoim ciałem może wiele zdziałać, jest przekonana że z łatwością zmyli pewnego policjanta. Czy jej się to uda ? Tego Wam nie zdradzę, za to mogę zagwarantować, że czekają w tej historii na Was niespodziewane i zaskakujące zwroty akcji.
Paulina Zalecka jest jedną z moich ulubionych autorek i wiem, że po jej książki sięgnę w ciemno.
Książka nie jest jednak dla każdego, gdyż zawiera sceny przemocy i gwałtu wobec dzieci.
Jeśli tak jak Ja lubicie mocne historię polecam ją Wam gorąco.❤️🔥😈 A ja już z niecierpliwością czekam na kolejny tom ❤️

Zostają one zamknięte w pokoju a tam zaczyna się ich piekło.
Na początku są traktowane jak małe dziewczynki, a później molestowane.
Gdy już są pewne, że nic gorszego nie może je spotkać ich "ojciec"...

Zło przybiera różne twarze. Zazwyczaj kryje się pod osłoną dobroci, inteligencji, przyzwoitości. Jest na tyle sprytne, że drugi człowiek nie jest w stanie poznać, czy dana osoba nosi maskę. Najgorsze jest właśnie to, że nigdy nie wiemy, a za drzwiami takich ludzi dzieją się masakryczne sceny.
,,Nightmare Red" Pauliny Zaleckiej ukazuje takich właśnie potworów, którzy uprowadzają dwie dziewczynki, bliźniaczki, biją je, molestują, a w późniejszych latach gwałcą. Jednak dziewczynkom z czasem udaje się uciec od psychopatów. Mimo to nie mogą i nie chcą wybaczyć. Planują okrutną zemstę. Jednak ktoś staje im na drodze.
Książka bardzo emocjonalna, bolesna, ukazująca ludzi bez serca. Psychopatów, którzy znęcają się nad dziećmi, zastraszają, mają jakąś chorą obsesję i nie po kolei w głowie. Te biedne dziewczynki doznały najgorszych rzeczy. Ucieczka była dla nich oddechem, wolnością od bólu. Mimo to nie potrafiły odnaleźć szczęścia w życiu. Kierowały się wyłącznie zemstą. Zrodziły się na nowo, ale bez serca. Z czasem również wiele tajemnic wyszło na jaw.
Autorka stworzyła naprawdę mroczną historię przepełnioną smutkiem. Książka rozrywała dosłownie moje serce. Mimo tych negatywnych emocji znajdziemy tutaj również małe światełko w tunelu. Utwierdzam się w przekonaniu, że to, co widzą oczy, to tylko złudzenie i nie warto za szybko ufać ludziom. Ostrożności nigdy za wiele. Człowiek potrafi być prawdziwą bestią z twarzą Anioła.
Polecam, gdyż naprawdę jest warta uwagi. Jednak szykujcie się na pękanie serducha.

,,Nightmare Red" Pauliny Zaleckiej ukazuje takich właśnie potworów, którzy...

Życie jest nieprzewidywalne i nie można się spodziewać tego, co może nas spotkać a w szczególności tego, co złe.

Matka zostawiła swoje urocze córeczki w samochodzie tylko na minutkę.
Minutkę i aż minutkę przez ten czas zdążył się najgorszy horror, który można przeżyć jako rodzic, ale tak naprawdę koszmar zaczął się dla małych bliźniaczek, które zostały porwane. Wsiadając do samochodu Adam i Lary wiedzieli jedno, dziewczynki jadą z nimi. Świat zamknął się dla Cassandry i Katie, gdy tylko zostały zamknięte w pokoju na poddaszu. Od momentu przypięcia ich małych raczek w kajdany i gdy tylko zauważyły, jak zachowują się Ci obcy dla nich ludzie strach, jaki ich ogarnął był nie do opisania. Czas leciał, a dziewczynki rosły i zmieniały się w kobiety, a kiedy to nastąpiło, zmieniło Lara już nie chciała ich, bo nie były dziećmi. Za to Adam doczekał się i przeniósł Bliźniaczki gdzie indziej i zapoznał z nowymi osobami, które okazały się latami ich życia.

Książka była tak wstrząsające, że momentami musiałam robić chwilę przerwy. Czytając miałam mętlik w głowie, a moje myśli później kręciły się przez długi czas wokół tej książki. Autorka napisała historie, koło której nie można przejść obojętnie. Siostry przechodzące katusze i życie, które było im odebrane zmieniło, a wręcz złamało obie kobiety, choć każda z osobna inaczej. Autorka miała świetny pomysł na siostry, że choć były bliźniaczkami, to później były zupełnie inne względem emocjonalnym i nie tylko.

Czy Katie i Cassandra uda się uciec od porywaczy?
Co czekało na kobiety w innym pomieszczeniu, gdy Adam zabrał je z poddasza?
Jak potoczy się życie kobiet po koszmarze jaki przeszły?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💕

Matka zostawiła swoje urocze córeczki w samochodzie tylko na minutkę.

Cassandra i Katie będąc jeszcze dziećmi, doświadczyły okropnych rzeczy. Zaledwie w wieku 12 lat zostały porwane przez niezrównoważone psychicznie małżeństwo. Przetrzymywane w okropnych warunkach wielokrotnie były molestowane, a później dochodziło do gorszych rzeczy. Po latach okaleczone psychicznie i fizycznie szukają zemsty na swoich oprawcach.

Bliźniaczkom brutalnie zostało odebranie dzieciństwo, okres dojrzewania i chociażby najmniejsze przyjemności. Nie mogły czerpać z życia jak ich rówieśnicy, za to doświadczały bicia i molestowania, które według ich oprawców były najłagodniejszą formą znęcania się. Po latach Cassandra pracuje w barze ze striptizem. Praca nie tylko pozwala jej się utrzymać, ale daje możliwość zemsty. Na jej drodze staje jednak przystojny Nate. Dziewczyna, mimo że mocno skrzywdzona, postanawia wykorzystać okazję, ale jaki tak naprawdę cel ma mężczyzna?

Po opisie spodziewałam się, że historia będzie mocna, ale nie spodziewałam się, że aż tak. Początek zdecydowanie przeznaczony jest dla czytelników o mocnych nerwach. Cała akcja kręci się wokół porwania dziewczynek. Ich dzieciństwo pełne było niewyobrażalnego cierpienia, które dosłownie wylewało się ze stron. Autorka szokuje, wymyśla przeróżne tortury dla bohaterek i nie pozostawia żadnego pola na działanie wyobraźni, podrzucając gotowe już sceny, tym samym stworzyła naprawdę mocną historię.

Bohaterki są bliźniaczkami, ale są zupełnie różnymi osobami. Wydarzenia z dzieciństwa mocno odbiły się na ich psychice i w ten sposób każda wykształciła zupełnie inny charakter. Jedna z nich stała się pusta, wyzbyła się wszystkich uczuć, aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi pozostałościami po porwaniu. Tymi fizycznymi i psychicznymi. A druga zdecydowanie wykorzystuje przeżycia jako trampolinę do normalności. Mimo to obie mają wspólny cel - zemstę. Historia przez cały czas trzyma w napięciu, jest dość poważna, nie będzie w niej miejsca na żarty. Autorka wprowadza wątek romantyczny, ale będzie on subtelny i doskonale wpasuje się w mroczną aurę całej opowieści. Od książki nie można się oderwać, nawet pomimo jej brutalnego początku.

Bliźniaczkom brutalnie...

„Siedzimy w tym samym piekle, ale to ona cierpi bardziej. Mój diabeł nie jest aż tak okrutny jak jej”.

„Nightmare Red” to pierwszy tom dylogii, która pokazuje historię dwóch sióstr bliźniaczek, które w wieku dwunastu lat zostają uprowadzone. Trafiają do istnego piekła na ziemi, Cassandra trafiła na mniejsze zło, o ile w ogóle można to tak nazwać, a Katie na najgorszego diabła, jaki chodził po ziemi. W tej części skupiamy się szczególnie na Cassi, która notorycznie była gwałcona i bita.

Autorka stworzyła powieść, która już od samego początku zmrozi nam krew w żyłach swoją brutalnością, wprowadzając nas w szok, a ciarki przechodziły po moim ciele, z każdą przeczytaną stroną. To ile przelewało się w niej bólu, nie mieściło mi się w głowie, to było jak wykrajanie mojego serca kawałek po kawałku i dawanie je psu ma pożarcie.

Najgorszymi potworami okazują się ci, którzy potrafią zakładać maski, w zależności od sytuacji. Ludzie z pozoru ułożeni, których nie posądzilibyśmy o skrzywdzenie nawet muchy, okazać się mogą bezdusznymi kreaturami, które zniszczoną twoją duszę, ciało oraz psychikę. Stają się katami w domu, dokonują okrucieństwa na bogu winnych dziewczynkach, kobietach niszcząc je, pozbawiając uczuć.

To, co przeszły dziewczyny, jest okropne w każdym calu, i nie da się ubrać tego w słowach, jeśli czujecie się na siłach i macie naprawdę mocne nerwy, to przeczytajcie tę książkę, nie jest ona łatwa i wylejecie przy niej tuziny łez, szczególnie matki, ale nie tylko, bo każdy normalny człowiek ma w sobie dobro, tylko bezdusznika nie poruszy ta historia.

Książka pełna cierpienia, smutku, strachu, brutalności, bólu, rozpaczy, poniżania, przemocy, gwałtów, morderstw, molestowania dzieci, obsesji, znęcania się, chęci zemsty, kłamstw, sekretów oraz malutkiej nadziei na lepsze jutro.

Polecam wam bardzo gorąco sięgnąć po tę rewelacyjną historię, która porusza do głębi naszą duszę i wyzwala każde demony, wywołując gamę emocji i nie dowierzania, jak można być tak bardzo popsutym człowiekiem, żeby dokonywać takich brutalnych czynów.

Całość opinii na blogu Świat książkowy Mali 💙

• Romans