Miłość od pierwszych walentynek

Okładka książki Miłość od pierwszych walentynek Paula Ciulak
Okładka książki Miłość od pierwszych walentynek
Paula Ciulak Wydawnictwo: Wydawnictwo Romantyczne literatura obyczajowa, romans
52 str. 52 min.
Wydawnictwo Romantyczne
2023-12-01
2023-12-01
52 min.

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...

❤️Recenzja❤️

[#wspolpracareklamowa]

Tytuł: Miłość od pierwszych walentynek
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictworomantyczne

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5/5

Phoebe ma już za sobą nieudany związek. Dlatego, gdy decyduje się na znalezienie pokrewnej duszy w internecie, nie spodziewa się, że może przynieść jej to coś więcej, niż krótką przygodę wirtualną. Gdy Chase chce spotkania, nie potrafi wyjść ze swojej strefy komfortu. Czy dzień Walentynek zmieni wszystko?

❤️Moja opinia❤️

Phoebe to dwudziestolatka, mająca za sobą nieudany związek. Ta nieśmiała dziewczyna miała problemy z nawiązywaniem kontaktów, trudności z zaufaniem komuś i bała się, że mogłaby kogoś rozczarować. Dlatego, gdy Chase po raz kolejny poprosił o spotkanie, odmówiła, choć oboje mieli się ku sobie.

Chase to dwudziestopięcioletni, przystojny, ciemnowłosy mężczyzna o niebieskich oczach. Jest on typem mężczyzny, który nie poddaje się, gdy Phoebe odmawia mu po raz pierwszy. Ale ile będzie w stanie zmieść tych odmów? Co zrobi, gdy w końcu będzie mieć dość? Czy zakończy znajomość z Phoebe?

„Miłość od pierwszych walentynek” autorstwa Pauli Ciulak to krótkie opowiadanie, przez co dostępne jest tylko w formie e-booka. Co wcale nie umniejsza historii tej dwójki bohaterów, którzy mają za sobą przykre doświadczenia.
Opowiadanie napisane jest z perspektywy żeńskiej postaci, przez co poznajemy głównie jej emocje i odczucia.
Ja sama utożsamiam się z główną bohaterką, gdyż tak jak ona jestem nieśmiała i raczej stronię od nawiązywania nowych znajomości.
Zaufanie to bardzo ważna kwestia w relacjach z ludźmi. Jeśli nie mamy do kogoś zaufania, relacja z taką osobą będzie bardziej sztuczna niż prawdziwa/szczera. Bez zaufania nie jesteśmy w stanie w pełni zawierzyć drugiej osobie swojego serca.
To krótkie opowiadanie pokazuje, jak bardzo wszyscy jesteśmy różni, jak trudno jest niektórym z nas wyjść ze swojej strefy komfortu i przełamać swoje lęki. A gdy to już się uda, nasze życie może być piękne. Czasem warto, jest dać szansę czemuś nieznanemu.
„Miłość od pierwszych walentynek” to pozycja, po którą warto sięgnąć, gdyż jest ona czymś innym niż bardzo powszechne teraz romanse, w których królują mafia i brutalność. To opowiadanie z dawką słodyczy, która potrzebna jest, chociażby od czasu do czasu każdej miłośniczce romansów. A tytułowe walentynki odgrywają w tej krótkiej historii ważną rolę.

❤️Cytaty❤️

🍷 To takie dziwne, że czasem tak niewiele trzeba było do szczęścia. Wystarczyło na chwilę się zatrzymać, przestać biec, dostrzec to, co jest dookoła, docenić to i pozwolić sobie na trochę beztroskiego szaleństwa.

🍷– Chciałbym... – zaczął, lecz zaraz urwał.
– Hmm? – Podniosłam wzrok i spojrzałam prosto w jego oczy. Błyszczały niczym gwiazdy na niebie. – Czego byś chciał, Chase?
– Jesteś taka słodka i delikatna... – Pogłaskał mnie po policzku, a ja na moment wstrzymałam oddech.
Chciałam, żeby mnie pocałował. Skąd ta myśl wzięła się w mojej głowie i co tam robiła?

🍷 Czasem lęki powstrzymują nas przed czymś dobrym, przed takim świetnym uczuciem jak to, które mnie ogarnęło. Trzeba wtedy je uciszyć i zaryzykować. Czasem to zbyt trudne, dlatego dobrze mieć kogoś, kto wyciągnie dłoń i pomoże się wyrwać z objęć wewnętrznego strachu.

🍷 Z obawami jest tak, że wydają się ogromne z daleka, kiedy jednak podchodzi się bliżej, dostrzega się, że są maleńkie.

🍷 A więc naprawdę im szybciej i mocniej się zakochasz, tym bardziej będzie później boleć serce. Tym razem byłam ostrożna i się nie spieszyłam, a i tak Chase zdobył moje serce. Wspierał mnie, rozumiał, rozśmieszał. Czułam się przy nim pewnie, miałam poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Wiedziałam, że to prawdziwe, ale jeśli tak, czemu tak łatwo przyszło nam w siebie zwątpić?

🍷 Zwykle wierzyłam, że chwila ciszy pomoże ochłonąć, przemyśleć wszystko na spokojnie i wtedy będzie można porozmawiać i wszystko sobie wyjaśnić. Zapomniałam jednak, że problemy odkładane na potem, rodzą ciszę, która może trwać wiecznie.

🍷 Ja też żałowałam, że tak to się potoczyło. Minęło sporo czasu, wylanych zostało sporo łez i kosztowało nas to wiele emocji, ale przeszłości nie dało się zmienić. Mogliśmy coś zrobić tylko z obecną chwilą.

🍷Kiedy jego ramiona mnie objęły, poczułam, że z trybu przetrwania mogłam znowu przejść w tryb spokoju. Tak strasznie mi go brakowało...

🍷 Nie mogłam powstrzymać łez, lecz wiedziałam, że to nic złego, bo czasem dobrze jest płakać, zwłaszcza jeśli są to łzy szczęścia.

#miłośćodpierwszychwalentynek #paulaciulak #wydawnictworomantyczne #opowiadanie #romans #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #legimi #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #czytajlegalnie #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #recenzja

❤️Recenzja❤️

[#wspolpracareklamowa]

Tytuł: Miłość od pierwszych walentynek
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictworomantyczne

❤️Moja ocena❤️
⭐️4,5/5

Kolejne spotkanie z twórczością autorki i kolejne mocno przeciętne. Mam obawy czy sięgnę po jakiekolwiek inne...

• Romans obyczajowy
  • ! Mam na LEGIMI
  • Romantyczne
  • Przeczytane Kwiecień 2023
  • Szkoda czasu

Dodaj cytat z książki Miłość od pierwszych walentynek