Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka

Okładka książki Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka Aga Nuckowski
Okładka książki Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka
Aga Nuckowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Natuli literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Natuli
2022-08-30
2022-08-30

„Niuniuś czeka na święta” to kolejna ciekawa książka dla dzieci o świętach od Wydawnictwa Natuli. Autorka Aga Nuckowski stworzyła postać prosiaczka, który ma szanse być zapamiętany przez najmłodszych. 🐷 W tej książce poznajemy przygody bohatera podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czytelnicy mają okazję przeczytać kilka opowiadań z motywami świątecznymi. Znajdujemy tu historyjki o zakupach na świątecznym jarmarku, pojawieniu się w domu choinki przywiezionej przez kuriera, jej ozdabianiu, pieczeniu ciasteczek i wysyłaniu świątecznych życzeń. Jak widać zostały poruszone istotne wątki związane ze świątecznymi zwyczajami. Co ważne, każda historia skupia się na przeżywanych emocjach. ❤️ Jak wiadomo, książki o emocjach są bardzo potrzebne dzieciom, tym bardziej należy się cieszyć w kolejnego tytułu. W tym tomie autorka porusza tematy związane z radością, cierpliwością i zaufaniem zwracając uwagę na angażowanie dzieci do przygotowań świątecznych i wspólny czas spędzony z rodzicami. Czytelnikom łatwo identyfikować się z bohaterem także dzięki przyjemnym ilustracjom przygotowanym przez Aleksandrę Szwajdę. Tekstu jest tutaj niewiele, dlatego książka świetnie nadaje się dla najmłodszych. Znajdziemy tam nawet wyrazy dźwiękonaśladowcze. 👏 https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/12/niunius-czeka-na-swieta.html

Jak małe dziecko przeżywa święta? 🎄 Całym sobą. 👦 Wszystko jest nowe i ekscytujące. Dostarcza wiele bodźców i emocji - nawet tych, których nie widać na pierwszy rzut oka. 🧐 "Niuniuś czeka na święta" to książka - lekcja, przede wszystkim dla rodziców, żeby nie zapomnieli, że podczas świąt najważniejszymi potrzebami są... potrzeby dziecka. 👶

W tym czasie dzieje się dużo. Ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, odwiedziny rodziny. 👨‍👩‍👧‍👦 Maluch nie zawsze jest w stanie wszystko przyjąć, tym bardziej jeśli jest wrażliwy i na co dzień nie ma do czynienia z wieloma bodźcami. Warto o tym pamiętać.

Książka świetnie tłumaczy emocje dziecka przy każdej świątecznej aktywności. 👌 Rozczarowanie malucha kolorowymi światełkami, które po zakupie nie świecą pomaga konfrontować się z rzeczywistością i budować odporność psychiczną. Wysyłanie kartek świątecznych to lekcja zaufania. Ubieranie choinki - czysta radość i budowanie relacji z rodzicem. Pieczenie pierniczków pomaga nauczyć cierpliwości. A obecność rodziny buduje więź i przynależność. 🧡

Przygody Niuniusia zostały zilustrowane przez Aleksandrę Szwajdę. Całość jest dość stonowana i utrzymana w przygaszonych kolorach. Książka w twardej oprawie zawiera pięć krótkich opowieści. 📖

"Niuniuś czeka na święta" to świetny przewodnik po świątecznych przygotowaniach. 🌲 Można się nim zainspirować i razem z Niuniusiem wykonywać kolejne mniejsze i większe aktywności związane z czasem oczekiwania na święta. ❄ Z pewnością będzie to frajda zarówno dla rodziców, jak i dla najmłodszych. 👍

W tym czasie dzieje się dużo....

@mamcia_tomusio_lilusiowa
"Niuniuś czeka na święta" to książka w której przeważają kolorowe i szczegółowe ilustracje. To kilka rozdziałów, opowiadających o przygotowaniach Niuniusia i jego rodziców do świąt. Znajdziecie tutaj mnóstwo przedświątecznych sytuacji typu ubieranie choinki, pieczenie pierniczków, dekorowanie domu, a także świąteczne kiermasze.

To takie patrzenie na święta i ten magiczny czas oczami dziecka, tak jak i my sami kiedyś tak patrzyliśmy. Niestety w dorosłym życiu ciężej nam skupić się na magii świąt, bo przecież zakupy, sprzątanie, gotowanie, wymyślanie prezentów, a dzieci tego na szczęście nie dostrzegają. Dzieci cieszą się na święta, nie mogą się ich doczekać. Życzę Wam i sobie również aby w te święta najważniejsza była ta magia i wspólny czas z najbliższymi, a nie wypasione prezenty, wypucowane okna i wykwintne potrawy

@mamcia_tomusio_lilusiowa

To takie...

Niuniuś czeka na święta, napisany przez Agę Nuckowski, to zbiór pięciu historii o małym prosiaczku oraz jego rodzicach. Każdy z rozdziałów dotyczy emocji: zachwytu/rozczarowania, zaufania, radości, cierpliwości i przynależności do rodziny.

Książka ma niedużo tekstu, na każdej stronie jest jedna ilustracja lub 2-4 mniejsze, a pod każdą z nich jest 1-2 zdania do przeczytania. W treści wplecione są również wyrazy dźwiękonaśladowcze np. brum-brum, piii-piiip.

Opisane zdarzenia są prawdopodobne i życiowe, np. odwiedzenie świątecznego jarmarku, ubieranie choinki, robienie pierniczków; dzięki czemu dziecku łatwiej się identyfikować z Niuniusiem. W książce nie są poruszane wątki religijne oraz związane z konsumpcjonizmem, na pierwszym planie jest wspólny czas dziecka z rodzicem oraz angażowanie malucha w pomoc w przygotowaniach do świąt.

W książce, został zamieszczony komentarz autorki do treści poszczególnych opowiadań oraz krótka podpowiedź dla rodzica, jak budować piękne wspomnienia oraz przestroga przez dostarczaniem zbyt dużej ilości bodźców na raz.

Książka ma twardą oprawę oraz matowy papier. Ilustracje Aleksandry Szwajdy są uproszczone, bez zbędnych szczegółów, w stonowanych barwach. Myślałam, że treść bardziej trafi do młodszej córki, ale starsza – pięcioletnia też chętnie słucha oraz przywołuje przy czytaniu swoje wspomnienia z zeszłorocznych, świątecznych przygotowań.

Myślę, że warto poznać Niuniusia!

W jaki sposób przygotowujesz się do Świąt ze swoją rodziną?

Błyszczą światełka, pachnie choinką i innymi niż zwyczajne potrawami. Niuniuś razem z rodzicami dekoruje i piecze. Głównie czeka. Bo czekanie na święta to najdłuższe i najfajniejsze czekanie na świecie.

"Niuniuś czeka na święta" to zbiór 5 krótkich opowiadań. Każde z nich odnosi się do emocji dziecka związanych z przygotowaniem do świętowania.

Ta propozycja od Wydawnictwa Natuli w sposób szczególny wprowadzi Was w klimat świąt. Uroczy Niuniuś w tej książeczce odkrywa świat lampek, przesyłek, pierniczków i choinek. Zwieńczeniem tej pozycji jest Wigilia i czas radosny.

Jak podkreśla wydawnictwo, książeczka w mocnym akcencie odnosi się do emocji malucha. Czytając z dzieckiem, możemy je zaznajomić z takimi zjawiskami jak rozczarowanie, strach, niepewność, radość, cierpliwość, a także ogromna miłość.

Dla dorosłego czytelnika książka może zdawać się banalna i infantylna. Niuniuś zadaje różne pytania, nie do końca logiczne. Książka tym samym pozwala rozwiać różne dziecięce wątpliwości, a także problemy związane z przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia.

W całym tym pędzie, natłoku zadań i obowiązków warto odpocząć, siąść z dzieckiem i pokazać im wesołą stronę oczekiwania na cud ❤️

W jaki sposób przygotowujesz się do Świąt ze swoją rodziną?

Powiem Wam, że ten Niuniuś nieźle namieszał w naszym domu, bo za jego sprawą w październiku piekliśmy pierwszą partie pierników! Ale było warto ponieważ były pyszne, taka partia testowa 😎

Niuniuś razem z rodzicami przygotowywuje się na nadchodzące święta. Razem robią to co jest tak bardzo charakterystyczne dla tego okresu - pieką pierniczki, ubierają choinkę, robią świąteczne zakupy oraz piszą kartki świąteczne, tworząc idealną, świąteczną atmosfere. Dzieciom przy najprostszych czynnościach towarzyszą emocje i nie inaczej jest w przypadku Niuniusia.

W książce znajdziemy kilka ciepłych opowiadań, dzięki którym nie tylko poczujemy atmosferę nadchodzących świąt ale też pokazemu małym czytelnikom, że emocje są nieodzowną częścią naszego życia i towarzyszą nam niemal na każdym kroku.

Niuniuś zmierzy się między innymi z rozczarowaniem, z zachwytem, pozna zdziwienie, które przerodzi się w radość, a także czeka go trudna lekcja cierpliwości. Wszystkie te emocje prędzej czy później doświadczą nasze pociechy więc warto je z nimi oswajać, powoli krok po kroku. Ukoronowaniem opowieśći są cudowne, wspólne święta, które Niuniuś spędza z rodziną.

Książka jak zwykle zachwyca oprawą, treścią oraz ikustracjsmi, które tym razem są naprawdę wyjątkowe. A na samym końcu Autorka zamieściła kilka cennych słów dla rodziców. Zero nudy, maximum radości i to w wydaniu świątecznym - polecam!

„Niunuś czeka na święta” to kolejna historia o przesympatycznym małym prosiaczku. Jeśli go znacie na pewno z niecierpliwością czekaliście na kolejne przygody. Jeśli jednak jakimś sposobem nie poznaliście jeszcze tej wyjątkowej postaci możecie zacząć swoją przygodę od tej opowieści.
Jest zima, zbliżają się święta. To najmilszy czas w roku. Również Niniuś cieszy się bo jest śnieg i można iść na kiermasz świąteczny. Mamy na nim stoiska z łakociami, pierniczkami.. mmm jak pięknie pachnie. Nasz bohater od razu robi się głody. Razem z tatą idą na ciepłe bułeczki. Mama w tym czasie kupuje miód, orzechy i inne sprawunki. Ale Niuniuś ma w głowie tylko jedno. ŚWIATEŁKA! Więc do listy zakupów dołączają i one. Niestety nie są takie jakie chłopiec sobie wymarzył. Te które rodzice kupili nie świecą! To się nie może tak skończyć. Finał poznacie czytając książkę. Tam również znajdziecie kolejne 4 opowiadania. Pośród których są takie które są skupione na choince, pierniczkach czy kartkach z życzeniami.
Niuniusia to ja w ciemno. Jest to taka seria że każda kolejna książka którą trzymam w rękach jest tak samo dobra jak poprzednia. Główny bohater ma ogrom uroku osobistego i muszę przyznać że odziedziczył to po rodzicach. Bardzo lubię pyzatą mamę i owłosionego tatę 😊 Niektóre ilustracje wprost rozczulają mnie. Historyjki są proste ale nie brakuje w nich emocji i tematów do rozmów. Okres świąteczny to piękny czas ale niesie on ze sobą również wiele sytuacji stresowych, także dla małego dziecka. Fajnie się przekonać że takie rzeczy mogą spotkać każdego. Dobrze również zobaczyć jak inni radzą sobie w takich momentach.
Nie mogę nie wspomnieć o fantastycznych ilustracjach, pięknym papierze i kolorystyce oraz twardej oprawie. Tą serię spokojnie możecie położyć obok klasyki dziecięcej literatury. Jeśli szukacie ciepłej, rodzinnej, klimatycznej opowieści świątecznej – to Niniuś nada się idealnie. Pozycja sprawdzi się jako prezent.
Kropką nad i jest komentarz dla rodzica na końcu książki. Jak dla mnie niezwykle cenny! Bo nie tylko dzieci uczą się czegoś z bajek ale również rodzice. Każda powinna mieć coś takiego.

Bardzo mądra książka ucząca dzieci i rodziców, że święta aby być piękne nie muszą wyglądać jak te z telewizji. W tych opowieściach jest dużo codzienności, prawdziwego życia i właśnie w tym jest magia. Myślę, że książka dla dzieci od 2 do 4 lat. Polecam, sama nabrałam dystansu do przygotowań i uświadomiłam sobie co w tym czasie jest najważniejsze. Ogromny plus za poradnik dla rodziców na końcu książki.

Kto z Was zna już Niuniusia?
Bohater cyklu opowieści wydanych przez @natuli_dziecisawazne powraca!
Tym razem w świątecznym klimacie!☃️

Napisana przez Agę Nuckowski książka "Niuniuś czeka na święta" to urocza, pełna emocji historia o kolejnych perypetiach świnki a także jej najbliższych.

Przedstawia ten czas, jako coś wyjątkowego.
Z zaangażowaniem uczestniczy w przygotowaniach, uczy się cierpliwości i panowania nad swoimi emocjami, co jak wiadomo- w przypadku kilkulatka nie jest proste. 🌝

Publikacja prowadzi przez kilka różnych rozdziałów z których każdy przedstawia inną świateczna tradycję i uczestnictwo w nich domowników.

To, co ogromnie lubię w tych książkach to niewątpliwy przekaz, że wiele naszych planów wiąże się z trwającym procesem. I tak przy okazji tej propozycji okazuje się, że aby stworzyć pierniczki, trzeba poświęcić czas na ich przygotowanie a aby móc ich skosztować- należy poczekać aż ostygną.
Choinką nabiera charakteru dopiero po przybraniu, co też nie koniecznie jest proste.
Angażowanie malucha w każde z tych zadań jest dla niego szansą na zdobycie nowych umiejętności i rozwój, a dodatkowo kształtuje dobre nawyki.😉

Co bardzo lubię w tych książkach?
Formę o picturebooka z absolutnie bezbłędnymi ilustracjami Aleksandry Szwajdy. Zaznaczone wyrazy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że nawet najmłodsi mogą uczestniczyć we wspólnym czytaniu. Dopasowanie do każdego wieku czyni ją niesamowicie uniwersalną.

Bardzo lubimy Niuniusia!🥰
Jako bohatera, i jako towarzysza w wykonywaniu wszystkich świątecznych przygotowań, z przyjemności.
Mam nadzieję, że w tym roku pokocha go także moja młodsza córka.

Kto z Was zna już Niuniusia?
Bohater cyklu opowieści wydanych przez @natuli_dziecisawazne powraca!
Tym razem w świątecznym klimacie!☃️

Przedstawia ten czas, jako coś wyjątkowego.
Z zaangażowaniem uczestniczy w...

Muszę przyznać,że mam słabość do książeczek dla dzieci... A do tych świątecznych całkowicie 🙈 gdy widzę takie cuda,jak te na zdjeciu,nie sposób się oprzeć!

Jeśli nie znacie jeszcze uroczego Niuniusia to myślę,że to dobra okazja by to nadrobić 😉 "Niuniuś czeka na święta" to świąteczna propozycja od wydawnictwa Natuli,która idealnie oddaje grudniowy klimat i sprawi,że zapragniemy by ten czas nadszedł jak najszybciej!

Razem z Niuniusiem i jego rodzicami przygotowujemy się na święta- nie zabraknie ubierania choinki,świątecznych zakupów,pisania kartek czy robienia pierniczków. Wszystko w rodzinnej,ciepłej,pełnej oczekiwania atmosferze. Nie zabraknie tu oczywiście dziecięcych emocji i przeżywania wszystkiego na swój sposób przez małego Niuniusia,co idealnie oddaje zachowania i emocje naszych dzieci.

Sama książeczka jest przepiękna,urzeka kolorowymi ilustracjami z których bije ciepło i radość. Dla mnie jako rodzica to ogromna przyjemność czytać takie książeczki,być blisko z dziećmi,a przy okazji uczyć się ich emocji i patrzeć jak one rozumieją świat.

Znajdziecie tu prosty tekst,dużo wyrazów dźwiękonaśladowczych i nieskomplikowane historie,więc myślę, że Niuniusia możecie czytać już z dwulatkami 😉

Święta to ogromne przeżycie dla dzieci, nadmiar bodźców i przeróżnych emocji. Na końcu znajdziecie parę słów na ten temat 😉

• Dziecięce
  • PRZECZYTANE 2023
  • Literatura dziecięca / młodzieżowa
  • Samodzielne
  • Zima
  • literatura dziecięca
  • Gwiazdkowe

Dodaj cytat z książki Niuniuś czeka na święta. Świąteczne emocje małego dziecka