Las i jego mieszkańcy

Okładka książki Las i jego mieszkańcy Friederun Reichenstetter
Okładka książki Las i jego mieszkańcy
Friederun Reichenstetter Wydawnictwo: Jedność Cykl: Przyroda to przygoda (tom 3) Seria: Książka z płytą CD literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Przyroda to przygoda (tom 3)
Książka z płytą CD
Jedność
2022-10-26
2022-10-26
40 min.
Magdalena Jałowiec
las zwierzęta

Okładka książki Sikorka i jej przyjaciele Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Sikorka i jej ... Hans-Günther Döring...
Okładka książki Biedronka i inni mieszkańcy łąki Hans-Günther Döring, Friederun Reichenstetter
Biedronka i in... Hans-Günther Döring...

Najpiękniejsze książki przyrodnicze w naszej kolekcji to bez wątpienia książki wydawnictw Jedność lub Jupijo. Za każdym razem kiedy sięgam po kolejny tytuł okazuje się, że zachwytom nie ma końca.

Tak samo było jeśli chodzi o tę pozycję, która jest właściwie jedną częścią z całej serii (jak zapewne się domyślacie z przyjemnością poznamy także kolejne tytuły).

Z tą książką poznamy życie toczące się z sercu lasu- poznamy jego florę zarówno jak i faunę. Dodatkowo będziemy mieli okazję usłyszeć jego odgłosy dzięki dołączonej płycie. Przyznam jednak, że płyty nie użyłam jeszcze ani razu, ponieważ dołączony jest także kod QR ze ścieżkami dźwiękowymi i osobiście wolę właśnie tą formę odtwarzania. Uważam jednak, że danie użytkownikowi książki wyboru jest ogromnym plusem.

💿🔉 Dzięki samej płycie lub kodowi QR możemy nie tylko usłyszeć leśne odgłosy, ale także posłuchać całkiem przyjemnego głosu lektora, który może nas wyręczyć w czytaniu, co jest całkiem miłą odmianą.

Głównym bohaterem naszej książki jest mały buk 🌳, którego obserwujemy o różnych porach roku. Wokoło drzewka toczy się jednak interesujące, leśne życie.

Książka ta zawiera mnóstwo ciekawostek i pokazuje życie w lesie z różnej strony, w trakcie różnych sytuacji. Piękne ilustracje wspaniale dopełniają całości, a na marginesach znajdziemy jeszcze bardziej czytelne obrazki, które nauczą nas rozróżniać rozmaite gatunki leśnych drzew, czy zwierząt.

Przyznam, że jestem tą książką zauroczona i oczywiście mimo tego, że książka jest dedykowana dzieciom to miałam szansę nauczyć się czegoś nowego.

Z tą książką...

W czasie każdego spaceru po lesie mój pięciolatek zadaje mi mnóstwo pytań, więc koniecznie musiałam lepiej pomóc mu poznać jego ulubioną tematykę.

W tej książce wiedza przekazana jest przystępnie, grafika zachwyca, a pytania w niej zadane pobudzą czytelników do obserwacji lasu. My zabraliśmy nasze wydanie na spacer, żeby sprawdzić, jakie drzewa zauważymy lub kto cieszy się ze słonecznych promieni w leśnym środowisku.

Historię zaczyna od zapoznania się z bukiem pospolitym wiosenną porą. Śledzimy jego rozwój i wyzwania, przed jakimi staje. W jego otoczeniu poznajemy leśne zwierzęta, owady, ptaki, poczytamy o owocach leśnych drzew i rodzajach kory. Świetnym zabiegiem są tutaj pytania i odpowiedzi, które wiele wyjaśnią oraz podróż poprzez pory roku.

Czy wiecie, ile liści może mieć buk lub które drzewo należy do najmniejszych? Zachęcam do lektury.

Na końcu znajdziecie ciekawostki i informacje, które uwrażliwią dzieci na otaczaące środowisko i zachęcą do dbania o nie.

Na pewno każdy miłośnik przyrody będzie zadowolony. Do książki dołączona jest płyta CD.

To część serii “Przyroda to przygoda”. Jesteśmy zachwyceni i na pewno sięgniemy po brakujące części.

Las i jego mieszkańcy, to książka z serii Przyroda to przygoda od Wydawnictwa Jedność. Na przykładzie młodego drzewka buku, czytelnik może poznać cykl rozwojowy drzew, dowiedzieć się jakie trudności one przeżywają, jak zmieniają się pod wypływem pór roku oraz jakie mają znaczenie dla zwierząt i ludzi. Treść książki jest napisana prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku od trzech do pięciu lat.

Na kartach publikacji zawarte są także pytania np. w jaki sposób drzewo się odżywia, czy igły drzew iglastych to też liście, w jaki sposób leśne zwierzęta chronią się przed burzą itd. wraz z jasnymi odpowiedziami na nie.

Książka posiada realistyczne ilustracje pełne ptaków, jeży, wiewiórek, lisy, zajęcy i innych. Jest bardzo przyjemna i wciągająca, nie przytłacza nadmiarem informacji, zachęca do zastanowienia oraz podziwiania mocy drzew.

Las i jego mieszkańcy to książka interaktywna, ponieważ zawiera wewnątrz płytę CD, na której jest słuchowisko tj. przeczytane teksty z książki + dźwięki natury. Jeśli akurat nie macie pod ręka odtwarzacza płyt CD, żaden problem – po zeskanowaniu telefonem kodu QR nagrania może odtworzyć w samochodzie lub dowolnym miejscu. Czas trwania całości to ok. 30 minut.

Ta niepozorna książka zwiera mnóstwo ciekawej wiedzy przyrodniczej. Dodatkowo książka ma płytę, na której można ją odsłuchać.

Ma cudne ilustracje, a informacje w niej zawarta jest bardzo łatwo przyswajalna.

„Las i jego mieszkańcy” pokazuje krok po kroku jak rośnie drzewo. Czym się żywi, jak się rozwija i komu może służyć.

„Las i jego mieszkańcy” to to kolejna książeczka ucząca dzieci przyrody. Na płycie cd oraz kodzie QR są zawarte opowiadania o życiu leśnych zwierząt i zgadywanki sprawdzające zdobytą wiedzę. Pięknie wykonane ilustracje oraz wiele ciekawych informacji na pewno podobają się dzieciom.

Dzięki książce dowiemy się, jak wygląda kora różnych drzew, co robią zwierzęta w czasie burzy, jak rozmnażają się drzewa oraz wiele, wiele więcej.

Jestem przekonana, że książka nie tylko zainteresuje dzieci, ale i starszych czytelników.

Nie wszystkie dzieci mają duży kontakt z przyrodą.

Niestety coraz bardziej wybetonowane miasta zabierają możliwość siedzenia w cieniu wielkich starych drzew, a co co dopiero mówic o przebywaniu w lesie, naturalnym środowisku wielu zwierząt. Teraz dla mieszkańców miast pójście do zoo i oglądanie bażantów jest rozrywka, gdzie na mniejszych wsiach jest to codziennością.
Ale nawet dzieci mieszające w małych miejscowościach nie zawsze wiedzą co spotykają, ale na szczęście powstają coraz piękniejsze książki, jak:
Przyroda to przygoda. Las i jego mieszkańcy- tekst Friederun Reichenstetter, ilustracje Hans-Günther Döring, wydawca jednosc

Książka dość dużego formatu, z pięknymi grafikami zarówno w środku jak i na twardej okładce. Prezentuje się ona cudownie więc będzie świetną książką i do domu i na piękny prezent( chciaz każda książka idealnie nadaje się na prezent).
Do książki dołączona jest płyta z naturalnymi odgłosami natury, którą można słuchać zarówno do czytania i oglądania książki jak i dla relaksu podczas wieczornej rutyny, czy do snu.
A co znajdziecie w środku? Masę odpowiedzi na pytania dotyczące życia w lesie zwierząt, ale też i roślin.
Opisy są piękne, proste i nie są długie. Książka jest dość obszerna ponieważ porusza bardzo wiele aspektów leśnego życia. Od najmniejszych pasożytów, przez zwierzęta i mniejsze rośliny, po wielkie, wyniosłe drzewa.
Informacji jest tak dużo, że opisanie ich Wam nie zmieściło by się tutaj, a tak obszerna ksiazka daje wiele możliwości.
Można ją podzielić i każdego dnia czytać po stronie czy po kilka, tak żeby dziecko się nie znudziło, a także więcej zapamiętało.
Świetnym pomysłem jest zabranie ze sobą ksiazki do lasu i odszukiwanie i sprawdzanie informacji razem z dziecimi.
U nas taki plan jest na wczesną wiosnę😍

Nie wszystkie dzieci mają duży kontakt z przyrodą.

Ale...

Kiedy świat pędzi do przodu, czasami brakuje czasu aby zatrzymać się i skupić na tym co nas otacza.
Mam wrażenie, że od kiedy mam dzieci- pozwala zaobserwować więcej.

W końcu dziecięcą ciekawość budzi w nas pokłady kreatywności i potrzeby wiedzy.🏕
Uważność to ogromnie ważną umiejętność więc z radością czerpiemy z niej satysfakcję. 🌄

Przy tej okazji mam przyjemność przedstawić Wam kontynuację serii "Przyroda to przygoda ", od @wydawnictwojednosc, która uzupełniła poprzedni zbiór o pięknie zaprezentowane "Bóbr i inne zwierzęta znad rzeki", "Sowa i inne nocne zwierzęta" oraz "Las i jego mieszkańcy ". 😊

Nie tak dawno prezentowałam Wam pierwsze trzy części, a więc przypominajac- jest to seria, która zachwyca małego odkrywcę mnogością treści, ciekawostek i fantastycznych realistycznych rysunków kolejnych elementów przyrody.

Każda kolejna publikacja zawiera w sobie płytę CD oraz kod QR, dzięki którym maluch może posłuchać opowieści ze świata zwierząt. Daje to oczywiście świetną alternatywę dla głosu rodzica, lub własnego i uprzyjemnia czas spędzony na lekturze. 😉

Seria "Przyroda to przygoda" to kompleksowy przekrój przez kolejne ekosystemy.
Spójrz proszę na te tytuły.
Zachęcają nie tylko jednym prezentowanym gatunkiem, ale przybliżają całe środowiska życia z zaznaczeniem roślinności czy zwierzęcych zwyczajów.
Wiedza wskakuje do głowy w oka mgnieniu, a gwarantuje, że każdy rodzic wyciągnie dla siebie sporo wartościowych treści o których nie miał pojęcia.
🤭
Spośród tych trzech tytułów bardzo trudno wybrać ulubiony.
Każdy jest stworzony na równym poziomie i utrzymuje równy stopień zaangażowania malucha w poznawanie świata.

Zerknij do wewnątrz!

Mam wrażenie, że od kiedy mam dzieci- pozwala zaobserwować więcej.

Przy tej okazji mam przyjemność...

Seria "Przyroda to przygoda" Wydawnictwa Jedność wzbogaciła się właśnie o nowe tytuły. Książki zapraszają najmłodszych do zgłębiania tajników świata roślin i zwierząt żyjących w lesie.

W części o lesie poznajemy jego mieszkańców. Naszym przewodnikiem zostanie młody buk. Zastajemy go w pierwszych dniach wiosny, kiedy w promieniach słonecznych budzi się do życia. Kto jeszcze cieszy się z pierwszych ciepłych dni? Z pączków na drzewach wyziera się pierwsza zieleń, a zwierzęta wychodzą zdobywać swoje pożywienie.

Z książki dowiadujemy się, w jaki sposób odżywiają się drzewa, jak długo żyją, a nawet, jak komunikują się między sobą i jak bronią się przed pasożytami. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawostek dotyczących leśnego życia związanych ze zmianami, jakie zachodzą w kolejnych porach roku. Jesteśmy świadkami dorastania młodego buka, który w otoczeniu swoich przyjaciół przybliża nam piękno i mądrość leśnego życia.

Dodatkową atrakcją książki jest płyta CD (+kod QR),zawierająca opowiadania o leśnym życiu, odgłosy natury oraz zgadywanki sprawdzające zdobytą wiedzę. To piękny bonus, który wraz realistycznymi i bliskimi rzeczywistości ilustracjami, genialnie odtwarza nam leśny świat.

To piękna książka, która jest mądrą lekcją przyrody. Zachęca do obserwowania natury, spacerowania po lesie i wsłuchiwania się w dźwięki leśnego świata.

• Lista 2023 - dzieci
  • Dla przedszkolaka
  • 2023 dla dzieci
  • Książki dla dzieci
  • Dzieci 2023
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Las i jego mieszkańcy