Maja i tajemnicza szuflada

Okładka książki Maja i tajemnicza szuflada Agnieszka Krawczyk
Okładka książki Maja i tajemnicza szuflada
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Frajda Cykl: Maja i ekipa Badaczy (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Maja i ekipa Badaczy (tom 1)
Frajda
2022-09-28
2022-09-28

„Maja i tajemnicza szuflada" to ciekawa książka dla dzieci z katalogu Wydawnictwa Frajda, której autorką jest Agnieszka Krawczyk. Będzie idealną lekturą dla dzieci w wieku szkolnym. Tytułową bohaterkę poznajemy w momencie, gdy jej rodzice mają wyjechać do Norwegii na Morzu Arktycznym, aby prowadzić badania naukowe nad klimatem. Zostaje zorganizowana narada rodzinna, aby przedyskutować jakie są opcje. Okazuje się, że dziewczynka nie może z nimi wyjechać, bo jest tam bardzo zimno, a poza tym musi chodzić do szkoły. 👌
Rodzice proponują, aby dziewczynka zamieszkała w tym okresie z babcią Irenką, z którą Mają uwielbia spędzać czas. Babcia jest pełna energii i ma różne ciekawe pomysły, na pewno nie będzie się nudzić. Maja jest uradowana i chce zamieszkać z babcią, która robi pyszne konfitury, szyje, szydełkuje, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora! Wkrótce okazuje się, że to dla Mai początek niezwykłej przygody, a na dziewczynkę czeka masa atrakcji. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/maja-i-tajemnicza-szuflada.html

Kiedy okazuje się, że jedną z bohaterek książki jest babcia, wiem, że to będzie dobra książka i tak też było w tym przypadku :)

Babcia, Maja i jej tajemnicza szuflada niekończących się niespodzianek..

Śledzimy losy Mai i jej rówieśników, którzy próbują rozwikłać zagadkę zaginionych zegarków.

Pomiędzy zabawą, przeżywaniem nowych przygód, a szukaniem kolejnych wskazówek autorka wplotła wiele ciekawostek, które na pewno zaciekawią małych czytelników.

Czas odgrywa tu ważną rolę.
W dzisiejszych czasach każdemu z nas go brakuje, historia pokazuje nie tylko ile przegapiamy każdego dnia nieustannie biegnąc przed siebie, ale także to, ile można dostrzec piękna wokół siebie jeśli na chwilę zwolnimy, zostawimy czasomierze poza zasięgiem i zwrócimy uwagę na codzienne rzeczy.

Książka niesie mądrość, ciepło, chwilę wytchnienia, dobrej i wspólnej zabawy podczas przygód tytułowej Mai, jej rówieśników oraz babci😊

Babcia, Maja i jej tajemnicza szuflada niekończących się niespodzianek..

Zabawna, wesoła książka idealna dla dzieci w wieku ok. 8 lat. Mili bohaterowie, wciągająca fabuła. Polecam.

Bohaterką tej krótkiej, ale jakże urokliwej historii jest Maja, która z powodu wyjazdu rodziców musi zamieszkać z babcią. Dziewczynkę nie smuci rozłąka z najbliższymi, wręcz przeciwnie: jest zadowolona z faktu, że będzie mogła zmienić miejsce pobytu i poznać nowych ludzi. Jest bardzo pozytywną osobą, dlatego szybko przyciąga do siebie inne dzieci i wraz z nimi rozwiązuje zagadkę ginących w okolicy zegarów. Muszę przyznać, że cała intryga i powód, dla którego ktoś połasił się na cudze czasomierze, zwaliła mnie z nóg: prawdą jest, że ludzie są niewolnikami czasu i zamiast cieszyć się życiem, próbują go prześcignąć, choć ich gonitwa z góry skazana jest na porażkę. Niestety, autorka rozpędziła się i nie zastanowiła, jak złodziej był w stanie dokonać tylu spektakularnych kradzieży i dlaczego swe zdobycze chował tam, gdzie zostały odnalezione. Zwinięcie budzika z torby w parku jestem sobie w stanie wyobrazić. Wyniesienia zegara z dworca PKP czy komisariatu policji już nie bardzo. Do tego tytulowej szuflady w tej historii dziwnie mało. Może w kolejnym tomie będzie coś więcej na temat jej cudownych właściwości? Na szczęście dla tej lektury, mało które dziecko będzie tak dociekliwe jak ja i zamiast czepiać się tego, co tak naprawdę nie ma wpływu na fabułę tej historii, będzie zachwycało się jej niecodziennością i dynamiką, a jest ona na wysokim poziomie. Autorka napisała coś niebanalnego i zrobiła w to w naprawdę dobry sposób. To, jak oddała narrację rozgadanej, rzucającej na prawo i lewo szczegółami i od czasu do czasu zwracającej się bezpośrednio do czytelników Mai jest godne podziwu. Pani Krawczyk po raz kolejny pokazała, że posługuje się polszczyzną jak żadna inna pisarka literatury rozrywkowej i nie straszne jej jest nawet tworzenie dla dzieci. Pomysł i wykonanie podkreślają proste, stylizowane na wykonane przez dziesięciolatkę ilustracje Katarzyny Kołodziej, która sprawiła, że tę książkę nie tylko dobrze się czyta, ale i z ochotą przegląda. Mam nadzieję, że rodzice Mai pozostaną na Spitsbergen na tyle długo, bym mogła jeszcze poczytać o przygodach Bandy Badaczy i wygibasach Zumbeczek. „Maja i tajemnica szuflada”? Polecam!

Z Agnieszką Krawczyk miałam już przyjemność poznać się przy jej powieściach obyczajowych, nie ukrywam, że wszystkie skradły moje serce. A jak było z jej debiutem w literaturze dziecięcej? Równie dobrze. Historia rezolutnej Mai wyróżniała się tajemniczością, mądrym przesłaniem oraz godną pozazdroszczenia relacją z babcią.

Nasza 10-letnia bohaterka na czas wyjazdu rodziców za granicę spędza czas u babci. Irenka nie jest typową staruszką, to babcia współczesnych czasów, więc Maja z ochotą zostaje w jej domu. Dziewczynka zamieszkuje w dawnym pokoju mamy, a kiedy odkrywa tam magiczną szufladę nic już nie będzie takie samo! Wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, Ekipą badaczy, rozwiązywać będzie wiele zagadek.

'Maja i tajemnicza szuflada' okazała się być nie tylko lekką i przyjemną książką dla dzieci. To mądra historia o wspaniałej więzi między babcią a wnuczką, sile przyjaźni i współpracy oraz wartości czasu - niekiedy potrzebujemy chwilę zwolnić i czerpać z życia.

Nasza 10-letnia bohaterka na czas wyjazdu rodziców...

Maja i tajemnicza szuflada" Agnieszki Krawczyk to doskonała książkowa propozycja dedykowana dzieciom w wieku wczesnoszkolnym. Zapewniam, że wielu dorosłym czytelnikom także przypadnie do gustu.
Główną bohaterkę poznajemy w momencie wielkich zmian w jej dotychczasowym życiu. Maja na jakiś czas musi zamieszkać z babcią. Rodzice, którzy są naukowcami, wyjeżdżają na Spitsbergen, by prowadzić badania. Dziewczynka nie rozpacza nad rozłąką. Bardzo kocha swoją babcię i lubi spędzać czas w jej towarzystwie. Babcia Irenka to prawdziwy wulkan energii! Dziewczynka zajmuje dawny pokój swojej mamy, z pięknym widokiem na zachwycający ogród. Poznaje sąsiadów, zawiera pierwsze przyjaźnie i odkrywa tajemniczą szufladę starego biurka. Tymczasem z babcinego domu znika zegar. Szybko okazuje się, że zegary giną także innym mieszkańcom. Maja, wraz z nowymi znajomymi, postanawia przyjrzeć się bliżej tej sprawie.
Książka przepełniona niespodziewanymi zdarzeniami, uczy szacunku i empatii. Autorka przełamuje pewien stereotyp dotyczący różnic międzypokoleniowych. Przykład Mai i babci Irenki pokazuje, że starsze pokolenie może dobrze opiekować się tym dużo młodszym, świetnie się przy tym dogadując.
Z książki płynie również bardzo ważna lekcja "... dla własnego dobra trzeba trochę zwolnić. Bo inaczej nie ma się nawet chwilki, żeby cieszyć się życiem."
Lektura przyjemna i bardzo tajemnicza. Polecamy i czekamy na więcej!

Agnieszka Krawczyk znana jest z powieści obyczajowych. Tutaj debiutuje jako autorka książki dla dzieci.

Maja ma 10 lat. Kiedy jej rodzice wyjeżdżają na Spitsbergen robić badania naukowe, dziewczynka trafia pod opiekę babci. Pomieszkuje w dawnym pokoju swojej mamy, w którym odkrywa tajemniczą szufladę. Maja wcale się nie nudzi. Poznaje nowych przyjaciół, wraz z którymi rozwiązuje zagadkę znikających zegarów.

Ta książka ma wiele zalet. Między nimi przedstawia dzieciom jak ważna jest współpraca, pomaga poznawać nowe słowa. Dzięki różnorodnym postaciom książka nie jest nudna. Pokazuje, że babcie wcale nie muszą siedzieć w fotelu i robić na drutach. Mogą tańczyć zumbę, robić witraże, a przy nich wnuki odkrywają nowy świat. Oprócz tego, że czytało ją się świetnie, to dodatkowym plusem jest zagadka detektywistyczna. Chętnie przeczytam coś jeszcze dla małych czytelników spod pióra pani Agnieszki.

Książka "Maja i tajemnicza szuflada" to chyba jest pierwsza książka autorstwa Agnieszki Krawczyk jaką przeczytałam i muszę Wam powiedzieć, że jestem zdecydowanie na tak. Bardzo lekki styl pisania, intrygująca fabuła i cała masa przygód, które zaciekawią zarówno młodszych jak i starszych czytelników.

Książkę czytałam córce na dobranoc codziennie, a teraz, już po skończeniu lektury przeze mnie, moja córka sama wzięła w ręce tą powieść i czyta od nowa. Chyba nie ma lepszej oceny jak to, że dziecku tak się podobała, że mimo iż dopiero co skończyła przygodę z tą książką, to bierze się za nią od nowa.

Styl pisania jest zdecydowanie przyjemny do czytania przez dorosłych, ale także bardzo przystępny dzieciom. Natomiast fabuła, to morze przygód naszej bohaterki i jej paczki przyjaciół.

My z Anetką zdecydowanie nie możemy doczekać się dalszych losów Mai i czekamy z niecierpliowścią.

Polecamy serdecznie.

Książkę czytałam córce na dobranoc codziennie, a teraz, już po skończeniu...

“Każdy może mieć marzenia i chcieć coś zmienić w swoim życiu. Nie należy tylko wciąż się spieszyć i gnać naprzód, bo w takim pośpiechu można zgubić coś ważnego”

Maja ma dziesięć lat i musi zamieszkać u babci Irenki, bo jej rodzice wyjechali prowadzić badania naukowe na Spitsbergenie. Babcia dziewczynki nie tylko pysznie gotuje ale również uczestniczy w Klubie Aktywnego Seniora. Maja zamieszkuje dawny pokój swojej mamy. Odkrywa tam magiczną szufladę, która znajduje się w biurku. Dziewczynka znajduje też nowych przyjaciół, z którymi musi rozwiązać zagadkę znikających zegarów.

“Maja i tajemnicza szuflada” to ciepła historia, która przeniosła mnie w wakacyjne klimaty. Autorka tą historią pokazuje nam jak ważny jest czas, który poświęcamy rodzinie i przyjaciołom. Historia Mai jest posiada przepiękne ilustracje wykonane przez Katarzynę Kołodziej.

Świetna detektywistyczna książka dla dzieci!

Tajemnicze znikanie zegarów staje się coraz bardziej podejrzane. Czy paczka przyjaciół zdoła odkryć kto za tym stoi? Czy uda im się odnaleźć wszystkie zegary?

10 - letnia Maja mieszka tymczasowo u swojej babci. Jej rodzice musieli wyjechać na badania naukowe do Spitsbergen. Maja oczywiście w tym czasie się nie nudzi! Razem z przyjaciółmi ma do wykonania pewne zadanie.

Bardzo ciekawa detektywistyczna historia z przygodą i wyrazistą bohaterką, która jest jak wulkan energii 🔥. Pokazuje jak dzieci poskramiają konflikty i jak wspólnie ze sobą współpracują. Niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie, za którym kryje się dostrzeganie ważnych rzeczy i wartości w naszym życiowym biegu ⏱️.

"Maja i tajemnicza szuflada" będzie świetna do wspólnego czytania z dzieckiem na jesienne wieczory. Jedyne czego mi tutaj brakuje, to większej ilości obrazków.

Dla 10 latków, ale i dla nieco młodszych dzieci będzie miłą lekturą 😊. Polecam!

Świetna detektywistyczna książka dla dzieci!

• Dla dzieci
  • Przeczytane 2022
  • Idealna na prezent
  • Od Wydawnictw/Autorów

Dodaj cytat z książki Maja i tajemnicza szuflada