Cynamonowe gwiazdy

Okładka książki Cynamonowe gwiazdy Małgorzata Starosta Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Cynamonowe gwiazdy
Małgorzata Starosta Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Mięta
2022-09-28
2022-09-28

Wyróżniona opinia i

Cynamonowe gwiazdy

przeczytanych książek 306 napisanych opinii 156

"Cynamonowe gwiazdy", już sam tytuł przyciągnął mnie do lektury. Każdy tutaj recenzujący książkę napisał że miał inne wyobrażenie o cynamonowości w książce. Ja też oczami duszy widziałam drożdżowe ciasto z rodzynkami, wanilią i cynamonem, to nie tak. Choć oczywiście książka pachnie Cynamonem. Jest to lekka opowieść o miłości, przyjaźni, o marzeniach, wydarzeniach które nigdy nie są oczywiste ale i relacjach które czasami są trudne a czasami całkiem lekkie.
To idealna powieść na popołudnie i wieczór przy szklance dobrej herbaty. Dowiecie się szybko o co z tym cynamonem chodzi. Polecam.

Jak na polską książka, jestem bardzo pozytywnie zaskoczona językiem. Historia ciekawe poprowadzona, jednak zakończenie trochę średnie.

Zmylił mnie tytuł i okładka. Sięgnęłam po tę książkę ponieważ byłam pewna, że to będzie coś w klimacie jesiennym lub świątecznym. Okazało się, że byłam w błędzie. Niemniej jednak jest to pozycja lekka i przyjemna, do czytania kiedy chcemy czegoś, co nas nie przytłoczy.
Fakt, że poruszone zostały tutaj też trudne, smutne tematy, ale wszystko jest podane w lekkiej i przyjemnej formie.
Mimo wszystko jestem trochę zawiedziona. Może gdybym znalazła tutaj coś, co wyjątkowo złapało by mnie za serce. Tak się jednak nie stało. Uważam, że książka jest w porządku, ale we mnie nie wywołała jakichś większych emocji.

Tytuł książki mnie zmylił. Myślałam, że przeczytam uroczą historię w klimacie świąt a zderzyłam się z historią budzącą silne emocje i wywołującą łzy. Początek niczego takiego nie zapowiadał, jednak już po pewnym czasie zaczynamy dostrzegać, że nie jest to tylko historia o romansie a opowieść o relacjach rodzinnych, problemach i o miłości w różnych odsłonach. Książka składnia do refleksji i wywołuje spore emocje. Niemniej główna bohaterka, mimo, że wzbudziła moją sympatię, czasem zachowuje się niedojrzale co potrafi zirytować. Ponadto nie przemawia do mnie pomysł na zakończenie, którego sensu nie zrozumiałam do końca.

Tytuł książki spowodował, że spodziewałam się książki w świątecznym klimacie. Nic z tego!
Otrzymujemy wielowątkową książkę, której akcja częściowo toczy się na Teneryfie - po przeczytaniu całości nie rozumiem po co?
Odnoszę wrażenie, że autorka chcąc tym ubarwić fabułę, spowodowała nagromadzenie zdarzeń, które w efekcie zatarły główny przekaz, który miał towarzyszyć tej książce.
Generalnie wszystko jest poprawne, bohaterowie różni, lekkie, przyjemne pióro autorki.

Fajnie się rozerwać przy dość humorystyczne książce między kolejnymi czytanymi kryminałami.

Ckliwa, infantylna historyjka. Tylko babcia i jej postać ratują jak dla mnie tą opowieść

Fabuła nudna i oczywista, zwyczajny romans. Wkradły się drobne nieścisłości i gwałtowne ucięcie fabuły, jakby ktoś wyrwał kilka kartek, żeby budować tajemnice, która była zbędna i w niewłaściwym miejscu. Na końcu autorka twierdzi, że książka jest o emocjach, ale ja ich nie czułam.

Z ciężkim sercem daję taką ocenę, gdyż sam pomysł na fabułę był ciekawy... niestety wykonanie było tragiczne :< To było moje pierwsze spotkanie z autorką i niestety się zawiodłam. Mogła być piękna historia, a wyszło chaotycznie i tylko denerwowałam się, że tracę czas. Istotne rzeczy w tej książce były źle przedstawione. Autorka robiła przy tym otoczkę tajemniczości, niestety urywając często w bardzo istotnych momentach. Co mi się najbardziej podobało? Końcówka książki, która jakby wskoczyła na odpowiedni tor i naprawdę szkoda, że cała książka nie była tak poprowadzona, przez co miałam wrażenie, że była niedopracowana i pisana na kolanie, nad czym naprawdę ubolewam.
Niestety nie mogę polecić tej książki, mimo że miała prezentować naprawdę cudowny pomysł.

Moje jesienne oczekiwania brutalnie zderzyły się z rzeczywistością :) Po tytule i okładce wnioskowałam, że przywita mnie iście jesienny klimat z pyszną herbatą, cynamonem i goździkami w roli głównej, a tymczasem autorka przeniosła nas na upalną Teneryfę! Cóż, jest przynajmniej pani Cynamon :)

Nie żeby to było złe, broń Boże. Wręcz przeciwnie! Przyjemnie było czytać o takich rzeczach, gdy za oknem deszcz i chłodek.

Dominika zwalnia się w pracy z korporacji. Do tego ze Stanów Zjednoczonych przylatuje jej matka, z którą kobieta nie ma dobrych stosunków. W międzyczasie Dominika dostaje list potwierdzający przyjęcie na kurs dla pisarzy na Teneryfie, lecz nie ma jak za niego zapłacić, wszak nie ma pracy. Matka, chcąc odkupić chociaż odrobinę swoje winy, sponsoruje córce kurs i wysyła ją w tropiki. Tam kobiecie objawia się Patryk, z którym już dwukrotnie przecięły się jej ścieżki. Wyprawa na Teneryfę jeszcze bardziej pogłębia stosunki pomiędzy tą dwójką.

W historii jest bardzo dużo bohaterów, wątków i zdarzeń. Jest pisana bardzo swobodnym językiem i nie jest to typowe romansidło z szablonowym happy endem. Jest za to dużo humoru. Książki słuchałam w formie audiobooka i na ogromny plus również głos lektorki. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z historią Dominiki, ale przyznam, że już trochę zaciera mi się w pamięci, choć rozstałam się z nią dość niedawno. Pomimo tego z pewnością sięgnę jeszcze po jakąś książkę Małgorzaty Starosty :)

(recenzja nie jest współpracą reklamową)

Nie żeby to było złe, broń Boże. Wręcz przeciwnie! Przyjemnie było czytać o...

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022