Wojownicy. Omen Gwiazd #6: Ostatnia Nadzieja

Okładka książki Wojownicy. Omen Gwiazd #6: Ostatnia Nadzieja Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Omen Gwiazd #6: Ostatnia Nadzieja
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 24) Seria: Omen gwiazd fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 24)
2012-04-03
9788382031652
Dorota Lachowicz

Streszczając, książka pięknie napisana, szczególnie spodobał mi się cytat:
''Jedyna prawdziwe granice istnieją pomiędzy dniem a nocą, życiem a śmiercią, nadzieją a stratą''

Streszczając, książka pięknie napisana, szczególnie spodobał mi się cytat:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatnia nadzieja to chyba najlepsza książka od czasów pierwszego cyklu. Emocje podczas jej czytania były ogromne i ani na moment nie chciałam jej odkładać. Akcja toczyła się przez całą książkę i nie było chwili wytchnienia. Bardzo intensywna książka, ale to w końcu finał omenu gwiazd. Nie mam żadnych uwag, gorąco polecam! <3

po przeczytaniu tego tomu jest we mnie tyle emocji, że nie wiem, co napisać, najchętniej zamiast recenzji napisałabym po prostu "bo tak" i poszła czytać spojlery do następnych serii... :)
Bardzo długo czekałam, aż ta książka będzie dostępna w Polsce. Miałam co do niej ogromne oczekiwania i... nie zawiodłam się. Co prawda myślałam, że Wielka Bitwa będzie wyglądać zupełnie inaczej, jednak jej przebieg mnie pozytywnie zaskoczył. Radość sprawiły mi również smaczki w postaci nawiązania do poprzednich serii, dawnych związków i problemów oraz pewna forma "powrotu" starych bohaterów - chociaż tylko na krótką chwilę. Ten tom na pewno pozostanie jednym z moich ulubionych i na pewno nie zakończę na nim czytania "Wojowników" <333

Zdecydowanie najlepsza książka z tej serii wyśmienicie się ją czyta. Dobra jakość ale szkoda że bez rysunków bo lepiej bo to było wyglądało. Polecam ją przeczytać.Zapiera dech piersiach. Zdecydowanie najlepsza część.

A więc teraz koty z MP nie dość, że mogą ginąć po śmierci (K Gwiazdy tak samo. Idiotyczne!),to teraz spokojnie mogą zrobić kilka kroków, aby z ich terytoriów dostać się na terytoria klanów (Idiotyczne!). Za chwilę koty z mrocznej puszczy nauczą się przejmować ciała żyjących kotów. Hmmm, jakbym to już gdzieś słyszał.... a no tak. #Tak_będzie (Beznadzieja!)

Dlaczego te cholerne umarłe koty nie mają sprecyzowanych zasad tego, co mogą robić a czego nie. Tylko z każdą nową książką dostają nowe moce i możliwości.

Lwi Płomień pierwszy raz dowiaduje się, że Sójcze Pióro nie jest ślepy w snach i to w dodatku, że wie, jak Lwi wygląda. Nie został ten wątek w żaden sposób rozbudowany. Dwa zdania, koniec. Wielka szkoda, byłoby to bardzo ciekawe.

Klan Gwiazdy udowadnia, że są zwykłymi kotami, które mają te same podziały co klany na ziemi. Czyli coś, co Sójcze od dawna mówił. Dziwne, że w ogóle nie zaczęły tam ze sobą walczyć i się zabijać. Bo jak wiemy, po śmierci można umrzeć jeszcze drugi raz, ale już na zawsze. (Idiotyczne!) Albo kto wie, może istnieje Klan Gwiazdy Gwiazdy gdzie trafiają umarłe koty z Klanu Gwiazdy. Nie zdziwiłbym się po tym, co Erinki robią.

Rodzina trójki, czy raczej czwórki, dowiaduje się o przepowiedni. W KOŃCU TE KOTY ZE SOBĄ ROZMAWIAJĄ.

Ognista Gwiazda był czwartym kotem z przepowiedni. To było zaskoczeniem. Nie przeszło mi nawet przez myśl, że to on. Byłem do końca przekonany, że to Ostrokrzewiasta. I szczerze... równie dobrze mógł wcale nie być tym wybranym. Nic by to nie zmieniło.

Obłoczny Ogon na właśnie oczy przekonał się, że Klan Gwiazdy istnieje. Walka z nieżyjącym kotem jest jednym ze sposobów na uwierzenie. Ciekawe jak to się rozwinie. (Pewnie nijak).

Również ciekawe co na to wszystko powie Ćmie Skrzydło. Która przecież nie wierzy w klan Gwiazdy. A teraz miała dowody przed swoimi oczami które biegają i mówią i w ogóle wszystko. Ciekawe.

Brakuje mi Kruczej łapy w tych tomach. Szkoda, że z dwójki przyjaciół Ognistego tylko Szara Pręga jest z nim i walczy u jego boku. (Z tego, co wiem, to zginął w tym samym czasie co Ognisty).

Nie widzę większego sensu we współpracy między klanami, w której do każdego z klanów zostają wysłane po trzy koty z każdego innego klanu. O ile jak najbardziej powinni współpracować ze sobą, tak to akurat nie ma dla mnie sensu. Raczej koty z własnego terytorium wiedzą lepiej jak na nim walczyć. Jedynie mogliby być posłańcy proszący o posiłki czy coś w tym rodzaju. Także to trochę zrobione na siłę, aby koty współpracowały. Wolałbym, aby to wyglądało jakoś bardziej sensownie. Może na przykład zrobienie jednego wielkiego obozu na wysepce spotkań i przyprowadzenie tam wszystkich kotów i obrona tego miejsca.

A co do współpracy. Trochę za szybko przywódcy godzą się na wspólne działanie. Dopiero co wszyscy byli podzieleni i wrogo nastawieni do każdego a tu nagle zaczynają współpracę. Chociaż z drugiej strony ich medycy im to 'rozkazują', co prawda, to jednak medycy którzy są autorytetem.

Kolejna rzecz. Koty z MP powinny zaatakować każdy obóz oddzielnie, a nie wszystkie jednoczenie. Przez swoją głupotę przegrały.

Jak każdy doskonale się domyśla ta ogromna wspólna bitwa, jak i przyjaźnie międzyklanowe są tylko chwilowe. Za chwile znów pewnie wszystko będzie po staremu i klany będą siebie bardziej lub mniej nienawidzić. Nigdy nie nauczą się, że razem mogą więcej. Albo szybko o tym zapomną. I potem kolejne tomy będą tym samym, gdzie Klan Cienia jak zawsze atakuje Pioruna itd. Tak nie powinno być i mam ogromną nadzieję, że nie będzie, że się to zmieni. Bo mam dość tej do bólu schematyczności, a te wydarzenia były na tyle wpływowe, że powinny coś zmienić w tych kotach.

Ale co ja się oszukuję. Nigdy coś takiego się nie stanie. Tak samo, jak wielka wędrówka nic nie zmieniła.

Starożytne koty pomogły klanom w walce. I KLAN GWIAZDY TEŻ. W końcu klan Gwiazdy w realny sposób pomógł klanom i nie był bezużyteczny jak zawsze! Dobrze nam znane postacie, które już od dawna nie żyły, walczyły ramię w ramię ze swoim klanem, pokonując wroga. (Co nie jest bez wad, bo to udowadnia, że śmierć nie jest niczym istotnym. I równie dobrze można wrócić po śmierci do klanów i np. kogoś zabić). W końcu też pierwszy raz koty Klanu widziały na własne oczy umarłych towarzyszy z Gwiazdy. Bo przecież nigdy "normalne" koty nie widziały swoich pobratymców z KG.

Dużo z bohaterów ginie i to wcale nie tych mało znaczących. Giną ci którzy byli ważni w poprzednich cyklach, ale i nie tylko. Najbardziej mi szkoda Nakrapianego Liścia. Zniknęła na zawsze. (Co jest idiotyczne!) Nie będzie już czekać na Ognistego w Klanie Gwiazdy. Zawsze o niego dbała i pomagała mu w potrzebie. Teraz będzie w KGG.

Śmierć Złamanej Gwiazdy była beznadziejna! Deus ex machina. Tragedia, jak takie coś mogło zostać napisane.

Po tym tomie funkcjonowanie klanów powinno się zmienić. Na własne oczy widziały swoich pobratymców, przyjaciół, partnerów z Gwiazdy walczących ramię w ramię ze złem. Koty nie powinny wątpić w istnienie Gwiazdy. Tak samo jak relacja czterech klanów powinna ulec zmianie. Nie powinni rywalizować ze sobą. A wspólnie działać i pomagać sobie nawzajem w potrzebie. (Co nigdy się nie stanie).

Zakończenie książki, te kilka ostatnich stron, było piękne. Pożegnaliśmy Ognistą Gwiazdę. Teraz już jest w Klanie Gwiazdy. Szkoda. (Ale hej, przecież zawsze może wrócić i znów przewodzić klanem, przecież może tak zrobić, Erinki to umożliwiły, więc dlaczego nie?).

Jak się okazuje "Tylko ogień uratuje nasz klan" jest wciąż ciągnięte.

Niestety jego śmierć była bardzo idiotyczna w taki sposób jaki została pokazana. Już bym wolał, aby Tygrysie go zabił, a potem on sam został zabity przez Lwiego Płomienia. Bo pokazanie tego, że stoi w sumie bez ran i zostaje zasłonięty dymem, a potem już leży martwy, jest tak bardzo idiotyczne.

Z wiki:
"Kiedy Kate została zapytana, dlaczego Ognista Gwiazda nie został po prostu zabity przez Tygrysią Gwiazdę, autorka odpowiedziała, że nie mogła pozwolić, by "zło go zabiło", tylko miał zginąć z powodu "przeznaczenia itp."[67]."

No fajnie, spoko. Niech będzie, ale nie w taki sposób jaki to zrobiła.

Walka klanów z MP została za szybko rozegrana, była mało satysfakcjonująca. Powinno to zająć większą część książki niż to, co dostaliśmy. (W końcu od trzeciego cyklu te koty z MP przygotowywały się do starcia). Walka z Tygrysim również była mało satysfakcjonująca. Nie licząc tego co pisałem wyżej.

Mianowanie Wiewiórczego Lotu zastępcą przez Jeżynowego było głupie. Zrobił to tylko dlatego, aby pokazać, że jej wybaczył. Nie widzę, aby to akurat ona na to zasługiwała. I nie dlatego że za kłamstwa itd. A po prostu były lepsze koty na to miejsce.

Niestety wydawnictwo doi $$$ z serii, ile się da. Sprawiając, że cykl 6 i 7 są złe. Dlatego oto nastał koniec znanej nam serii Wojowników i niech tak pozostanie. 8 sezon GoT jest najlepszą nauczką.

Omen Gwiazd okazał się najsłabszym cyklem z dotychczasowych.

Czy ten ostatni tom jest godnym zakończeniem (i pożegnaniem) 24 książek w których śledziliśmy poczynania kilku pokoleń kotów, z czego część z nich pokochaliśmy? Nie. Mogło to zostać dużo lepiej zrobione.

Dlaczego te...

Chciałabym dać tej książce milion gwiazd na które zdecydowanie zasłużyła. Milion gwiazd takich jak Ognista Gwiazda. Czytam te serię od ponad 2 lat. I jestem tak strasznie wdzięczna mojej koleżance która kupiła i Ucieczkę w Dzicz na urodziny. Nie jestem wstanie opisać jak strasznie kocham te książkę. Ale wierzę że zrozumiecie. Płakałam przez prawie pół książki. A i tak uważam że ta książka zasłużyła na więcej moich łez. A więc jeśli jesteś czytelnikiem który nie czytał jeszcze Ucieczkę w Dzicz to idź i to zrób po warto. Podziękujesz później. A jeśli kochasz te serię tak jak ja to przyjmij mój uśmiech wsparcia po skończeniu tego cudu.

Świetna, wspaniała, wzruszająca.
Bardzo polecam!

Świetna, wspaniała, wzruszająca.
Bardzo polecam!

Tłumaczę tą powieść na
Zapraszam wszystkich serdecznie,ciekawa książka,z tchnieniem tajemnicy...

Tłumaczę tą powieść na
Zapraszam wszystkich serdecznie,ciekawa książka,z tchnieniem tajemnicy...

Ostatni tom. Mam tyle do powiedzenia a jednocześnie brak mi słów. To był rewelacyjny tom. Rozwiązana tajemnica, wzruszające pojednanie i pożegnania, ta końcówka...! Nie raz byłam wzruszona do łez. Naprawdę polecam!

• Wojownicy
  • Książki