Maja tom 1 Czekoladowe Rendez-Vous

Okładka książki Maja tom 1 Czekoladowe Rendez-Vous Ewa Anna Sosnowska
Okładka książki Maja tom 1 Czekoladowe Rendez-Vous
Ewa Anna Sosnowska Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Maja (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Maja (tom 1)
Czekoladowe Rendez-Vous
Self Publishing
2002-04-27
2002-04-27

"Czekoladowe Rendez-Vous" to lekka historia o Mai i Robercie, którzy choć nie widzą poza sobą świata to jednak nie zapominają o swoich przyjaciołach. Co prawda chwilami jest trochę za słodko, ale biorąc pod uwagę, ze to początek ich związku da się to wytrzymać. Z przyjemnością wrócę to tej książki i z ciekawością sięgnę po kolejne części, by poznać dalsze losy Mai i Roberta oraz pozostałych postaci.

RECENZJA PATRONACKA
Któż z nas nie uwielbia delektować się czekoladą? Nie znam nikogo takiego, kto by chociaż raz w życiu jej nie skosztował. Cudowna słodycz, jedwabista konsystencja pobudza endorfiny szczęścia i człowiek od razu lepiej się czuje.

Autorka w swej reedycji i poszerzonej książce zaprasza nas na ucztę nie podniebienia, ale umysłu. Wielowątkowa historia przedstawiona w tej pozycji nie jest może i wstrząsająca z nieprzewidywalnymi zwrotami akcji, ale niezwykle ciepła, lekka oraz słodka. Może niektórym czytelnikom wydawać się nieco bajkowa i zbyt idealna, jednak dla mnie jest bardzo naturalna oraz życiowa.

Majka i Robert po raz pierwszy spotykają się na targach czekolady. Wystarczyło jedno niewinne spojrzenie, by w ich sercach coś się zrodziło. Kolejne spotkania utwierdziło ich, że łączy ich wiele, a razem są w stanie pokonać wszelkie codzienne problemy i zaznać wiele szczęśliwych chwil.

Ja już dawno nie czytałam tak spokojnej, przyjemnej w odbiorze powieści, która pozwoliła mi się wyciszyć i miło spędzić wieczór. Prosty i przystępny język jakim posługuje się pani Ewa oraz przezabawne dialogi, pozwoliły mi pochłonąć lekturę w ekspresowym tempie.

Postaci w tej książce jest wiele i trzeba dobrze się skupić na czytaniu, by się nie pogubić. Główna bohaterka trochę mnie irytowała swoją naiwnością, ale tłumaczę to sobie jej młodym wiekiem. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie dojrzeje i zagości w moim sercu. Co do Roberta to jest to wzór idealnego faceta, o którym marzy każda kobieta. Tyle w nim cierpliwości i miłości do Majki.

Przyjemnie czytać o tak zgranej parze, udanym związku i powodzeniu w każdej dziedzinie ich życia. Jednak odrobinę brakowało mi tu jakiegoś kryzysu, załamania czy dramatyzmu. Wiem, że ta pozycja powstała na pokrzepienie serc i wlanie w nie nadziei, że czasem życie przebiega w iście bajkowym stylu. Jednak przez wylewającą się z każdej strony słodycz, niektórzy odbiorcy tej historii mogą poczuć się trochę przytłoczeni.

Mnie osobiście przypadła do gustu lektura i gorąco zachęcam was do sięgnięcia po nią. Przeczytajcie, poznajcie perypetie życiowe postaci i wyróbcie sobie sami zdanie. Polecam.

RECENZJA PATRONACKA

Witajcie kochani. Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Bo ja zdecydowanie tak!
Dziś będzie czekoladowo i słodko, ponieważ przychodzę do Was z recenzją książki Ewy Anny Sosnowskiej ,, Czekoladowe Rendez- Vous”, którą miałam zaszczyt objąć patronatem medialnym.

Znajdziemy tutaj historię pięknej miłości, o której każdy marzy. Właśnie takie szczęście odnaleźli Maja i Robert, głównie bohaterowie powieści. A wszystko zaczęło się od przypadkowego spotkania na Targach Czekolady. Po dwóch miesiącach los łączy ich drogi ponownie w momencie, gdy Maja postanawia wejść do kafejki. Szybko okazuje się, że właścicielem lokalu jest Robert. Bohaterowie ewidentnie mają się ku sobie, dzięki czemu zaczynają spotykać się częściej. Co z tego wyniknie? O tym przekonacie się sięgając po serię ,,Maja”!

Cóż za znakomita miłosna aura. Aż przywołała miłe wspomnienia związane z moją relacją z mężem. Autorka ma bardzo lekkie pióro dzięki czemu powieść bardzo mnie wciągnęła. Bardzo ciekawie wykreowani bohaterowie . Bardzo wczułam w losy głównych bohaterów. Przyjemnie spędziłam czas na lekturze tej książki. Polecam! Dziękuję również autorce za zaufanie oraz możliwości objęcia powieści patronatem medialnym.

Recenzja Patronacka ,, Czekoladowe randez-vous " @EwaAnnaSosnowska

Na dzisiejszy wieczór przygotowałam dla opinię książki, którą objęłam Patronatem Medialnym i był to dla mnie ogromny zaszczyt. Zaszczyt, czyli móc przeczytać książkę, gdzie rolę główną gra Maja i Robert oraz kawiarnia, będąca głównym miejscem, gdzie rozgrywa się fabuła powyższej książki.
Książki, w której Mają, uczestnicząc w targach czekolady spotyka pewnego mężczyznę o imieniu Robert, którego później dostrzega przypadkowo w pewnej kawiarni o nawiązuje się między nimi więź.
Biorąc książkę pod swoje skrzydła, czytam opis i zastanawiam czy warto sięgnąć po daną książkę, czy też nie. U mnie pierwszym wskaźnikiem, który pomógł mi zdecydować się na tę książkę, był tytuł związany z jednym z ulubionych moich napoi, czyli kawa oraz słodyczy w postaci czekolady. Uwielbiam czytać książki, gdzie tłem do fabuły książki jest jedzenie, picie, a przede wszystkim delektowanie się i degustacja.
Oprócz tego intrygujące było spotkanie głównych bohaterów i szybkie tempo ich związku, podobne do tego jakie przeżyłam 13 lat. To był najpiękniejszy okres i podobnie wygląda opisany w tej książce.
Książce, która jest napisana lekkim stylem, w której jest dużo dialogów, dzięki czemu książkę się czyta bardzo szybko i chłonie wszystkimi zmysłami, chcąc wejść w świat bohaterów i móc spożywać posiłki przygotowywane przez bohaterów książki.
Reasumując, jeśli lubicie lekkie, zwiewne powieści, o miłości dwojga osób nie tylko do siebie, ale też do pracy, która sprawia im ogromną przyjemność to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Książkę, która pozwoli wam wejść w świat kawiarni u Roberta i tym samym zasmakujcie się w kawie i ciachu z prawdziwego zdarzenia oraz poczujcie atmosferę, jaka w niej panuje oraz przyjrzyjcie, jak rozwija się związek ludzi, którzy przypadkowo się spotykają.

Recenzja Patronacka ,, Czekoladowe randez-vous " @EwaAnnaSosnowska

Książki, w której...

🍫🍫🍫RECENZJA PATRONACKA🍫🍫🍫
Tytuł: „Czekoladowe Rendez- Vous”
Autor: Ewa Sosnowska strona autorska
#dobrywieczór w #instasunday!
Czy mamy wśród naszych obserwatorów wielbicieli czekolady? Zdania zdrowo booKKniętych dziewczyn na jej temat są podzielone. Magda preferuje czekoladę białą, ale nie pogardzi też mleczną z masą jogurtową, połączoną z płatkami lub owocami, czyli wersją na bogato 😃 Z Kolei Sandra nie przepada za czekoladą, a dokładniej za jej tabliczkową konsystencją. Jeżeli jednak sięga po budyń czy lody, to zawsze wybierze smak czekoladowy … Ot taka fanaberia 😃 Ale dość o słodyczach, w końcu nie prowadzimy bloga kulinarnego, czy cukierniczego. Dzisiaj, jak na długi weekend przystało , zaprezentujemy niezwykle przyjemną i słodką historię z nietuczącą i nieidącą w boki czekoladą w tle …
Główną bohaterkę, Maję, poznajemy w momencie wizyty na targach czekolady. Ale to nie słodkie produkty zwracają jej uwagę, tylko elektryzujące spojrzenie pary błękitnych oczu … Niestety nawiązanie kontaktu wzrokowego, a tym bardziej otaksowanie właściciela tych zniewalających patrzałek, krzyżuje pewien niefortunny upadek … Podjęte naprędce poszukiwania błękitnookiego wśród tłumów odwiedzających, nie przyniosły żadnego rezultatu.
Jak wielkie okazuje się zdziwienie Mai, kiedy dwa miesiące po feralnych targach, udając się do przypadkowej kafejki za potrzebą, zza baru spogląda na nią ta sama para niebieskich oczu, która wywarła na niej tak piorunujące wrażenie. Właścicielem urzekającego spojrzenia okazuje się Robert, który postanawia nie próżnować i zaprosić kobietę na randkę, a potem kolejną i kolejną … Ich spotkania upływają w przyjemnej, przepełnionej aromatem czekolady atmosferze. Czy Robert trafi przez żołądek do serca Mai? Czy można zakochać się bez pamięci od pierwszego wejrzenia?
Ewa Anna Sosnowska zaprasza #czytelnik na słodkie #czekoladowerendezvous z książką. Czarujący aromat czekolady, słodycz czystej miłości, lekkość pióra, brak przesadnej brutalności i stopniowo rozwijająca się akcja, gwarantują niesamowite odprężenie. Z czekoladą, będącą jednym z motywów tej historii, bywa jak z życiem (zarówno naszym, jak i bohaterów) – nie da się w pełni poczuć jego słodkiego smaku, gdyby nie odrobina goryczy, którą czasem po prostu trzeba doświadczyć. Ta gorycz też się pojawia w powieści, ale nie jest ona przerysowana. Krótko mówiąc: polecamy, jako lekką i przyjemną lekturę na zbliżające się wielkimi krokami lato!
Dziękujemy Autorce za zaufanie, możliwość objęcia tej historii patronatem medialnym i przekazanie egzemplarza do recenzji. To była czekoladowa przyjemność, w której mieści się wszystko, czego Zdrowo Bookknięte potrzebują najbardziej, a więc pogodny nastrój, kawałek serca❤ i szczery uśmiech 😁.

🍫🍫🍫RECENZJA PATRONACKA🍫🍫🍫
Tytuł: „Czekoladowe Rendez- Vous”
Autor: Ewa Sosnowska strona autorska
#dobrywieczór w #instasunday!

Majka poznaje Roberta na targach czekolady. I już się wydaje, że nic z tego nie będzie, że stracili się z oczu na dobre, kiedy przewrotny los daje im jeszcze jedną szansę na nawiązanie znajomości. Od tego momentu życie obojga nabiera tempa i rumieńców.
„Czekoladowe rendez-vous” to książka, która wciąga od pierwszych stron. Dynamiczna akcja, zaskakujące pomysły autorki, żywe dialogi prowadzą czytelnika przez historię, zapewniając pełną gamę wrażeń. Idealna pozycja na zimowe wieczory, kiedy nie ma nic lepszego jak zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej czekolady, jak i na letnie popołudnia, leniwie spędzane na hamaku. Lekka, pełna ciepła i humoru historia daje wytchnienie od szarej codzienności. Bohaterowie dają się lubić i zaskakują na każdym kroku!
Polecam!

„Życie składa się ze smutnych i wesołych zdarzeń, nie może być zawsze dobrze.”

Zawsze uważałam, że w życiu nie ma przypadków. Jeżeli mamy spotkać kogoś na swojej drodze, to prędzej lub później to się stanie, tak jak miało to miejsce w przypadku bohaterki książki „Czekoladowe rendez-vous”.

Zanim wkroczymy w świat głównej bohaterki, najpierw możemy przeczytać kilka słów od autorki, która we wstępnym swoim słowie, zaznacza, że opisana przez nią historia zaczyna się w lutym 2008 roku w, jak to nazwała, „przebudowanym w jej głowie” Gdańsku, ale tak naprawdę nie ma to szczególnego znaczenia, gdyż i tak dopasowała poszczególne dzielnice i obiekty w sposób, który może odbiegać od rzeczywistych miejsc. Zastrzega więc, że miejsce akcji jest także fikcją literacką, tak jak i cała historia.

Pierwsze wydanie „Czekoladowego rendez-vous” miało miejsce w listopadzie 2016 roku i wówczas książka liczyła sobie tylko 166 stron, ale za to miała ładną okładkę. Ukazała się wtedy, jako samodzielna, osobna opowieść, która w zamierzeniu miała być jednorazowym epizodem. Jednak z czasem ta historia domagała się u autorki rozszerzenia, dlatego powstała druga wersja historii Mai i Roberta, dlatego nowe wydanie „Czekoladowego rendez-vous” jest trochę grubsze i zostało opatrzone informacją, że jest to tom pierwszy poświęcony Majce. Z tego względu obserwujemy wszystko z jej punktu widzenia w narracji pierwszoplanowej, więc znamy tylko jej wersje wydarzeń. Ja miałam możliwość przeczytania tej historii w wersji e-booka, ale jest też dostępna wersja papierowa.

Jest to niezbyt obszerne opowiadanie o miłości Roberta i Majki, którzy po raz pierwszy spotkali się na targach czekolady. Wówczas było to krótkie spojrzenie na siebie, bez kontynuacji. Dwa miesiące później los znowu ich stawia na swojej drodze, gdy Majka postanawia wejść do jednej z kafejek. Tak się akurat złożyło, że jej właścicielem jest mężczyzna o niebieskich oczach, który ją zauroczył na targach. Teraz oboje postanawiają skorzystać z szansy bliższego poznania się.

To moje drugie spotkanie z twórczością pani Ewy Sosnowskiej. Kilka miesięcy temu przeczytałam jej książkę pt.: „Ewa Carter, czyli żywe obrazy z kart kalendarzy”. Wówczas uderzyło mnie w jej stylu to, że wiele kwestii i wydarzeń poznajemy poprzez dialogi. W przypadku „Czekoladowego rendez-vous” jest podobnie, chociaż pojawiają się też teksty opisowe.

Właściwie trudno jest mi określić, o czym była ta książka, gdyż jej fabuła złożona została z kilkudziesięciu obrazków z życia bohaterów i rozwoju ich znajomości. Ta historia jest słodka niczym kubek czekolady, a nawet kilku kubków. Relacja między głównymi bohaterami jest zbyt idealna, bez zgrzytów, z ugrzecznionymi dialogami. Ona nawet nie irytuje się, gdy w pewnym momencie dowiaduje się o tym, że Robert zna kilka adresów klubów dla swingersów, a on z kolei bez oporów zgadza się, by Majka poszła na imprezę z koleżankami na plażę, gdzie są podrywane przez przypadkowych mężczyzn.

Fabuła przetacza się po różnych sposobach spędzania czasu z przyjaciółmi, randkami, rozmowami i właściwie nie ma w niej głównego motywu. Nie raz omawiane te same sytuacje, które miały miejsce wcześniej, albo nie wiadomo skąd pojawia się nagle jakaś osoba, chociażby były chłopak Majki, o którym wcześniej nie było mowy, lub dowiadujemy się o epizodzie, którego wcześniej nie było. Zabrakło mi w tym wszystkim odczucia emocji i bardziej dogłębnego wniknięcia w osobowość postaci. Sposób opowiadania bardziej przypomina mi relację z jakiegoś wydarzenia lub przedstawienie jakiejś scenki, ale zostało to okrojone z emocji. Jest trochę przegadana i zbyt idealna, a wszelkie problemy rozwiązują się same.

W sumie jest to lekka opowieść o dwojgu młodych ludziach, którzy od razu przypadają sobie do gustu i mkną przez różne sytuacje życiowe, prowadzące do wiadomego finału. Nie jest to historia zbyt dynamiczna, emocjonalna ani ociekająca zaskakującymi zwrotami akcji, ale mimo to stanowi miłą lekturę na jeden z jesiennych wieczorów. Z tego, co wiem, już jest tom II także poświęcony Majce, którego podtytuł nosi nazwę „W miłości siła”, więc dla zainteresowanych dalszymi jej losami, to z pewnością dobra wiadomość.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu Sztukater

„Życie składa się ze smutnych i wesołych zdarzeń, nie może być zawsze dobrze.”

Czy jest wśród was kto nie lubi czekolady?
Myślę, że nie, więc zapraszam do sięgnięcia po powieść, która z pewnością skradnie wasze serca.

"Czekoladowe Rendez - Vous" jest powieścią lekką, przyjemną w czytaniu, przsiąkniętą zapachem i smakiem czekolady.

Jej bohaterami są Maja i Robert którzy spotykają się na targach czekolady. Coś ich do siebie ciągnie i dopiero na drugim spotkaniu, zdają sobie sprawę, że może warto dać sobie szansę.
Czy się im uda ? Z pewnością tego nie dowiemy się w pierwszym tomie.

Autorka zaprasza nas do kawiarni, aby posmakować ciepłej czekolady. Ja już posmarowałam i chętnie wybiorę się znowu, gdy pojawi się drugi tom, na którego czekam z niecierpliwością.

Czy jest wśród was kto nie lubi czekolady?

Czekoladowe Rendez Vous autorstwa Ewy Sonowskiej to bardzo lekka, szybko czytająca się opowieść. Moim zdaniem sprawdziłaby się dla młodzieży szkolnej. Nie ma w niej wulgaryzmów, rozbudowanej akcji. Autorka w prosty sposób pokazuje prozę życia, codzienne wzloty i upadki bohaterów. Razem z nimi możemy przeżyć leśną przygodę, czy też poleżeć na plaży.
Głównymi bohaterami są Maja i Robert poznają się na Targach Czekolady, a los sprawia, że ich wzajemne drogi się łączą. Prowadzą wspólnie kawiarnię, dzięki czemu słodkości towarzyszą im każdego dnia. Ale czy aż tak słodkie jest ich życie? Tego dowiecie się czytając książkę.
Jeśli szukacie niewymajającej lektury, to myślę, że śmiało możecie sięgnąć po tę pozycję.

Głównymi bohaterami są...

Mnie się podobała. Polecam.

Mnie się podobała. Polecam.

• Patronat
  • Patronat medialny