Okładka książki Teija. Krótko i nieszczęśliwie Alexandra Claire
Okładka książki Teija. Krótko i nieszczęśliwie
Alexandra Claire Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Teija (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Teija (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2022-05-17
2022-05-17

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...

Maya po stracie najlepszej przyjaciółki,w wyniku zabójstwa ciągle żyje w niepewności,trudno jej uwierzyć, że ma tak wielkie oparcie w Jane swoim chłopaku .Zawsze musiała radzić sobie sama i wciąż otrzymuje tajemnicze wiadomości z pogróżkami od Teiji. Choć Jane zapewnia jej ochronę wiele złego ją spotyka.
Jakie losy spotkają dziewczynę?
Co jeszcze złego spotka May?
Do ostatnich stron książka trzyma w napięciu, nie wiadomo kim jest tajemnicza Teija,mimo wielu tropów wciąż nie wiem kim ona jest.
Maya zdradziła kilka tajemnic ze swojej przeszłości.
Z niecierpliwością czekam na kolejną część

Jakie losy spotkają dziewczynę?
Co jeszcze złego spotka May?
Do...

RECENZJA PATRONACKA
May stara się ułożyć sobie życie u boku Jase’a. Mężczyzna nalega, aby dziewczyna wraz ze swoim młodszym bratem się do niego wprowadziła i tak się dzieje, ale May nadal obawia się o życie swoje i swoich najbliższych. Zwłaszcza teraz jak zginęła jej przyjaciółka. Niestety pierwsze poznanie rodziców Jase’a nie kończy się zbyt dobrze. Jego ojciec myśli, że można każdego kupić tylko trzeba podać odpowiednią sumę. Jase wie, że uczucie, które połączyło go i May jest prawdziwe i akurat ta dziewczyna nie jest z nim dla jego ogromnej fortuny. Między mężczyznami dochodzi do ostrzejszej wymiany zdań. Matka Jase’a decyduje się odejść od męża. Jase, decyduje się zabrać May na krótki wyjazd, aby odpocząć od tego wszystkiego. Najważniejsze pytanie jakie sobie zadajemy pozostaje nadal bez odpowiedzi. Kim jest Teija? Czy May i Jase zaznają szczęścia?
W trakcie czytania w waszej głowie pojawi się tyle pytań. Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź podczas czytania.
Jak wiecie uwielbiam lekkie romanse i zazwyczaj staram się sięgać po nie i omijam inne gatunki. A w tej powieści nie ma tego, że zostaje się przytłoczonym wydarzeniami z powieści.
Tej powieści nie można odłożyć ani na sekundę. Książka wciąga od pierwszych stron i cały czas trzyma w napięciu.
Jeśli oczekujecie słodkiego romansu od tej powieści to jest szansa, że niestety nie spodoba się wam połączenie romansu z thrillerem. Powieść zmrozi wam krew w żyłach. Jak lubicie ryzykować to jest ogromna szansa, że powieść przypadnie wam do gustu pomimo braku dużej ilości serduszek i wyznawania sobie miłości co drugą stronę. Cała fabuła powieści jest owiana bardzo dużą tajemnicą. Powoli May otwiera się przed swoim chłopakiem i opowiada mu swoją historię. A wydarzenia, które poznajemy w powieści przerażają nas i sprawiają, że na ciele pojawia się gęsia skórka.
Książka jest napisana głównie z perspektywy May, ale również w bardzo niewielkiej części są rozdziały z perspektywy Jase’a. Rozdziały z ich perspektyw dają nam niewielkie spojrzenie na pewne wydarzenia ich oczami.
Styl Autorki jest fenomenalny. Od powieści nie można się oderwać ani na moment tylko przekłada się kartki z jeszcze większym zaciekawieniem i chęcią poznania co będzie dalej. Jeśli chodzi o zakończenie to z pewnością wbije was w fotel. Ja mogę wam już powiedzieć jedno, że sobie powtórzyłam pierwszy tom, aby być na świeżo. W tym miejscu gratuluje Alex świetnej powieści. Już nie mogę się doczekać kontynuacji. Jestem ciekawa czym nas jeszcze może Alex zaskoczyć w następnych cudownych powieściach. Mam nadzieje, że niedługo będzie już trzeci tom, bo ja muszę znać ciąg dalszy tej historii. Bardzo polecam!

RECENZJA PATRONACKA

Życie May zmienia się gwałtownie. Tajemniczy Teija wciąż nie przestaje jej przeładować, a dodatkowo morduje jej najlepszą przyjaciółkę. Dziewczyna musi mierzyć się z życiem w niebezpieczeństwie i ciągłym strachem. Z drugiej strony jest Jase, który mocno angażuje się w relację z May i robi wszystko, żeby ją ochronić. Jednak przeciwnik jest nieobliczalny i nieprzewidywalny. Teija pokazuje, że życie ludzkie nic nie jest warte.

May już od samego początku musi radzić sobie z trudnościami. Dziewczyna odkryła ciało swojej przyjaciółki, przeszłość i trauma stoją na drodze jej szczęścia u boku ukochanego mężczyzny, do tego Teija wciąż czyha na jej życie. May dosłownie musiała zrezygnować z normalnego życia, ale nie mogła się poddać, bo pod opieką miała swojego młodszego braciszka. Już od pierwszych stron czuć napięcie, autorka nie próżnuje i od początku serwuje czytelnikowi dużą dawkę emocji.

Dziewczynę wciąż coś ciągnie pod powierzchnię, a ona nie może się przebić. Kiedy choć odrobinę czuje się normalnie, ktoś musi zrzucić na nią bombę, przez co May znów zamyka się w sobie, czuje się gorsza, kłębią się w niej same najgorsze emocje. Ciężko obserwowało się jej załamania, szczególnie kiedy May wmawiała sobie różne niepotrzebne rzeczy. Jase jednak cierpliwie stara się pokazać jej, że jest inaczej, ale May ma trudny i skrzywiony charakter, przez wydarzenia z przeszłości i przez Teiję. Nie pomaga też rozpoznawalność jej ukochanego i media czające się na każdym rogu.
Jase naprawdę się stara i da się odczuć, że zależy mu na dziewczynie. Jest w stanie zrobić wiele by ją ochronić.
Teija znów popisze się pomysłowością, ale wciąż nie popełnia błędów i nie ujawnia swojej tożsamości.

Dość smutna i mroczna historia. Szczęście bohaterów jest pozorne, wystawione na próbę i dość krótkie, ale z przyjemnością obserwowałam, jak rozwija się ich związek. Tytuł doskonale oddaje to, co dzieje się w książce.
Dopracowana i przemyślana historia. Widać, że autorka włożyła wiele pracy, by stworzyć tak dobrą książkę. Czyta się w mgnieniu oka, nawet nie ma dobrych momentów, żeby chociaż na chwilę ją odłożyć, bo ciągle coś się dzieje.
Pod koniec robi się naprawdę nerwowo, a niebezpieczeństwo jest bardziej realne niż dotychczas. Ostatnie strony czytałam już z wielką niecierpliwością. Akcja gwałtownie przyspiesza, a Teija dolewa oliwy do ognia kolejnym, dość znaczącym prezentem dla May. Zakończenie dosłownie mnie zaskoczyło, chociaż uważam, że taki obrót wydarzeń był do przewidzenia. Autorka trzyma poziom i kolejny tom serii nie zawodzi. Finał wprowadza wiele zamieszania i nie pozostaje nic innego, niż czekać na kolejny tom.

May wiedzie spokojne życie, lecz nie ma pojęcia, że to cisza przed burzą. Tejia – zakapturzona postać zabija jej najlepszą przyjaciółkę… Wszystko wali się niczym domek z kart. May nie potrafi poradzić sobie z tym wszystkim, a zmartwień nie ubywa. Lekiem na ten monolit jest Jase.

Tajemnicze z przeszłości powracają niczym bumerang, May zaczyna wariować, zbyt duża trauma po starcie przyjaciółki i nawarstwiające się problemy sprawiają, iż nie wie, komu może już zaufać. Szczęście May i Jase nie jest im pisane, a Tejia im to udowadnia. Życie czy śmierć? Jak zakończy się tym razem.

Dziś przychodzę do was z recenzją drugiego tomu książki ,,Tejia. Krótko i nieszczęśliwe,,. Już sam tytuł daję nam do zrozumienia, że to będzie wyjątkowa historia o miłości. W tej opowieści nie brakuję strachu czy lęku, które sprawiają, że trzeb nerwy trzymać na wodzy. Zwrotne akcję, które nadają szybszego biegu historii, aż chcę się brnąć w nią dalej.

Autorka perfekcyjnie połączyła wątek miłosny z kryminalnym, które okazuje się także zaskakujące i poruszające. Na plus świetnie wykreowane postacie, które w każdym detalu dopełniają książkę.

Gorące uczucie, namiętność tutaj czyta się to z wielką przyjemnością. Jest to takie zgrabne, wręcz idealne, że połykamy tę chwilę ze smakiem. Alexsandra Claire udowodniła, że romans nie musi być chamski i ordynarny, a przyjemny dla czytelnika.

Zakończenie postawiło wiele znaków zapytania, więc pozostaje nam czekać na kontynuację.

Muszę się przyznać, że z początku podchodziłam do książki sceptycznie i z dystansem, ponieważ w ostatnim czasie nie przeczytałam wybitnego romansu, ale udało się. Mogę śmiało powiedzieć, że ten takki był. Szczerze polecam!
I uwaga zacznijcie od pierwszego tomu ,,Teija. Czarna róża,, ponieważ, gdy zaczniecie od drugiego będziecie wam ciężko połapać wątki, tak jak mi.

Jeśli czytaliście "Teija Czarna róża" od @alexaandra_claire to kontynuacja losów Jasego i May namiesza wam w głowie jeszcze bardziej. Dziewczyna traci kolejną bliską jej sercu osobę a tajemnicza zakapturzona i zamaskowana postać coraz śmielej poczyna sobie w swoich niecnych planach. Na szczęście dziewczyna ma przy sobie mężczyznę przy którym może czuć się bezpiecznie. Musi też zachować spokój dla swojego małego braciszka, choć w środku toczy własną nierówną walkę ze swoimi demonami. Związek i cała relacja Jasego i May pomimo niebezpiecznych i niesprzyjających okoliczności rozkwita. Para stara się żyć normalnie choć zmuszeni są otaczać się wianuszkiem ochrony. Czy to wystarczy by zapobiec kolejnej tragedii? Czy Teija odpuści? A może już sobie obrała kolejną osobę z grona najbliższych May która podzieli los jej sąsiadki i przyjaciółki?

Jakby tego było mało media zaczynają węszyć i krążyć wokół zakochanej pary,co może na Jasego nie działa bo ten przywykł do życia na świeczniku. O tyle dla May niechciana sława staje się dodatkowym obciążeniem. Czy łączące ich uczucie okaże się wystarczająco silne by zwalczyć wszystkie przeciwności? Tego dowiecie się sięgając po "Teija krótko i nieszczęśliwie."

Sam tytuł sugeruje już na początku,że ta książka nie będzie uroczą bajeczką z happy endem. A czytelnik podczas lektury wręcz odczuwa zimny oddech Teiji na swoim karku. Chyba dobrze zrobiłam że czytałam tą książkę w ciągu dnia bo psychodeliczne obrazy jakie podsyłała mi ciągle moja wyobraźnia wieczorem skutkowałyby koszmarami.

Po raz kolejny autorka urwała fabułę w takim miejscu, że oczekiwanie na kolejny tom może wręcz wykończyć. Ale co z tego skoro i tak czekam na to co się wydarzy dalej.

🔥Recenzja książki🔥

🔥💜"TEIJA " KRÓTKO I NIESZCZĘŚLIWIE "💜🔥

TOM 2

AUTOR : Alexandra Claire - strona autorska

Wydawnictwo : Wydawnictwo WasPos

" ZACZYNA SIĘ WALKA Z CZASEM, A JEJ STWKA TO ŻYCIE LUB ŚMIERĆ."

" Szkoda, że już wkrótce nastąpi Twój koniec świata. Przyjemnie patrzy mi się na Twój strach, Twoje cierpienie, Twoje tchórzostwo i Twoją bezradność, kiedy odbieramy ci najbliższe osoby. Będziemy to robić dalej."

Teija, to książka, która jest połączeniem romansu z wątkiem kryminalnym.

Teija. Krótko i Nieszczęśliwie, to intrygująca, wspaniała trzymająca w napięciu historia.
Zostałam wciągnięta w niesamowicie zaskakującą batalię i walkę z czasem o własne życie i najbliższych.
Pełna tajemnic, intryg, napięcia, strachu.
Mamy tutaj także świetny wątk Miłosny.

Rozpoczyna się ryzykowna gra o przeżycie, a ja z zapartym tchem śledziłam, kto wygra i wyjdzie z tej rozgrywki cało.
Autorka zaserwowała nam pełen wachlarz emocji i zwrotów akcji i niesamowitych wrażeń.
Przy tej pozycji nie sposób się nudzić. Tu nic nie jest pewne do samego końca. Dalej mam więcej pytań niż odpowiedzi i okropne zamieszanie w głowie.

Ta książka to czysty majstersztyk.
Dopieszczona i dopracowana w każdym detalu prze autorkę.
Składa się z kilku wątków.
Autorka ma genialny styl i pióro.
Znakomicie wodzi czytelnika za nos.
Z ogromną przyjemnością ją przeczytałam. Jak wpadłam w wir wydarzeń, nie mogłam się do niej oderwać. Wciąga niczym czarna dziura. Zakończenie totalnie mnie zamurowało i wbiło w fotel. Jak tak można zakończyć książkę pytam się, no jak 😈😁. Teraz przed oczami MAM tylko " CIĄG DALSZY NASTĄPI".....

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Jest niebanalna i nietuzinkowa.

Główni bohaterowie świetnie wykreowani, tak jak i poboczni.
Mają swoje wady, ale są bardzo silni mimo tego co dzieje się w ich życiu. Związek May i Jasego dojrzewał powoli, niepospiesznie.
Jase to postać którą bardzo polubiłam, za jego siłę, determinację w pomocy dla May. To silna i charakterna postać. Zawsze przy niej był pomimo tego co się działo. Mimo że praktycznie o niej nie wiedział.

" Pośrodku niebieskiej odchłani na niewielkiej drewnianej trawie unosiłam się ją - zagubiona i oszołomiona tym, co się wokół mnie działo."

May straszliwie cierpi z powodu śmierci swojej przyjaciółki. Cierpiała z powodu Jane, Sophie, których nie dała rady uratować, a także tych co byli w niebezpieczeństwie. Nie potrafiła stawić czoła zagrożeniu. Bała się tego kto jeszcze ucierpi z jej powodu. Tejia zabrała kolejną bliską jej osobę. W dodatku teija na nią poluje, prześladując i nie dając o sobie zapomnieć. Dziewczyna na każdym kroku przeżywa koszmar, bojąc się o życie najbliższych jej osób.
Żyje w ciągłym strachu, ciągle oglądając się za siebie. A sekrety z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć.
Mimo wszystko stara się w miarę normalnie żyć. Pomaga jej w tym Jase, w którym ma wyjątkowe wsparcie. Mimo nieopisanego zła, które się za nią ciągnęło, wśród przykrych zdarzeń Jase był światełkiem pośród całego zła, które ja spotkały. Przyciągał ją do siebie jak magnes. Prubuj stworzyć związek, ale ciągle staje im na przeszkodzie.

Teija, nik nie wie kim jest. Wiemy tylko, że to zakapturzone postacie.
Teija śle kolejne groźby, próbuje zniszczyć i zrujnować dziewczynie życie. Dowiodła, że dorwie jch wszędzie. Śmiała się za maski, obserwując, manipulując, siejąc intrygi, które stawały się coraz brutalniejsze i bardziej fatalne w skutkach. Żywiła się strachem i paniką. Planując kolejne morderstwa..

- Czy May zaryzykuje i stworzy związek z Jase

- Czy gdziekolwiek będzie bezpieczna.

- Czy zmierzy się z Teija

- Kim jest Teija

- Dlaczego właśnie ona została wciągnięta w chorą grę prześladowców w masce

-Ile złego będzie musiała przejść May.

" Wyrzuty sumienia, coraz bardziej ograniczały mi zdolność oddychania. Ściskały w środku. Sprawiały ból. Z drugiej zaś strony przełamywały we mnie jakąś barierę. Burzyły ją i jednocześnie przeganiały szarą mgłę z umysłu. A przede wszystkim dodawały odwagi. "

Tego nie sposób opowiedzieć, to trzeba przeczytać i przeżyć.

Polecam bardzo 10 /10

Dziękuję bardzo autorce i wydawnictwu za możliwość zrecenzowania książki.

🔥Recenzja książki🔥

🔥💜"TEIJA " KRÓTKO I NIESZCZĘŚLIWIE "💜🔥

TOM 2

AUTOR : Alexandra Claire - strona autorska

Wydawnictwo : Wydawnictwo WasPos

" ZACZYNA SIĘ WALKA Z CZASEM, A JEJ STWKA TO ŻYCIE LUB ŚMIERĆ."

Uwielbiam książki, w których dużo się dzieje. A jeśli jest jeszcze, połączenie romansu z wątkiem kryminalnym, to jestem absolutnie zachwycona, bo wiem, że będzie ciekawie 😍 Autorka absolutnie mnie nie zawiodła, przeciwnie 😍 mam jeszcze większy chaos w głowie, a lista osób, które podejrzewam o najgorsze jest co raz dłuższa 🤣🙈 II tom serii Teija jest tak samo ciekawy i porywający jak część I. Dlatego z taką przyjemnością go przeczytałam w tak krótkim czasie ;) a co znajdziemy w tej części? O tym co nieco poniżej ;) ⬇️⬇️

May boryka się z wieloma problemami i bardzo trudną przeszłością. Nie tylko Teija zagraża jej i jej bliskiemu otoczeniu ale także skrywane przed wszystkimi tajemnice, które wiążą się z ogromną traumą. Dziewczyna wie, że może polegać na swoim ukochanym - Jase, jednak boi się komukolwiek zaufać. Ze wszystkim chce poradzić sobie sama, choć niejednokrotnie bywa to bardzo trudne do zrealizowania. Nie chce narażać mężczyzny na niebezpieczeństwo oraz zniszczyć tego, co się pomiędzy nimi rozwija. Okazuje się, że oboje skrywają sporo tajemnic. Ich wspólna droga do szczęścia nie jest jednak usłana różami. Jest pełna wybojów, zakrętów i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Kiedy już wydaje im się, że przysłowiowy happy end może pojawić się na horyzoncie, Teija ponownie wkracza do akcji. Udowadnia im, że szczęśliwe zakończenia istnieją tylko w bajkach. A realne życie jest pełne bólu, cierpienia i śmierci. Nagle okazuje się, że zaczyna się walka o wszystko. O czas i o życie... A z tego pojedynku tylko jedna strona może wyjść zwycięsko. Komu uda się zatem wygrać tę nierówną walkę? Czy May pokona swoje lęki? Czy Jase będzie naprawdę takim księciem, o jakich dziewczyna czytała w książkach? I przede wszystkim co zaplanował/ zaplanowała Teija by zniszczyć życie młodej, mocno poturbowanej przez życie dziewczyny? Odpowiedzi na te pytania powinniście znaleźć podczas czytania lektury.

Muszę powiedzieć, że z dużą niecierpliwością czekałam na tę część. Autorka zostawiła mnie w poprzednim tomie z mnóstwem pytań bez odpowiedzi oraz sporym napięciem. W tej części, rozwiązały się tylko niektóre kwestie, jednak dalej jest całe mnóstwo tajemnic i niedomówień. Powiem wam, że moja lista podejrzanych znacząco się wydłużyła i mam jeszcze większy mętlik w głowie. 🙈Bardzo mi się podoba to, że tutaj nic nie jest oczywiste. Rozwiązanie nie jest podane na tacy. Przeciwnie, jest bardzo zagmatwane, tajemnicze i jeszcze bardziej intrygujące. Dzięki temu publikację czyta się z bardzo dużym zainteresowaniem. Cała fabuła jest na tyle wciągająca, że lecimy strona po stronie nie wiadomo kiedy. Mi zajęło przeczytanie tej pozycji zaledwie 2 dni, choć książka liczy ponad 300 stron. To powinno być dla Was zatem najlepszą rekomendacją ;) Ciężko się oderwać a jednocześnie znajdziemy tutaj wszystko co dobre. Jest i romans, i tajemnice i zagadki i ten wątek kryminalny, dzięki któremu cała historia tworzy spójną całość. Jeśli zatem lubicie niebezpieczeństwo, adrenalinę, napięcie oraz trudną miłość, sięgnijcie po tę lekturę. Myślę, że się nie zawiedziecie. Ja jestem bardzo zadowolona z poznania tej publikacji i z niecierpliwością czekam na kolejny tom 💜💜 Mam nadzieję, że wasze odczucia po lekturze będą podobne do moich ;) dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Polecam i przyznaję 9 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów. 🖤🖤

Ówczesne spokojne życie May zostaje wywrócone do góry nogami. Tajemnicza, zakapturzona postać- Teija zabija jej najlepszą przyjaciółkę. Niestety nie chce na tym poprzestać.
May ciężko znosi stratę osoby, która była jedna z najważniejszą osób w jej życiu.
Cały czas ogląda się za siebie, jest wystraszona do granic możliwości. Jej chłopak - Jase za wszelką cenę chce uchronić ukochaną przed złem. Czy mu się to uda?

Gdyby tego było mało Teija nie jest jedynym problemem May. Wraca niechciana przeszłość, doprowadzając na skraj wytrzymałości. Ból, rozpacz i strach są u mniej niezastopionymi emocjami od dłuższego czasu.

Czy uda im się schwytać Teije?
Jakie tajemnicę skrywa jej przeszłość?
Czy związek May i Jase przetrwa próbę?

🌼 🌼 🌼 🌼

Znacie twórczość Alexandy Claire? Mam wrażenie, że ta seria jest mało popularna co z jednej strony jest dobre, ponieważ im większy popyt tym oczekiwania wysokie. Sądzę że o tej serii można mieć takie żądanie.

Dwa tomy z serii okazały się według mnie strzałem w dziesiątkę. Pomieszanie literatury obyczajowej z kryminałem jest dla mnie świetnym pomysłem. Możemy znaleźć takie mieszanki na rynku, ale nie każda jest tak dobrze napisana.

W pierwszym tomie pt. "Teija. Czarna róża" akcja nabrała tempa, ciężko było się odebrać. A jak z drugim tomem?

Książkę przeczytałam w jednym dniu. To chyba nie potrzebuje komentarza 🤣 Rzadko zdarza mi się ostatnimi czasy wchłonąć powieść bez większych przerw.

Znalazłam w powieści Alexandy Claire wszystko co chciałam : budowanie napięcia, akcje, dozę humoru jak i rozczulająca serce opieka Jase nad May.

Końcówka mi się nie podobala. Nie podobała mi się z tego względu gdyż nie mam trzeciego tomu. Potrzebuję go na już..

Musicie siegnąć po tą serię. Mimo że wydaje się nie pozorna jest napisana świętym i łatwym językiem, z dozą nieufności do każdego. (podejrzewalam wszystkich 🤣)

Koniecznie musicie ją przeczytać.

„Teija. Krótko i nieszczęśliwie” do drugi tom serii „Teija” Alexandry Clairy.

Jest to książka o miłości, ale nie tylko. Jest o bólu, cierpieniu po stracie bliskiej osoby, strachu przed prześladowcą i przezwyciężaniu swoich traum z przeszłości. Pokazuje jak ważne jest, aby w kryzysowych sytuacjach mieć wsparcie drugiego człowieka.

Główna bohaterka May nie potrafi poradzić sobie po zabójstwie przyjaciółki przez tajemniczą postać w masce – Teije. Czuje się niepewnie, bo Teija cały czas daje sygnały, że jest gdzieś obok. May boi się, że straci kolejną jej bliską osobę.

Niemalże jedyną osobą, która jej pomaga jest Jase. Robi wszystko, żeby ochronić May i jej młodszego brata. Rodzi się między nimi piękne, chociaż niełatwe uczucie. May prześladują problemy z przeszłości. Do tego dochodzi fakt, że Jase nie jest zwykłym szarym człowiekiem, tylko można powiedzieć, że jest celebrytą, na którego polują dziennikarze. Czy May poradzi sobie z traumą z przeszłości? Czy jej uczucie z Jasem jest prawdziwe i przetrwa? Czy Teija odpuści? Koniecznie przeczytajcie.

Najbardziej zainteresował mnie wątek miłosny w książce. Rozkwit uczucia, budowanie zaufania, troska o drugą osobę. Mocniejsze sceny zostały napisane ze smakiem, że przyjemnie się czytało. Oczywiście też nie mogło zabraknąć „mrocznego” charakteru – jest to ojciec Jasego, który nie wzbudził mojej sympatii. Bardzo nie lubię tego typu ludzi.

Ponadto autorka pięknie połączyła wątki – miłosny z kryminalnym. Książka trzyma w napięciu, bo nigdy nie wiemy, kiedy znowu pojawi się Teija.

„Teija. Krótko i nieszczęśliwie” do drugi tom serii „Teija” Alexandry Clairy.

Główna bohaterka May nie potrafi poradzić...

Teija. Krótko i nieszczęśliwie

May to główna bohaterka już drugiego tomu książki.
Jak każdy ma za sobą wiele przeżyć, niekoniecznie dobrych
Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć
Szczególnie gdy prześladuje ją dosłownie w postaci człowieka
Ktoś ją obserwuje, śledzi każdy jej krok a nawet posuwa się do bardzo okropnych czynów
Z ręki prześladowcy ginie jej najlepsza przyjaciółka
Wtedy zdaje sobie ona sprawę, ze jest w niebezpieczeństwie i nic nie minie z czasem
Nie może ufać nikomu, w każdym widzi zamaskowanego prześladowcę
Bardzo ciężko zbliżyć się do tak zdesperowanej osoby
Jednak Jase, którego już znamy z poprzedniej części, nie chce odpuścić
Za wszelką cenę chce zbliżyć się do dziewczyny
A dlaczego?
Tego dowiecie się sami
Jednak bardzo dobrze widać to jak zależy mu na niej
Pragnie zdobyć choć skrawek zaufania, otacza ją opieką, daje wsparcie w tak trudnych chwilach jakie przyszło jej przeżyć
Czytając dalej dowiadujemy się, ze ich relacja nie będzie mogła przetrwać
Pamietajmy ze nad wszystkim czuwa Teija
Do czego może się posunac aby odegrać się na dziewczynie?
A przede wszystkim dlaczego chce to zrobić?
Niestety ani ja ani wy się tego nie dowiemy
Musimy czekać na kolejny tom, który mam na dzieje wyjdzie już niedługo bo to jak autorka buduje napięcie i jak wciągająca jest ta opowieść
Nie daje mi spokoju
Czuje ogromny niedosyt i jakbym mogła to przeczytała bym całość już teraz
Jednak czasem czekanie jest lepsze szczególnie ze może nas czekać jeszcze jakieś dobre zakończenie
Czy May w końcu rozwiąże tą zagadkę przy pomocy wskazówek jakie daje jej Teija?
Ile będzie musiała jeszcze cierpieć zanim dowie się kto zadaje jej tyle cierpienia?

Teija. Krótko i nieszczęśliwie

May to główna bohaterka już drugiego tomu książki.
Jak każdy ma za sobą wiele przeżyć, niekoniecznie dobrych
Przeszłość nie daje o sobie zapomnieć
Szczególnie gdy prześladuje ją dosłownie w postaci człowieka
Z ręki prześladowcy ginie jej najlepsza...

• Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Rezygnacja
  • NIE CZYTAM