Dzień psa. Tom 1

Feliks Grus Wydawnictwo: Manufaktura Słów kryminał, sensacja, thriller
Manufaktura Słów
2022-05-17
2022-05-17

Kryminał, sensacja, szczypta thrillera, a to wszystko w sportowej atmosferze czeka na nas w historii stworzonej przez Feliksa Grusa. „Dzień psa” to pierwszy tom, w którym wkraczamy do świata sportu. Niestety nie do końca czystego, lecz splamionego rozgrywkami, które niewiele mają do czynienia z zasadami fair play.
Czytając tę książkę, często przed oczami miałem kadry z filmu „Piłkarski poker”. Jednak historia z książki „Dzień psa” nie jest odrysowaniem tej z filmu z 1989 roku. Elementem wspólnym są nieczyste zagrania w sporcie. Feliks Grus stworzył własną, intrygującą fabułę, sprawiając, że wsiąkniecie w tę historię jak woda w gąbkę.
Na kartach tej książki poznajemy dziennikarza sportowego Pawła Mandelę. Pewnego dnia, tuż przed mistrzostwami piłkarskimi otrzymuje specjalne zlecenie od redaktora naczelnego. Ma on pomóc młodemu sportowcowi, który został niesłusznie oskarżony o doping. Czy sportowiec padł ofiarą sportowych, nieczystych zagrywek? Czy tym samym konkurencja chciała go wyautować? A może w tej sprawie jest drugie dno?
Jak się okazuje im dalej w las, tym więcej drzew. Tak samo jest z tą historią. Im dalej się w niej zagłębiamy, tym bardziej wtapiamy się w świat stworzony przez Feliksa Grusa. Tutaj nie tylko fabuła skupia naszą ciekawość. Nie tylko świat sportowych machinacji, sprawia, że nie oderwiemy się od lektury. Również główny bohater książki „Nelson” Paweł Mandel zdobywa naszą sympatię.
Ta książka to również doskonała propozycja dla czytelników kochających polską literaturę. Dlaczego? Warto sięgnąć po tę książkę i znaleźć odpowiedź na to pytanie.
Co ważne świat sportu ukazany w książce „Dzień psa” będący co prawda fikcją, tak naprawdę zdaje się opisem prawdziwego oblicza ciemniejszej strony sportowych układów i układzików. A jeśli macie w planach lekturę tej książki, to bądźcie przygotowani na mocne wrażenia, które gwarantuje Wam pierwsza część. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom autorstwa Feliksa Grusa.
Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Manufaktura Słów

Czytając tę książkę, często przed oczami miałem kadry z...

• 01 2022

Dodaj cytat z książki Dzień psa. Tom 1