Sprawa Mandersona. Tom 1

Okładka książki Sprawa Mandersona. Tom 1 E.C. Bentley
Okładka książki Sprawa Mandersona. Tom 1
E.C. Bentley Wydawnictwo: Biblioteka Groszowa Cykl: Philip Trent (tom 1) Seria: Biblioteka Groszowa kryminał, sensacja, thriller
Philip Trent (tom 1)
1928-01-01
Janina Sujkowska

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Dekada Literacka nr 19 (24)/1991 Stanisław Balbus, Hilaire Belloc, E.C. Bentley, Leszek Elektorowicz, Agnieszka Fulińska, Harry Graham, Alfred Edward Housman, Magdalena Lubelska, Ogden Nash, Tadeusz Nowak, Jan Prokop, Anna Reczyńska, Magdalena Smęder, Leszek Szaruga, Wojciech Szumowski, Maciej Urbanowski, Ludvík Vaculík, Jacek Woźniakowski
Dekada Literac... Stanisław Balbus, H...
Okładka książki Os melhores contos de ficção policial Margery Allingham, E.C. Bentley, Peter Cheyney, Agatha Christie, Artur Conan Doyle, Ben Hecht, Edgar Allan Poe
Os melhores co... Margery Allingham, ...

[...]
Filip Trent jako malarz już w dwudziestych latach życia zdobył pewien rozgłos w angielskim święcie artystycznym. Co więcej - sprzedawał nawet swe obrazy. Podstawą tego powodzenia był zarówno duży, oryginalny talent jak i przyzwyczajenie do stałej pracy, którą od czasu do czasu podsycały wybuchy nagłego entuzjazmu twórczego.

𝐙 𝐂𝐘𝐊𝐋𝐔 "𝐎𝐂𝐀𝐋𝐈Ć 𝐎𝐃 𝐙𝐀𝐏𝐎𝐌𝐍𝐈𝐄𝐍𝐈𝐀" !
Philip Trent to młody detektyw, który podejmuje sie zadania odnalezienia sprawcy zabójstwa magnata przemysłowego, rzekomo mającego popełnić samobójstwo. Jednak okazuje sie, ze Trent w swoim śledztwie nie unika wielu błędów, nie tylko zakochuje sie w jednej z głównych podejrzanych, ale również, mimo bardzo szczegółowego i drobiazgowego zbierania materiału dowodowego, wyciąga dużo nieprawdziwych wniosków.
𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐑𝐙𝐄 𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 ! 𝐏𝐎𝐂𝐙𝐘𝐓𝐀𝐍𝐄 𝐈 𝐏𝐎𝐒Ł𝐔𝐂𝐇𝐀𝐍𝐄 !

𝐒Ł𝐔𝐂𝐇𝐎𝐖𝐈𝐒𝐊𝐎 𝐑𝐀𝐃𝐈𝐎𝐖𝐄 :
Autor: Edmund Clerihew Bentley
Reżyseria: Juliusz Owidzki
𝐎𝐛𝐬𝐚𝐝𝐚 𝐚𝐤𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐚 :
Witold Kałuski - James Mollow, redaktor "Rekordu"
Tadeusz Borowski - Phillip Trent
Ignacy Machowski -Kappels,
- Marlow, sekretarz Mandersona
- inspektor Marth
- Martin, służący Mandersona
- Celestyna, pokojówka Mabel Manderson
- Banner, sekretarz Mendersona,
Joanna Jędryka - Mabel Manderson, bratanica Kappelsa, Henryk Łapiński - Robert, kamerdyner Kappelsa,
Arkadiusz Bazak - Manderson, mąż Mabel

[...]

𝐙 𝐂𝐘𝐊𝐋𝐔 "𝐎𝐂𝐀𝐋𝐈Ć 𝐎𝐃 𝐙𝐀𝐏𝐎𝐌𝐍𝐈𝐄𝐍𝐈𝐀" !
Philip...

• Audiobok/Słuchowisko