Lulu's Cafe

Lulu's Cafe
Szaron
2022-03-30
2022-03-30

Z tą książką mam taki dylemat, że jak już się wyciągnęłam po 100 stronach to i tak nadal trudno było trochę przywyknąć do stylu autorki.
Do tego mam wrażenie, że podkreślane są mocno stereotypy związane z płcią.
Jest to jednak lekka i przyjemna lektura, wystarczy tylko przejść trudne i drastyczne pierwsze rozdziały.
Bohaterka doświadcza ogromnej domowej przemocy i mierzy się ze stratą dziecka (urodziła przedwcześnie martwe).
Miło było zanurzyć się w ten amerykański dream.

Do tego mam wrażenie, że podkreślane są mocno stereotypy związane z płcią.
Bohaterka doświadcza ogromnej domowej przemocy i mierzy...

Powieść porusza temat przemocy domowej, niewiarygodne jest, jak bardzo człowiek może skrzywdzić człowieka... Mimo tak poruszającego tematu, czułam się w tej książce jak w domu, było mi ciepło i bezpiecznie. Lea miała szczęście, na jej drodze pojawili się również wyjątkowi ludzie, którzy przez cierpliwość, miłość i dzięki wierze pomogli uzdrowić jej ciało i duszę. Nie ma przypadków w życiu.

Cóż mogę napisać ! Ta książka to zdecydowany sztos i trafia do dziesiątki moich ulubionych ! 🥰
Zakochałam się w tej historii chociaż jest ona dość trudna, chwilami bardzo bolesna i skłoniła mnie do wielu przemyśleń nad losem niektórych kobiet. W opowieści przewija się bardzo wiele tematów: przemoc w związku zarówno psychiczna i fizyczna, problemy z nadwagą, strata dziecka, niespełniona miłość, problemy z akceptacją samego siebie, choroba i strata bliskiej osoby.
Czytając momentami byłam poruszona do głębi, a przy niektórych stronach wyłam jak bóbr (a raczej trudno mnie do tego doprowadzić😬).
Losy głównej bohaterki wciągają od pierwszej do dosłownie ostatniej kartki. Akcja cały czas pędzi do przodu coraz bardziej zaskakujące czytelnika. Dawno już nie trafiłam na tak wciągające pióro, a okoliczności w jakich pisarka stworzyła książkę również są raczej niecodziennie i zasługują na chwilę pochylenia się nad nimi (mamy wzmiankę na końcu książki,koniecznie nie pomiń !). 👀
Ale spokojnie ! Mimo wszystko kończy się dobrze, daje nadzieję w bezinteresowną miłość i to, że do każdego karma wraca.

• ! Mam na LEGIMI
  • Samodzielne