Królewska rozgrywka

Melisa Łada Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-04-13
2022-04-13

Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...

Królewska rozgrywka to książka, która kipi od erotycznych scen i ryzykownych momentach.

Daria całe życie poświęciła na zemstę. Wychowana na mordercę. Dawid młody muzyk, który nie raz został odrzucony, a jego serce jest złamane.

Tę dwójkę nie powinno połączyć nic. Ale od pierwszych chwil chemia ich nie opuszczała i to było bardzo wyczuwalne. Zapominali się i ich erotyczne sceny, których było dużo, były napisane ze smakiem i bardzo podniecające. Podczas czytania książki czułam wielkie zainteresowanie, w którą stronę książka się potoczy, bo Prolog wiele obiecuje i zaciekawia. Bohaterka również ma wiele tajemnic, które powoli dopiero wychodzą na jaw. Silna i pełna siebie bohaterka. Zagubiony i skrzywdzony bohater. W historii wiele się dzieje, nie zabraknie krwi, wypadków i trupów. Również pojawiają się intrygi i tajemnice.
A do tego wszystkiego dużo muzyki hip-hopowej, którą uwielbiam i czerpałam, wiele przyjemności czytając książkę i poznając losy bohaterów.

Debiut, który bardzo przypadł mi do gustu. Autorka stworzyła świetną historię z wątkami erotycznymi. Książka jest napisana fajnym, lekkim stylem, bohaterowie są wyraziści i specyficzni. Akcja toczy się bardzo szybko, jest wciągająca i pełna tajemnic. Świat Śląskiej mafii został przedstawiony w nieco inny sposób, bardzo ciekawy i niespotykany. Relacje między bohaterami na początku są wrogie, ale z czasem miłość zacznie odgrywać ważną rolę w ich życiu. Polecam

Na dzień dobry muszę wam powiedzieć że Królewska rozgrywka to w zasadzie taki erotyk sensacyjny. Mówię tak żeby nie zmyliła was delikatna okładka 😁 ja się letko zdziwiłam mimo że z Meliską jestem na bieżąco 😎
Co mogę wam opowiedzieć o jej debiucie? Czyta się go bardzo szybko i płynnie. Jest napisana przyjemnym językiem i w sumie fajnym stylem. Na dużego plusa zasługuje tu postać Darii, która od początku do samego końca budowana jest bardzo konsekwentnie. To ona tu dominuje, to ona dyktuje warunki i nie bawi sie w uczucia. I byłoby to świetne połączenie z mężczyzną bardziej emocjonalnym jednak Dawid nie do końca sprostał temu zadaniu. Jego osobowość wprowadza trochę chaosu w tą relacje. Raz jest uległy, raz staje się charakterny a w łóżku to już w ogole zamienia się w Łysego z Brazers 😆
A właśnie, sceny ero są mocne, żebyście się nie zdziwili, tu nikt tańczył językiem po płatkach rozkoszy, nie będzie 😁
Sama fabuła jest fajnie pomyślana, dosyć nieszablonowo, I dzieje się tu całkiem sporo. Byłabym usatysfakcjonowana już samym wątkiem sensacyjnym i mimo że wiem iż Meliska uwielbia HH to akurat się dopieprzę, że tu był zbędny (moim zdaniem) 😝
Także, gratulejszyn Melisko debiutu, pierwsze koty za płoty 😁😁

Ostatnio zorganizowałam booktour z ksiażką Melisy Łady pt. "Królewska rozgrywka", a że sama nie mogłam doczekać się aż poznam historię Darii i Dawida, to przeczytałam go jako pierwsza uczestniczka i takie są tego efekty :P

Melisa ma fajny styl pisania, lekki i przyjemny. Książka czyta się wręcz sama. Losy bohaterów, szczególnie bohaterki, są bardziej zagmatwane niż to na początku się wydaje. Cały czas czuć tą skrywaną tajemnicę i aż czytelnika rozrywa od środka aby się dowiedzieć, co ta dziewczyna skrywa!

Polecam serdecznie!

!!!Recenzja!!!

Ciąg fatalnych wydarzeń w życiu, może zostać przerwany przez jeden pozornie nic nieznaczący epizod. Czasem jest nim spotkanie nowej osoby na swej drodze, która odmieni nasze życie. Taki proces najczęściej jest długotrwały, ale warto poczekać na jego końcowe efekty, gdyż wreszcie może dana osoba stwierdzi, że jest szczęśliwa.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Dawida, który jest raperem o pseudonimie Prosty. Mężczyzna wiedzie dość nieszczęśliwe życie, jako wychowanek domu dziecka oraz niegdyś opuszczony przez ukochaną, która zabrała ze sobą ich małego synka. Na pewnej imprezie jeden z jego kolegów przyprowadza swoją koleżankę Darię. Dziewczyna od razu mu się spodobała, a fakt, że będą ze sobą pracować zwiększa ryzyko częstszego kontaktu, co może ich ze sobą połączyć. Daria przede wszystkim pragnie pomścić śmierć matki wymierzając odpowiednią sprawiedliwość jej oprawcy i nie spocznie dopóki tego nie uczyni. Pewnego razu Prosty zostaje napadnięty, a z ratunkiem i z pomocą przychodzi mu Daria. Jakie uczucia połączą dwójkę młodych bohaterów? Kim tak naprawdę jest Daria? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Dawida i Darię? O tym w książce „Królewska rozgrywka” autorstwa Melisy Łady.

Bohaterowie

Autorka zaprezentowała coś innego i mało spotykanego, bowiem Daria okazuje się być w tej książce twardą i niebezpieczną bohaterką, a Dawid jest w pewnym sensie jej przeciwieństwem, gdyż jest czuły, naiwny i wyrozumiały. Moim zdaniem ten zabieg jest doskonałą odmianą na rynku książkowym, gdyż otrzymujemy coś nieprzewidywalnego, a zarazem świeżego i bynajmniej dla mnie bardzo wartościowego. Przecież kobiety też są twarde, a mężczyźni bywają czuli i delikatni, więc dlaczego tak rzadko jest to spotykane w książkach. Oczywiście Dawid nie był jakąś „ciapą”, która się boi i nic nie potrafi, bo starał się chronić Darię i o nią dbać, ale jednak ona grała pod względem siły i bezwzględności pierwsze skrzypce.

Krzywda

Zarówno Daria, jak i Dawid zostali przez kogoś kiedyś skrzywdzeni, a ich serca na długo zostały zamknięte i niedostępne dla nowych uczuć. Brutalna strata matki w przypadku Darii jest oczywiście dużo gorsza, niż przeżycia Dawida, co nie oznacza, że on nie miał prawa do tego, by to ciężko przeżywać. Oboje pomimo przeciwności losu podnosili się i walczyli o lepsze jutro pomimo coraz większych kłód rzucanych im pod nogi. W życiu właśnie ważne jest to, by się nie poddawać, bo gdzieś na końcu tej ciężkiej drogi czeka na nas szczęście.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko i z dużym zaciekawieniem dzięki ciągłej niepewności zaserwowanej mi przez autorkę, która trwała do samego końca pozycji wywołując u mnie szereg zaskoczeń wyzwalających dreszczyk emocji. Takie sytuacje pojawiały się także w trakcie pozycji powodując u mnie pozytywne, jak i negatywne uczucia względem losów bohaterów. Dużym plusem dla autorki jest to, że akcja odbywa się w Bytomiu i jego okolicach, czyli w naszym kraju, a nie jak to często bywa gdzieś na obczyźnie. Całość utrzymana jest w otoczce składającej się z życia raperów, czego wartościowym dodatkiem są wersy różnych utworów z tego gatunku pojawiające się na początku każdego rozdziału. Występują tu również pikantne sceny erotyczne, które zachwycą niejedną fankę gatunku. Okładka przedstawiająca ukoronowaną damę przykuwa wzrok potencjalnego odbiorcy, a mi osobiście przywołuje na myśl pewną osobę. Gorąco polecam książkę wszystkim pragnącym przeżyć niebezpieczną, miłosną, a do tego bardzo wciągającą historię dwojga młodych ludzi w dość niespotykanej, jak na nasz rynek odsłonie.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję autorce Melisie Ładzie oraz Wydawnictwu Dlaczemu.

!!!Recenzja!!!

Zarys fabuły

W książce...

Przyznaję się bez bicia, że sięgając po tą książkę nawet nie przeczytałam opisu. Po historiach w antologiach jednak byłam ciekawa, co też Melisa wymyśliła w swoim debiucie.
Lecz nie spodziewałam się, że już po 30 str. będę chciała nauczyć tą książkę latać. Daria i Dawid spotykają się na imprezie u wspólnego znajomego. Od samego początku między nimi przeskakują iskry i toczy się wojna. Ale, gdy okazuje się, że po godzinie znajomości i kilku słowach dialogu Daria swoją obecnością łata dziurę w sercu i duszy Prostego to potrzebowałam przerwy. I niestety kolejna nastąpiła bardzo szybko, bo po kolejnych 20 str., gdzie autorka zamieniła Dawida w seks maszynę, zapominając, że ma złamane żebra, wstrząs mózgu czy pękniętą czaszkę.
Słowo klucz to czas miedzy wydarzeniami. Nie wiem dlaczego autorzy tak bardzo boją się przeskoczyć w historii o kilka tygodni czy rozwinąć fabułę, aby całość była spójna i nie posiadała takich „smaczków”. Na szczęście dalej było trochę lepiej, ale szybko dochodzimy do kolejnych problemów, które wręcz gryzą po oczach.
Połączenie silnej kobiety, królowej mafii, egzekutorki z raperem wydawać by się mogło ciekawym pomysłem, jednak nie, gdy okazuje się, że mamy mocną postać kobiecą, a ciepłe kluchy męskie, które potrafią tylko w łóżku dominować. Nieważne w jakiej odsłonie, ale nie lubię ciapowatych facetów, których wręcz trzeba trzymać za rączkę. Przy tak zadziornym charakterze jaki operowała Daria potrzeba było faceta, który dorówna jej standardom.
Niewątpliwie ta książka może mieć swoich zwolenników, ma w sobie coś nowego i rzadko spotykanego, nie mniej dla mnie okazała się mało dopracowana. Nie lubię kiedy fabuła ginie pod scenami seksu, które może i są dobrze opisane, to jednak odciągają od tego co bardziej mnie interesuje w powieści. Historia ma sporo niedociągnięć, a to dlatego, że zamiast wykorzystać potencjał żeby fabuła nabrała ciekawego wyrazu, to wrzucone zostały przerywniki. Miało być erotycznie i zmysłowo, a wyszło takie małe „legalne porno”, bo bohaterowie w dużej mierze skupiają się na harcach łóżkowych, a nie na zagrożeniu jakie na nich czyha. I w sumie to jest fundamentem całego związku.
Nie jest to pierwsza powieść, w której mamy totalny misz masz, gdzie wiele rzeczy nie zgrywa się ze sobą. I mimo, że od połowy zaczyna robić się ciekawiej, to początek totalnie mnie zniechęcił. Plusem jest najbardziej styl w jakim pisze autorka, bo nie męczy i dobrze się czyta. Zmiana kilku scen, skreślenie kolejnych i napisanie w kilku miejscach coś, co dodałoby charakteru powieści zdecydowanie naprawiłoby tą historię. Pomysł widać, że był. Potencjał, żeby stworzyć coś naprawdę fajnego również. Lecz miałam wrażenie, że coś poszło nie tak. I chodź bardzo starałam się znaleźć większą ilość plusów, to nie mogę, bo nawet zakończenie okazało się schematycznie oklepane jak w kilkunastu innych książkach. Mam nadzieję, że kolejna powieść autorki pokaże się z lepszej strony!

"Królewska rozgrywka" to debiut autorstwa Melisy Łady. Premiera książki miała miejsce 13.04.2022r i ukazała się nakładem Wydawnictwa Dlaczemu.

Poznajemy Darię, która jest postacią z charakterem, tego nie można jej odmówić. Wie czego chce, wie jak to osiągnąć. Jest bezpośrednia i ma nie wyparzony język. Albo ją polubicie albo nie. W życiu ma jeden cel. Zemsta. To ona nakręca ją do działania. Nie spocznie, dopóki nie znajdzie mordercy matki.
Na jednej z imprez poznaje Dawida, który jest raperem.
Dawid za to jest bohaterem dość skrytym, zagubionym, z przeszłością, która wraca jak bumerang. Żyje z dnia na dzień, czując pustkę. Kiedy poznaje Darię coś się zmienia. Zaczyna odczuwać, nie tylko pożądanie, ale i wiele więcej.
Ich relacja nie jest prosta. Jest burzliwa, a w powietrzu dosłownie czuć iskry. Choć ona skrywa wiele tajemnic, coś przyciąga ich do siebie.

To nie jest słodziutki romans. Tu nie znajdziecie romantycznych i cukierkowych dialogów. Autorka stworzyła powieść, która wciąga od pierwszego zdania. Jest mocna, zawiera wiele scen zbliżeń i ciętego języka. Mamy mafię, wiele intryg, a co za tym idzie ciekawie poprowadzoną akcje. Dostajemy historię, która potrafi zaskoczyć, szczególnie zakończenie, które mnie zaszokowało. Ale w pozytywnym słowa znaczeniu. Nie liczyłam, że autorka zrobi taki plot twist. Rozdziały pisane są z perspektywy Darii i Dawida, przez co czyta się błyskawicznie. Dodatkowo autorka tak prowadzi czytelnika, że ciężko oderwać się od książki. Pochłonęłam ją bardzo szybko.
"Królewska rozgrywka" zaintrygowała mnie swoją okładką, jak i opisem. Spędziłam z tą historią miło czas.

Miłość w rytmie hip-hopu i kobieta w roli zabójczyni- nie jest to słodka historia o pięknej miłości.
Marcin jest raperem, a Daria wchodzi do jego życia pełna tajemnic i nie chce nic zdradzić. Ich relacja jest dość burzliwa,ciężka,jestem w lekkim szoku,bo nie wyobrażam sobie życia w takiej niepewności i z taką dawką adrenaliny.
Kryminalny światek to nie moja bajka,ale akurat ta historia bardzo wciąga! Nawet taką duszę romantyczną jak moja wciągnęła chociaż nie ma tam słodkich słówek i dzieje się dużo złego.
Końcówka Was zaskoczy. Polecam.

Kryminalny światek to nie moja bajka,ale akurat...

Po Królewską rozgrywkę sięgnęłam zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami i powiem Wam, że był to świetnie spędzony czas.

Daria na pierwszy rzut oka to zwykła kobieta, która interesuje się muzyką. Jednak ma jeden cel znaleźć i zmieścić się na mordercach swojej matki. Na jedej z domówek poznaje Dawida "Prostego" rapera, chłopaka, który walczy że swoimi demonami. Między tą dwoją czuć iskrę i pożądanie. Ale czy pojawienie się w życiu Dawida Darii wyjdzie mu na dobre?

Początki książki nie będę ukrywać były dla mnie ciężkie, jakoś nie mogłam się wczuć w tę historię. Ale każdy kolejny rozdział i przepadłam. A postać Darii na samym początku lekko mnie irytowała. Później poznając ją bliżej, polubiłam ją, cieszę się, że postać kobieca jest silna, odważna i tzw. " jajami". Historia Darii i Dawida jest tak inna niż to co dotychczas dostawaliśmy w książkach. Oboje bohaterów walczy, że swoją przeszłością. A ich relacja jest tak pokręcona. Sceny erotyczne między nimi mogą wywołać rumieńce. Napewno nie jest to słodki romas. Książka jest pełna emocji, wciągająca, zaskakująca i to bardzo. Dostaniemy tu tajemnice, mafię, zwroty akcji czyli wszystko to co w książkach uwielbiam. I oczywiście nie moge nie wspomnieć o okładce, która jest cudowna ja jestem nią oczarowana. Zachęcam was gorąco do przeczytania Królewskiej rozgrywki.
Gratuluję debiutu i czekam na kolejne książki. ❤️👑❤️

[…]- Jesteś początkiem, końcem i środkiem. Stanowisz prawo, jesteś sądem i katem. Nie można Cię pokonać, zniszczyć, zabić. Stanowisz swoją siłę i słabość. Jesteś każdym przeciwieństwem, jakie tylko istnieje, i tylko ty wiesz, co w tobie drzemie. Pokażesz tylko tyle, ile pragniesz, nigdy jednak nie pozwól poznać się naprawdę[…]

Ciekawa, mroczna, intrygująca, zaskakująca, a miejscami gorąca.

Taka jest właśnie historia o Darii i Dawidzie. Ona, młoda, piękna i utalentowana. Jednakże skrywa w sobie tajemnicę. Tajemnicę, która jeśli zostanie odkryta przez innego człowieka, grozi mi śmierć. I on, sławny hip-hopowiec, mający ciężką przeszłość, o której chce zapomnieć. Spotykają się w całkiem niezwykłych okolicznościach i od razu wpadają sobie w oko. Daria kryje w sobie tajemnicę, a Dawid chce ją odkryć. Co będzie dalej? To już sami musicie się dowiedzieć, zanurzając się w tej powieści.

Autorkę znam i bardzo lubię. Publikuje na instagramie swe boskie recenzje jak i zdjęcia. Co więcej publikuje na Wattpad i liczę po cichu, że tamte historie ujrzą światło dzienne. Ale do rzeczy.
Historia zaczyna się całkiem niewinnie. Od imprezy, morza alkoholu i efektywnego wejścia kobiety, która za grosz nie ma wyczucia czasu. Im dalej w las tym robi się ciekawej. Autorka rzuca nam bombę, ale taką po której twoje ciało jest rozpalone do granic możliwości. Gdzie płonie każdy centymetr, a rozszalałe motyle próbują wydostać się na zewnątrz. Przez całą lekturę zaciskałam mocno uda, a tembr głosu Dawida doprowadzał mnie do szaleństwa. Ale to nie tylko te emocje które dominują przez całą historię. To także element tajemnicy, mroczności, chęci zabawienia się w detektywa i okiełznania natury bohaterki. Bo ta bohaterka to nie delikatna i krucha kobieta. O nie! I na pewno nie chcielibyście spotkać ją ciemna nocą. Autorka wykreowała ją na twardą, charakterną, ale mającą za uszami kobietę. To ona potrafi sprowadzić do parteru mężczyznę, kiedy chce i nie da sobie sobą rządzić. Ja uwielbiam takie kobiety. Wolne, odważne i sprawujące, że na dźwięk ich imienia, miękną kolana. Przez cała lekturę moja adrenalina była podniesiona na maksa. Łaknęlam co raz więcej i więcej. Czytałam z zapartym tchem do momentu aż doszłam do końca, gdzie nagromadzone ciśnienie bez przeszkód mogłam wypuścić. Jednakże autorka nie byłaby sobą, gdyby najpierw nie sprawiła, że moje serce stanęło, aby później się uspokoić.

To była bardzo niezwykła podróż. Podróż do wnętrza człowieka. Do próby zobaczenia świata jego oczami. Gdzie alkohol, dragi i inne niebezpieczeństwa tego świata były na porządku dziennym. Gdzie rządzą zemsty, pieniędzy przesłaniała rzeczywistość. Ale to też historia o tym, że miłość nie wybiera i dla niej status, przeszłość, nie maja znaczenia. Jeśli ma się człowieka obok siebie, który kocha, który walczy, to ma się wszystko. Tak jak Dawid próbował okiełznać to, z czym borykała się Daria.

Bardzo polecam. Jestem przekonana, że nie oderwiecie się, a Wasze ciało będzie płonąc przez cały czas.

Ciekawa, mroczna, intrygująca, zaskakująca, a...

• Legimi audio
  • Polskie
  • Patronat 2022

Dodaj cytat z książki Królewska rozgrywka