Nowa wiadomość

Melisa Łada Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
Dlaczemu
2022-12-21
2022-12-21

Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Nowy początek,... Patrycja Cygan-Jeż,...
Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek
Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska...

Ania - szara myszka, dziewczyna z domu, w którym nie miała łatwo, nie zauważa również bardzo złego zachowania swojego narzeczonego. Rozpoczyna swoją pierwszą pracę w firmie spedycyjnej, w której zaczyna odżywać i poznaje nowych znajomych.
Jej narzeczonemu niestety ta sytuacja nie się nie podoba i zaczyna co raz bardziej pomiatać dziewczyną.
Ania w pracy poznaje tajemniczego klienta - Szymona, z którym podpisuje kontrakt i zaczyna wymieniać wiadomości. Jednak z czasem listy, przyjmują już nie tylko służbowy charakter, a dość prywatny, schodzący na zakazane tory.
Czy Ani uda się dzięki temu wyrwać z toksycznego związku? Jaką rolę odgrywa tu Szymon i co skrywa narzeczony Ani?

Książkę czyta się naprawdę nadzwyczaj szybko. Autorka ma świetne i lekkie pióro dzięki czemu książka nie jest przytłaczająca. Lektura jest również naprawdę bardzo ładnie i starannie wydana. "Nowa wiadomość" to połączenie romansu z kryminałem w tle. Bardzo spodobała mi się ta kombinacja, nie mamy tu kolejnej nudnej historii, a dość emocjonalną, trzymającą w napięciu fabułę. Przyjemnie czytało się o przemianie jaką zaczęła przechodzić Ania, ze skromnej, zastraszonejdziewczyny w pewną siebie kobietę. Zakończenie bardzo mi się podobało i również zaskoczyło, bo nie spodziewałam się tego po naszej Ani.
Jest to lektura, którą serdecznie polecam i zachęcam do sięgnięcia.

Ania w pracy poznaje...

🍂🍂🍂 Recenzja Booktour 🍂🍂🍂

Melisa Łada " Nowa wiadomość "
@melisalada_autor

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

Dziękuję @opentanaprzezslowa za możliwość wzięcia udziału w BT i super zabawe💋💋💋

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

" Oj, Aniu. Czasem potwór skrywa się w osobach delikatnych i niepozornych, wcale nie muszą one posiadać władzy. Spójrz tylko na mnie. Nikt nie spodziewa się niczego szczególnego po mnie, zwykły prezes..."

" Nowa wiadomość " to powieść, która jest pełna bólu, napięcia i smutku , a emocje bohaterów są widoczne poprzez ich lęki, tajemnice i próby radzenia sobie z trudnościami.. Czuć ból i napięcie, które są obecne na każdej stronie.

Autorka wspaniale ukazuje walkę Ani o wyzwolenie się z toksycznego związku i odzyskanie swojej siły..
Autorka potrafi zaciekawić czytelnika i trzymać go w niepewności, tworząc atmosferę pełną zagrożenia i tajemniczości.. Jej narracja jest wciągająca i buduje napięcie, co sprawia, że trudno oderwać się od jej książki..
Dodatkowo, styl autorki cechuje się głęboką analizą psychologiczną postaci, co pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć ich motywacje i uczucia.. Autorka potrafi również poruszać ważne tematy społeczne i moralne, co nadaje jej twórczości dodatkową warstwę znaczeniową.. Jej opisy miejsc i atmosfer są tak realistyczne, że czytelnik może poczuć się, jakby był tam
osobiście..

" Przemoc to przemoc, pojedynczy incydent czy systematyczne działanie, zawsze działa tak samo. Zastraszona ofiara nic nie mówi, choć w środku krzyczy, błagając o pomoc..."

Historia opisuje Anię, która od dzieciństwa doświadcza psychicznego upokorzenia ze strony rodziców.. Niestety, jej narzeczony Jakub również traktuje ją jak przedmiot i służącą.. Ania czuje się sparaliżowana strachem przed samotnością i przekonana, że nie poradzi sobie sama.. Jednak poznaje tajemniczego Szymona, co powoduje, że w niej coś się zmienia.. Zaczyna podejmować poważne decyzje, które mogą przynieść pozytywne efekty.. Autorka tej historii porusza temat bólu i cichego cierpienia, które często pozostają niewidoczne dla innych.. Współczułem Ani i trzymałem kciuki za jej odnalezienie szczęścia.. Jakub jednak działał mi na nerwy i miałem ochotę wystrzelać go po gębie ..

"Byłam tylko ładna lalka Pana biznesmena która miała dla niego gotować, rozkładać nogi i od czasu do czasu ładnie wyglądać na przyjęciach. Nic więcej..."

Ania to dziewczyna o niskiej samoocenie, która jest bardzo nieśmiała i często poddaje się wpływowi swojego narzeczonego.. Mimo że nie jest traktowana z szacunkiem, boi się samotności i trwa w tej toksycznej relacji.. Jednak, gdy zaczyna pracę w dużej firmie spedycyjnej, otwiera się dla nowych możliwości..
Ania, która właśnie rozpoczyna pracę w dużej firmie spedycyjnej, jest pełna nadziei na pozytywne zmiany w swoim życiu.. Jednak pewnego dnia poznaje nowego klienta, który okazuje się nie tylko być jej kontrahentem, ale również staje się obiektem jej zakazanych uczuć.. To niespodziewane połączenie może całkowicie odmienić ich losy i wprowadzić wiele emocji i niebezpieczeństwa.. Ania będzie musiała podjąć trudne decyzje i zmierzyć się z konsekwencjami..

🍂🍂🍂 Recenzja Booktour 🍂🍂🍂

Melisa Łada " Nowa wiadomość "
@melisalada_autor

Wydawnictwo : Dlaczemu
@_dlaczemu

🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃

Autorka w świetny sposób przedstawiła główną bohaterkę. Bohaterkę, z którą może się zidentyfikować wiele kobiet - narzeczony, na którego jesteśmy skazane i myślimy, że życie już tak musi wyglądać. Książka w piękny sposób pokazuje, że nie zawsze tak właśnie być musi :) książka piękna w swojej prostocie ;)

Ania wydaje się być typową szarą myszką. Od dziecka była poniżana przez rodziców. Kiedy wchodzi w związek myśli, że jej narzeczony może dać jej szczęśliwe życie.. Niestety uczucie się wypaliło, pozostał strach. Narzeczony traktuje ją jak służącą. Aby złapać trochę oddechu Ania decyduje się iść do pracy, do firmy transportowej. Oczywiście jest temu przeciwny jej narzeczony i rodzice. Ania dość szybko odnajduje się w nowej pracy, czuje się tam naprawdę dobrze. Pewnego dnia dostaje wiadomość od niejakiego Szymona. Razem z tą wiadomością wszystko się zaczyna.. Ich znajomość staje się nietypową relacją. Ale jaka to relacja i do czego doprowadzi to nie zdradzę🤭

Książka jest kolejną pozycją, którą miałam okazję przeczytać gdzie znajdzie się przemoc. Książka jest przepełniona strachem, bólem i obawami. Autorka świetnie połączyła historię obyczajową z romansem i kryminałem, co daje idealną całość. Znajdziemy w niej pare pikantniejszych scen, trochę niebezpieczeństwa i naprawdę interesującą fabułę. Autorka dobrze połączyła w książce trudne tematy, które można spotkać w otaczającym nas świecie. Podobała mi się ta książka 🥰

Po pierwszych rozdziałach nie spodziewałam się, że tyle różnych uczuć będzie mi towarzyszyć podczas lektury. Od złości, przerażenia, smutku, strachu po wzruszenie, czułość, szczęście.
Czytając, cały czas czułam jak pieką mnie policzki - myślę, że ze złości na główną bohaterkę.
Autorka pięknie, bardzo realnie wykreowała postać Ani. Uważam, że mogłaby nią być co trzecia może czwarta kobieta mijana na ulicy. Pragnąca zainteresowania, miłości, szacunku w życiu realnym. Uważam, że melisa znakomicie połączyła świat wirtualny z realnym i przeniosła na strony swojej powieści prawdziwe życie. Uciekamy ze świata realnego, czasem bardzo samotnego lub brutalnego w świat wirtualny.
Nasza bohaterka przez całe swoje życie słyszała że jest nijaka, że nic w życiu nie osiągnie. Jej brak pewności siebie, stłamszenie przez najbliższych odbijało się na całym jej życiu. Nawet nie wiem ile razy mówiłam do niej - WALCZ!!!
Koniecznie musicie sprawdzić jak Ania połączyła dwa światy, a przede wszystkim czy zawalczyła o SIEBIE.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Nawet nie wiem kiedy minął mi czas. Bierzesz czytasz i już...

💌 RECENZJA AMBASADORSKA 💌

„Bo to my definiujemy siebie, a nasze działania kształtują naszą przeszłość i przyszłość. Bo każdy czyn dokądś prowadzi, każda droga kończy się u celu. Od nas zależy, czy sprawdzimy ,co nam przyniesie.”
NOWA WIADOMOŚĆ @melisalada_autor

Anna młoda kobieta, która od najmłodszych lat była poniżana przez rodziców. Weszła w związek myśląc że złapała byka za rogi, przystojny mężczyzna, który miał dać jej szczęście, któremu wierzyła i była oddana. Jednak wszystko wypaliło się, zostało przyzwyczajenie i strach. Starych przed nim. Traktuje ją jak lalkę, postępuje z nią tak jak ma chęć. Aby trochę odetchnąć zaczęła pracę w firmie transportowej, co nie podobało się jej narzeczonemu. Po tym jak była traktowana w domu czuła że jest do niczego i nic bez męża nie osiągnie, miała tylko urodzić i wychowywać dzieci, nie przeciwstawiać się. Ale ona czuje, że robi dobrze, że robi w końcu coś dla siebie. Otworzyła się na nowe znajomości. Pewnego razu dostaje „Nową wiadomość” od klienta. I od niej wszystko się zaczyna. Wszystko co dobre ale i złe. A wszystko dzięki Szymonowi... Co robiła za wiadomość ? Do czego doprowadziła? I jakie są tego konsekwencje? Przeczytaj i przekonaj się, gwarantuję że się nie zawiedziesz.

Ludzie co to była za historia.
Książka z piękną, delikatną okładką, która przyciąga wzrok. Niepozorna, a jednak... Książka, która ma nie całe 300 stron, ale ile jest tam emocji. Gdybym miała określić książkę kilkoma słowami 🤔
Na pewno byłoby to ogień, bo Melisa rozpala nas do czerwoności, pobudza wyobraźnię.
Bóli cierpienie te wszystkie sytuacje, które ściskały za serce i wycisnęły łzy.
Ciekawość, Melisa tak nas trzymała w napięciu praktycznie przez całą książkę nie byłam pewna co się wydarzy.
I uzależnienie, bo nie potrafiłam odłożyć książki byłam głodna tego co jest dalej!

Polecam Wam gorąco. ❤️❤️
Warto dla niej zarwać nockę i zaniedbać kilku codziennych obowiązków ❤️❤️

💌 RECENZJA AMBASADORSKA 💌

NOWA WIADOMOŚĆ @melisalada_autor

Recenzja patronatu

[…] Bo kto z nas wie, co czeka na nas za minutę, godzinę, tydzień, miesiąc czy rok? Nikt, nie mamy możliwości poznania własnej przyszłości. Dlatego tak ważne jest czerpanie z każdej chwili tyle , ile potrafimy. By wtedy, gdy coś się skończy, nikt nie mógł nam zarzucić, że stchórzyliśmy. Bo to my definiujemy siebie, a nasze działania kształtują nasza przeszłość i przyszłość. Bo każdy czyn dokądś prowadzi, każda droga kończy się u celu. Od nas zależy, czy sprawdzimy, co nam przyniesie[…]

Q: Zgadzacie się z tym, że tylko od nas zależy jaką przyszłość sobie zbudujemy?

Ania. Wspaniała, mądra dziewczyna, która żyje w toksycznym związku. Jej obecny narzeczony totalnie nie rozumie jej i traktuje jak przedmiot. Ania chcąc na trochę uwolnić się od niego rozpoczyna prace jako logistyk w firmie transportowej. Z początku jest nieśmiała, nie umie się odnaleźć, ale z każdym krokiem i dniami zaczyna współdziałać z ludźmi. Pewnego dnia dostaje wiadomość od klienta, od której jej życie zaczyna się zmieniać. Nie spodziewa się jak bardzo.

Kolejna fantastyczna książka od autorki jaka miałam okazję patronować. Nie szło się od niej oderwać. Czytałam z ogromnym przerażeniem, szokiem i otwartymi ustami. Dosłownie wyglądała jak ten karp w wodzie. Byłam tak pochłonięta tą historią że nie dostrzegłam upływającego czasu, ale przy tej pozycji czas i życie poza nią mogą uciekać. No bo przecież ta historia była tak dobra. Rozerwała moje biedne serce totalnie na strzępy. Zbierałam i zbierałam, ale to nic nie dało, bo autorka co rusz powodowała, że znowu się rozsypywało. Autorka zrzuciła na mnie bombę emocji. Przeróżnych i czasem wręcz przerażających mnie samą. Przeklinałam i chciałam urwać jaja narzeczonemu naszej bohaterki wręcz go wykastrować. Ryczałam w bardzo trudnych momentach i tych pięknych(chusteczki okazały się moim najlepszym przyjacielem). Uśmiechnęłam się ze w końcu wszystko się wyprostowało i w końcu bohaterka mogła odetchnąć i zapomnieć o koszmarze.

Tak jak napisałam od tej pozycji, nie idzie się oderwać. Nie idzie przestać czytać. A gdy musisz gdzieś wyjść to masz ochotę szybko to zrobić, bo chcesz wrócić do lektury. Jestem zakochana w tej pozycji i mega gorąco Wam ją polecam. Melisa dziękuję za zaufanie

Recenzja patronatu

Ania, po zakończeniu studiów, podejmuje swoją pierwszą pracę w firmie spedycyjnej. Możliwość pracy wydaje się jej spełnieniem marzeń, zwłaszcza, że jej przyszły mąż i rodzina są temu przeciwni. Właśnie tu Ania poznaje Szymona, z którym zaczyna ją łączyć luźna relacja służbowa. Z czasem przenosi się ona na poziom prywatny i z każdym dniem, oboje zaczynają się w nią coraz bardziej angażować. Co stoi za zainteresowaniem mężczyzny? Jakie tajemnice skrywa narzeczony Ani?

Nie przepadam za wątkiem zdrady w literaturze, jednak tutaj zupełnie inaczej ją odebrałam. Główna bohaterka była traktowana przez swojego narzeczonego jak uciążliwy choć niezbędny bagaż. Nie była partnerką, tylko sprzątaczką, kucharką i kochanką służącą tylko do zaspokojenia tylko jego własnych potrzeb. Łaknąca niemal bliskości, zrozumienia i zainteresowania, otrzymała to od mężczyzny całkiem jej obcego, znanego początkowo tyko na stopie służbowej.

Podobało mi się, że jej relacja z Szymonem rozwijała się długo, stopniowo. Początkowa wymiana wiadomości przerodziła się w coś na wzór romantycznego i zakazanego romansu telefonicznego.

Na uwagę zasługuje również postać głównej bohaterki, która została świetnie dopracowana. Była młodą zahukaną przez bliskich kobietą, którą wychowywano na gosposie i żonę, która nie będzie myślała o swoich potrzebach a jedynie zaspakajała w pełni małżonka. Nienauczona poczucia własnej wartości, zależna od wszystkich nie umiała poradzić sobie ze swoimi emocjami. Jednak uczucia jakie wzbudził w niej Szymon zaczęły rozniecać w niej ogień i chęć do walki o siebie. Strach przed odrzuceniem, wyuczony i wpajany latami do głowy, poczucie własnej nijakości i mniejszości nad mężczyzną odbijały się na relacjach ze wszystkimi.

Autorka ma przyjemny styl, więc czytało mi się tę pozycję bardzo szybko i niemalejącym zainteresowaniem. Akcja rozwijała się z wyczuciem i zaskakiwała zwrotami. Tajemnice, które nigdy miały nie ujrzeć światła dziennego wychodzą na jaw stopniowo, dzięki czemu nie odczułam przytłoczenia nadmiarem wrażeń. Zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję.

🔥Melisa Łada "Nowa wiadomość"
Wyd. @dlaczemu 🔥
-------------------------------------------
Ania zaczyna pracę w firmie spedycyjnej . Zadowolona dziewczyna cieszy się z tego, że ma fajne towarzystwo w pracy. Ma ona także męża ale nie do końca jeszcze tak naprawdę go zna. Już niedługo pokażę jej swoje prawdziwe oblicze. Po krótkim czasie dostaje wiadomość na e-mail od klienta, który cieszy się znajomością w tej firmie. Jednak zwykła wiadomość i zwykła znajomość nabiera coraz bardziej rozpędu i przeistacza się w zakazaną relacje.
Czy Ania da się porwać nowej relacji?
Zaczynając historie mamy łagodne emocje i książka wydaje się niewinna jednak coraz głębiej książki to wszystko staje się bardzo niebezpieczne i zakazane. Tajemnicza relacja, niebezpieczeństwo i mężczyzni. Dziewczyna nie do końca znała prawdziwe oblicze męża, które po czasie coraz bardziej jej nie pasuje . Brak dobrej relacji i uczuć pcha ją do innej znajomości. Ciągnie ją do poznania Szymona i zaryzykowania swojego związku. W tle oczywiście rozgrywa się niebezpieczny handel i mrok. Ta historia bardzo spodoba się czytelnikom, którzy poszukują mocnych wrażeń i silnych emocji. Mi osobiście troszkę czegoś brakowało. Ale to nie oznacza, że mi się nie podobała. Była naprawdę fajna i szybko się ją czytało. Bohaterowie zostali fajnie wykreowani i podobał mi się ten dreszczyk niepewności i czekania czy Ania zaryzykuję czy nie. Finał oczywiście zaskakuje i tu także jest plus. Polecam przekonać się wam osobiście♥️

🔥Melisa Łada "Nowa wiadomość"
Wyd. @dlaczemu 🔥
-------------------------------------------

Nowa Wiadomość" książka która mnie na maksa wciągnęła. Historia głównej bohaterki mnie urzekła, że przez tyle lat zniosła wszystkie cierpienia od swoich bliskich. Ale się nie poddawała.
Książka jest warta przeczytania pokazuje świat z innej perspektywy.
Serdecznie polecam!!

Książka jest warta przeczytania pokazuje świat z innej perspektywy.
Serdecznie polecam!!

• Mam, ale jeszcze Nieprzeczytane
  • Zakupy 2023
  • TBR 2023!
  • Romantico - DO ŚCIĄGNIĘCIA

Dodaj cytat z książki Nowa wiadomość