W cieniu Białego Domu

Okładka książki W cieniu Białego Domu Monika Magoska-Suchar
Okładka książki W cieniu Białego Domu
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Agent Kelly (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Agent Kelly (tom 2)
Niegrzeczne książki
2022-03-23
2022-03-23

W cieniu białego domu to kontynuacja losów agenta Petera Kelly, który po bolesnym rozstaniu z księżniczką Safiją postanawia udać się na zasłużony urlop do Nowego Yorku, aby nabrać dystansu do tego co się wydarzyło. Czy prawdziwy agent FBI kiedykolwiek przebywa na prawdziwym urlopie...? Już na początku swego wypoczynku natrafia na Dianę, dziewczynę którą ratuje z opresji przed ściągającymi ją gangsterami, ale czy tylko nimi? Kim jest tajemnicza dziewczyna? Co łączy ją z prezydentem Stanów Zjednoczonych? Słynny promień, którego wszyscy pragną, znów daje o sobie znać, jest niczym klątwa, która ściga Petera na każdym zakątku świata...

Monika jak zawsze nie pozwala nam się nudzić, wręcz powiedziałabym, że nie pozwala nam za sobą nadążyć 🤣 Istna torpeda pisarska, która w swym fachu cierpi na ADHD i zwyczajnie nie potrafi usiąść na tyłku i odpocząć 🤣 jak już się dorwie do klawiatury to strzela książkę za książką 😂😂 Do tego wszystkiego robi to tak wyśmienicie, że już brakuje mi słów uznania. Akcja pędzi jak oszalała, fabuła jest dopracowana w każdym szczególe, a emocje podczas czytania bywają tak skrajne, że muszę mierzyć sobie ciśnienie 😂 no doczepić się nie ma do czego po prostu, no chyba że do tego, że trzeba czekać na kolejną część... 🥰
Recenzja z humorem, ale Monia mnie już zna, a ja ją, więc wiem, że się nie obrazi 😂

Pierwsza część przygód "Agenta Kelly" bardzo mi się spodobała i zapragnęłam szybko poznać dalsze losy jego oraz pięknej księżniczki Safiji. Szybciutko więc zabrałam się za lekturę "W cieniu Białego Domu" i dziś chciałabym podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

Muszę przyznać, że autorka miała świetny pomysł na fabułę, która jest perfekcyjnie dopracowana, a podobieństwo do słynnego 007 wręcz uderzające. Szybka akcja z wieloma zaskakującymi zwrotami, nieustające napięcie, ekstremalne przeżycia i niebezpieczne potyczki, a do tego gorący i pełen namiętności romans.

To zdecydowanie powieść akcji, pełna wybuchów, scen walki, pościgów i ucieczek oraz kilku pikantnych momentów, które jednak zdecydowanie nie należą do wulgarnych.

Mamy tu wybuchową mieszankę: brutalny świat wielkiej polityki, w którym panuje bezwzględne dążenie do władzy; podwójni agenci, najnowocześniejsze technologie i broń, korupcja, ogromne ryzyko, intrygi i wszechobecne sekrety, które powoli, zaczynają wychodzić na jaw. Mało tego, okazuje się bowiem, że tak naprawdę nikomu nie można ufać...

Autorka ma wspaniały dar pisania tego typu powieści i to w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób. Książkę pochłania się dosłownie w oka mgnieniu, a magnetyzm Petera Kelly przyciąga od pierwszych stron. Emocje nieustannie kłębią się w czytelniku- w końcu to historia przystojnego, niezwyciężonego, inteligentnego i obdarzonego niezwykłymi zdolnościami agenta CIA. I choć nie jestem jakąś specjalną zwolenniczką tego typu powieści, to ta seria naprawdę mnie zaintrygowała.

polecam

polecam

"Łączyła nas krew, ale też uczucie- dwie nierozerwalne, niezniszczalne więzi."

Agent Kelly po ostatnich wydarzeniach potrzebuje nabrać dystansu. Nowy Jork wydaje się idealnym miejscem, jednak Peter szybko przekonuje się, że nudny odpoczynek nie jest dla niego, a wielkie miasto dostarczy mu wiele atrakcji. Jego kolejna misja okazuje się prawdziwym wyzwaniem- w końcu adrenalina i ryzyko to jego życie, właśnie to uwielbia.

Pewnego dnia ratuje na ulicy młodą kobietę. Okazuje się, że Diana ma coś wspólnego z politykami, ale także z gangsterami. O co w tym wszystkim chodzi i czy ich spotkanie było przypadkowe? Co ma z tym wszystkim wspólnego prezydent Stanów Zjednoczonych? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Komu Kelly może zaufać? Czy jest gotowy na nowy związek? A może wciąż liczy na powrót swojej ukochanej? Co zrobi, kiedy ich losy ponownie się skrzyżują?

Przy tej części bawiłam się jeszcze lepiej, niż przy pierwszej! Akcja wciąga od samego początku, trzyma w napięciu i tak jak w poprzedniej części nasz Agent Kelly nie pozwoli nam się nudzić. Fabuła jest ciekawie poprowadzona.

Autorka zdziwiła mnie już na samym początku tym, że przy boku naszego agenta nie było jego ukochanej🤭 (myślałam, że druga część zacznie się trochę inaczej) Podobało mi się to, że z każdą kolejną stroną wiedziałam więcej odnośnie ich rozstania, z zaciekawieniem śledziłam jego wspomnienia i sny. Domyślałam się, że musiał być jakiś konkretny powód, przez który Safija postąpiła tak, a nie inaczej i że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa🤭

Zaintrygowała mnie postać Diany i od razu ją polubiłam! Oj miała charakterek🤭 Jak się okazuje, ona i jej rodzinka mają więcej wspólnego z Peterem, niż im się na początku wydawało.

A nasz agent? No cóż.. Niestety ze złamanym sercem w tej części, ale po raz kolejny udowodnił, że się nie poddaje i walczy do końca. Staje na wysokości zadania i chroni tych, na których mu zależy. Niezniszczalny 'James Bond'☺🤭

Jeżeli lubicie nieoczekiwane zwroty akcji i towarzyszące temu emocje, to ta seria Wam się spodoba. Ja jestem ciekawa, co spotka naszego bohatera w trzeciej części.

"Łączyła nas krew, ale też uczucie- dwie nierozerwalne, niezniszczalne więzi."

Świetna książka . Akcja toczy się szybko , brak nudy.

Świetna książka . Akcja toczy się szybko , brak nudy.

Agent Kelly to mój guilty pleasure. reinkarnacja Bonda, nie wiem czy nie jego lepsza wersja nawet. taki przystojny, zabawny i kuloodporny.

Z niecierpliwością czekam na 3 tom 🥰

Z niecierpliwością czekam na 3 tom 🥰

Z tego mogłoby być świetny film o agencie Kelly.
Dobry scenariusz i dobry reżyser i film bomba :)
Polecam.

Z tego mogłoby być świetny film o agencie Kelly.
Dobry scenariusz i dobry reżyser i film bomba :)
Polecam.

Druga część przygód agenta Kelly. Po zniknięciu księżniczki, Peter szuka spokoju w Nowym Jorku🌆, jednak nie jest mu dane nacieszyć się urlopem (w zasadzie on sam nie chce się nim cieszyć, to się nazywa pracoholizm 😅). Ratuje z opresji Dianę, która jest znacznie ważniejszą osobą niż się wydaje. Agent zostaje wmieszany w intrygi Białego Domu, w których macza palce sam Prezydent Stanów Zjednoczonych.🏡 Powstanie tajemniczego Promienia zaczyna nabierać nowych kształtów i okazuje się, że księżniczka Safija nie jest sama ze swoją przeszłością🤨. Co z Promieniem wspólnego ma Prezydent? I w co tym razem wpakował się Peter? Dlaczego Safija tak nagle zniknęła i co się z nią stało? Co zrobi Kelly, gdy spotka dawną miłość?🧕

Historia pełna akcji, ognia🔥, pytań, wspomnień i wewnętrznych rozterek bohatera. Poznajemy tu bliżej sposób powstania Promienia i jego cudowne właściwości, a także poświęcenie jakiemu trzeba się poddać, żeby utrzymać Promień w tajemnicy. Cud kończący powieść napawa nadzieją na lepsze jutro, a agenta zostawia z najtrudniejszą misją w życiu. Taką, w której nie można się poddać i jest całkowicie nieprzewidywalna😱.

Kolejna dobra część serii. Myślę że nawet bardziej wciągająca niż pierwsza. Trochę science fiction ale czyta się dobrze.

• Od wydawnictwa
  • Monika Magoska-Suchar