Nowy początek, nowa szansa

Okładka książki Nowy początek, nowa szansa Patrycja Cygan-Jeż, Małgorzata Falkowska, Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Melisa Łada, Ewelina Nawara, Wioletta Piasecka, Anita Rucińska, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek, Monika Winciorek
Okładka książki Nowy początek, nowa szansa
Patrycja Cygan-JeżMałgorzata Falkowska Wydawnictwo: Inanna literatura obyczajowa, romans
Inanna
2022-07-06
2022-07-06

Hejka Kochani. Jest lato, to trzeba cały czas działać i czytać ciekawe książki. Nie ma to tamto
Zapraszam Was po kolejną Recenzję.

Autorki: Ewelina Nawara,
Małgorzata Falkowska, Patrycja Cygan-Jeż, Katarzyna Grabowska, Anita Rucińska, Barbara Stachowiak, Dorota Śliwa, Monika Winciorek, Wioletta Piasecka, Anna Stryjewska, Katarzyna Kielecka, Kinga Ucherek, Melisa Łada.
Tytuł: Nowy Początek, Nowa Szansa.
Wydawnictwo: Inanna.

W tej historii jest poruszony ciekawy temat. Dotyczy porzuconych i chorych dzieci. Niektórym dzieciom los już na początku odbiera szansę, po to, by normalnie żyć. Ale też jak są adoptowani, to spotykają kochających i normalnych ludzi.
Dodam, że inspiracją do stworzenia opowiadania była historia Alanka i jego rodziny, którzy potrzebują pomocy. Naprawdę te historie były super i tutaj muszę dać poprzeczkę w ocenie. Po resztę zapraszam przeczytać. Moja ocena jest bardzo wysoka.

Moja ocena to: 2000/2000.
W obliczu losów Alanka nie mogłem przejść obojętnie.
Książka liczy 270 stron.

Koniecznie kupujcie. 😯

Zapraszam Was po kolejną Recenzję.

Autorki: Ewelina Nawara,

Każde z trzynastu opowiadań zebranych w antologii „Nowy początek, nowa szansa” to konkretny głos w sprawie MIŁOŚCI i JEJ roli w relacjach rodzinnych. W każdym z nich mamy możliwość przyjrzeć się JEJ z innej perspektywy.
Opisane historie zatrzymały mnie na dłużej, niektóre z nich przywołały wspomnienia z dzieciństwa, z mojego rodzinnego domu. Uruchomiły też bardziej optymistyczne spojrzenie na teraźniejszość i pozornie beznadziejne problemy, pokazując, że życie potrafi być zaskakujące i nieobliczalne, również w swojej pozytywnej odsłonie.
Książka ciekawa, zachęcam do lektury, Dodatkowym powodem, by po nią sięgnąć jest szczytny cel, w którego realizację zaangażowały się Autorki i Wydawnictwo Inanna.

Książka, ktora przez czytelniczy świat przeszła bez większego rozgłosu a ja nie rozumiem dlaczego. Pełne emocji opowiadania, które w nie jednym z nas wywołają fale wzruszeń i uronienie łzy. Mnie osobiście najbardziej urzekła dwa ostatnie opowiadania ale i uważam, że cała książka warta jest przeczytania i przemyślenia.

Patronen tej publikacji jest łódzka kampania społeczna Rodzina Jest Dla Dzieci, która zajmuje się promocją rodzicielstwa zastępczego oraz wspieraniem już istniejących rodzin i dzieci z pieczy zastępczej. W posłowiu jest garść informacji prawnych, dotyczących tej formy opieki i muszę przyznać, że przepisy obecne, dorównane do unijnych, są znacznie bardziej elastyczne niż te, które znałam z czasów PRL-u. Jako rodowitą łodziankę cieszy mnie, że takie pożyteczne inicjatywy wychodzą od mieszkańców mojego miasta.
Ten zbiór opowiadań ma wspomóc finansowo Alana i jego mamę zastepczą. Jeżeli chodzi o ich poziom literacki, to nie są one złe, niektóre nawet bardzo dobre, inne- trochę przegadane. Ale każde z nich porusza jakiś ważny aspekt rodzicielstwa czy dzieciństwa i zmusza do przemyśleń i zwracania uwagi na to, co się dzieje w otoczeniu, bo „kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia” (Martin Luther King). Nie wszystkie kończą się dobrze. Ostatnie dotyczy nawet sprawy tak aktualnej jak ucieczka z objętej wojną Ukrainy.
Warto przeczytać i wspomóc słuszną inicjatywę, bo niestety, państwowe domy dziecka nie przygotowują dobrze do samodzielnego, dorosłego życia, ich wychowankowie mają często problemy z przejęciem odpowiedzialności za siebie i własny dom. Rodzinne domy dziecka robią to o wiele lepiej, ale jest to ciężka, indywidualna praca z dziećmi. Wbrew błędnym informacjom na lc, jest ebook na legimi w abonamencie. Polecam.

[RECENZJA]
NOWY POCZĄTEK. NOWA SZANSA
Antologia
Opowiadanie: Ale wiesz, że my Cię kochamy
Autor: Wioleta Piasecka
Wydawnictwo: Inanna
Premiera: 06.07.2022

Antologia NOWY POCZĄTEK. NOWA SZANSA to książka stworzona w celu zebrania funduszy na cel charytatywny. Autorki przekazały 100%, a Inanna 15% przychodów na rzecz Alanka Tomaszewskiego.
Tematem głównym całej antologii i poszczególnych opowiadań są dzieci – chore, porzucone, zaniedbane, niechciane, pragnące miłości, wsparcia, dobrego słowa i uwagi.

Opowiadanie Wioletty Piaseckiej pod tytułem ALE WIESZ, ŻE MY CIĘ KOCHAMY to historia dzieci z ośrodka specjalnego, które brały udział w Spotkaniu Autorskim przygotowanym przez jedną z bibliotek. Swoją historię opowiada niepełnosprawny Kacper, który od urodzenia nie ma nóg, chłopak ma siedemnaście lat, jeździ na wózku, ale potrafi też chodzić na rękach. Zaraz po urodzeniu matka zostawiła go w oknie życia, później trafiał ciągle do nowej rodziny zastępczej, był aż w dwudziestu sześciu domach, jednak nigdzie nie znalazł prawdziwej miłości. Mimo wszystkich przeciwności losu i braku wsparcia stara się być pogodnym młodym człowiekiem i duszą towarzystwa. Jak każdemu zdarzają mu się też gorsze dni, kiedy ze smutkiem wspomina to co go spotkało.

Treść tego opowiadania to 100% Wioli – zawsze zaangażowana, oddana Czytelnikom, pomocna, życzliwa, dająca z siebie wszystko. Autorka dzieli się swoją energią i wywołuje uśmiech na twarzach swoich fanów. Opowiadanie zdecydowanie chwyta za serce, wywołuje wzruszenie i cały wachlarz emocji od smutku po uśmiech. Historia Kacpra i ogólny pomysł idealnie wpisuje się w tematykę całej antologii. Autorka pokazuje jak ważna jest rozmowa oraz to ile znaczy słowo „KOCHAM” – nie wolno rzucać go na wiatr, by sprawić komuś jednorazową przyjemność. Trzeba zdefiniować najpierw swoje uczucia względem drugiej osoby i wypowiadać je odpowiedzialnie.

[RECENZJA]
NOWY POCZĄTEK. NOWA SZANSA
Antologia
Opowiadanie: Ale wiesz, że my Cię kochamy
Autor: Wioleta Piasecka
Wydawnictwo: Inanna
Premiera: 06.07.2022

Tematem głównym całej...

Bardzo was namawiam do przeczytania tego zbioru opowiadań Mamy szansę zrobić dobry uczynek, bo autorki przekazały honoraria a wydawnictwo część zysków ze sprzedaży dla Alana Tomaszewskiego, który 10 lat temu urodził się jako wcześniak. Chłopiec cały czas wymaga rehabilitacji. A my możemy mu pomóc łącząc pożyteczne z przyjemnym. 13 opowiadań różnych obliczach dzieciństwa i rodzicielstwa.Wszystkie są piękne, wszystkie są ważne. Przejmujące, wzruszające, historie o tym jakie krzywdy dotykają najmłodszych ze strony tych, którzy powinni stanowić ich oparcie, obdarzać miłością i zrozumieniem. Ale po deszczu wychodzi słońce, pojawia się tęcza, a to nadzieja na lepszy dzień. I w życiu też tak jest. I dla małych/młodych bohaterów książki też zaświeci słońce. A może ktoś z nas okaże się takim ☀️tylko miejmy oczy otwarte, bo ofiary cierpią w milczeniu

Opowiadania wywołują wiele emocji. Los stawia na Naszej drodze osoby z konkretnego powodu. Ktoś bez naszej wiedzy zaplanował nasze życie. My tylko możemy nakierować je na odpowiednie tory, wykorzystując dane Nam szanse.

Smutek, troski towarzyszą nam w życiu.
Ale nie zmieni to tego, że ponownie będziemy mogli poczuć się szczęśliwi. Gorąco polecam Wam lekturę opowiadań. Emocji i refleksji nie zabraknie.

Smutek, troski towarzyszą nam w życiu.

Piekne, wzruszajace opowiadania, ktore na bardzo dlugi czas zapadna w pamieci i pozostana w sercu! Polecam goraco!

Cudowne wszystkie opowiadania

Cudowne wszystkie opowiadania