Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! Agnieszka Mielech
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!
Agnieszka Mielech Wydawnictwo: Wilga Cykl: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 13) Seria: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn literatura dziecięca
literatura dziecięca
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (tom 13)
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Wilga
2021-11-10
2021-11-10

Wyróżniona opinia i

przeczytanych książek 176 napisanych opinii 171

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn to jedna z podstawowych serii w domowej biblioteczce córki, obok przygód Misi, Neli i Zuzi. Nie tylko córka uwielbia słuchać opowieści o przygodach Emi i jej koleżanek, ale także starszy syn, który z ukradkiem się przysłuchuje.

Świat przedstawiony w Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! jest bardzo realny i prawdziwy. Pandemia dotarła także na kartki tej powieści. Autorka świetnie ukazuje, jak nasi bohaterowie radzą sobie ze zdalną nauką, jak wszystkie swoje działania przenoszą do sieci, ukazując różne alternatywy.

Przyszedł jednak czas poluzowania obostrzeń, znów można się spotykać i jak dobrze wiemy z autopsji, każde dziecko czekało na ten moment. Emi, Faustyna, Flora, Aniela i Franek tylko czekali na tę chwilę, by wznowić działania Tajnego Klubu Superdziewczyn i Superchłopaka, a tata Flory przygotował dla nich niesamowitą niespodziankę. Domek na drzewie, który stał się oficjalną bazą ich klubu.
Wkrótce nadarza się okazja – dzieciaki wylogowują się ze zdalnej szkoły i wraz z profesorem Kagankiem ruszają w góry. Choć mieli niewiele czasu na przygotowanie, udało im się zdążyć na czas. Razem z profesorem dzieciaki mają wziąć udział w Górskim Rajdzie, gdzie potrzeba parzystej liczby uczestników. Zatem do grupy dołącza Lucek, sąsiad Emi. Początkowo dziewczyna nie tryska entuzjazmem, a może to dobra okazja o poszerzenie ich klubu o jeszcze jednego chłopaka?

W górach czeka na nich kolejna tajna misja, wiele ciekawych i czasem niebezpiecznych przygód. Ponadto zawiera różne ciekawostki przyrodnicze jak np. informację o naturalnych zasobach ciemności, czyli miejscach, do których nie dociera światło z ulicznych latarni i domów. Gwarantuję Wam, że będziecie się dobrze bawić.

Seria Emi i Tajny Klub Superdziewczyn to pozycja, która bawi, uczy i wskazuje, jak powinniśmy się zachować w różnych sytuacjach, jak można poradzić sobie z nastoletnimi problemami.

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!" to trzynasty tom przygód zaprzyjaźnionej bandzy dzieciaków.

Tym razem Klub staje w obliczu pandemii. Aktywności, spotkania, szkoła i kursy przenoszą się do sieci. Każdy radzi sobie jak może z zaspokajaniem poczucie bliskości i gospodarowaniem swoim czasem.

Kiedy w końcu robi się bezpieczniej, przyjaciele wreszcie spotykaja się na żywo! W ogrodzie państwa Zwiędłych pojawia się nawet domek na drzewie, który zostaje nową siedzibą Klubu❤️

Jakby tego było mało, profesor Kaganek proponuje im wspólny rajd górski! Kilka tygodniu upływa przyjaciołom na ćwiczeniach i przygotowaniach, które wydają się łatwe do momentu testu zgrania ekipy...

Czy uda im się wypracować wzajemne zaufanie i zgodnie współpracować? Czy wyjazd w góry zaliczy się do udanych?

Książkę czytałam z ogromną przyjemnością. Podoba mi się, że autorka odniosła się do bieżącej sytuacji i w optymistyczny sposób pokazała jak bohaterowie wykorzystali czas izolacji (co chwilę pojawia sie wątek jakiegoś kursu online).

Kolejnym świetnym punktem jest duży wątek ekologiczny związany z naturalnymi zasobami ciemności. Z książki dowiadujemy się, że obszary, gdzie jest w nocy naturalnie ciemno (bez sztucznego oświetlenia) znajdują się pod ochroną i są na świecie coraz rzadsze. Dla mnie to temat, nad którym się do tej pory nie zastanawiałam, bardzo mnie jednak zaciekawił ten wątek.

Bardzo polecam lekturę!

Kiedy w końcu robi się bezpieczniej, przyjaciele wreszcie spotykaja...

Ksiązka w sam raz dla dziewczynek, bo to tajny klub super dziewczyn. Gotowi na ich przygody? Przyjaciele uwiebiają ruszać na przygody, na górski rajd z dala od cywilazji, a przy tym w nowe tajemnicze miejsce. Tym razem szukają uwięzionej owieczki i pomagają zbłąkanym turystom Bierzcie plecaki i ruszajcie razem z nimi.

Bardzo miła, lekka książka z piękną grafiką w sam raz dla młodszych czytelników.

Bardzo miła, lekka książka z piękną grafiką w sam raz...

Emi, Franek, Flora, Faustyna, Aniela oraz Lucek bardzo się cieszą, że w końcu mogą wyjść z domu i się spotkać. Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka zaczyna swoje działania, na dodatek w nowej bazie, która jest niespodzianką od taty Flo. Wszyscy się bardzo cieszą, jednak to nie koniec atrakcji, jakie ich czekają. Niebawem wszyscy wraz z profesorem Kagangiem wyruszą na wyprawę w góry. Czasu na przygotowanie mają niezbyt dużo, jednak bez problemu dają radę z wszystkimi przygotowaniami. Teraz tylko jeszcze podróż i po raz na przygodę, a także kolejną misję. Jaką? Jak będzie w górach?

To kolejny tom z przygodami Emi i jej przyjaciół, jaki zagościł w moim domu i po raz kolejny stwierdzamy, że był świetny. Historia ciekawa i wciągająca, a momentami zabawna.

Ilustracje, jakie znajdziemy w książce, są czarno – białe, moim zdaniem dość urocze.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry! Tom 13” to ciekawa i wciągająca książka, którą z miłą chęcią polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-wilga-ksiazka-pt-emi-i.html

Tym razem z paczką przyjaciół ogarniamy rzeczywistość po lockdown'ie. Emi, Flo, Faustyna, Aniela i Franek nie mogli się spotykać, teraz stosując się do obostrzeń i zachowując dystans organizują kolejne spotkania Klubu. Z pomocą przychodzą rodzice, a nową tajną bazą staje się domek na drzewie.

Chcąc odetchnąć od miasta i czterech ścian pan Kaganek proponuje wycieczkę w góry. Ale nie będzie to taka zwykła wycieczka. Tajny klub weźmie udział w Rajdzie Górskim Ale Frajda.

Żeby jednak zgłosić drużynę do startu potrzebna jest parzysta liczba uczestników. Do paczki dołączy więc Lucek, sąsiad Emi. Niestety nie każdemu ten pomysł się spodoba.

Dobre towarzystwo to podstawa udanego wyjazdu. Czy nowy członek grupy będzie dobrze się czuł w zgranej już paczce?

Przekonajcie się sami sięgając po ten tom serii. Tę książki pomagają dołożyć na bok telefon, wyłączyć telewizor, one pokazują piękno przyrody i to że przygoda czeka za każdym rogiem.

Za co tak bardzo lubimy książki o Emi?

- za super przygody

- za ciekawostki przyrodnicze

- za ekologiczne działania

- za bliskich nam bohaterów

- za problemy i rozwiązania które świetnie sprawdzą się wśród nastolatków

To 5 najważniejszych punktów, które pani Agnieszka w doskonały sposób spełnia pisząc swoje książki. Dlatego tak chętnie je czytamy i z przyjemnością polecamy dalej.

Gabi (11 lat) - wszędzie ta pandemia! Ale faktycznie lepiej możemy zrozumieć bohaterów skoro tak samo jak oni musieliśmy mieć zdalną naukę. Taki wyjazd po zamknięciu to świetna sprawa. Tajny Klub ma zawsze dużo przygód! Podobają mi się rozmowy między bohaterkami bo to prawie tak samo jak ja rozmawiam z moją BFF

Lidka (9 lat) jeszcze nigdy nie byłam w górach, a ta książka zachęca mnie do takich wędrówek, pomysł rajdu z zadaniami jest bardzo fajny. Super że do Tajnego Klubu dołączył Lucek, bo coś za mało chłopaków jest w tej paczce.

Polecamy ;)

Chcąc odetchnąć od miasta i czterech ścian pan Kaganek proponuje wycieczkę w...

„Pędzimy przed siebie i eksploatujemy planetę, to nie może trwać w nieskończoność”.

Czas izolacji i zdalnego nauczania minął. Nareszcie Tajny Klub Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka mógł wyjść z domów i mieszkań i cieszyć się spotkaniami off-line.
Tata Flo przygotował dla członków niespodziankę. Zbudował nową tajną bazę. Klub był nią zachwycony. Zaś profesor Kaganek zaproponował wyprawę w góry. Wszyscy byli za, ponieważ każdy tęsknił za świeżym powietrzem, aktywnością i oczywiście przygodą.
Emi, Franek, Flora, Faustyna, Aniela oraz Lucek wraz z rodzicami cieszyli się z udziału w górskim rajdzie oraz możliwości zobaczenia „parku ciemnego nieba”. Do wyprawy bohaterowie mieli trzy tygodnie. Nie zmarnowali tego czasu. Planowali, co zabiorą ze sobą, przechodzili „szkolenie NASA”, a także poprawiali swoją kondycję, bo czas pandemii niekorzystnie na nią wpłynął.
Tradycją stały się już tajne misje. Jakie tym razem one będą? Nie zdradzę. Jeśli jesteś ciekawy to zapraszam do przeczytania książki.

Bardzo lubię tę serię. Chodź bohaterka „nie rośnie” wraz ze mną to zawsze z ogromną sympatią sięgam po kolejny tom. To książka, która zawiera dużą dawkę wiedzy na temat ekologii i ochrony przyrody. Dowiedzieć się z niej można m.in., na czym polega „idea zrównoważonej florystyki” i poczta balkonowa oraz co należy ze sobą zabrać na wyprawę w góry. Poza tym jest bardzo pozytywna. Promuje przyjaźń, otwartość, życzliwość, współpracę, niesienie pomocy… Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność. Podpowiada, co robić, aby się nie nudzić, bo hasło Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka brzmi „Nigdy więcej nudy”.

Wypada mi powtórzyć za autorem „pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i – hej! – ruszajcie na szlak z tajnym klubem!” i dodać od siebie – nie będziecie żałować ani minutki spędzonej z tą książką w rękach.

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn (i oczywiście Jednego Superchłopaka) powracają już w 13 tomie z serii. Tym razem zapraszają nas na wyprawę w góry. Tak więc najwyższa pora ruszyć swoje cztery litery z kanapy i oderwać się od telewizora i wyjść na świeże powietrze. Gdzie jak gdzie ale w górach go nie zabraknie jak i kolejnych ciekawych przygód. Razem z profesorem Kagankiem udają się na górski rajd gdzie nie może zabraknąć tajnej misji, która to już jest specyfiką tej serii.
Nasi bohaterowie będą mieli nie byle jaką misję bo, będą musieli uwolnić uwięzioną owieczkę jak i pomogą zagubionym turystą. Jak widzicie nie będzie nudno.
Mimo że seria książek skierowana jest na dziewczynek wczesnoszkolnych jak i szkolnych to za sprawą jednego Superchłopaka również i męska część może sięgną po tą książkę. Oprócz samej historii, która jest ciekawa, książka niesie za sobą wiele pozytywnej energii a także pokazuje wzorce z których dzieciaki powinny czerpać. Nie dziwi więc że całą seria ma swoich fanów i doczekała się swojej strony internetowej w której oprócz książek można nabyć wiele innych gadżetów związanych książkami. Jeśli szukacie ciekawych książek dla młodego czytelnika to ja tą serię jak najbardziej mogę Wam polecić.

Mega

• Dziecięce/młodzieżowe
  • Audiobooki
  • EmpikGo
  • Nataszki

Dodaj cytat z książki Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hej, w góry!