Nazwałem go Krawat

Oficyna Lustro
2021-11-22
2021-11-22
Barbara Bruks

Isotnie, ta powieść jest napisana tak syntetycznie, że można / warto przeczytać ją kilka razy. Z jednej strony sentymantalne, z drugiej strony jest to coś głęboko wzruszającego. Czy to jest "azjatyckość"? Nie wiem, ale ten powiew orientu u austriackiej pisarki też mi się podobał. Działało odświeżająco.

Milena Michiko Flašar w wyjątkowy, obrazowy sposób opisuje rzeczywistość. Kreśli portret człowieka wplątanego w tryby, które kręcą się siłą rozpędu. Nie ma on siły ani czasu, żeby się im przeciwstawić. Pisze o wplątanych w niewypowiedziane. Nieodważnych, by zrobić krok naprzód.

Cała opinia na www.naczytniku.com

• L: Austria