Tajemnice Fleat House

kryminał literatura brytyjska

Wyróżniona opinia i

Tajemnice Fleat House

przeczytanych książek 1118 napisanych opinii 1050

Powieść w duchu wolnych klasycznych kryminałów z rozbudowanym aż za bardzo tłem obyczajowym, które doprowadzało mnie momentami do frustracji. Wolałbym jednak, gdyby wiodącym wątkiem było śledztwo w sprawie morderstwa w Fleat House, a nie rodzinne sekrety z przeszłości i skomplikowane relacje miłosne Jazz Hunter - głównej detektyw. Zakończenie bardzo dobre, ale szkoda, że fabuła nie utrzymuje tego poziomu przez cały czas, gdyż często gęsto jest nudnawo i mozolnie. Mimo wszystko polecam jako lekką, niezobowiązującą lekturę na chwile wytchnienia

Czyta się lekko i przyjemnie, jak wszystkie powieści Lucindy. Historia sama w sobie całkiem ciekawa i pomysłowa, ale niestety poprowadzona tak, że łatwo się domyślić kto, co i dlaczego 😉 nie jest to thriller najwyższych lotów, aczkolwiek pamiętajmy, że pisarka normalnie się poruszała wśród powieści obyczajowych i romansów, więc jak na pierwsze (i niestety ostatnie 😢) podejście jest naprawdę nieźle 😉 polecam jako coś lżejszego do odsapnięcia od cięższych tomów lub jako pierwsze podejście do gatunku 😊

Świetna książka! Na nowo odkrywam Lucinde i jej dzieła. Wielka szkoda, że już nic nie napisze.

Nie spodziewałam się, że książka będzie aż tak słaba. Mozolnie napisane, mozolne śledztwo. Słaby język, nijacy bohaterowie. Wątek obyczajowy góruje na tle innych. Język momentami nijaki, nie na miejscu teksty. Ledwo, ale to ledwo dobrnęłam do końca bo zaczęłam czytać „po łebkach ” inaczej bym nie dotrwała.
Jestem totalnie na nie.

Jestem totalnie na nie.

„Tajemnice Fleat House” to książka, która mnie nieco rozczarowała. Liczyłam, że otrzymam tu intrygującą zagadkę w klimatycznym i urokliwym miejscu, a tak się nie stało.

Miałam nadzieję, że bardziej wciągnie mnie ta historia, a bywały takie nużące fragmenty. Mocno skupiono się tu na życiu kilku bohaterów, co nie każdemu się spodoba, a poza tym czasami odczuwałam mętlik przy poznawaniu ich losów. Niektóre dialogi czy wydarzenia też pozostawiały wiele do życzenia, nie polubiłam przedstawionych tu postaci.

Ogólnie jest to dość średnia pozycja z mało satysfakcjonującym zakończeniem, zabrakło tego czegoś tu w całości, ale w sumie sprawnie zapoznałam się z ukazanymi tu zdarzeniami.

♥ Julia

Początek książki jest bardzo dobry. Intrygujące miejsce zbrodni, pełno podejrzanych i jak się okazuje w trakcie prowadzonego śledztwa miejsce które jest pełne tajemnic.
W trakcie czytania ewidentnie widać, że książka jest nierówna- ponieważ mamy z jednej strony ciekawy opis miejsc czy postaci to już życie osobiste i dialogi niestety trochę kuleją i to niestety obniża noty książce. Zdaję sobie z tego sprawę, że Lucinda Riley była autorką powieści obyczajowych i mamy tutaj do czynienia z jej pierwszy/ i zarazem ostatnim kryminałem/ i to widać. Duży nacisk jest postawiony na relacje między ludzkie, dotyczy to nie tylko wszystkich postaci wykreowanych przez autorkę, ale także sama zbrodnia ma wymiar czysto uczuciowy..... i tutaj też zakończenie jest jakie jest. Moim zdaniem zakończenie jest akceptowalne, ale brakuje przysłowiowego pazura. Sam późniejszy happy end wydaje mi się zbyt cukierkowy. Początek książki pokazuje, że jest potencjał, zakończenie ewidentnie pokazuje, że coś zostało zaprzepaszczone, a szkoda.
Mimo błędów i wad ,, Tajemnice Fleat House'' Lucindy Riley nie jest złą książką. Nie mniej nie ma też w niej niczego odkrywczego, nie ma tego pionierstwa, czegoś co by zachwyciło i pozostało w pamięci na długo.

Bardzo dobra książka, gdyby nie dialogi. Intryga, opisy postaci i miejsc, koniec są naprawdę dobre. Ale dialogi są koszmarne - szczególnie te dotyczące życia osobistego pani komisarz. Frazes goni banał. Szkoda, że syn jednak nie zrobił redakcyjnych poprawek.

Polecam

Polecam

Świetna historia. Cudny kryminał. Zaskakująca końcówka. Nigdy bym nie podejrzewała, że właśnie ta osoba jest odpowiedzialna z zgony.

Mozna miło przy niej spędzić czas i się rozluźnić, intryga ciekawa i dość rozbudowana. Można czytać :)

• Kryminał
  • Przeczytane 2022