Nie zapomnisz tych świąt

Okładka książki Nie zapomnisz tych świąt Nana Bekher
Okładka książki Nie zapomnisz tych świąt
Nana Bekher Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
Pascal
2021-10-27
2021-10-27
literatura polska

🎄NIE ZAPOMNISZ TYCH ŚWIĄT🎄
Nana Bekher

Dawno żadna książka nie wywoływała u mnie tylu emocji.
Caden postanawia zemścić się na swoim ojcu, który porzucił jego matkę jak chłopak był malutki i nie utrzymywał z nimi kontaktu. Wymyśla plan: uwieść córkę ojca, czyli swoją przyrodnią siostrę i złamać jej serce.
Nie no serio brat w siostrze, siostra w bracie się zakochują? Tego pojąć nie mogłam, jak? dlaczego? To jest niesmaczne! Sama mam starszego, przyrodniego brata i w głowie mi się nie mieści, że Avery wiedząc kim jest chłopak daje się prowokować i zakochać.
Cadena nie polubiłam od pierwszej strony i mogę zrozumieć chęć zemsty, tak nie mogę pojąć dlaczego taki wymyślił plan na tą zemstę. Avery na początku wydawała się bardzo mądra i rozsądną dziewczyną. Jednak z rozdziału na rozdział jej postać traciła w moich oczach.
Co do pomysłu na fabułę myślę, że by nie był zły gdyby nie fakt, że to rodzeństwo.
W całej tej sytuacji zastanawiała mnie postać matki dziewczyny. Na koniec oczywiście wszystko się wyjaśniło, ale w pewnym momencie taki scenariusz brałam pod uwagę więc zakończenie nie do końca mnie zaskoczyło, czy uratowało to moją opinię o książce? No nie, niesmak pozostał. Plus za to, że książkę czyta się szybko i emocje bohaterów są wyraźnie pokazane.

🎄NIE ZAPOMNISZ TYCH ŚWIĄT🎄
Nana Bekher

Dawno żadna książka nie wywoływała u mnie tylu emocji.
Nie no serio brat w siostrze, siostra w bracie...

"Nie zapomnisz tych świat" Nany Bekher to moim zdaniem znakomity romans z wątkiem zemsty oraz nietypowej miłości w tle.

Książkę przeczytałam w jeden dzień. Tak mnie pochłonęła, że nie mogłam się od niej oderwać. Myślę też, że książkę można przeczytać po świętach, ponieważ większość akcji dzieje się przed świętami.

Od tej historii nie sposób się oderwać. Główny bohater żyje zemstą na swoim ojcu, który porzucił rodzinę i stworzył nową. Przysiągł, że rozkocha swoją przyrodnią siostrę Avery i ją złamie.

Caden nie zdaje sobie tylko sprawy, że tajemnice rodzinne, mogę wstrząsnąć i jego światem.

Powieść z ciężką tematyką, napisana naprawdę lekkim stylem. Zakazana miłość, szokujące tajemnice, nie tylko jedno złamane serce i zemsta. I jak sam tytuł sugeruje, ci bohaterowie naprawdę nie zapomną tych świat.

Ja w sumie również. O tej historii tak łatwo nie zapomnę. Jest bardzo oryginalnie wymyślona. Emocje bohaterów czułam czytając tą powieść. Caden może swoją zemstą nie wzbudził mojej sympati od początku, jednak polubiłam tego niedobrego bohatera. Zmienił się gdy poznał szokującą prawdę.

Polecam z całego serca ❤️

Od tej historii nie sposób się oderwać. Główny bohater...

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Jak organizujecie swoje półki na książki?

✧ @nana_bekher_autorka jej twórczość znają wszyscy i wiem, że większość z was uwielbia pióro tej autorki. W moim przypadku stało się inaczej i nie są to pozytywne odczucia.

✧ Bohaterowie: Avery. Nie będę kłamać spodobała mi się jej postać, ale wszystko się zmieniło, gdy pojawił się Caden. Młody mężczyzna, który chcąc zemścić się na swoim ojcu ma niecne plany wobec swojej przyrodniej siostry odniosłam wrażenie, że zrobi wszystko by osiągnąć swój cel nie przekonał mnie do siebie absolutnie.

✧ Fabuła: Mimo najszczerszych chęci starałam się dać szansę tej książce, ale wtedy stanęłam przed wyborem. Albo wystawić tej historii laurkę wbrew sobie i swoim odczuciom, albo napisać wam prawdę. Wybrałam prawdę, historia Cadena i Avery w moim odczuciu z klimatem świątecznym ma niewiele wspólnego. Czytając książkę nie czułam w ogóle klimatu Bożego Narodzenia dołóżmy do tego styl pisania autorki, jak na dojrzałą kobietę matkę i żonę. Styl pisarski utrzymuje się na poziomie liceum. Dałoby się to zrozumieć gdyby to była pierwsza książka Nany, ale to jest historia któraś z kolei i zamiast być lepiej jest gorzej przykre ale prawdziwe.

✧ Autorka: Nie mam w zwyczaju wypowiadać się o autorach których nie znam, więc i o Nanie za wiele wam nie powiem. Zdradzę wam tylko tyle, że spotkałam się z jej warsztatem już wcześniej była to książka z mojej prywatnej biblioteki.

✧ Podsumowanie: Nie będę tu zbyt wiele pisać ''Nie zapomnisz tych świąt'' była książką, która nie powaliła mnie na kolana wy nie musicie sugerować się moją recenzją. Sięgnijcie sami po tę książkę i przekonajcie się czy historia odpowiada waszym preferencją. Ja czuje niesmak i jest to książka do której nie mam zamiaru wracać. Moim zdaniem każdy autor powinien liczyć się z tym, że nie każda jego książka będzie oceniana wysoko.

✧ Współpraca: @nana_bekher_autorka
@wydawnictwo_pascal_books

✧ Ocena: 4/10

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

~ Jak organizujecie swoje półki na książki?

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale mogę śmiało stwierdzić, że udane.
Ile jest w stanie znieść porzucony przez ojca chłopak? Jak boleśnie musiał zostać skrzywdzony skoro żyje jedynie zemstą?
Nasz główny bohater Caden, kiedy był dzieckiem został porzucony przez ojca. Nigdy nie wybaczył mu tego co zrobił dlatego, po śmierci matki żyje jedynie chęcią zemsty i ma zamiar zniszczyć kawałek po kawałeczku idealne życie mężczyzny. Do czego posunie się zniszczony psychicznie chłopak? Czy zemsta dosięgnie jedynie ojca, czy może też jego córki i siostry Cadena – Avery?
Avery, mimo tego, że zdecydowanie jest przeciwieństwem brata pod każdym względem, akceptuje go, gdyż zawsze chciała mieć rodzeństwo. Niestety nie wie, jakie plany wobec niej ma Caden… Nie wie, że osoba, której zaufała, będzie chciała zniszczyć ją doszczętnie… Co takiego się wydarzy co sprawi, że te święta będą niezapomniane?
Kochani, tak jak wspomniałam na początku, było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Czy udane? Myślę, że tak. Bohaterowie przedstawieni byli w sposób ciekawy i zdecydowanie kontrastowy, co zadziałało tylko na korzyść. To jak została przedstawiona przemiana głównej bohaterki pokazała mi tylko, jak ważne jest okrywanie siebie i swoich pragnień. Brakowało mi tylko głębszego pokazania Cadena – dlaczego się tak zachowywał, co nim kierowało. Zdecydowanie chciałabym dowiedzieć się o nim więcej, gdyż sam fakt dlaczego posunął się do takiego czynu wydaje się niezwykle intrygujący i wyrachowany. Natomiast cała fabuła, zdarzenia – wszystko było spójne i ciekawe. Emocje jakie towarzyszyły mi podczas czytania ciężko nawet wyrazić słowami. Książka potrafi rozpalić nawet nasze najbardziej skryte zmysły. A fakt, że pojawia się w jej zakazany wątek sprawia tylko, że nie chciałam odkładać książki na bok. Zakazane uczucie i świąteczny czar pobudzi najtwardsze serca, a uczucie rodzące się między bohaterami sprawi, że wasze serca zabiją szybciej. Z czystym sumieniem polecam książkę nie tylko w okresie świątecznym.

Po śmierci matki Caden postanawia zrealizować plan, który od dawna gościł w jego głowie. Jedzie do ojca, który przed laty zostawił ich i powtórnie ułożył sobie życie. Postanawia zemścić się z namieszać w życiu jego nowej rodziny. W tym celu chce wykorzystać swoją przyrodnią siostrę Avery.
Dziewczyna jest młoda i niewinna. Ufa Cadenowi, który myśli tylko o tym by ją w sobie rozkochać a później porzucić. Czy uda mu się uwieść własną siostrę i co może z tego wyniknąć? Czy warto się mścić?

Książka jest ciekawa i wciąga. Trudno jednoznacznie ocenić zachowanie Cadena. Z jednej strony wydaje się zimny i bezwzględny, z drugiej zaś wydaje się zagubiony. Autorka pokazała w jaki sposób niewyjaśnione sprawy i tajemnice mogą wpłynąć na przyszłość najbliższych. Mama Cadena bardzo go kochała jednak nigdy nie wyjawiła mu prawdy o jego dzieciństwie oraz dlaczego rozstała się z jego ojcem. Caden przez całe życie snuł własne teorie, które nijak miały się do rzeczywistości. Czy Avery będzie w stanie wybaczyć mu niecne intrygi?
Książkę oceniam na 7 pkt.

Niestety opowieść o Cadenie i Avory nie należy do moich ulubionych. Zabrakło mi magii świąt, która tak pięknie została pokazana na okładce. Autorka ma bardzo lekkie pióro dlatego książkę czyta się bardzo szybko. Historia pisana jest z perspektywy obojga bohaterów.
To opowieść o zakazanej miłości, pełna tajemnic i chęci zemsty. Zakończenie to prawdziwy rollercoaster, który wywraca wszystko do góry nogami.
Książka może nie przypadła mi w pełni do gustu to i tak przyjemnie spędziłam z nią czas.

W złości i z nienawiści jesteśmy zdolni do różnych uczynków i przychodzą nam przeróżne pomysły do głowy. Ten, na który wpadł główny bohater wydał mi się wręcz przesadzony, ponieważ są jakieś granice moralności. Wywołało to u mnie mieszane uczucia, ale nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła jak rozwiąże się ta akcja. Intrygującym dla mnie było to z jakim poświęceniem wiązał się jego plan. Zemsta Cadena była szczegółowo zaplanowana i miała uderzyć z mega siłą, za krzywdy, których doświadczyła jego psychika. Nie spodziewał się jednak, że los ma dla niego jeszcze wiele niespodzianek. Nie chcę pisać więcej, bo musiałabym zdradzić ciut fabuły, a tego nie lubię. Książkę trzeba przeczytać.
Jak w przypadku poprzednich pozycji Autorki, po które miałam okazję sięgnąć, czytało się kosmicznie szybko i przyjemnie. Zabawne momenty sprawiają, że książka nie jest nudna.

NANA BENHEKER
⚜️Nie zapomnisz tych świąt⚜️

Pierwsze moje spotkanie z autorką dzięki bt z

Znów wkroczyłam w świat zemsty, tym razem zemsta porzuconego chłopaka na sowim ojcu. Tak ojciec porzucił rodzinę, bo to było dla niego za dużo, by po kilku latach założyć nową i mieć dziecko! Na coś takiego patrzeć nie mógł Caden, więc postanowił ukarać ojca, a przy okazji swoją przyrodnią siostrę za to że miała pełna rodzinę.
W całej opowieści głównym wątkiem jest zakazany związek - kazirodztwo. Brat dla zemsty chce uwieść siostrę. Ciekawe prawda? Tylko kto kogo uwiedzie?

Bohaterowie z lekka irytowali mnie. On pewny siebie przystojniak, który myśli że może wszystko. Zimny i bezwzględny typek.
Ona szara myszka, która żyje pod kloszem i boi się walczyć o swoje pragnienia.
Jednak ich spotkanie zmienia wszystko o 180 stopni.

Czułam że w całej tej hostori jest jakaś tajemnica, która zakonczy cały wątek z hukiem. I miałam rację. Zakończenie było leciutkim szokiem, ale jeżeli liczycie na złe zakończenie, nie radzę czytać.

NANA BENHEKER
⚜️Nie zapomnisz tych świąt⚜️

Pierwsze moje spotkanie z autorką dzięki bt z

W ostatnim czasie przeczytałam cudowną książkę autorstwa Nany Bekher pod tytułem „Nie zapomnisz tych świąt”. Głównymi bohaterami są: Avery oraz Caden. Po śmierci matki Caden postanawia zemścić się na swoim ojcu. Działanie to jest spowodowane faktem braku kontaktu w dzieciństwie chłopaka. W tym celu powraca do rodzinnej miejscowości mamy z zamiarem zrujnowania poukładanego życia niepoznanego nigdy wcześniej ojca. Avery to dziewiętnastoletnia dziewczyna lubiąca i studiująca literaturę. Ale przede wszystkim ukochana córeczka Williama. Czy plan Cadena się powiedzie? Czy Avery zaakceptuje swojego przyrodniego brata? Czy rodzące się uczucia między dwójką młodych ludzi uda się ukryć przed rodzicami? Do czego będzie zdolny Caden by zrealizować swój plan? Jaka prawda wyjdzie po latach? Czy Caden pogodzi się z odkrytym sekretem swojej matki? Czy Avery i Caden nie zapomną tych świąt? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami.
Kiedy zaczynałam czytać „Nie zapomnisz tych świąt” nie spodziewałam się, że przeczytam ją w tak zastraszającym tempie. Szczególnie w okresie przedświątecznym. Powieść autorstwa Nany Bekher naprawdę jest mega wciągająca i nie zwraca się na czas jaki się jej poświęca. Z całego serducha polecam każdemu zapoznanie się z tą cudowną książką. Uwierzcie mi na słowo nie zawiedziecie się jej treścią. I przeczytacie ją bardzo szybko.

Co nietypowego przydarzyło wam się w święta? Moje nietypowe święta, które zapamiętam na całe życie przydarzyły się w zeszłym roku. Wtedy niefortunnie cała rodzina złapała COVID, byliśmy na kwarantannie i podczas wigilii… łączyliśmy się z rodziną online. 😂 Oby w tym roku obędzie się bez podobnych komplikacji!🤭

Po więcej książkowych inspiracji zaobserwuj @przeczyt.ana 🥰

Nana Behker próbuje uraczyć nas świąteczną historią, jednak oprócz delikatnych wzmianek o śniegu, pieczeniu pierników czy świątecznych piosenkach (których było niewiele) nie za bardzo dało się odczuć klimatu świąt.

Fabuła koncentrowała się głównie na motywie zemsty. Caden, chłopak, który wychował się bez ojca stracił także matkę. Te negatywne uczucia ulokował w motywie zemsty. Pragnął zemścić się na swoim ojcu, który porzucił ich i stworzył szczęśliwą rodzinę otoczoną luksusem- z nową żoną i córką Avery. Pragnie rozkochać w sobie Avery tak, by następnie porzucić ją- zranić to,co dla ojca jest najcenniejsze, a więc i jego samego. Niespodziewanie pojawia się w domu rodzinnym Avery i odtąd spokojny świat dziewczyny, wypełniony książkami i nauką przewraca się do góry nogami. Caden umiejętnie bawi się uczuciami i rozbudza wyobraźnię dziewczyny, każdego dnia zbliżając się do realizacji mrocznego celu.

Pojawia się jednak problem: chłopak uświadamia sobie, że wcale nie zależu mu na zranieniu dziewczyny, nie jest też pewien, czy rodzące się między nimi uczucie to na pewno fikcja. Czy zdoła zrealizować plan zemsty do końca czy też porzuci go kierując się sercem?
Niespodziewanie Avery i Caden dowiadują się o długo skrywanej przez ojca tajemnicy rodzinnej, która sprawia, że wszystko co dotąd niemożliwe, staje się… możliwe. Ot, świąteczny cud. Czy zdecydujecie się na jego odkrycie? Cóż, to miła książka, która na pewno spodoba się fanom romansów. Jest nietypowo, bo w rolach głównych siostra i przyrodni brat. Jako, że nie mam dużego doświadczenia z romansami to ta książka momentami wydała się mi krępująca- ale przeczytałam z przyjemnością, bo bardzo lubię nietypowe scenariusze.

Po więcej książkowych inspiracji zaobserwuj @przeczyt.ana...

• Od wydawnictwa
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Nie zapomnisz tych świąt