Między literami

Okładka książki Między literami Kate Clayborn
Okładka książki Między literami
Kate Clayborn Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura obyczajowa, romans
Love Lettering
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-11-24
2021-11-24
2019-12-31
Agnieszka Myśliwy

Daje 6/10 bo polubiłam główną bohaterkę. Dobrze ktoś napisał, że pozycja nijaka. Raczej nikomu nie polecę do przeczytania. Sama trochę się z nią męczyłam przez miesiąc. Myślę, że pomysł fajny, może interesujący byłby z tego film? Jednak Reid mnie do siebie nie przekonał, jakby oderwany od rzeczywistości. Lubię ostatnio czytać romanse jednak miłości od pierwszego wejrzenia mnie nie przekonują.

Jakoś mnie ta książka do siebie nie przekonała. Wszystko jest tu zbyt poprawne, zbyt oczywiste, żeby móc uwierzyć w świat, który przedstawiła autorka.

Książka, która jest dosłownie jak kocyk, po prostu przeuroczy romans. Nie spodziewałam się, że tak bardzo do mnie trafi, bo miałam spore wątpliwości po jej przejrzeniu – bałam się, że będzie zbyt metaforyczna, biorąc pod uwagę zawód głównej bohaterki i to, że historia jest opowiedziana całkowicie z jej perspektywy.

Fabuła opowiada o dwójce osób zafascynowanych znakami, ale w odmienny sposób – Meg jest artystką literniczką, a Reid genialnym matematykiem. Dla Meg litery są ważne do tego stopnia, że czasami przekazuje w nich więcej, niż powinna. W ten sposób poznaje Reida – kiedy ten po roku od swoich, zerwanych w międzyczasie, zaręczyn przychodzi do Meg z pytaniem, skąd ona wiedziała, że jego związek jest pomyłką. W programie ślubnym, który zaprojektowała Meg znalazł bowiem ukrytą wiadomość… W ten sposób rozpoczyna się przepiękna historia dwójki ludzi, którzy w celu pełnego zaufania sobie muszą pokonać dość wyboistą drogę.

To książka nie tylko o miłości, ale także o zdrowych relacjach – w związku, rodzinnych oraz przyjacielskich. Meg ma bowiem problemy w wyrażaniu trudnych emocji, co kładzie się cieniem na życiu osobistym głównej bohaterki. Wszystko – od gestów i spojrzeń po sceny intymne – prowadzi ją przez kolejne etapy tworzenia zdrowego związku z Reidem oraz nawiązywanie i naprawianie innych relacji, które z powodu wewnętrznych trudności bohaterki w międzyczasie ucierpiały. Zakochałam się w Reidzie – jest on bardzo uważnym, cierpliwym i troskliwym mężczyzną, choć oczywiście niepozbawionym wad. Innym bohaterem tej książki jest także miasto Nowy Jork, a autorka pozwala na nie spojrzeć od zupełnie nieoczekiwanej strony. Poza tym mamy tu również tajemnicę, której zupełnie się nie spodziewałam, więc jest i spory element zaskoczenia.

Podsumowując, polecam tę książkę każdemu fanowi współczesnych romansów :)

Fabuła opowiada o dwójce osób zafascynowanych znakami,...

Zaskakują mnie negatywne opinie o tej książce. Może nie jest wybitna, ale wyróżnia się dobrym językiem, świetnymi opisami i całkiem przyjemnym wątkiem romantycznym.

Szczerze mówiąc, o tej książce nie słyszałam nic. Kupiłam ją “lekko” w ciemno, ze względu na opis, który zaciekawił mnie na tyle, by sięgnąć po tę historię. Historię, która z początku… wręcz prawie usypiała.

Meg ma talent - czyta znaki.. Kaligrafuje zaproszenia, kartki, winietki itp. Przy jednym zleceniu pozwala sobie na wkaligrafowanie ostrzeżenia na program ślubny. Czy dobrze zrobiła? Tego dowiaduje się dopiero po roku, gdy odnajduje ją Reid, który odczytał tę wiadomość.

Poznając na początku Reida i jego postawę (chłodny, wręcz zimny i niewzruszony facet) odnosiłam wrażenie, że jest z nim coś nie tak.

Oboje mnie irytowali przez większość historii, ale brnęłam dalej. Zaskoczyło mnie w tej książce jedno. A mianowicie to dlaczego Reid zawsze omijał temat swojej pracy. Tego się nie spodziewałam.

W ogólnym rozrachunku autorka miała dobry pomysł na fabułę, ale coś nie zaskoczyło.
Ja historię niestety męczyłam, w nielicznych momentach się ożywiając, mając złudną nadzieję, że tak już pozostanie.

Ta pozycja z pewnością nie przypadła mi do gustu. Zbyt długie opisy i przemyślenia powodowały to, że gubiłam się w fabule. Miałam problem z odnaleziem się w historii, która dodatkowo mnie nużyła. Z pewnością do niej nie wrócę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam wrażenie, że jestem za stara na książkę , w której nic nie ma prócz większości opisów, albo się wypaliłam w czytaniu. Dosłownie nic mnie w tej książce nie oczarowało.

Talent do kaligrafii przyniósł Meg sławę. Ale dziewczyna ma też inną umiejętność. Umie odczytywać znaki, których inni nie widzą. Gdy spotyka Reida i jego perfekcyjną narzeczoną od razu wie, że ich małżeństwo będzie katastrofą. Dlatego też ukrywa w ich programie ślubnym wiadomość.
Rok później Reid odnajduje Meg, aby zapytać skąd wiedziała, że jego zaplanowana przyszłość legnie w gruzach.

Dopiero miej więcej w połowie książki zaczęłam się wciągać w akcję i „ogarniać” co się dzieje. Nie wiem dlaczego zajęło mi to tyle czasu, by zaangażować się w historię, jednak pewnie nie każdy będzie chciał się męczyć przez tyle stron, by na koniec przez chwilę poczytać o relacji bohaterów.

Relacja pomiędzy głównymi postaciami była dziwna i dla mnie zapełnienie niezrozumiała. Nie czułam między nimi praktycznie żadnej chemii. Wyglądało to bardziej jakby dwójka bliskich przyjaciół spotykała się ze sobą, bo nie mają nikogo innego w zasięgu ręki.

Trzeba jednak przyznać, że niektóre fragmenty były naprawdę ciekawe. Dzięki temu dalej czytałam czekając na więcej. Jednak nie brakowało tych nudnych i niepotrzebnych elementów, które po prostu można by usunąć.

Jestem ciekawa czy czytaliście ja? Co o niej sadzicie?
Autor: Kate Clayborn
Tytuł: Między literami
Wydawnictwo: Słowne
Zaczęła się ona bardzo ciekawie, dlatego zaintrygowałam się do czytania. Zaciekawiła mnie tak bardzo, że nie chciałam jej odkładać.
Niestety zauważyłam, że ostatnio trafiam na książki, które z czasem są dla mnie nijakie. Tak właśnie było z tą, od połowy zaczęła się przy niej nudzić i nie miałam ochoty jej czytać.

Dokończyłam ją tylko dlatego, że nie lubię zostawiać tak książek. Nie zrobiła ona na mnie dużego wrażenia. Myślę, że zakończenie pasowało do tej historii i tak powinno być.

Niemniej jednak podobał mi się sam zmysł na fabułę. Myślałam, że dowiem się czegoś więcej, a idąc głębiej w las fabuła szła bardziej w prywatne sfery. Nie trafiła ona do mnie nad czym ubolewam.
Ocena 5/10

Jestem ciekawa czy czytaliście ja? Co o niej sadzicie?
Autor: Kate Clayborn
Tytuł: Między literami
Wydawnictwo: Słowne

W tej książce każda litera jest niezwykle ważna i może odgrywać kluczową rolę w przyszłości bohaterów.
Historia Meg i Reida jest z jednej strony zupełnie inna niż wszystkie romansidła, które czytałam, ale z drugiej jest schematyczna i wiadomo jak to wszystko się potoczy, ale raju jak strasznie mi się podobała! Reid jest niezwykle tajemniczy i gdy myślimy, że go poznaliśmy zaskakuje nas i to na każdym kroku, a Meg jest tak ciepłą i kochaną osobą, że po prostu nie idzie jej nie lubić. On daje jej natchnienie, a ona uczy go jak pokochać miasto, którego on nienawidzi od pierwszego dnia.

• Nie posiadam

Kate Clayborn Między literami Zobacz więcej