Within My Heart

Okładka książki Within My Heart Tamera Alexander
Okładka książki Within My Heart
Tamera Alexander Wydawnictwo: Baker Publishing Group Cykl: Timber Ridge Reflections (tom 3) powieść historyczna
powieść historyczna
Timber Ridge Reflections (tom 3)
Baker Publishing Group
2010-09-01
2010-09-01
9780764203916
romans romans historyczny xix wiek usa lekarz wioska

Czyli ostatnia część serii Timber Ridge Reflections. Tutaj mamy miłą odmianę, bo spotykamy się z bohaterami, którzy w poprzednich częściach odegrali już sporą rolę i mieszkają w Timber Ridge od dawna (bo w jedynce i dwójce panie były przyjezdne i poznawały społeczeństwo wioski). Mamy więc Rachel, siostrę Jamesa, głównego bohatera dwójki, wdowę z dwoma synami prowadzącą ranczo, i doktora Brookstona, który i w jedynce, i dwójce sporo się pojawiał. I już wtedy widać było, że bardzo podoba mu się Rachel, ale ona ciągle była w żałobie po mężu. W tej części powoli godzi się z jego odejściem i robi miejsce w swoim sercu dla innego. Tylko jak to się skończy?

Na pewno bardziej podobała mi się dwójka, bo akcja mnie najbardziej wciągnęła. Tu było sporo opisów medycznych z racji zawodu głównego bohatera. Rachel jako córka lekarza i taka można powiedzieć miejscowa pielęgniarka, która dużo pomagała ludziom przez pojawieniem się w mieście doktora, asystuje mu w kilku przypadkach, więc trochę tego jest. Nie wiem, na ile to wszystko jest prawdopodobne, dla mnie jako dla laika nie były tu widoczne jakieś zatrważające błędy. Te opisy mnie szczególnie jakoś nie interesowały, ale były do przejścia.

Na plus to, czego nie było w dwójce, a mianowicie dość sporo scen z bohaterami poprzednich części. Ci, którzy czekali na swoją kolej, w poprzednich książkach się sporo pojawiali, ale główni bohaterowie części pierwszej niemal zniknęli w drugiej, mieli może dwie, trzy krótkie sceny. Tutaj jest ich dużo więcej, możemy śledzić, jak się potoczyło ich życie, co jako osoba, która bardzo mocno związuje się z bohaterami, bardzo doceniam.

Żal mi, że ta seria ma tylko trzy części i że przyszedł czas na rozstanie się z mieszkańcami Timber Ridge, bo te godziny spędzone w ich towarzystwie były pełne ciepła, radości, wzruszeń, ale też i smutków. Przekazały wiele życiowych mądrości i bawiły. To nie jest literatura z gatunku tych wielkich, ambitnych książek, które zmieniają epoki, a w sumie prosta opowieść o ludziach i ich życiu, pełna ciepła, trafiająca do serca. Troszkę jak moje ukochane czarno-białe melodramaty czy książki L. M. Montgomery. Na pewno przeczytam serię Posiadłość Belmont od Alexander, która jako jedyna ukazała się w Polsce, a potem może i pozostałe, jeśli tylko je dorwę w oryginale, jak Timber Ridge. Gorąco polecam!

• Czytane w obcych językach
  • Literatura współczesna