Zapomnij, że istniałem

Okładka książki Zapomnij, że istniałem Beata Majewska
Okładka książki Zapomnij, że istniałem
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zapomnij, że istniałem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Zapomnij, że istniałem (tom 1)
Jaguar
2020-01-03
2020-01-03
zapomnij że istniałem beata majewska wydawnictwo jaguar

Pozycja bardzo fajna , niebalana historia, fajnie zareowani bohaterowie , momentami śmieszna . Polecam warto :)

Niemożliwe przeplata się i układa w historię, przy której nie można się nudzić. Mnogość aspektów i tematów poruszanych w tej opowieści zapewnia niewymagającą rozrywkę. Jedynie mało realne zakochiwanie się i odkochiwanie w chwilę i życiowe decyzje podejmowane pod wpływem impulsu nie pasują do wyważonych, twardo stąpających po ziemi postaci. Ale od tego są książki, żeby autor mógł poprowadzić postaci jak tylko chce. Końcówka stopniowo wygaszająca temat, zakończona wielką bombą otwierającą nowe hisotrie.

Książka ciągała się strasznie , fabuła strasznie się dłużyła ,nic się przez długi czas nie działo.

Wiele pozytywnych opinii o twórczości Beaty Majewskiej skłoniły mnie do sięgnięcie w końcu po Jej książki. Wybór zupełnie przypadkowo padł na "Zapomnij, że istniałem". Czy to było dobre posunięcie?
Nie wiem, bo fabuła jakoś szczególnie mnie nie porwała, choć zła też nie była. Jest tutaj trochę romansu, obyczajówki, a i klimat małej spokojnej wioski także działa na korzyść. Tylko czegoś mi brakuje.
Przez znaczną część tej historii, akcja toczy się powoli i jakoś bez ekscytacji Bohaterowie z jednej strony charyzmatyczni, wyraziści, ale z drugiej nie wywarli na mnie większego zainteresowania.
Trudno mi jednoznacznie ocenić tę powieść i stanowczo stwierdzić, czy ponownie sięgną po coś spod pióra Pani Majewskiej. Jeśli tak, to raczej nie będzie to kontynuacja tej serii.

Czytanie tej książki strasznie mi się wlekło. Czekałam na moment aż mnie tak zainteresuje, że nie będę się mogła oderwać jednak niestety to nie nastąpiło. Teraz najgorszy problem polega na tym, że mam pozostałe części i dylemat czy dać im szansę czy skoda czasu.

Początek książki sielski anielski. Wieś, energiczna pani sołtys, nowy mieszkaniec. Od połowy książki akcja nabiera tempa. Historia mało realna, ale na "odmóżdżenie" bardzo dobra. Do poczytania na długie wieczory. Polecam.

Książka dopiero na koniec się rozkręciła, bardzo długo ją czytałam, nie wiem czy sięgnę po następne części

Rafał Snarski były gangster i bokser. Wprowadza sie na wieś żeby pozbierać się po stracie i chociaż na chwile oderwać się od przeszłości o której ciężko zapomnieć. Na jego drodze staje Luiza , która namiesza w życiu Snarskiego. Czy Luiza i Rafał zakochają się w sobie? Czy przeszłość wróci do mężczyzny? Odpowiedź na te pytania poznacie czytając tą ciekawą historie .Jest to kolejna pozycja Pani Beaty, którą miałam okazje przeczytać i tym razem się nie zawiodłam. Książka wciąga Was od pierwszej strony. Historię Rafała ciężko jest odłożyć na później. Koniec książki zaskakuje i ma się ochotę od razu sięgnąć po drugi tom . Szczerze polecam "Zapomnij , że istniałem. Na prawdę warto przeczytać tą książkę.

Książka przyciągnęła mnie głównie samą okładką (bo kto by ominął wytatuowane ramiona umięśnionego faceta bez koszulki?😉) Potem zaintrygował mnie tytuł, aż przeczytałam streszczenie, wreszcze zamówiłam i bardzo szybko przeczytałam prawie jednym tchem. Tak mnie wciągnęła, że nie mogłam się oderwać 🙉
,,Zapomnij, że istniałem" jest z cyklu literatury obyczajowej, zaliczona do romansu, ale można też znaleźć w niej kryminalne wątki z uwagi na to, że główny bohater, to były gangster 😎
W całej książce dzieje się dużo. Bywało, że śmiałam się z niektórych scen, niektóre doprowadzały mnie do łez wzruszenia, a nawet współczucia. Porywały romantyczne, wręcz gorące chwilę bohaterów których nie miałam dość! Luiza i Rafał w połączeniu to jeden wielki ogień 🔥 Dosłownie "swojska" dziewczyna zdobywa serce Snarskiego, co było dla niej utrudnieniem, bo jego przeszłość nie pozwalała na odwzajemnianie uczuć. Mimo, że go pociągała, nie potrafił się otworzyć. Z upływem czytania pojawiało się sporo tajemnic, które stopniowo były odkrywane i niewyjaśnione sytuacje stawały się jasne. Sama autorka @augustadocher_beatamajewska pisząc tę powieść nie oszczędzała czytelnikom mnóstwa wrażeń, uczuć oraz dreszczyków emocji 😉
Dla mnie pierwsza część trylogii jest świetna, ale żeby się o tym przekonać, musicie sami przeczytać.

,,Zapomnij, że istniałem" jest z cyklu literatury obyczajowej, zaliczona do...

Książka dłużyła mi się niesamowicie. Zwykle czytam książki w jeden dwa dni. Tej poświęciłam ponad tydzień. Na końcu powieść nabrała barw, jednak nie zmienia to całości oceny.