Zapomnij, że istniałem

Patronat LC
Beata Majewska Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zapomnij, że istniałem (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Jaguar
zapomnij że istniałem beata majewska wydawnictwo jaguar
Zapomnij, że istniałem (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
zapomnij że istniałem beata majewska wydawnictwo jaguar

„Zapomnij, że istniałem” to lekka i niezobowiązująca lektura. Poznajemy historię młodej i bardzo uczynnej Luizy Mleczko, która mieszka wraz z rodzicami na wsi, pełniąc rolę sołtysa. Pragnąc pomóc nowemu mieszkańcowi, poznaje tajemniczego Rafała, byłego boksera, który w swoim życiu doświadczył ogromnej straty, a teraz marzy tylko o spokoju.

Książka Beaty Majewskiej raz...

Literatura obyczajowa w wyśmienitym wydaniu. Romans, humor, szczypta sensacji i garść pikanterii. „Zapomnij, że istniałem” jest lekturą lekką i przyjemną. Dostarcza emocji i rozrywki. Czego chcieć więcej od dobrej książki?
Luiza Mleczko jest panną mieszkającą na wsi z rodzicami. Jest nieco sztywna i pedantyczna. Jest również kobietą upartą, konserwatywną, zachowawczą. Nie...

Czytałam różne książki Pani Beaty Majewskiej ale ta powieść jest super. Super się czyta. Polecam.

Skłamię gdy napiszę, że lubię styl autorki i czytam ją w ciemno, bo to nieprawda. Jednak w porównaniu z ostatnią książką spod jej pióra, a tą - to niebo a ziemia. Nawet napiszę, że to była dobra książka, ot taka lekka i relaksacyjna.

Początkowe perypetie Luizy, głównej bohaterki, przypominają serialowe "Ranczo". Jest wieś, "podsklepowi" goście i ambitne sprawowanie...

Chociaż wszyscy dookoła chwalili talent Beaty Majewskiej do tej pory przeczytałam zaledwie jedną jej powieść ("Zapisane w chmurze"). Postanowiłam więc nadrobić zaległości przy jej najnowszym dziele i zaintrygowana sięgnęłam po "Zapomnij, że istniałem".

Autorka utrzymuje swoją historię w klimacie powieści obyczajowej, chociaż im dalej w las tym więcej pojawia się...

"Zapomnij, że istniałem" to książka, która niestety trochę mnie rozczarowała.
Opowiada historię Luizy Mleczko mieszkającej wraz z rodzicami na wsi i pełniącej funkcję sołtysa. Obowiązki zmuszają ją do odwiedzin tajemniczego Rafała, który nie jest zbyt miłym towarzyszem. Kobieta od początku czuje przyciąganie do bohatera, sama ma narzeczonego, jednak od dawna nie jest między...

Romans niepotrzebnie przeplatany zbyt "ambitną" i prymitywną gangsterką, albo zbyt banalna gangsterka przeplatana romansikiem.

Czy jesteście w stanie sobie wyobrazić utratę wszystkich bliskich? Nowy start? Czy powstalibyście z kolan?

Rafał po naprawdę wielkiej tragedii rodzinnej postanawia ułożyć swoje życie na nowo. Zdala od swojego dawnego życia. Tak trafia do małej wsi Milików, gdzie kupuje dom z całym dobytkiem.
Luiza została wybrana jedną z najmłodszych sołtysek w Polsce. Mimo, że ma dużo...

Zapomnij że istniałem
Jest to książka w której patrzymy na świat oczami Rafała i Luizy. Przez to uczymy się doceniać to co mamy oraz rozumieć ludzi który wszystko stracili. Wszystko to pojęcie względne. Mając to na myśli chodzi mi o rodzinę, bliskich i miłość. Tak jak właśnie w tej książce. Rafał nie stracił pieniędzy czy czegoś co można w każdej chwili nabyć, kupić....

"Myślisz, że jak się o czymś nie gada, to znika? Nie ma tak lekko. Problemu w ogródku nie zakopiesz."

Luiza Mleczko, niezwykle elegancka i zadbana, ale szalenie uparta pani sołtys i Rafał Snarski, niegdyś bokser, a teraz chowający się przed całym światem gangster. Czy te dwa, z pozoru niepasujące do siebie światy, będą w stanie stworzyć kochający się związek?

Początek...

• Przeczytane 2020
  • 2020
  • Legimi
  • Druga część
  • RECENZENCKIE

Dodaj cytat z książki Zapomnij, że istniałem