Wyścig z życiem

Okładka książki Wyścig z życiem
K. A. Zysk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-06-23
2020-06-23
Romans LLiteratura obyczajowa

Jak mi się ta książka ciągnęła. Zamysł na nią był dobry, ale wykonanie fatalne. Dwójka dorosłych ludzi, a co drugie słowo przekleństwo. Zachowanie tak samo jakby byli nastolatkami. Liczyłam na ciekawą pozycję z jeszcze ciekawszym wątkiem motocyklów, zawiodłam się.

Tu było bardzo dużo wydarzeń, ale niestety brak akcji. Dwójka głównych bohaterów CIĄGLE się kłócili, a potem się godzili, tylko że te wybaczenia między sobą były mało wiarygodne do uwierzenia. Książka mocno wyidealizowana. Bohaterka było nijaka i wręcz ślepa na prawdę jej przeżyć z jej chłoptasiem, który swoją drogą niby był niby takim złym chłopcem, a i tak był pantoflem. Nawet pomińmy już fakt, jakim cudem oni mogli się ze sobą związać. No bo kurcze- jak ON mógł się zainteresować NIĄ po jednym spotkaniu!
Nie polecam :(

Co autor miał na myśli…? To był taki sztampowy, ironiczny i fatalny romans. Głowni bohaterowie co chwile się kłócili potem godzili i tak aż do końca książki. Obydwoje mnie irytowali nie wspominając o słowie ,,kochanie” w każdym dialogu między nimi. Co do wypowiedzi to były wręcz śmieszne zresztą tak samo jak wspomniani bohaterowie. Rzadko daje książce jedną gwiazdkę, bo staram się docenić chociaż pomysł na książkę, a tu mam wrażenie, ze go nie było. Okropnie mi się to czytało wiec proponuje się dwa razy zastanowić zanim zaczniecie czytac.

Od dawna ta książka była na mojej liście ,,do przeczytania"
Moje pierwsze spotkanie z autorką i mogę je zaliczyć do pozytywnych. Olivia i Igor są trochę jak woda i ogień. Nie do końca czułam flow między nimi. Mówi się, że wiek to tylko liczba i tak było w ich przypadku (24 i 29 lat, a czasami zachowywali się mało dojrzale). Livia ucieka przed przeszłością, ale w końcu ją dopada. Momentami Igor irytował mnie swoim zachowaniem. Liwia często była niezdecydowana i niekonsekwentna to mimo wszystko kibicowałam tej bohaterce.

Myślę, że historia miała potencjał i udało się go wykorzystać. Naprawdę z każdą stroną chciałam poznać dalsze losy bohaterów. Poza tym lubię trochę takie nadprzyrodzone zjawiska i przeczucia.
Dodatkowo plusik za wspomniane utwory muzyczne: moje klimaty i dla ,,Poślubionej" kiedyś byłam fanką Bollywood :D

P.S. Od jutra zmieniam Biedronkę na Kauflanda :)

Od dawna ta książka była na mojej liście ,,do przeczytania"

Jestem pozytywnie zaskoczona, twórczość autorki rozpoczęłam od sensual desire, następnie toksyczna miłość, a teraz jej delikatniejsza i bardziej poruszajaca wersja, wyścig z życiem, jestem zachwycona jej wyobraźnią i umiejętnością pisania o różniej tematyce.

Prostacki język, głupie odzywki i wieczna złość miedzy bohaterami... niby kochają się nad życie, a non stop się kłócą, wyzywają i uciekają od siebie.
Wiem, że to tylko moja opinia, ale ta książka jest naprawdę słaba. Już dawno nie czytałam takiego gniotu, a wiem, że autorka umie pisać bo inna jej książka jest super.
W tej książę jest wiele błędów językowych i stylistycznych, nie mówiąc o tym, że nie ma czegoś takiego jak "w te i we w tę" tylko tam i z powrotem...
Strasznie męczyłam się czytając tą pozycję. Sięgnęłam po ta książkę bo spodobała mi się inna książka tej autorki.
Nie polecam - szkoda czasu.

W tej książę jest wiele błędów językowych i...

Wyścig z życiem to dość ciekawa propozycja. Motocykliści i ich motory oraz wypadki na drogach. Od razu włączają się stareotypy - motocykliści dawcy organów. Tylko w tej historii motocyklista bliski sercu drugiej osoby umiera w wypadku a życie jest na tyle okrutne, że w dalszym życiu nadal przecinają się losy tej osoby i innego motocyklisty. Jak w takiej sytuacji nie dmuchać na zimno i mieć pretensje o motor do drugiej osoby, gdy ta tym faktem jest przerażona? ... Tak czy inaczej polecam bo to dość ciekawa propozycja.

Zupełnie nie rozumiem jak można oceniać tą książke na cokolwiek powyżej 3*, historia miała potencjał, ale wykonanie tragiczne, dialogi słabe, postacie spłycone, brak charyzmy bohaterów, po prostu ciepłe, rozgotowane kluchy, miałam kilka podejść do tej książki, nie udało mi się nawet dojść do połowy, ale naprawdę tego nie da się czytać, żałuję zakupu.

Brak mi słów. Ta książka to totalne dno. Napisana jest w taki sposób, że aż razi w oczy. Historia jest żenująca, a co drugie słowo to przerywnik w postaci przekleństwa. Brak jest w tym jakiegokolwiek dobrego smaku i wyczucia. Relacje bohaterów i ich losy opierają się na patologii i niczym więcej.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego ta książka ma takie świetne opinie. Czytając ją, czułam się po prostu zażenowana. Po pierwszych stronach zapowiadało się naprawdę ciekawie. Później... No cóż... Zachowanie bohaterów, ich wypowiedzi jak dla mnie są poniżej jakiegokolwiek poziomu. Krótko mówiąc: NIE POLECAM!

Dodaj cytat z książki Wyścig z życiem