W słońcu Dubaju

Okładka książki W słońcu Dubaju Monika Magoska-Suchar
Okładka książki W słońcu Dubaju
Monika Magoska-Suchar Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Agent Kelly (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Agent Kelly (tom 1)
Niegrzeczne książki
2021-09-29
2021-09-29
literatura polska

Takie pomieszanie Bond z Mission Imposible i z książkami Clancyego. Ogolnie nie było źle ale jak dla mnie przekombinowane :/ Dałabym bardziej 2,5 gwiazdki. Tak coś między "z braku laku" a "może być". No i dość szybko domyśliłam sie co jest Promieniem 😏 To akurat było mega przewidywalne.

Długo się za nią zabierałam bo nie jestem fanką agenta 007 ale zaskoczyła mnie pozytywnie. Czyta się bardzo szybko i bardzo wciąga. Przygody głównego bohatera lekko przekombinowane ale przynajmniej coś się dzieje.

Peter Kelly to agent CIA działający w Emiratach Arabskich, na zlecenie amerykańskiego rządu, pod przykrywką ambasadora. W emiratach uchodzi za celebryte i przyjaciela emira, któremu kiedyś uratował życie. Agent Kelly niczym James Bond uwielbia szybkie samochody i piękne kobiety. Jest bardzo oddany swojej pracy, a adrenalina jest jego motorem napędowym. Za wszelką cenę wykonuje powierzone mu zadania i nie cofa się przed niczym, aby osiągnąć wyznaczony cel. Od lat poszukuje tajemniczej broni zwanej „Promieniem". Aby zbliżyć się do wykonania misji, pojawia się na balu charytatywnym jako przedstawiciel emira i w jego imieniu bierze udział w staraniach o rękę piękniej księżniczki. Safija jest piękną, niezależną i zbuntowaną kobietą, dlatego nie godzi się ze swoim przeznaczeniem i bierze los w swoje ręce, zawierając układ z agentem Kellym. Rodzi się między nimi uczucie, na które nie mają wpływu, a misja staje pod znakiem zapytania. Jakie tajemnice skrywa księżniczka? Czym jest tajemniczy „Promień” i czy dostanie się w niepowołane ręce? Czy zakazana miłość ma szansę przetrwać?

„W słońcu Dubaju” to pierwszy tom cyklu Agent Kelly. W powieści autorka przenosi nas w piękne arabskie klimaty i w doskonały sposób oddając klimat miejsca. Nie jest to romans czy erotyk, a powieść sensacyjna z domieszką romansu i odrobiny fantasy, co wykracza poza pewne schematy. Bardzo podobało mi się to, że narracja była prowadzona z punktu widzenia mężczyzny, co nie jest zbyt częstym zabiegiem. Fabuła jest bardzo dynamiczna, naładowana ładunkiem emocjonalnym i nagłymi zwrotami akcji, dlatego nie mamy czasu na nudę i do samego końca akcja trzyma w napięciu i nie zwalnia tempa. Jeśli lubicie romanse połączony z akacją, polecam tę książkę. Myślę, że jest to doskonały materiał na scenariusz filmowy.

Lubicie klimaty a'la James Bond? Jeśli tak, to ta historia jest dla was. 👳🧕

Agent Kelly wyrusza na podbój Dubaju, by wziąć udział w licytacji o rękę księżniczki oraz broń. Owiany tajemnicą Promień nie jest jednak tym, czym można się było spodziewać.👀

Księżniczka Safija lubi brnąć przez życie na własnych zasadach i dlatego proponuje Peterowi układ i przy okazji owija go sobie wokół palca. Choć, czy to oznacza happy end?🤐

Historia pełna strzelanin, ucieczek, niebezpieczeństw i stale rosnącej adrenaliny. Idealna dla fanów mocniejszych wrażeń. 💣🥵

Nie mogłam się od niej oderwać, bo akcja toczyła się tak szybko, że ciągle chciałam więcej i więcej. Bo w końcu "nic nie jest w stanie powstrzymać zakochanego agenta." ❤️

Lubicie klimaty a'la James Bond? Jeśli tak, to ta historia jest dla was. 👳🧕

Ksiazka czyta sie szybko. Styl autorki sprawil, ze "plynelo sie" przez ta ksiazke. Jednak jak poczatek bardzo mnie zaciekawil, to po kolejnych stronach bylo juz przecietnie, bez wiekszych emocji.

To pierwsza część trylogii "Agent Kelly", niesamowicie emocjonujaca, świetnie napisana i trzymajaca w napięciu historia, od której trudno się oderwać. 8

Głównym bohaterem jest Peter Kelly, oficjalnie ambasador USA w Emiratach, a tak naprawdę niezwykle skuteczny ageny CIA. Przystojny, inteligentny, opanowany, fenomenalnie zbudowany- po prostu najlepszy.

Sprytnie wkupił się w łaski emira Muhammada, który okazując mu swoje bezgraniczne zaufanie, czyni z ambasadora swojego emisariusza podczas szalenie popularnej licytacji o rękę księżniczki Safiji. Może nie tyle sama dziewczyna wzbudza ogromne zainteresowanie, ile jej domniemany posag. Bowiem najbardziej hojny uczestnik licytacji ma otrzymać nie tylko rękę pięknej Safiji, ale również od dawna poszukiwany Promień- tajemniczy projekt pewnego szalonego arabskiego naukowca.

Księżniczka jednak okazuje się niezwykle intrygującą i piękną kobietą, która nie godzi się, by traktowano ją jak przedmiot. Kelly, pozostający pod urokiem Safiji, ratuje ją z opresji i zwiazany z nią tajemniczym paktem, pomaga w ucieczce...

Fabuła przywodzi na myśl słynne filmy szpiegowskie o Bondzie, bowiem Peter Kelly to najlepszy i najprzystojniejszy tajniak w CIA. Wartka akcja pełna zaskakujących wydarzeń, zapierające dech w piersiach pościgi, strzelaniny i intrygi. Jest tu wszystko, co może zaspokoić najwybredniejszego czytelnika.. Piękne widoki, najbogatsi tego świata, szybkie i drogie samochody i.. miłość. Bo przecież każdy agent to uwodziciel i zawsze zdobywa najpiękniejsze kobiety.

Sprytnie wkupił się...

Tak jak obiecałam na story, dzisiaj wracam do Was z książką "W Słońcu Dubaju".
Zanim jednak zacznę, muszę zapytać 😁 Kto Waszym zdaniem jest najbardziej znanym fikcyjnym agentem służb specjalnych? Pewnie większość powie, że James Bond.I nijak nie będę mogła się z tym nie zgodzić.Śmiem jednak stwierdzić, że ostatnio coraz częściej mówi się o innym agencie.Pojawił się bowiem On. Agent Kelly.Diabelnie przystojny, zdecydowany, biorący to, czego pragnie. ;)
Kiedy go poznajemy pracuje pod przykrywką, jako ambasador Stanów Zjednoczonych w Emiratach Arabskich.Jego priorytetowym zadaniem jest przejęcie tak zwanego Promienia.I wszystko poszłoby jak z płatka, gdyby nie piękna księżniczka Safija, z którą zawiera pakt.W zamian za pomoc w ucieczce, Safija oferuje doprowadzenie do ów Promienia. Niestety ten prosty układ szybko napotyka na wiele perturbacji, które przeplatają się z niebezpieczeństwem i wiszącą nad bohaterami namiętnością.Co z tego wyniknie?Czy agent Kelly osiągnie swój cel?Czy może w trakcie go zmieni?

Pamiętam pierwszą książkę Moniki i jestem w szoku, jak zmienił się styl tej autorki.Stał się on dużo lżejszy i bardziej naturalny.Nie ma tu naciągania tematu na siłę.Fabuła jest realna, spójna i dopracowana. Dlatego bardzo łatwo jest się przenieś do świata pełnego przepychu, bogactwa i poczuć świst latających kul.
Bohaterowie w moim odczuciu są porządnie i ciekawie wykreowani, choć chwilami nie ukrywam irytują :))) Ale taka ich rola 😆
Sumując.Tajni agenci, służby wywiadowcze, księżniczki, bajeczna sceneria i intrygująca historia w tle, to bez wątpienia elementy, które składają się na to, że ta książka jest dobra ;) A jeżeli jeszcze takowa trzyma w napięciu i nie brakuje w niej nagłych zwrotów akcji, to wierzcie mi ->grzechem jest jej nie przeczytać :) P o l e c a m 😎

Tak jak obiecałam na story, dzisiaj wracam do Was z książką "W Słońcu Dubaju".

Niesamowicie mnie wciągnęła! Naprawdę świetnie się ją czytało.

Niesamowicie mnie wciągnęła! Naprawdę świetnie się ją czytało.

Spodziewałam się czegoś odrobinę innego, co nie zmiana faktu że czytało mi się dość przyjemnie i szybko. Akcja pędziła niczym pendolino, mimo to, wszystko spina się w spójną i logiczną całość. Polecam szczególnie osobom lubiącym kiedy w książce nie ma ani chwili wytchnienia od akcji :)

Książka przyciągnęła mnie piękną okładką, a ja bardzo lubię książki z czarnymi okładkami. Oczywiście jest teraz mnóstwo książek z przepięknymi okładkami, ale te czarne lub czerwone mają ten niepowtarzalny klimat. One przyciągają nasz wzrok i czarują swoim pięknem oraz stanowią obietnicę mocnych wrażeń.

W tej książce autorka zabiera nas w podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie poznajemy arabski świat i ich kulturę oraz prawa jakimi się rządzą. Temu wszystkiemu towarzyszy przepych, luksusowe apartamenty oraz szybkie samochody.

Główny bohater Peter Kelly jest przystojnym mężczyzną, który przyciąga uwagę kobiet. Jednak on swoje życie poświęcił pracy i nie może związać się z żadną kobietą. Zawodowo jest agentem CIA, który właśnie dostał misję, w której pełni funkcję ambasadora USA w Emiratach Arabskich.

Misja ta przysporzy mu wielu kłopotów, jednocześnie serwując sporą dawkę adrenaliny, a bez niej Kelly nie potrafi żyć. Agent będzie w swoim żywiole i kolejny raz udowodni, że jest najlepszy w tym co robi.

Safija jest arabską księżniczką, która stanowi kartę przetargową w interesach między Amerykanami, a Arabami. Świat, w którym przyszło jej żyć jest brutalny, a kobiety są zdane na łaskę mężczyzn. Jednak młoda arabka jest niepokorna i nie daje sobą sterować.

Ona i tajemnicza broń o nazwie “Promień” są bezcenne i przez to tak bardzo pożądane przez wszystkich bogaczy. Kto wygra konkury? Czy dojdzie do oświadczyn?

Miłość nie wybiera i przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Zakochany agent spojrzy na swoje życie z innej perspektywy niż dotychczas, co wpłynie na jego niektóre decyzje. Co wydarzy się dalej? Jak potoczą się losy Safiji i Petera? Czy Słońce Wschodu nadal będzie za nim podążało czy to już ich koniec?

Tak wiele pytań rodzi się w głowie, a ciekawość została wyostrzona do maksimum. Nie wiemy co autorka zaserwuje w drugiej części, ale na pewno będzie ciekawie. Ja już nie mogę się doczekać, aby kolejny raz ruszyć w podróż z Peterem.

Ta książka była … fenomenalna, mam wrażenie, że każda kolejna tej autorki jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Chociaż mogłoby się wydawać, że to już niemożliwe. Pani Monika ma głowę pełną odjazdowych pomysłów i świetnie potrafi ubrać je w słowa.

“W słońcu Dubaju” z powodzeniem mogłaby zostać zekranizowana i sądzę, że film byłby na poziomie Hollywoodzkich produkcji. W roli Petera wiedziałabym Jasona Stathama chociaż wyglądem za bardzo by nie pasował. Jednak bohaterowie grani przez tego aktora wyróżniają się walecznością i słabością do pięknych kobiet, a agent Kelly właśnie taki jest.

To jak chcecie wyruszyć w podróż do Dubaju? Myślę, że tak, bo ta książka jest świetna i polecam Wam po nią sięgnąć.

W tej książce autorka zabiera nas w podróż do Zjednoczonych Emiratów...

• Audiobooki

Monika Magoska-Suchar W słońcu Dubaju Zobacz więcej