Asystentka szefa

Okładka książki Asystentka szefa Katarzyna Mak
Okładka książki Asystentka szefa
Katarzyna Mak Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2021-09-22
2021-09-22
literatura polska

Fałszywa przyjaciółka, zemsta, miłość od pierwszego wejrzenia, bogaty facet i młoda niewinna dziewczyna. Taką mieszankę serwuje nam autorka w swojej książce.

Weronika Banach — dwudziestotrzyletnia dziewczyna pochodząca z małej wsi, mieszka z babcią, która ją wychowała. Jest młoda i naiwna, a także niedoświadczona zarówno w kwestiach związkowych, jak i zawodowych.

Główna bohaterka nieprzypadła mi do gustu, ponieważ jest kompletnie niedojrzała jak na swój wiek. Zachowuje się jak piętnastolatka marząca o księciu na białym koniu. Wierzy w bajki i myśli, że życie też taką bajką jest.

Niestety przyjdzie jej się rozczarować, bo mężczyzna, którego spotka na swojej drodze, nie będzie słodkim księciem z bajki. Przyjaciółka, z którą zna się od najmłodszych lat, również okaże się kimś zupełnie innym.

Alan Wolf — szef Wolf Investment, bogaty samiec alfa, który się nie zakochuje. Wystawnym życiem rekompensuje sobie trudne dzieciństwo. Nie miał w życiu kobiecego wzorca, dlatego w swoich relacjach z kobietami traktuje je przedmiotowo.

Jego związek z Weroniką od początku był dziwny, bo ich znajomość trwała chwilę, a oni już zdążyli się w sobie zakochać. Jest to bardzo nierealne, a zachowanie Alana też nagle diametralnie się zmienia, w co trudno mi uwierzyć. Niestety Alan również nie zyskał mojej sympatii.

Przeczytałam całą trylogię „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i obejrzałam trzy filmy, które powstały na podstawie tej serii, więc dobrze pamiętam, co się tam działo. Seria od E.L. James została przetłumaczona na wiele języków w tym na polski, więc nie rozumiem sensu pisania książki, która jest jej kopią.

Ja rozumiem inspirację i wiem, że wiele autorek napisało swoje książki z wątkami BDSM natchnione po przeczytaniu Greya. Cieszy mnie ten fakt, bo dzięki temu powstało wiele świetnych książek, ale tutaj według mnie ta inspiracja poszła za daleko.

Czytając od razu widać, że główni bohaterowie są stylizowani na Anastasię i Christiana, mało tego autorka wielokrotnie przywołuje postać Greya. Pewne sceny są wręcz takie same, a żeby było jeszcze ciekawiej Weronika i Alan oglądają całą serię filmów o Greyu, żeby się zainspirować do łóżkowych zabaw.

Zawsze staram się doszukać w książce czegoś, co by sprawiło, że zmienię zdanie i uznam ją za ciekawą. Niestety w tym przypadku nie znalazłam niczego przemawiającego na jej korzyść. Tym razem wyjątkowo nie polecam Wam tej książki, bo uważam, że czytanie jej to strata czasu.

Ta książka nieprzypadła mi do gustu, ale to nie znaczy, że przestanę czytać książki tej autorki. Mam w planach sięgnąć po najnowszą - „Boski Diavolo”, bo ta zapowiada się bardzo ciekawie.

Główna...

No fajna, fajna, oparta na "Piedziesieciu twarzach Greya"😁
Nie wiem po co ktoś napisał druga taka książkę, ale stało się. Pomysl był, milosc i euforia dosyć szybko zagościły w sercach bohaterów. Intrygą tajemnicza to bylo jednak wszystko podszyte (niby tajemniczą, bo bardzo szybko zgadłam, co kto i czemu),ale zakończenie to już było chyba najsłabsze. Nawet jak wszystko co złe wyszło na jaw, to co, dorośli ludzie nie potrafili sobie tego wyjaśnić przez kilka miesięcy? Żadnej konfrontacji? To trochę smieszne. On wrócil do swoich nawyków, ona w ogóle wróciła do siebie, na wieś i tyle. No trochę dziwnie się to wszystko potoczyło. Sama historia miłości dosyć pozytywna.

No fajna, fajna, oparta na "Piedziesieciu twarzach Greya"😁

To cud, że udało mi się dobrnąć do końca tej żenującej historii.

To cud, że udało mi się dobrnąć do końca tej żenującej historii.

Miałam nigdy tutaj ne zawitać. Tak byłam rozczarowana i zniesmaczona. Pierwszy i ostatni raz kupiłam książkę tej autorki - w ubiegłym roku. Dziękuję czytelnikom za opinie, teraz wiem że nie tylko ja nie dałam rady tej książki przeczytać. Nie zgodzę się, ze styl był dobry, był fatalny. Całość - zwyczajnie nie mam na to epitetu.

Patrząc po średniej opinii niewiele ponad 5 byłam lekko przerażona biorąc tą książkę do ręki. Dobrze, że się nie sugerowałam opiniami a sama chciałam się przekonać jaka ona naprawdę jest. Według mnie to naprawdę fajna obyczajówka z nutką pikanterii. Czytam tu, że książka jest podobna do Greya ale do Greya dużo brakuje. Według mnie jedno wyklucza drugie. Czy każdy erotyk i każdy męski szef to od razu Grey? Według mnie zdecydowanie nie. I choć książka nie była cudem nad cudami to naprawdę świetnie mi się ją czytało.

Weronika Banach to skromna dziewczyna ze wsi gdzie mieszkała z babcią. Romantyczka. Za namową przyjaciółki przyjeżdża do Gdyni aby odbyć rozmowę kwalifikacyjną w sprawie pracy.
Weronika omyłkowo trafia nie do tego biura co trzeba, a „rozmowa kwalifikacyjna” ciągnie za sobą masę wydarzeń, których nie spodziewała się dziewczyna.
Młoda dziewczyna nie ma doświadczenia na podobnym stanowisku dlatego z „pomocą” przychodzi przyjaciółka i w raz z Weroniką stają na głowie żeby nikt się nie dowiedział o ich znajomości.

Alan Wolf - zarozumiały, pewny siebie oraz przystojny mężczyzna. W dodatku bardzo bogaty biznesman, a przy tym pozbawiony jakichkolwiek przyziemnych uczuć. Miłość⁉️ Jego słownik nie zna takiego słowa, a serce uczucia. Kobiety⁉️ Owszem lubi, ale żeby im zapłacić za to co mają zrobić i mogą znikać.
Wszystko się zmieni…ale czy będzie Happy End⁉️🤔

Dlaczego przyjaciółka tak bardzo namawia Weronikę na podjęcie pracy w Gdyni⁉️ Dlaczego muszą ukrywać swoją znajomość ⁉️Jak się potoczy rozmowa kwalifikacyjna Weroniki, która zmieni wszystko w jej życiu⁉️ Czy Alan odnajdzie w sobie serce⁉️

Romans biurowy, który bardzo mnie zaskoczył. Historia mnie pochłonęła do ostatniej kartki. Fabuła zdecydowanie nie jest nudna, a wykreowani bohaterowie są bardzo ciekawi- młoda, prosta dziewczyna o romantycznej duszy oraz wielki biznesman i prezes bez serca. Z przyjemnością sięgnę po kolejna książkę autorki.

Młoda dziewczyna nie ma doświadczenia na...

„Asystentka szefa” to niezwykle wciągająca historia rodem wyjęta z pełnometrażowego filmu o barwnym tle romansu biurowego.

Weronika to dziewczyna nieznosząca mężczyzn o wybujałym ego, do tego bajecznie bogatych. Pewnego razu zostaje poproszona przez koleżankę, a właściwie przez swoją współlokatorkę o pewną przysługę. Mianowicie ma iść za nią na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowej firmy na dobrze płatne stanowisko asystentki. Już pierwsze dni okazują się dla Weroniki pechowe, ponieważ buty, które pożyczyła niemiłosiernie obdzierają jej pięty, spódnica natomiast wydaje się o dwa rozmiary za wąska w biodrach.

Miejsce pracy Pana Wolfa to ogromny przeszklony budynek w nadmorskim mieście. Idąc tam Weronika nie jest pozytywnie nastawiona, ponieważ od samego początku nie podoba jej się wspaniały pomysł koleżanki. Po pierwsze podstawione CV, po drugie za mała spódnica, a po trzecie i najważniejsze, prezes firmy to młody mężczyzna, który nie wydaje się być najmilszym na świcie.

Już pierwsza wizyta w budynku okazuje się być pechowa. Weronika kieruje się do biura swojego przyszłego pracodawcy i niestety zostaje powitana dość gorszącą, wręcz niestosowną propozycją. Przystojny mężczyzna siedzący za biurkiem na pierwszy rzut oka dziewczyny wydaje się być bardzo pewny siebie. Po dość szokującym dla Weroniki powitaniu, ta wypada z budynku jak burza kierując się na pobliską plażę. Jednak ze zgrozą spostrzega, iż za jej plecami wybiega Pan Wolf, który w ręku trzyma jej zgubiony wcześniej but. Ta piękna scena rodem ze współczesnego Kopciuszka zostaje zrujnowana wypadkiem Weroniki. Przy okazji przekleństw szef na spódnicy dziewczyny nagle pęka.

„Asystentka szefa” to erotyk, który tak jak autorka go określiła okazuje się być "kulturalnym romansem". Dlaczego? Bowiem opisy różnych scen łóżkowych są ujęte w bardzo delikatny sposób. Ogólnie cała historia Weroniki zostaje przedstawiona aż przesadnie pozytywnie w pewnych momentach. Chociaż niektóre z wątków fabularnych wydają się być inspirowane „50 twarzami Greya”, to książkę bardzo przyjemnie się czyta.
Polecamy: Dobre Recenzje

Niczym Grey. Dużo słabszy Grey. Książka zapowiadała się dobrze ale im dalej w las tym bardziej oderwana od rzeczywistości.

Mam mieszane uczucia. Ta historia nie miała nic wspólnego z tytułową asystentką. Raczej opisywała przygodę naiwnej dziewczyny i to niezbyt inteligentnej. A on z rasowego macho szybko przeistoczył się w cukierkowego misiaczka. Szkoda. Szybko zgubił swój charakter samcy alfa i zamienił w księcia z bajki. Akcja od poznania do pełnego zakochania potoczyła się migiem. Miałam wrażenie, że wszystko wydarzyło się w zaledwie jeden weekend. Były momenty, których można było się mocniej uchwycić by wyciągnąć z nich trochę więcej emocji, jednak to się nie stało. Niestety całość wyszła płasko. Dość nielogiczne, wręcz irracjonalne zachowania i sytuacje utwierdzały mnie w przekonaniu, że nie był to najlepszy wybór na spędzenie wolnego czasu;-( Do samego końca liczyłam na jakiś element zaskoczenia, zwrot akcji, albo chociaż rozwiązanie sprawy jakimś konkretnym dialogiem. A co otrzymałam? Płytkie, krótkie wyjaśnienie całego zamieszania. Tylko, że to właśnie to zamieszanie było punktem kulminacyjnym. Jak dla mnie koniec został potraktowany po macoszemu. Początek zbyt rozwleczony w opisach bo akcja pędziła jak szalona a koniec zbyt powściągliwy w słowa i akcje. Szkoda.

Czy kiedykolwiek spotkała Was sytuacja kiedy poznajecie nową historię, powoli się w nią wciągacie, ale coś ewidentnie nie pasuje? Tak właśnie czułam się podczas czytania Asystentki szefa. Ciekawy opis, który zachęca do sięgnięcia po tą opowieść, obiecujący początek, ale z upływem kolejnych stron okazuje się, że historia ta jest łudząco podobna do słynnej relacji między Anastazją i Christianem z 50 twarzy Greya. Wygląda na to, że najprawdopodobniej autorka nie miała pomysłu na kolejną książkę lub była tak zafascynowała fabułą Greya, że zapragnęła stworzyć własną interpretację.

Dla nieznających oryginalnej wersji 50 twarzy… Asystentka szefa powinna spodobać się jako romans biurowy z dużą ilością erotyki i naiwną, główną bohaterką.

• Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Romans

Katarzyna Mak Asystentka szefa Zobacz więcej