Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe

Okładka książki Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe
Cal Newport Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
Studio Emka
2021-06-17
2021-06-17

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Główne tezy ważne i ciekawe, ale stanowczo za dużo powtarzających się dowodów anegdotycznych, a za mało uprzedzającego odniesienia się do argumentów przeciw temu co twierdzi autor.

W książce powtarzają się pewnych stwierdzenia, które forsuje autor. Nie są to parafrazy jakiejś tezy, ale przepisanie czegoś xx razy i podpięcie argumentacji - z tego powodu miejscami ciężko mi się ją czytało.

Same hipotezy dość ciekawie zobrazowane przykładami. Czasem mam jednak wrażenie, że historie są naciągnięte do tez. Niektóre wydają się nawet ze sobą sprzeczne.

Książka inspirująca, ale nie aż tak jak inne tego autora.

To już trzecia przeczytana przeze mnie książka tego autora. Jestem oczarowana jego twórczością. " Moja praca- moja pasja" mnie również nie zawiodła. Pozycja przedstawia koncepcję udanego życia zawodowego w oparciu o dążenie do mistrzostwa czyli doskonalenia umiejętności. Ponadto autor prezentuje liczne praktyczne wskazówki- jestem mocno zainspirowania do ich wdrożenia. Książka zawiera wiele historii, wywiadów z ludzmi, którzy wiele osiągnęli w swoich dziedzinach. Autor poszukuje w tych historiach wspólnego mianownika.
Zdecydowanie mogę powiedzieć, że ksiązki Cala Newporta to moje największe odkrycie czytelnicze w 2021r.
Z całego serca polecam :)

Książka, która poddaje w wątpliwość podejście, że należy znależć pracę zgodną ze swoją pasją. Autor kieruje nas raczej w kierunku ćwiczenia rzemiosła, tzn. konkretnych i cenionych umiejętności, które z czasem mogą stać się naszą pasją albo być po prostu mądrą inwestycją czasu i energii. Podoba mi się pomysł zapisywania ile czasu dziennie poświęcasz na kluczowe zadania, żeby przekonać się ile tak naprawdę pracujemy. Książka skłania do refleksji nad swoimi wartościami i poczuciem kontroli nad życiem zawodowym (np. czy awans zawsze będzie dla mnie korzystny?)

Książka, która rozlicza się z teorią szukania pasji w swojej pracy. Pokazuje, że to nie musi tak wyglądać i czasem po prostu lepiej pracować, niż szukać tej niezwykłej "idealnej pracy"

Ciekawe podejście, warto przeczytać. Na wiele rzeczy spojrzałem zupełnie inaczej.

Praca nie wydaje się być pracą, jeśli wykonywanie jej jest dla nas przyjemne. "Moja praca moja pasja" w dzisiejszym świecie, gdzie większość z nas bywa przemęczona i zniesmaczona swoimi osiągnięciami w pracy, może być bardzo pomocną i zmieniającą życie książką. Ten poradnik od wydawnictwa StudioEmka ma w sobie to, co uwielbiam w książkach tego typu. Jest bardzo prawdziwa oraz łatwa do zrozumienia. Otwiera oczy na to jak pracować żeby nie było to udręką, a przyjemnością. Co ważne, stawia jasne wskazówki prowadzące do zmiany. Z tą książką można krok po kroku wprowadzać nowe modyfikacje. Myślę, że temat męczącej harówki został w pełni wytłumaczony i problem jest rozwiązany.

Kiedy czytałam tę książkę, jednocześnie przyglądałam się swojemu postępowaniu, przez co zauważyłam kilka błędów popełnianych przeze mnie w pracy.
Choć tej książki nie czyta się bardzo szybko, bo zmusza do rozmyślań, uważam, że jest warta przeczytania. Szczególnie polecam osobom, które męczą się w pracy, aby ta praca stała się pasją!

🌟 8/10 🌟

Ksiażka napisana treściwie, warto dodać, że jest to przekład książki z 2013 roku "So good, they can't ignore you", co poprzez totalne spłycenie tytułu nie jest wcale takie oczywiste.

Autor rzuca kompletnie nowe światło na definicje "wymarzonej pracy". W typowym dla siebie stylu - krótko, uporządkowanie, podpierając swoje tezy przykładami karier "znanych ludzi sukcesu" jak i bardziej przyziemnymi przypadkami udowadnia nam myśl przewodnią ksiązki: czym się kierować, by zapewnić sobie satysfakcjonujące życie zawodowe.

Polecam tę pozycję zarówno dla studentów, lub nawet licealistów już martwiących się swoją przyszłą karierą pracownika umysłowego, jak i osób mających za sobą lata pracy.

#599 - Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe - Wydawnictwo Studio EMKA
#159/52/2021

Książka ma 236 stron. Swoją premierę miała dnia 17.06.2021 roku.

Składa się ona z czterech rozdziałów - czterech zasad:
1. Nie kieruj się swoją pasją.
2. Bądź tak dobry, żeby wszyscy to widzieli (czyli o znaczeniu umiejętności).
3. Zrezygnuj z awansu (czyli o znaczeniu kontroli).
4. Planuj skromnie, działaj z rozmachem (czyli o znaczeniu misji).

Autor przedstawia nam różne przykłady na to, iż nie warto skupiać się na pasjach, gdyż one raczej nie prowadzą do zarabiania.

Na pewno warto skupić się na tym, aby stawać się coraz lepszym w pracy, którą wykonujemy.

Autor przedstawia nam także jak ważna jest misja do tego, by osiągnąć satysfakcję zawodową.

Ważną sprawą w życiu zawodowym jest także fakt, jakimi ludźmi się otaczamy.

Bardzo podoba mi się Prawo Niezwykłości:
"Aby projekt realizujący pewną misję się powiódł, powinien być podwójnie niezwykły. Po pierwsze musi skłaniać ludzi do mówienia o nim. Po drugie, musi być reklamowany w środowisku, w którym taka reklama wywołuje niezwykły odzew."

Bardzo polecam tą książkę i dziękuję za nią Wydawnictwo Studio EMKA. <3

#159/52/2021

Książka ma 236 stron. Swoją premierę miała dnia 17.06.2021 roku.

Składa się ona z czterech rozdziałów - czterech zasad:
1. Nie kieruj się swoją pasją.
2. Bądź tak dobry, żeby wszyscy to widzieli (czyli o znaczeniu umiejętności).
3. Zrezygnuj z awansu (czyli o znaczeniu...

Dodaj cytat z książki Moja praca, moja pasja. Zadbaj o udane życie zawodowe