Okładka książki Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości Tian Dayton
Tian Dayton Wydawnictwo: Feeria Seria: Nowy początek poradniki
poradniki
Nowy początek
Feeria
2021-06-16
2021-06-16

miała być to świetna książka mówiąca o tym jak znaleźć spokój a tym czasem jest to odgrzewany kotlet z wielu innych książek i złożony w jedno, jest po prostu nudna. niezbyt wybitna. jeśli chcecie przeczytać jakąś dobrą książke o dda to wybierzcie inne z tej serii, ta jest naprawdę średniawa

Nie jest to książka, której wpływ na czytelnika jest porażający, ale jest to solidna pozycja dla osób, które chciałyby prowadzić lepsze życie (a przynajmniej lepsze, bardziej stabilne, niż było ich życie z rodzicami).
Przydałoby się nowe wydanie, ponieważ autorka przytacza sporo badań naukowych, ale są one właściwie prehistorią - najnowsze są datowane na pierwszą dekadę XXI wieku, a od tego czasu na pewno zdobyliśmy więcej wiedzy w poruszanych tematach.
Jest to poradnik "w stylu amerykańskim", tzn. główna myśl pojawia się co kilka stron, żeby czytelnik na pewno nie przeoczył tego, co autorka chciała mu przekazać ;). Zauważyłam, że jest to bardzo typowa cecha książek psychologicznych wydawanych w USA.
Pod koniec osoby z traumą na tle religijnym mogą się striggerować.

Sporo wiedzy naukowej, podanej w bardzo przystępny sposób. Bardziej pomocnik niż przewodnik dla zagubionych. Dla osób zainteresowanych tematem.

Jako DDA wiem dużo, ale nie dość i cieszę się, że mam szansę poszerzać swoją wiedzę w tematyce uzależnień. Co wiem?

Uzależniony jest jedną wielką otwartą raną, który ciągnie ostatkiem sił, ale tak być nie musi! Możesz dokonać radykalnych zmian, aby twoje życie powróciło na właściwe tory.

,,Traktowanie życia jako daru sprawia, że staje się ono darem. Znajdowanie sensu i celu w prowadzonym przez nas życiu jest tym właśnie, co nadaje mu sens i cel".

,,Trzeźwi emocjonalnie z reguły zdają sobie sprawe ze swoich braków i niepokojów, nie mają poczucia, że muszą być idealni, aby mogli być zadowoleni z siebie. Wiedzą, że ich wady i lęki mogą stawać się przyczyną kłopotów, jeśli człowiek nie będzie dość czujny, aby zauważać, kiedy zaczynają dochodzić do głosu".

,,Wszelkie formy uzależnienia są sygnałem choroby duszy, kiedy zaleczamy ją używkami, zasypujemy na chwilę egzystencjalną pustkę"

Jaki wniosek? Używki to fałszywi przyjaciele, dają chwilową radość, a w rzeczywistości doprowadzają do twojego upadku... Życzę każdemu, kto ma problem. Obudzenia się, powiedzenia dość i otwarcia nowego rozdziału, pod tytułem: w trzeźwości.

Swietna ksiązka, jedna z takich do których warto wracac. Bardzo duzo przykladów, róznych teorii, strategii, podjesc. Fajnie ze pokazane są punkty widzenia róznych badaczy. Polecam

Polecam

Polecam

nic nowego, temat to odgrzewany kotlecik już wiele takich książek powstało, dodatkowo ciągłe powtarzanie, że wszystko się bierze z dzieciństwa

Polecam każdemu, jedna z najważniejszych książek, jakie przeczytałam. Będę do niej wracać. Rozwój, przepracowywanie traum interpersonalnych i życie w trzeźwości emocjonalnej, to tematy omawiane w tej pozycji.

Bardzo przystępnie napisana książka, która pomaga zobaczyć z perspektywy + tłumaczy nieco zachowania nasze/ naszych bliskich. Dla DDD i DDA oraz DWA i nie tylko. Dla ludzi ciekawych ludzi. Dla każdego pragnącego zrozumieć trochę bardziej.
(Nie daje pełnej 10 za wplecenie w pewnym momencie w to wszystko Boga)

(Nie daje pełnej 10 za wplecenie w pewnym momencie w to wszystko Boga)

Mam 23 lata i jestem dorosłym dzieckiem alkoholika. Od 6 lat zmagam się z depresją i stanami lękowymi. Nigdy nie miałam okazji, albo nawet nie szukałam takowych okazji, aby sięgnąć po książkę, która mogłaby mi pomóc. Uważałam, że takie pozycje są nastawione na zysk i mówią same oczywistości. Tutaj pozytywnie się zaskoczyłam. Książka otworzyła mi oczy i już wiem nad czym pracować. Polecam z całego serduszka, a zwłaszcza osobom, co tak jak ja podchodzą do takich pozycji sceptycznie. Dajcie jej szansę!

• Psychologia

Tian Dayton Znajdź spokój wewnętrzny. Pomoc dla DDD i DDA w odzyskaniu emocjonalnej trzeźwości Zobacz więcej